Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ja mislim da im je CEO bio u Oppo.
Svejedno, imaju mnogo inovativni pristup u marketingu i u distribuciji.
Što reče kolega, postoji tema o ovom telefonu.
 
@dakok
Da li si probao onu varijantu sa ubacivanjem modema u druge romove po uputstvu sa 4pda.
 
Nisam, jer još nemam mikro SIM karticu, ali mislim da to radi, naročito s onom drugom verzijom
kad lik s modaca kopira čitav /firmware folder ali izbaci ona dva TD-SCDMA modem fajla.

Ovako možemo koristit svaki novi upgrade za TD-SCDMA verziju Coolpada F1 (za sada u teoriji :D)
 
Mozete :D

Mislim da cu do kraja vikenda smoci snage. :D
 
Potrošila se sinoć.
Znači vako:
Prekjuče ujutro oko pola 7 skinut sa punjača i celg dana je bio na WiFi, sa sovetljenjem na polovini, sa dosta kratkih razgovora (u njemu mi je firmin broj), 10tak razgovora preko Vibera, 50tak poruka i do uveče je pao na 47%. Uveče stavljen u Flight režim oko 22h.
Juče ujutro probuđen oko pola 7 sa baterijom na 44% i istim ostalim parametrima osm što celog dana (do 18h) nisam uključivao WiFi, isto dosta kratkih razgovora i poruka i WiFi posle 18h i 2 skajp poziva sinoć oko 21h kada je baterija bila na 9%. Tu sam ga stavio na punjač što će reći da je izgurao "dva" dana.
Ponavljam, sve ovo je bez gledanja filmova, klipova i igranja igrica...
Neken N6.

ja moju spržim za dan ! Na sve to još koju fotografiu i video napravim. Ali provedem i par sati na forumima ! :)
 
ja moju spržim za dan ! Na sve to još koju fotografiu i video napravim. Ali provedem i par sati na forumima ! :)
Ma joook. Ja sam za kompom 8-10h dnevno pa mi je posle muka i želim samo da se "isključim" od svega tako da mi, generalno, na poslu nisu potrebni ni Skajp ni Viber niti sl. app ali sam ostavio sve uključeno 2 dana.

Evo, jutros drugo punjenje bez wifi i oststalih pratećih drangulija (samo razgovori i po neki sms, i baterija je sada na 90% ;)
 
da sličan je scenario i kada je tel kod žene. Ja cu ipak da vijam sebi tel sa jačom bat. Tipa onaj thl t11 ili gs4 ako se ne varam, pišem po sećanju :)
 
@dakok
Ja sam sad na MIUI -ju i baš lepo radi. Probao sam i Lenovo Vibe rom i mogu ti reći da mi se i on dopada. Romova koliko hoćeš a tek je početak. Kad se setim za prošli tel.G 300 ni dan danas nema baš nešto mnogo da valja.
 
Jel da je super Miui. Je li to onaj ruski multilanguage? Zacudilo me sto ima i hrvatski jer ga nisam do sada vidio na miui romovima. Odmah mi je pogodio lokaciju i stavio meteo podatke na lockscreen. Gps isto iz prve u 2 sekunde. Bez pomoci mreze. :)
 
Radi ko sat. Jedino što sam morao ručno da ubacim parametre za mobilni internet. Al to nije nikakav problem. Sve radi bez greške.
 
Стигла машина!

a6e2y8y6.jpg

u2abapup.jpg

y2enusuv.jpg


Нисам успео да отмем куму тако да ће опис морати да сачека. Царина изашла екстра, 2.200. Верзија је V3, има блутут. Сам уређај има неки одвратни лаунчер без класичног app drawer-a и стварно има низак frame rate када се потеза по екранима. Антуту сам одмах урадио и стварно је мало јаче од 30.000. Ставио сам Нова лаунчер и са њим уређај лети.
Споља на око уређај је леп и модерно изгледа. Надам се да ћу га добити у понедељак и да ће већ бити Киткет на њему... па јављам.
 
Poslednja izmena:
A čiji je 1+ cena mu je od 300$ do 350$, ali se teško nabavlja.

Pogledajte prilog 142437

Imas posebnu temu o njemu ovde na benchu.Velika pompa se digla, mesecima se najavljivao, na kraju hladan tus na premijeri, fon jos nije ni stigao u proizvodnju, ima samo stotinak komada do sada uradjenih koji su podeljeni, ocekuje se tek od kraja juna ili jula puna proizvodnja, medjutim dok se to pojavi na trzistu i u prodaji, niko se nece ni zanimati, ubise hajp, a i tada ce nabavka biti teska.
 
ako ga ikad nadjes u prodaji, a pokopao bi mnoge na trzistuSve u svemu ako nista, objasnio je koliko veliki proizvodjaci pumpaju cene.
 
Ako neko ima ona zastitna ledja za Xiaomi Hongmi i folije za ekran viska, slobodno neka me kontaktira na PP sa ponudom, ne cima mi se sa ovom nasom postom za sitnice, a brat ce urnisati telefon dok to stigne, moracu ja njega da lomim i sve to dovodi do neprijatnih scena.
 
Zna li neko kako resiti problem kad ne radi mikrofon? Iocean X7 HD je u pitanju. Cackao sam po netu, veca je verovatnoca da je hardver, moguce da se nesto otkacilo ali kako to proveriti...inace tako je stigao
 
Ipak ima Lenovo A850+ Octacore.
Sve je prakticno isto kao i prethodna verzija osim 8 jezgara i malo bolja baterija. Antutu 28000. Kosta 110-120EUR.
Jeftiniji je od Coolpada f1 i ima veci ekran (5.5"), ali i dalje ima samo 1G rama, istu rezoluciju 960x540 i kameru od 5MP, dok Coolpad ima 13MP i rezoluciju od 1280x720.
Ispada da je Coolpad i dalje bolja opcija iako kosta 15-20E vise.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-5-5-Lenovo-A850-A850-MTK6592m-Octa-Core-3G-Smartphone-Android-4-2-WCDMA/1769383517.html
https://www.youtube.com/watch?v=A4f7ZurIRtQ
 
Zna li neko kako resiti problem kad ne radi mikrofon? Iocean X7 HD je u pitanju. Cackao sam po netu, veca je verovatnoca da je hardver, moguce da se nesto otkacilo ali kako to proveriti...inace tako je stigao
Obrati im se direktno preko sajta. Vrlo brzo odgovaraju. Ako treba poslaće ti deo ili će ti kazati kako da otkloniš kvar. Reci im da si tek kupio telefon, mislim objasni situaciju. Vrlo su predusretljivi i pokušavaju da pomognu na sve načine. Bar je moje iskustvo takvo sa njima
 
Ipak ima Lenovo A850+ Octacore.
Sve je prakticno isto kao i prethodna verzija osim 8 jezgara i malo bolja baterija. Antutu 28000. Kosta 110-120EUR.
Jeftiniji je od Coolpada f1 i ima veci ekran (5.5"), ali i dalje ima samo 1G rama, istu rezoluciju 960x540 i kameru od 5MP, dok Coolpad ima 13MP i rezoluciju od 1280x720.
Ispada da je Coolpad i dalje bolja opcija iako kosta 15-20E vise.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-5-5-Lenovo-A850-A850-MTK6592m-Octa-Core-3G-Smartphone-Android-4-2-WCDMA/1769383517.html
https://www.youtube.com/watch?v=A4f7ZurIRtQ
Auuu bre brate jesi ti video kad sam ja tebi to jos odgovorio???? 3.5 pre tacno 20 dana :D
Citiracu se ponovo(mada to ne volim)
Moram malko da te razocaram :) naravno da ima te specifikacije nebi na AE kostao 109 ojra.
Elem, laz je da ima HFD ima rezoluciju i dalje 960 x 540, sto se tice procesora on jeste octa core, ALI je osakacena verzija na 1,4 mhz, dalje ima 1 GB ram-a, ne 2, baterija mu je 2500mAh, sto se tice kamere ona nije 13 vec 5MPX, a prednja 2MPX.
Dakle promaklo ti je to da to nisu prave specifikacije za ovaj mob, jedino sto nisu lagali je to da ima 5.5 incni ekran, sve ostalo je laz.
Bilo bi lepo da je istinito, ali nije ja bih zaobisao ovo, 5.5 na 540 rezoluciji :D
Dakle sve sam ti sazvakao jos onomad na 242 strani post #3623
Pozz
 
@theRasha

Kakav si ti problem imao? Za isti model?
Pisao sam već, polomio sam staklo, nekoliko puta mi je pao tel i na kraju se ugasio kad je ćerka pokrenula igricu (verovatno se sjebalo hlađenje od tih padanja) i treba da im pošaljem nego ne stižem. Dalje, ljudi koji su zbog MTK čipseta 6589T imali problem sa GPS-om, svima koji su im se obratili poslali su novu antenu i uputstvo za zamenu besplatno...itd
 
šta znači faza otprema na sajtu naše pošte? čekam jednu pošiljku, stoji njen broj i sa desne strane otprema, ko je tu šta otpremio i gde?
 
Niko i nigde. Pisao sam vec o tome. Stajace tako jedno 7-10 dana.
Ceka da dodje na red za carinjenje.
Tek kada vidis da se u statusima pominje "Carina" i drugi postanski broj ( za Beograd 61200) znaci da je uradjeno carinjenje.
Odmah posle toga ce se pojaviti i broj tvoje lokalne poste sto znaci da je krenuo prema tebi i da tog ili sledeceg dana stize kod tebe.
 
@theRasha

Tako cu i uraditi... zasad sam vec pisao prodavcu, BlackPeach shop na aliju konkretno, ali izgleda da dok se ne pokrene dispute oni ne odgovaraju. Pretpostavljam da je ipak bolje resenje da salju delove pa ovde nekako da sklepam, nego da telefon putuje dvaput, jos i objasnjavanje sa carinom da su se tu vec omastili.


Da dodam samo u vezi sa Juayu F1, napunjen u nedelju, koriscen svaki dan...danas pokazuje 41%. 5 dana lagano.
 
@KuntaKinte
Kakva je podrška zajednice za F1? Ako je solidna, ovo je onda definitivno best buy entry level telefon.
 
Vrh Dno