Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

p.s.
Ovo namerno stavljam kao "p.s." da pokažem da se i kod nas mogu naći pristojni kineski tableti (po specks, nisam ih video, niti bilo šta znam o njima), za cenu malo manju od 100e! Staviću link, ne znam kako drugačije da pokažem model a ne želim da bude reklama, jer znam da nije dozvoljeno, dakle ovo je samo za informativne svrhe. Meni se čini kao cool izbor za prvi tablet (kao prvi automobil, ne kupuje se odmah BMW). ;)

Ponoviću opet da je specifikacija samo pola priče a druga kako to zaista radi, što se može videti samo iz tuđeg iskustva ili dobrog, kvalitetnog prikaza.
 
Konaktirao sam danas domaću firmu sa pitanjem oko garancije. Neka se javi još neko, da prokomentariše "na prvi pogled" specifikacju ovog modela "Xpad 83".

@owim
Da nemam tablet, odmah bih uzeo X2

Da li možeš da nam pustiš neki link ka modelu tableta x2 ?

Pošalji mi na PM mail od prodavca ili eventualno sajta gde si kupovao.
 
Evo ga ponovo link na detaljni prikaz modela: https://www.topnotchtablets.com/fnf-ifive-x2-review-1

Nisam ga kupovao, vec hteo da kupim. Nisam krenuo u to, pa nemam ni prodavca. ;)

meni se dopada ovaj

http://www.aliexpress.com/item/FNF-Ifive-X2-Tablet-PC-8-9-Inch-IPS-Retina-Screen-1920x1200-RK3188-Quadcore-Android-4/982431319.html

ima i kožu :D

Model FNF ifive X2 Tablet PC
CPU Rockchip RK3188, 1.8GHz, Cortex A9 quad core; GPU: Mali 400 MP
Operation System Android 4.1
RAM 2GB (DDR 3)
ROM(Memory) 32GB Nand Flash
Shell Material Plastic
Screen Size 8.9Inch
Type Capacitive Screen, IPS
Display LCD
Resolution 1920 x 1200px
Visible Angle 180°

Extend Card Support TF card up to 32GB extended
Camera Dual camera, front is 2.0 and back is 5.0 megapixels
Gravity Sensor Yes
Multi-Touch Yes, 10 points touch

Play Store Yes
Bluetooth Yes

Video 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV?
Music MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG
Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2?
Skype Yes

Email and Browser Yes, built in
WIFI Yes, 802.11 b/g/n
3G Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W
Earphone Interface 3.5mm
Work Time around 8 hours
Battery 7000mAh/3.7V

Language Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese
Other Applications File Manager, OfficeSuite, Google Search, Task Manager, Browser, Gallery, Android Webkit, Clock, Calculator, Calendar, iReader, Gmail?
Product Size 235mm x 156mm x 9.4 mm
Product Weight 460g
Extend Port 1 x TF card slot; 1 X HDMI port
1 x Micro USB port
1 x 3.5mm Earphone port

Package including 1 x Charger
1 x USB cable
1 x User Manual

Za 199$

Bundle A
16GB Standard + Leather case (PU) +Screen protector+ Gift :pen Stylu
 
Poslednja izmena:
Odlican tablet. 254ppi ako sam dobro iskalkulisao na netu...
Ja sam mislio da cekam ovaj Nvidia Tegra Note ako budem uzimao tablet nekada, ali sad sam zbunjen jer ovaj FNF se cini bas jak :O

Ne razumem se mnogo, ali eto vladat1 je postavio specifikacije za FNF, a na ovom linku ima poredjenje Nvidie sa Nexus verzijama. Vidim da FNF ima 3gb rama i veci je, sto je + rekao bih ;)
Ajde neko upuceniji da okarakterise FNF :D

Edit:
16-17k mu je Antutu skor.
Tegri je 27k, ali i 16-17k je dosta jace od mog telefona :D
 
Poslednja izmena:
Odlican tablet. 254ppi ako sam dobro iskalkulisao na netu...
Ja sam mislio da cekam ovaj Nvidia Tegra Note ako budem uzimao tablet nekada, ali sad sam zbunjen jer ovaj FNF se cini bas jak :O

Ne razumem se mnogo, ali eto vladat1 je postavio specifikacije za FNF, a na ovom linku ima poredjenje Nvidie sa Nexus verzijama. Vidim da FNF ima 3gb rama i veci je, sto je + rekao bih ;)
Ajde neko upuceniji da okarakterise FNF :D

Edit:
16-17k mu je Antutu skor.
Tegri je 27k, ali i 16-17k je dosta jace od mog telefona :D

Ja se kotiram na iskustvo člana owim :) Inače sam sam laik za tablet računare. Pa je čak nemam ni mobilni :D

Eh, šta ti je roditeljska ljubav :angel:
 
Nemam nikakvo lično iskustvo sa kineskim tabletima, sem s ovim jednim koji imam. ;)
 
Citam zadnjih par strana ! Zar ovo nije tema vezana za telefone a ne za tablete???
Otvorite novu temu pa tamo pišite koliko vam volja!!
 
^ Da li i zasebnu temu i za phablete? :) Bilo je pitanje da li nova tema ili ne.

Vidim da FNF ima 3gb rama
2GB RAM.

Ajde neko upuceniji da okarakterise FNF
Skoro naupućeniji je Roman, koji je napisao review čiji sam link ostavio. Čovek zna šta piše. To je što je, trenutno najbolji tablet sa RK3188 quad SoC-om i retina ekranom. S druge strane, FNF iFive Mini3 je najlepši, ali nije full HD. I taj link sam ostavio. Ne najbolji po specs već po realnom radu.

* * *

Evo ga MediaTek roadmap, MT6592 će zaista biti octa-core koji uskoro izlazi i moći će premijerno da se nađe u ovom telefonu za $330:


Mediatek_Smartphone_SoC_Roadmap.jpg



Mediatek_Tablet_SoCs_Roadmap.jpg




Evo ga roadmap i za Rockchip, vidim da oni ne planiraju 8-cores za 2014, ali će značajno početkom 2014-e pojačati svoj Quad (možda na to tipujem!):

img_roadmappop.gif



Hajde još jednom da pitam, da li za Rockchip (npr. RK 3188) radi Xposed framework i GravityBox ? ;)
 
Ja negde izguglah da ce zopo sa octa core biti $299 u predprodaji. Odakle sad $330?
 
As a reward,we offer super low price$299.99 and free gift package to the first batch of passionate Zfans with less considering the product cost for this second pre-order launch,$329.99 with DHL freeshipping is also very competitive and a good buy,please don't miss it.

Dakle prosao je taj preorder od 299$, sada ima samo od 329$.
 
Pogledao sam malo cene za ZTE 967S da narucim sebi jedan za novaka, i krecu se od 156-169 dolarcica, sem kod ovog, pise da je imao 16 prodaja ali bez ijednog feedback-a, sumnjivo ili? I jos free delivery za 4-7 dana!?
http://www.aliexpress.com/item/5-0-...89-Quad-Core-1-2GHz-1G-RAM-3G/1476480515.html

Ma vidi on je imao 16 transakcija prva 25.11.13 znaci pre 8 dana je prvi narucio nije nikome stiglo jos uvek, ako ti nije frka i imas vremena sacekaj jos koji dan da ljudima stigne fon da ga testiraju pa da napisu, a onda kad napises onda se ne objavljuje odmah vec mora i prodavac da napise pa tek onda ide objava sta je i kako je. cisto da znate kako to funkcionise.

Vidi ovo je novi prodavac i nije cudo ako je malo jeftiniji jer mora necime da se probije, ne moze reputacijom je r je nema novi je od 13.11 je na Aliju, pa onda logicno mora cenom tj. manjom marzom od nekih koji vec imaju reputaciju.
Vidi mozes da rizikujes nista strasno ukoliko je cudno kad ti posalje TN i nema nikakvis statusa 10-15 dana otvoris dispute, pa posle toga escalate i ukoliko nisu poslali Aliexpress ti vraca novac, kako kad meni je jednom(samo jednom sam imao neki nesporazum sa kinezom jednim za 6 godina na AE-u) posle ja mislim 3-4 dana vec bilo na racunu, tako i mom drugu pre 10 dana vratili kes a posle 4 dana od dana kad su prihvatili dispute onosno escalate. Jedino sto mozes da izgubis je vreme nekih 10-15 dana dok ne vidis da li su stvarno poslali ili ne.

Vidi ako ti je cifra OK i ako imas lufta da ti je sve jedno za 10-15 dana, pa ja bih narucio, ali ti nista ne savetujem na svakom je da sam odluci sta ce sa svojim parama da radi, ja sam dao moje iskustvo i misljenje, ti odluci.

Nemoj me slusati razmisli i donesi odluku SAM.
Pozz
 
Sacekao bih ja i mesec, ali onda idu praznici i nece mi stici do Marta, ali verovatno je najpametnije bar nedelju dana da se saceka da vidim hoce li mu bar neko do tad dati pozitivan feedback...
 
Ima li ko iskustva sa Discorevery markom? Vidio sam na alie neki model V5 pa me zanima valja li to sto? Kakav je ovaj proizvodjac?
 
Ja sam dobio lenovo a390. telefon radi normalno samo power button dugme je nekako razlabavljrno pa kad mrdam telefon stalno zvecka. Kao da ima neki djelic u telefon koji je otpao pa zvecka ali provalih da je to ovo dugme za paljennje. Vrijedi li vracat telefon radi ovoga :)
 
Ja sam dobio lenovo a390. telefon radi normalno samo power button dugme je nekako razlabavljrno pa kad mrdam telefon stalno zvecka. Kao da ima neki djelic u telefon koji je otpao pa zvecka ali provalih da je to ovo dugme za paljennje. Vrijedi li vracat telefon radi ovoga :)

od kog prodavca si kupio, baci na PM
 
Nisam čitao puno o tom w200. Xiaomi Hongmi wcdma je pojeftinio poslednjih dana. Ja sam juče naručio za 187 $. Ima baš slične karakteristike kao THL W200, ali mi je izgled Hogmija fenomelan.
 
vidim da neki zanimljivi modeli rade na wcdma 850 i 2100...a nama u Srbiji treba 900...jel 850 i 900 isto, tj jel moze 850 da radi kod nas u Srbiji, ili da trazim modele na kojima striktno pise da rade na 900 wcdma...?
 
^ Na zalost da, za SRB treba ti 900 i 1800 MHz za 2G mrezu i 2100 MHz za 3G mrezu. 850 koristi se u Americi, i to celom kontinentu.
 
Kod nas ide 900/1800, ali ne treba slepo verovati specifikacijama na sajtovima. Često Kinezi pišu netačne specifikacije..
 
Ja koliko vidim bora bora prica o 3G a mitar pise za 2G, elem sto se tice 3G koristi se 2100 MHz
 
aj recimo da uzmemo za primer thl w200 sto je loco3000 pomenuo...

http://www.thlmobilestore.com/thl-w...0-inch-hd-ips-screen-5mp-hd-front-camera.html

2G: GSM 850/900/DCS 1800/PCS 1900MHz
3G: WCDMA 850/2100MHz

dok recimo Lenovo A850 koji sam ja narucio ima:

2G: GSM/GPRS/EDGE: 900/1800/1900 MHz
3G: WCDMA/HSPA/HSPA+: 900/2100 MHz

dakle koje 2g i koje 3g frekvencije su nama bitne u Srbiji? sudeci po prethodnim postovima, dolazim do zakljucka > 900 za 2g i 2100 za 3g ili gresim?
 
dakle koje 2g i koje 3g frekvencije su nama bitne u Srbiji? sudeci po prethodnim postovima, dolazim do zakljucka > 900 za 2g i 2100 za 3g ili gresim?
Gresis, izostavio si i 1800MHz za 2G mrezu, sto smo ti nas dvojica napisali u par postova iznad:
za SRB treba ti 900 i 1800 MHz za 2G mrezu i 2100 MHz za 3G mrezu. 850 koristi se u Americi, i to celom kontinentu.
Ova nevedna telefona trebalo bi rade kod nas, prema datim specifikacijama.
 
Poslednja izmena:
ok, sad je jasno, nez kako sam prevideo tvoj post gde si lepo objanio... hvala ;)
 
Грешка, нисам снимио оно најважније, "clones free"
 
Poslednja izmena:
Sve najgore o klonovima -- u nacelu. Bilo je na pocetku teme.
 
Шта мислите о овом телефону, копија HUAWEI P6 али са 5" екраном.

http://www.1949deal.com/haipai-p6s-m...eview_contents

Делује ми прилично интересантно за 132€.
Imaš mnogo interesantnijih modela za sličnu cenu, za ovaj Haipai nisam uspeo da nađem nijedan rom na needrom.com, kao ni temu na china-iphone.ru..
Vidi npr Cubot GT99, Xiaomi Hongmi, THL W200, Lenovo A820, Jiayu G3S...
 
Nazad
Vrh Dno