Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Pored navedenih i goldway na aliexpress (iz Kine), gearbest i geekbuying (imaju eu skladište), spemall iz Kine.
 
Da, zaboravih za gearbest, naime član @ozazi je tako poručio sebi Le Max 2 na Nemačku i stiglo je bez dodatnih davanja, tako da i njih treba dodati u listu svakako jer često imaju odlične cene. Skoro je Le Max 2 mogao za 190€ da se uzme...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Jok, imaju neki Germany express, šta već, stigao čoveku X820 bez troškova.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
potrazi temu Gearbest na PCE forumu pa vidi iskustva.. covjek narucio dva mobitela i doslo mu za platit sve.. zalio se Gearbestu i ovi ga odjebali, nakon toga digao dispute na PP i ovi presudili u korist Gearbesta.. definitivno zaobici..

from my LeX720 on TT
 
Onda je @ozazi imao sreće, mada kako on kaže jasno je tamo pisalo da stiže bez troškova. Lažljivi kinezi :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Evo ti čovek ima Le Pro 3 sve će da ti kaže oko telefona šta te zanima, prodavaj taj Šaomi :D

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Polako sad, dok ne obore malo cenu, poslužiće i šaomi :) Bolji je nego što sam očekivao :)
 
Kako sad gledam Xiaomi Redmi 4 Prime u specifikacijama piše da ima 3GB RAM-a a govorili su da će imati 6GB. I šta mislite da li bi mogle da se koriste obe SIM kartice i microSD sa onim budženjem - sečenjem?
 
Redmi 4 (pa i Prime) je budzet telefon, stvarno mi nema nikakve logike da ima 6GB rama.

Sto se tice secenja kartice i budzenja, ja sa Redmi 3 to nisam uspeo, jednostavno je previse sve knap i ne moze da udje sim kartica zalepljena na micro sd, cak sam i skidao cip sa plastike al on ima neko ispopcenje na poledjini tako da ne moze da se zalepi lepo.

Verujem da je i na Redmi 4 isto.
 
Koliko sam vidio, to ispupčenje treba da se ošmirgla isto.
 
To ispupcenje je cip koji je zaliven koliko ja znam...Ako se osteti kartica nece raditi.

Sent from my RN3 Pro
 
Nema razloga za 30-40$ razlike kupovati telefone koji nisu prošli odobrenje kineskih regulatornih organa i koji se ne prodaju u kini, tj kinezima.

Xiaomi, meizu, qiku, leeco i ostali prisutni na veoma zahtevnom kineskom tržištu su ozbiljni brendovi, i ni jedan homtom, umi, itd ne treba da se stavlja u isti koš, tj preporučuje bez jasnog objašnjenja ovog gore navedenog.
 
Poslednja izmena:
+ 1

Ali ljudi misle da bolje specifikacije na papiru, znace i bolji telefon...
Zato su "garazni brendovi" kod vecine nepoznavalaca telefona odlicni, vrhunski, dok u stvarnosti su daleko od toga.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Kada smo kod Kineza meni je krivo što niko ovde nije nabavio meizu mx6 .. deluje kao ok telefon ,ako ništa onda zbog izgleda :) vidim cena mu pala na 240$ na Aliju.
Ni ruje ga ne gotive ,def je mi5 uzeo primat

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dobro je ! :)
Mislim da će te možda malo smoriti kamera jer mu je ona po opisima najveća mana..
Svakako čekam review :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Telenor je imaO bolji net nego mts i vip, pre nego što su pustili 4g. Mts u Valjevu je očajan po svakom pitanju a vip je uvođenjem 4g mreže nadmašio Telenor. A odlučila sam se za vip jer moj telefon ne podržava lte800 koji Telenor preferira tako da ja od Telenorovog 4g neta nemam ništa. A naglasila sam da mi je dobar telenorov ne 4g net jer je uvek bio koristan dok se na mtsu npr ne može otvoriti stranica na fb pola sata.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Zdravo ljudovi.
Ja i devojka furamo iPhone 6, ali ja hoću da ga zamenim za neki android kineski krš za oko 200$, (jer me je više smorio njegov mali display).
Interesuje me samo neki sa dobrom kamerom, (tj. da bude na nivou iPhone šestice).Znam da 5x ima dobru kameru, ali je teška plastika, plus nema SD, (što me i nervira kod Apple telefona).Da li nešto takvo uopšte postoji.Ako postoji, da li mogu da promenim onaj kineski UI sa njihovih telefona???
Znači fokus mi je na kameri, (kako na prednjoj, tako i na glavnoj).Unapred vam hvala!
:wave:
 
Očekuješ da kupiš neki krš od koji ce imati kameru kao tri puta skuplji telefon?
Teško...
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudovi.
Ja i devojka furamo iPhone 6, ali ja hoću da ga zamenim za neki android kineski krš za oko 200$, (jer me je više smorio njegov mali display).
Interesuje me samo neki sa dobrom kamerom, (tj. da bude na nivou iPhone šestice).Znam da 5x ima dobru kameru, ali je teška plastika, plus nema SD, (što me i nervira kod Apple telefona).Da li nešto takvo uopšte postoji.Ako postoji, da li mogu da promenim onaj kineski UI sa njihovih telefona???
Znači fokus mi je na kameri, (kako na prednjoj, tako i na glavnoj).Unapred vam hvala!
:wave:

Ako nadjes takav neki javi i nama ostalima da ga kupimo.
 
Evo jos jednog koji govori da su kineski telefoni krs, a hteo bi da kupi jedan, omfg... Neki ljudi suvise generalizuju stvari, ne vredi objasnjavati. Prijatelju, imao sam iphone 6s nekoliko meseci kod sebe i koristio sam ga iskljucivo kao backup tj. test telefon i uvek mi je stajao kuci jer mi nije bio otkljucan za nase mreze. Nisam bio nesto odusevljen da ga zadrzim posle otkljucavanja. A sto se tice izrade, dizajna i ekrana telefona ni blizu mom starom kinezu Iuni U3 (ukucaj u guglu pa pogledaj sta je tel. sa 75% korisne povrsine ekrana), jos je pravio vrlo slicne fotografije jer je imao sony senzor sa ois - optickom stabilizacijom slike(priznajem za nijansu bolje pravio 6s). Ovo samo pisem da razumes jednu stvar, a to je kada bi neki laik koji prvi put uzima u ruke iphone 6s i pored njega u drugoj ruci Iuni U3, odlucio bi se automartski za U3 bez ikakvih razmisljanja i pao bi na doope.. Eto tako...
https://www.kimovil.com/en/compare/apple-iphone-6s-16gb,iuni-u3
Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima cena telefona sa kamerom?
Novi iPhone 6 SE košta oko 350€. Najnoviji kinezi mogu da budu samo jeftiniji, a nikako u istom cenovnom rangu.
 
Covek dolazi u temu za kineske telefone i postavlja vrlo pogrdno pitanje i ocekuje da ce dobiti normalan odgovor. Ko kad bih ja otisao u iphone 7 temu recimo i postavio pitanje, a koji ishit model ima bolju kameru? Mislim da bi me razapeli tamo i jos bih dobio ban na forumu haha
 
Nazad
Vrh Dno