Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ovi gradovi na granici ili blizu kine kao sto su Heihe,Harbin i slicni tamo vecina kineza zna Ruski tu je pomesano stanovnistvo ima mnogo kineza i u Ruskim gradovima sa druge strane

Nego ovi koji su narucivali sa jd.com medjunjima sam i ja jel vam se pojavilo da je roba poslata meni izbacuje da jeste i ima crveno "dugme" da kliknes confirm recepiet ja nisam kliktao ne znam dali je to potvrda da je stigo telefon,takodje nema nikakav tracking number prikazan?
 
Ovi gradovi na granici ili blizu kine kao sto su Heihe,Harbin i slicni tamo vecina kineza zna Ruski tu je pomesano stanovnistvo ima mnogo kineza i u Ruskim gradovima sa druge strane

Nego ovi koji su narucivali sa jd.com medjunjima sam i ja jel vam se pojavilo da je roba poslata meni izbacuje da jeste i ima crveno "dugme" da kliknes confirm recepiet ja nisam kliktao ne znam dali je to potvrda da je stigo telefon,takodje nema nikakav tracking number prikazan?
Ne moj da potvrdjujes posto ti jos nije stigao.
Verovatno tek trebaju da ti daju broj.
 
Meni bio uvek nudi da ga kupim, piše "low stock"! [emoji6]
 
Ovi gradovi na granici ili blizu kine kao sto su Heihe,Harbin i slicni tamo vecina kineza zna Ruski tu je pomesano stanovnistvo ima mnogo kineza i u Ruskim gradovima sa druge strane

Nego ovi koji su narucivali sa jd.com medjunjima sam i ja jel vam se pojavilo da je roba poslata meni izbacuje da jeste i ima crveno "dugme" da kliknes confirm recepiet ja nisam kliktao ne znam dali je to potvrda da je stigo telefon,takodje nema nikakav tracking number prikazan?
Na pocetku snimka kaze da je u provinciji Guandong na jugu kitaje :D . Inace 90% proizvodjaca i prodavca kineske elektronike su iz te provincije.

Nemoj da kliknes na confirm recepiet dok ne dobijes posiljku, vec klikni iznad toga na track this shipment (pise malim plavim slovima)
 
Poslednja izmena:
Meni ne izbacuje nista kad idem na track shipment, verovatno dok posta ne preuzme posiljku
 
Ni meni ,nisu jos ni poslali ili posta jos ne ubacuje,ako ide kineskom postom oni ubacuju expresno statuse ovde ostale ne bas
 
Upravo porucen oneplus x sa gearbest-a,imaju u eu skladistu,meizu m2 note ide na dobos sledece nedelje,javljam utiske kad ga malo iscackam.
 
Iskreno nisam hteo da menjam m2n jer me sluzi bas dobro ali cale navalio da casti i njemu se onaj svideo jer zna da kad meni dosadi da ce kod njega zavrsiti a kontam da ce i taj oneplus posluziti makar ko meizu.
 
Koje radnje preporucujete sa Eu skladistem? Hteo da narucim Bluboo Xfire sa GB ali se rasprodao :(
 
Zanima me ovaj telefon i nasao sam na ovom sajtu i daju kupon na 40 dolara
http://en.jd.com/product/870124.html
telefon onda izadje 209 dolara sto mi je skroz ok,samo da pitam da li neko zna razliku izmedju crnog i belog jer sam citao negde da je razlika i u softveru i da li bi imalo efekta da ako oni stave racun od 209 dolara u kutiju da ga nasa carina carini po toj ceni a ne po 249 i gde je bolje staviti da dodje u Srbiji telefon (Beograd ili Novi Sad)
Definitivno Beograd. Novosadska carina je uz nisku najgora.
 
ma nema pravila, faktor srece i slucajnosti...meni letv x600 procenili na 180usd a kolegi @rista1 procenili 80usd!!! a kupovina je obavljena 11.11 i placen je oko 150usd sa popustima i kuponima na aliexpress-u, sve je odradjeno u beogradskoj carini
 
Poslednja izmena:
Ma vi ste super prošli. Meni Redmi Note 2 procenila na 300$. Platio 10500. Zato EU što ima. Ostalo ako moram ovde.
 
Ne znam kako je kod vas al mislim da ne moras prihvatiti. Meni su jednom Asus Zenfone 5 procjenili na vecu vrijednost (skuplji je imao 2gb rama a ja kupio sa 1 gb). Cak sam uspio sve telefonski riješit, a da je zatrebalo poslao bi im paypal ili izvod iz banke. U svakom slučaju nebi prihvatio da platim duplo veci iznos od onog koji treba.
 
Kupio supruzi telefon. Onda ga obrađivali mesec dana na carini tako da mi se smučilo. 4000 neka im. Sad EU. 0 din državi. Do sad se već isplatilo.
 
zaliti se je mucenje, taksa na zalbu, prigovor je 450din, i traje oko 2 meseca resavanje, i vrhunac je nemogucnost povracaja pdv, nakon detaljnog raspitivanja prihvatio sam placanje vece svote dazbina
 
Ja sam imao taj slucaj, zalba je 480din, i tacno 75 dana su je "resavali" i na kraju odbili uz obrazlozenje da su dobro procenili i da mogu ponovo da se zalim ako platim neku taksu.
Naplatili su mi 3650din za telefon od 49$
 
Ne bih to platio ni u ludilu. Narucio sam prosle godine neki jeftini tel. 50-60$, procenili su na 3 ili 4000 ne secam se vise, kad sam otisao neki ******i u carini me lagali da carinik nije tu, da je na odmoru, blabla nego najbolje da podnesete zalbu, nisam naravno platio tim istim lopovima, pustio sam da se vrati tel.
 
Uopste nejdete zdravom logikom, pa da naplate carinu 5000 dinara za telefon od 50-60 dolara vi ste opet dobro prosli. Jer koji god da ste telefon pokusali stim parama ovde da kupit uvek ce biti dve klase ispod tog kojeg ste narucili i to pod uslovom da za te pare imate nov da kupite imalo slicnih karakteristika, u najgorem slucaju za te pare mozete da gledate samo polovne telefone od pre par godina koji nisu ni pola onoga telefona sto bi ste porucili i platili.
 
Uopste nejdete zdravom logikom, pa da naplate carinu 5000 dinara za telefon od 50-60 dolara vi ste opet dobro prosli. Jer koji god da ste telefon pokusali stim parama ovde da kupit uvek ce biti dve klase ispod tog kojeg ste narucili i to pod uslovom da za te pare imate nov da kupite imalo slicnih karakteristika, u najgorem slucaju za te pare mozete da gledate samo polovne telefone od pre par godina koji nisu ni pola onoga telefona sto bi ste porucili i platili.
Mislim da upravo ti ne ides zdravom logikom [emoji6]
 
Dje ima redmi note 3 prime zlatni sa dhl dostavom za eu? I dje je najpovoljnije u sivoj boji?
 
Znaci ako sam dobro ukapirao iz postova, ako se salje iz EU skladista ne placa se carina?
 
Nazad
Vrh Dno