Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Potrebna pomoc - primetio sam da mi na Cool1 BusPlus aplikacija ne radi. Učitava mapu i lokacije autobusa beskonačno i ne prikazuje nista. U isto vreme sam proverio na drugom telefonu, aplikacija radi.

Ima li neko ideju gde je problem i kako da ga rešim? Sve dozvole koje aplikacija traži ima na telefonu.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Ocisti joj kes memoriju i vidi sta ce da se desi ondaK...

OnePlus 3 A3000
 
Cistio i cache i data, reinstalirao, cak sad probao da instaliram prošlu verziju (ali v2.0 neće ni da poveze sa serverom, samo 2.1) - ništa ne pomaže :(

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Potrebna pomoc - primetio sam da mi na Cool1 BusPlus aplikacija ne radi. Učitava mapu i lokacije autobusa beskonačno i ne prikazuje nista. U isto vreme sam proverio na drugom telefonu, aplikacija radi.

Ima li neko ideju gde je problem i kako da ga rešim? Sve dozvole koje aplikacija traži ima na telefonu.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Jesi li azuritao bazu stajalista? Pretpostavljam da je to problem, i meni se desavalo.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Hvala, to je to. Baza je trebala da se apdejtuje. Sada radi sve kako treba.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
sta je trenutno najbolje od kineza sa njihovih sajtova za 150e?na prvom mestu su baterija i kamera,kupac prelazi sa win phone-a na android pa kapiram da bi sto cistiji android bio takodje plus.ovo 150e je jer bi fon bio narucen za cg,gde se ne placa nista do 150e (bez postarine) sem neki 1e neke postanske usluge.

ako krsim pitanjem neka pravila ili gusim temu unapred se izvinjavam nije mi namera,poprilicno je hitno...
 
Nisam najsigurniji da se više ništa ne plaća za CG. Mislim da zakon sada kaže do 100€ ništa, 100-150 PDV, 150+ PDV i carina.

Ja jesam prošao sa 1€ dažbina za 102€ telefon krajem oktobra, ali, ljudi koji prate priču kažu da sam u principu imao sreće sa tim.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
hvala na upozorenju,definitivno cemo se jos raspitati pre placanja,ali po svemu sto sam cuo i procitao do sad meni licno deluje da bar za sad od toga tj pdv-a od 100 do 150e nema nista...po ovome sto sam ja citao i gledao za fonove izgleda da je redmi/redmi note 4x pobednik u ovoj klasi,ali fazon sto njega ima i ovde za 130tak e...prosto mi je neverovatno da za 20tak e vise nema bolji fon sa iole ozbiljnom baterijom direkt sa izvora...
 
Treba i kod nas u BiH da zazivi uskoro odluka da se ne placaju dadzbine za robu do 300KM (150 €). Pretpostavljak za 10-15 dana.


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Probaj ako mozes da zakljucas app u RAM.Otvori recent apps, pa povuci na dole Viber i ostale caskalice i tapni na katanac ako ima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pokušavao sam i to. Pojavi se zaključan katanac, ali čim se opet vratim u korišćene aplikacije, katanca više nema. Lopušina, romova nažalost nema, a jedini noviji od ovog je sa svim kineskim zezalicama. Ima jedan sajt na italijanskom jeziku, ali ne razumem ništa, odnosno ne znam da li su na njemu poskidali te kineske zanimacije i da li je sada pogodan i za nas Evropljane, a i ako jestu kako bih ga instalirao. Sa engleskim se slažem, ali italijanski mi je... https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1414-lepro3-ai-aka-x650x651x653x657/
 
gledao za fonove izgleda da je redmi/redmi note 4x pobednik u ovoj klasi,ali fazon sto njega ima i ovde za 130tak e...prosto mi je neverovatno da za 20tak e vise nema bolji fon sa iole ozbiljnom baterijom direkt sa izvora...
Ozbiljniji fon sa većom baterijom od 4100mah?
Pa nema... zato rmn4 i jeste pobednik.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pokušavao sam i to. Pojavi se zaključan katanac, ali čim se opet vratim u korišćene aplikacije, katanca više nema. Lopušina, romova nažalost nema, a jedini noviji od ovog je sa svim kineskim zezalicama. Ima jedan sajt na italijanskom jeziku, ali ne razumem ništa, odnosno ne znam da li su na njemu poskidali te kineske zanimacije i da li je sada pogodan i za nas Evropljane, a i ako jestu kako bih ga instalirao. Sa engleskim se slažem, ali italijanski mi je... https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1414-lepro3-ai-aka-x650x651x653x657/
Jednostavno je... Evo gugl prevod na engleski sa tog italijanskog foruma: (ja tako citam i kineske forume)
https://translate.googleusercontent...700201&usg=ALkJrhg3MCyVcVeqQw1tBpZ4EgOLxHRPXQ

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
narucen vec sa geekbuying-a.i ovo 30-tak dana cekanja je problematicno jer lumia koju koristi je daleko od stabilne a trenutno je stabilnost presudna zbog posla i obaveza...gledali smo i redmije 4x obe varijante jer su cene skoro iste kao kod nas i tamo ali kao sto rekoh ta pink gold bila neodoljiva,mada za te pare bi i ja iskreno trpeo rozu :)
 
Hahah, ja nikako ne bih trpeo, zbog zlatne sam odustao od X722 i le max 2. Uzeo crni cool S1 changer, ali sam na carini prosao sa 0 din pa mi je doslo na isto heheh. Ovaj moj je u stvari jako slican le pro 3.

Odlican fon si uzeo, mozda najisplativiji trenutno ako se gleda cela "slika".

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Meni je Cool1 4/32 za 97€ i dalje vrhunski best buy za sve kojima custom ROM nije prioritet. Kao ima nekih ROMova za C106... Ali, najiskrenije ne znam sta to fali fabrickom ROMu - meni Nova Launcher pokrije apsolutno sve potrebe.

Stvar o kojoj se ne razmislja vezano za LeMax2 jeste da je super sto ima OIS i 21.5MPix kameru, ali LeEco ne nudi microSD slot i mogu misliti koliko ce zaista mesta ostati na telefonu već posle pola godine kada bukvalno svaka slika i startu zauzme dodatni 1mb... Imao sam Galaxy K Zoom i pričam iz iskustva.

I 3000 za gospodina koji je za model koji nosi ime Max odlučio da stavi prosečnu bateriju za njihov brend...

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako misliš koliko će ti prostora ostati? Pa zašto bih pobogu sve što sam ikada slikao držao u telefonu? Sve mi ide automatski na cloud i uvek imam i više nego što treba memorije.

P.S. Baterije imaš bar 5h SOT. Jel na drugim Leeco bolje? Uglavnom da. Jel ovo za preko 90% kosrinika dovoljno i previše čak? Itekako.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
To što spominješ kao rešenje samo potvrdjuje da problem postoji i da se nude alternative. Ja tebe isto mogu da pitam zašto bih automatski bacao nešto na cloud.
Kada imaš dobru i jaku kameru, sama ta činjenica te podsvesno forsira da je koristiš češće. I nedostatak microSD slota je za takve modele minus.

Osim u slučaju da izuzetno retko slikaš već ti je veličina ekrana glavni razlog zašto uzimaš telefon.

Što se tiče SOT, svaki LeEco model sa 4000mAh ima bolji SOT. I nema logike da u 2K/5.7" model gurnu slabiju bateriju nego u budget modele kao Cool1.

I kad se već frljaš sa procentima i namećeš svoj stav kao jedini ispravan, 90% korisnika ne bi ni provalilo da li ima SD625 ili SD820. A 3100mAh vs 4060mAh bi se itekako odrazilo na SOT.

Razumem da imaš interesa da se piše isključivo lepo o LeEco telefonima, ali ovo nije kritika već konstatacija. Mani teoriju, telefoni se koriste u praksi.
 
Poslednja izmena:
Ne nego prosto vreme napred i način na koji koristimo uređaje se menja, cloud postaje dominantan kao takav. Dakle ne radi se o tome da nemam prostora već mi je ogromna prednost to što mi je sadržaj dostupan svuda a ne samo sa telefona. Dakle višestruka prednost. Živiš u nekom prošlom vremenu i ne želiš da prihvatiš da neke stvari idu napred ali nemoj svoj stav po tom pitanju nametati kao ispravan. Nikad na telefonu nisam sišao ispod 15gb slobodnog prostora a ni malo se nisam ograničavao.

Dobru kameru imaš da to kad hoćeš da nešto uslikaš to ispadne dobro. A ne da bi češće slikao. I zato slike sa boljom kamerom ispadnu bolje od one lošije. Neverovatno ali je tako.

Što se tiče baterije i procesora. Uglavnom se slažem. No isto tako taj prosečan korisnik kojeg forsiraš kako neće da primeti da je SD625 slabiji neće primetiti ni ovo. Sebe smatram ultra zahtevnim korisnikom i nikada ali nikada nisam ostao bez baterije na Le Max 2. Da mi dočeka drugi dan, to nije potrebno, svako veče ide na punjač. Kome je bitno da mu baterija traje 2-3 dana bez kačenja na punjač neka zaobiđe Le Max 2.

Interes nemam nikakav, niti se bavim prodajom itd samo malo imam problem sa time kada neko od vas krene tako totalno neprovereno da piše neke stvari bez da ima imalo dodira sa praksom. A praksa je upravo nešto što imam jer za razliku kažem od vas nekih, sa ovim telefonom se družim preko 18 meseci. Od skoro je tu i x722 i da, naravno da je baterija bolja. Poenta je da na x820 nije nimalo loša i ko brine o tome na osnovu komentara ljudi ovde koji nikakvog dodira sa ovim telefonom nisu imali imam samo jednu poruku - ignorišite, nije istina.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
baterija je tema o kojoj mozemo pricat godinama.. nitko od nas ne koristi telefon na isti nacin i tu svaka usporedba o potrosnji pada u vodu..
kao i Darko i meni je dovoljno da izdrzi dan jer punim svaku noc i po tome meni svaki telefon sa 3k baterijom pase ako ne igram igrice.. u zadnje vrijeme igram pa mi i ovako izdrzi do kraja dana, no ja sam na 4k bateriji..
sto se tice velicine rom-a isto se nemoze generalizirat jer i tu svatko koristi drugacije.. ja imam oko 100 aplikacija na telefonu ali rijetko slikam pa imam uvijek 20gb+ prazno ali svjedeno kad dodem doma mi se slike syncaju na cloud od mog kucnog servera.. ne zbog prostora na mobitelu nego da te slike mi budu uvijek dostupne i na sigurnom.. tehnika ide dalje htjeli mi to ili ne...

from my x720
 
Upravo to... Sve držim na cloudu, za muziku streaming servisi, film gledam preko terrariuma itd. Neki ljudi i dalje žive u vremenu winampa, skidanja muzike i kopiranja itd itd. I ok je to, poštujem, ali nametati to kao standard je besmisleno. Što kažeš vreme ide napred, neke stvari ostaju u prošlosti...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ma normalno...ja vec dugo pricam da je vise od 32gb na mobu tesko pro*eravanje...pogotovu u vremenu cloud-a i slicnih servisa. Kad vidim ove pomodare sa 256gb na mobu tacno se zapitam dal je realno. Moj prvi komp je bio sa 20gb harda i nije mi falilo nista. Tacno da me puskom teras da popunim 256gb na telefonu ne bih mogao.
 
Nazad
Vrh Dno