Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ili ako platis onaj eu direct(15,20$ preko cene moba) koji nude neki prodavci sa alija.

^
Edit: ako se salje iz eu skladista u drzavu eu-je,isto i ova druga opcija ako se salje u eu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da upravo ti ne ides zdravom logikom [emoji6]

Pa daj neki argument zasto mislis da nisam u pravu.

Jer po meni je prosto logicno da stagoda da kupis preko za one pare i da te ocarine ovde da za te pare ovde ne mozes da kupis nista slicno da bude novo i da bude bar donekle slicnih karakteristika telefonu koji si porucio iz inostranstva.

A ti sada ako imas bolji argument da te cujem.
 
Poslednja izmena:
argument ti je do koske podrzavas naplatu carine od 100% treba te vratiti u vremena sfrj kad se za neke proizvode placalo i preko 200% dadzbina,u drzavi gde nemas proizvodnju ovog tipa elektronike carina i ne treba da postoji a pdv treba sniziti na najmanji moguci nivo za takvu robu,carinu i pdv treba povecati na onu robu koju mi proizvodimo kao recimo prehrambene proizvode
 
To sto je covjek kupio nesto jako povoljno u Kini ne daje za pravo carinicima da tu njegovu ustedu uzmu drzavi i da on bude zadovoljan samo zato sto ga je to opet koštalo jeftinije nego da je on kupio ovdje. Možda je čovjek imao para da plati onoliko koliko treba na cijenu po kojoj je platio artikal. Ti ako smatras da je to ok to je tvoje mišljenje, ali ja to nebi dopustio.
 
argument ti je do koske podrzavas naplatu carine od 100% treba te vratiti u vremena sfrj kad se za neke proizvode placalo i preko 200% dadzbina,u drzavi gde nemas proizvodnju ovog tipa elektronike carina i ne treba da postoji a pdv treba sniziti na najmanji moguci nivo za takvu robu,carinu i pdv treba povecati na onu robu koju mi proizvodimo kao recimo prehrambene proizvode

Niko nije reko da treba da bude 100% ali zna se sta znaci carina i oduvek je postojala carina na bilo koju robu samo sto za doba SFRJ se znalo da dodjes na carinu izvadis kilo kafe i koju marku tutnes u pasos i ti si miran a sada u eri racunara i interneta i carinici su postali lukaviji i gledaju na svaki nacin da uzmi ti sto vise para. Jer nisu ni oni mutav pa da ne znaju zasto si ti narucio mobilni iz kine i cekao ga mesec i kusur dana a zna da isti takav mobilni kod nas ima trostruko vecu vrednost i sta onda ocekujes da ce da kaze ma super snasli se ljudi a drzava neka propada. krastavac mora drzava da zivi od necega, ne pordzavam to ali krastavac ako cu fon da platim 110 evra i na to ako dam jos 50 evra carine ja sam opet proso mnogo bolje nego da sam kupovao ovde kod nas telefon i na kraju bi ga platio 2x vise a ne bi bio ni priblizno jak po karakteristikama i kvalitetu kao taj sto bi narucio iz kine. Jer sva ova roba koja kod nas dodje sta mislis sta je to, to je roba d, c i b klase i to je sva ona roba koja nije prosla evropske standarde pa su nama uvalili da mi kupujemo po papreno debeloj ceni. Ako to podrzavas onda bi ja tebi i svakome ko tako misli ko ti zabrano da ista kupis iz inostranstva i ostavio bi ti samo mogucnost da kupujes ovo sto ti oni ovde ponude.

To sto je covjek kupio nesto jako povoljno u Kini ne daje za pravo carinicima da tu njegovu ustedu uzmu drzavi i da on bude zadovoljan samo zato sto ga je to opet koštalo jeftinije nego da je on kupio ovdje. Možda je čovjek imao para da plati onoliko koliko treba na cijenu po kojoj je platio artikal. Ti ako smatras da je to ok to je tvoje mišljenje, ali ja to nebi dopustio.

A sta su carinici budale pa ne znaju zasto su ljudi naveliko poceli da kupuju stvari preko a nece vise da kupuju ovde kod nas. Pa naravno da ce da nas ocarine jer znaju sta radimo i onda opet na neki nacin mora da se puni budzet drzave. Opet kazem ne podrzavam takav nacin ali opet kada saberes 1+1 ti si u bilo kojem slucaju na dobitku, znaci srecan ti sto si dobio robu koju hoces a sretna i drzava jer je uzela neki dinar sebi u kasu.

To sto ti to ne bi dopustio pa da ti ovako kazem tebe niko nista ne pita. A ti samo mozes da pristanes na uslove drzave i da se prilagodis situaciji ili da places i kukas kako ne mozes da kod nas kupis dobr fon, graficku ili bilo sta si namerio zbog papreno velikih cena u nasoj drzavi ili vec gde se nalazis.

Znaci ili se prilagodjavas situaciji ili se povlacis na distancu i cutis i trpis teror drzave.
 
Poslednja izmena:
argument ti je do koske podrzavas naplatu carine od 100% treba te vratiti u vremena sfrj kad se za neke proizvode placalo i preko 200% dadzbina,u drzavi gde nemas proizvodnju ovog tipa elektronike carina i ne treba da postoji a pdv treba sniziti na najmanji moguci nivo za takvu robu,carinu i pdv treba povecati na onu robu koju mi proizvodimo kao recimo prehrambene proizvode

Mora da bude neka carina jer drzava tako ubira prihode ali da, generalno si u pravu. Trebalo bi da ima razlike da li se odredjena roba proizvodi u zemlji ili ne.

Ovako, samo stite svercere i velike uvoznike/trgovinske lance koji razbijaju sa marzom.
 
ovde se gura jedno misljnje da carina treba da se naplacuje i vise nego sto je zakonski propisano,sto ne naplate onda ovim vecimuvoznicima vecu carinu od zakonski propisane,sto se tice bivse sfrj nisi mogao da uvezes ni kilo kafe a kamolineki tehnicki uredjaj,carina recimo na spectrume je bila preko 200% a jedno vreme je cak bilo i zabranjeno uvoziti kompjutere
 
oko 30.000 na antutu testu ima, ekran nije 1080..ne deluje mi nista posebno i mislim da za te pare ima mnogo boljih

A sto se svi hvataju za taj antutu test? Ovaj OUKITEL K6000 sto ja hocu nema vise od 20 hiljada ali ja ga i ne uzmim zbog toga nego ga uzimam zbog drugih opcija koje ima.

ovde se gura jedno misljnje da carina treba da se naplacuje i vise nego sto je zakonski propisano,sto ne naplate onda ovim vecimuvoznicima vecu carinu od zakonski propisane,sto se tice bivse sfrj nisi mogao da uvezes ni kilo kafe a kamolineki tehnicki uredjaj,carina recimo na spectrume je bila preko 200% a jedno vreme je cak bilo i zabranjeno uvoziti kompjutere

Ja ti kazem jer znam kako mi je stric radio i kada je prelazio carinu kako je prolazio, naravno trebao si da znas nekoga na carini da bi mogo da prodjes ako ne radi taj onda cekas da dodje njegova smena pa se onda pojavis da prodjes. Uvek je bilo muvanja i bice dok je veka i sveta.
 
Poslednja izmena:
ovde se govori o zvanicnom placanju a ne nekim vezama na carini,nije isto licno prelaziti carinu i dobijati postom ili zvanicno uvoziti,za sverc kombinacije mi ne treba tvoj stric i njegova iskustva sam sam bio u tim akcijama preko 50x madjarska turska bugarska italija,granica je busna kao sito ko hoce da izbegne placanje uvek ce naci rupu,evo recimo u bugarsku ili rumuniju mozes da udjes bez pasosa ili bilo kog dokumenta,sto ne znaci da ko udje ili unese robu legalno treba da bude odran iznad zakonskog limita,drzava nikad ne gubi to su prazne price,na gubitku mogu da budu samo lihvarske firme koje to uvoze i prodaju po nerealnim cenama
 
A posto su ovi na vlasti i vlasnici tih firmi dzaba kuckamo sve ovo u ovoj temi :)
 
Niko ne kaze da ne treba biti carine na tu robu, al ima propis koji kaze kolika je ta carina, a sigurno nije 50 ili 100%. Toliko od mene na ovu temu.
 
Na JD-ju je LeTV x600 $110 sa kuponom, odlicna cena i za te pare tesko da ima ista bolje.

Porucio sam neku sitnicu od par dolara sad sa JD-ja da vidim kako funcionise, pre nego sto se usudim da kupim neki telefon od njih :) Cesto imaju ovakve akcije. Kolko sam video na YT unboxing klipovima sta god da porucis salju u malom kartonskom paketicu i unitra je i profaktura...
 
Ima kod njih povoljno i oneplus telefona,ja sam porucio nubiu z9 max,planiram da uzmem mozda i ovaj letv ali sa 32gb
 
Imam problem pri registraciji na jd.com. Dođem do polja gde ukucam broj telefona i ne šalje mi poruku sa kodom za verifikaciju. Koji je pravilan format za tel.broj ?
 
Mislim da upravo ti ne ides zdravom logikom [emoji6]
Logika je da se ne kupuje telefon jeftiniji od 100usd ili briti spreman da troškovi carine budu jednaki ceni telefona.

Ja sam naručio i otkazao 1 x600 sa jd jer mi je invoice bez descriptiona bio sumnjiv a i cena.
 
Poslednja izmena:
Na JD-ju je LeTV x600 $110 sa kuponom, odlicna cena i za te pare tesko da ima ista bolje.

Porucio sam neku sitnicu od par dolara sad sa JD-ja da vidim kako funcionise, pre nego sto se usudim da kupim neki telefon od njih :) Cesto imaju ovakve akcije. Kolko sam video na YT unboxing klipovima sta god da porucis salju u malom kartonskom paketicu i unitra je i profaktura...
Pre neki dan je bio nesto skuplji....
 
Jel ima iko da je naručio telefon sa JD i da mu je stigao? Meni ova pozitivna iskustva sa kupovinom stvarčica od par dolara nista ne znače jer sam se uvjerio kako to rade na ebayu. Jel neko dobio barem tracking number?
 
Logika je da se ne kupuje telefon jeftiniji od 100usd ili briti spreman da troškovi carine budu jednaki ceni telefona.

Ja sam naručio i otkazao 1 x600 sa jd jer mi je invoice bez descriptiona bio sumnjiv a i cena.

jesu ti vratili pare na pay pal odma,ne branim ove ali recimo i sportdirect ne daje description

ima jedan sto je narucivao nubiu z9 mini i stiglo mu je
 
Niko ne kaze da ne treba biti carine na tu robu, al ima propis koji kaze kolika je ta carina, a sigurno nije 50 ili 100%. Toliko od mene na ovu temu.

Apsolutno tačno ali isto tako postoji razlog zbog koga Kinezi ne stavljaju fakture u svoje pošiljke na osnovu kojih bi carinici morali da odrade carinjenje na realnu cifru tako da su svi upravu. To što su aktuelni propisi takvi da je procedura žalbe izuzetno komplikovana nije problem tih ljudi koji se bakću sa našim paketima tako da su svi upravu a mi kao kupci moramo da budemo svesni rizika koji ova kupovina nosi, neko bude odran a neko bude povlašćen, kako se kome zalomi.
Sve u svemu, kada bi svi radili po propisima, ne bi imali ovakve cene uređaja i pitanje je koliko bi se ovakve kupovine uopšte isplatile
 
jesu ti vratili pare na pay pal odma,ne branim ove ali recimo i sportdirect ne daje description

ima jedan sto je narucivao nubiu z9 mini i stiglo mu je
Nisu odma, treba da prođe neki rok, šominje se januar, a i posle toga Intesintreba 40 dana
 
Jel neko kupovao na Coolicool sa onim Custom&shipment insurance-om? Jel vracaju posle iznos koji ti carina naplati?
 
po pravilu vracaju samo 10% za carinu,al jedan ovde pricao o tome da su mu vratili sve
 
Nazad
Vrh Dno