Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Evo da javnem stanje baterije na Neken N6:

Jutros s kinut sa punjača i sve vreme uključen WiFi, Skype, Viber, W'ap, Hangouts i ... par razgovora i x poruka - baterija 81%.
 
kada je bilo to jutros , ako je post stavljen u 9:48 ? Nego javi kada si skinuo u koliko sati i da li je wifi ili gprs bio uključen stalno i kad ti se ispraznio ili koliko je pojeo bat do uveče.
 
kada je bilo to jutros , ako je post stavljen u 9:48 ? Nego javi kada si skinuo u koliko sati i da li je wifi ili gprs bio uključen stalno i kad ti se ispraznio ili koliko je pojeo bat do uveče.
Sve je počelo u 6i30 ujutro i isključivo WiFi.
Ostatak javljam...
 
nista dok se 2,3 puta ne iscedi baterija od 100ke do upozorenja na 15-20% pa da se vidi realno stanje jer padanje procenata ne verujem da je konstantno :)
 
JD.com ne šalje telefone za Srbiju a i da šalje, coolpad F1 nije obeležen stikerom za besplatno slanje tako da bi se plaćala poštarina.
 
Salju za Srbiju, skoro su nas ubacili sa Hrvatskom.
http://help.en.jd.com/help/question-42.html
Napravio sam profil, i isao na chekout, pise mi da je slanje besplatno. Sutra cu da stavim pare na karticu i da narucim, naravno, ako je free shiping. Ne bih ni ja znao, nego sam malo citao Hrvatski forum, pa oni pomenuse da ima coolpad na snizenju, i da od skora salju za Hrvatsku, vidis i Srbiju su stavili na listu zemalja, verovatno zbog paypal-a.
 
pa piše da NE šalju:

The majority of items in JD's product catalog (except Cell Phone, Tablets) can be shipped to the following countries:


Australia, Belgium, Chile, Czech Republic, Estonia, Greece, India, Israel, Kenya, Lithuania, Maldives, Morocco, Nigeria, Philippines, Qatar, Serbia, South Africa.....
 
Ne šalju ,provereno,hteo sam i ja od njih da kupim al su mi poslali mail da ne šalju.
 
U pravu si, nisam procitao pazljivo, ja sam gledao samo spisak zemalja. Mada ne pise da salju za Hrvatsku, a oni mogu da poruce, ako moze za Hrvatsku, ne vidim zasto ne bi moglo u Srbiju. Kada sam isao na chekout, ponudjena mi je bila Srbija, treba proveriti. Probacu da ih kontaktiram online.
 
Poslao sam im sinoc e mail, jutros mi odgovaraju da Srbija nije na listi zemalja gde salju telefone i tablete, mada mi to nije jasno, sve ostalo saljemo za Srbiju, telefone ne. Hrvatska se ne nalazi ni na jednoj listi, i to mi je cudno jer sam procitao da salju za Hrvatsku. Opet sam probao da kupim coolpad f1, ubacim ga u korpu, odem na chekout i ponudi mi Srbiju kao opciju za slanje bez postarine. Ova stranica podrzava paypal, ne znam da li da probam da kupim, da vidim sta ce se desiti.
 
Isti odgovor sam i ja dobio,pa sam odustao od njih.Nisam hteo da experimentisem sa placanjem.
 
Sve mi se cini da je to genericka poruka, na bug forumu par likova kaze da salju za Hrvatsku, a nema ih uopste na spisku. Strah me je da ce mi posle dugo drzati novac, a narucio bih da vidim da li ce da posalju.
 
Ja sam razmenio par poruka sa njima.Prvo sam ih pitao zašto ne šalju kad smo na spisku,da bi mi oni poslali mail sa obelezenim onim delom gde pise da salju sve sem telefona i tableta a onda ispod toga spisak zemalja gde salju telefone i tablete. Tako da ja ipak ne bih reskirao.
 
Ne salju ni kod nas mobitele i tablete. Provjereno nekoliko puta. A Coolpad f1 sam danas vidio da netko nudi ispod 180 USD.
 
Stigao mi je pre neki dan Jiayu F1 koji sam porucio za oca.

Moram reci da sam odusevljen onim sto pruza uredjaj koji je na kraju izasao 7000din sa svim troskovima. Ekran koji je TFT ipak daje dobre boje i kontrast, rezolucija mu je dobra i dovoljna iako na papiru to deluje malo. Brz, fluidan, ne zakucava u radu. Pokusao sam mu instalirati neke zahtevnije igrice i tu se oseti lag, ocigledno za to nije predvidjen. Antutu mu ocitava 10.500. Ne oseti se mnogo ni 512 rama, ali treba uzeti u obzir da sam ja neko ko uvek mora da pogasi sve nepotrebne procese u pozadini.

Ono sto najvise odusevljava kod telefona je baterija. Kapacitet je stvarno 2400, i ako se uzme u obzir da ima 4 inca ekran sa manjom rezolucijom i dual core, ne moze da se isprazni. Primera radi: Napunjen preksinoc, juce njajan poprilicno i uvece pokazuje 70%. Mislim da moze 3 dana opusteno da izdrzi.

Sto se izrade tice, i tu je bolji nego sto sam ocekivao. Plastika poklopca je fino gumirana, lepo lezi u ruci. Ono sto se meni ne svidja ko tih telefona je srebrna lajsna na ivicama i tu mi deluje nekako kruto. Ima i led notifikaciju, to msm da je detalj koji mnogo znaci.

Ono gde mi se javlja problem je softver. Ima par bugova koje jos nisam uspeo da ispravim, trazim trenutno rom za njega. Recimo, recovery mod je na kineskom i nekad pri paljenju udje direkt u njega, ne moze da se promeni melodija za notifikacije i neke kineske aplikacije ne mogu nikako da promenim.

Sve u svemu, za te novce daje stvarno mnogo. Ko nema neke ogromne zahteve od telefona, kupovinom ovog se nece pokajati...
 
Na ET aliexpress, 178 usda ili tako nekako. Mobitel je super. Stavio sam jucer MIUI multilanguage s miui verzijom gravity boxa. Miui i originalni rom love satelite za par sekundi, samo na gps-u, bez mreze, bez EPO-a i fikseva. Fotke su dobre, ne bas koliko sam ocekivao. Makro za 5, dnevne za 4, pri slabom svjetlu za 3. Kvalitet izrade je vrlo dobar, ekran super, sve radi glatko...
 
Evo par sa drugog foruma, da sad ne stavljam upload:

IMG_20140519_010505.jpgIMG_20140519_012007.jpg

Ovo je s originalnim firmverom, ne znam da li je kvaliteta bila postavljena na maksimum.
Nakon toga sam probao s drugim softverom i MIUI-jem i slike su bolje i "deblje" - od oko 3.5 - 4 Mb :D
 
Poslednja izmena:
Kakva je baterija? Honor 3C dosta hvale sto se baterije tice. Da nisi imao dodira sa Honor-om 3C, ako jesi, da li bi mogao da ih uporedis sto se tice kvaliteta izrade , ekrana, baterije...?
 
Honor 3c mi je bio drugi izbor, ali coolpad je prevagnuo zbog brzeg SOCa. krastavac, brze okidanje, brze prelistavanje stranica...
Baterija je dobra, 2500mAh i to stvarnih jer ima masu ud 50g. Racunica je 1g ~ 50 mAh. Ovo sam pokupio na 4Pda i uvjerio se kasnije u praksi.

Citao sam par usporedbi i kazu ugl. da je honor malo kvalitetnije napravljen. Ne znam, meni je coolpad za cistu cetvorku :). Poklopac je cvrst i malo teze se skida i nimalo ne skripi i ne uvija se na pritisak. Ekran je za 5. Nisu ga bzvz krstili Black Diamond. GPS savrsen, WiFi bolji nego u zte v987 koji je standardno dobar.
Iako su bile price da ce zbog nedostatka ziroskopa biti usporena rotacija ekrana, nema veze, okrece se normalno...
 
I ja sam citao da je malo kvalitetnije napravljen honor. I sam se dvoumum izmedju ova dva telefona, ali mislim da cu uzeti coolpad upravo zbog novijeg SOC-a. Jos juce sam hteo da ga kupim , ali sam na vasem forumu procitao da JD salje za Hrvatsku, a cena mu je tamo stvarno osetno niza nego inace. Ali eto, cudna poslovna politika, sve saljemo osim tableta i telefona. :)
 
Pa jel se istrosila ta baterija ? :)
Potrošila se sinoć.
Znači vako:
Prekjuče ujutro oko pola 7 skinut sa punjača i celg dana je bio na WiFi, sa sovetljenjem na polovini, sa dosta kratkih razgovora (u njemu mi je firmin broj), 10tak razgovora preko Vibera, 50tak poruka i do uveče je pao na 47%. Uveče stavljen u Flight režim oko 22h.
Juče ujutro probuđen oko pola 7 sa baterijom na 44% i istim ostalim parametrima osm što celog dana (do 18h) nisam uključivao WiFi, isto dosta kratkih razgovora i poruka i WiFi posle 18h i 2 skajp poziva sinoć oko 21h kada je baterija bila na 9%. Tu sam ga stavio na punjač što će reći da je izgurao "dva" dana.
Ponavljam, sve ovo je bez gledanja filmova, klipova i igranja igrica...
Neken N6.
 
Normalnim koriscenjem telefona meni baterija na Honor 3C traje duze od 2 dana.
 
Nazad
Vrh Dno