Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

iskren da budem ovo je mozda i bolja opcija jer ima 3g...ali i dalje je solidno povoljna, jer kod nas za te pare nema ni polovan zte skate koji je single core i 4.3 ekran... ;) makar da ti ne bude zao 55e ako ti ispadne :p
 
oko 130$. bice ovo jos jedan fantastican telefon u nizu.
kinezi su se bas lepo zaleteli. samo jos kada izbace ekonomicnu verziju octa core pa prodaju te telefone za manje od 200$...
 
Sta kazete na ovaj telefon, jako mu je pala cena:
http://www.pandawill.com/zte-geek-v...ram-50-inch-ogs-screen-android-42-p78003.html
Intelov procesor, 2giga RAM-a...
Zanima me koliko je ovo jaci procesor u odnosu na MTK 6589 i da li postoji mogucnost rutovanja ovih telefona? Ja sam zaintersovan za Lenovo p780, ali sa ovom cenom ovaj telefon je i vise nego interesantan, vidim da postize 29 000 poena na antutu testu, sto je duplo u odnosu na P780. Ima li neko iskustava sa ovim telefonom? Nisam nesto mnogo istarzivao po netu, mozda ima neki dobar test ovog telefona?
 
Moje iskustvo koje se odnosi na generalno kineske telefone:

LTPS screen tehnologija koju razvija Shrp i snabdeva zapravo "jace kineske brendove" poput ZOPO, ZTE, cak i neke Hiaomi i Meizu je bez premca fenomenalan ekran, uz jednu manu a to je deo svetlosnog spektra izmedju zute i crvene. Telefon do telefona moj ZOPO C2 i AMOLED-i razni izgledaju identicno, cak je osvetljenje po mom licnom misljenju bolje na LTPS ekranu, dok je jedino problem kod te "zuto-narandzaste" koja ima vecu saturaciju nego sto bi trebala. A to sma primetio na svakom LTPS telefonu.

Interesantno da je procurelo iz Foxxcon-a da ce tehnologija za novi iPhone6 biti upravo LTPS :)
 
Sta kazete na ovaj telefon, jako mu je pala cena:
http://www.pandawill.com/zte-geek-v...ram-50-inch-ogs-screen-android-42-p78003.html
Intelov procesor, 2giga RAM-a...
Zanima me koliko je ovo jaci procesor u odnosu na MTK 6589 i da li postoji mogucnost rutovanja ovih telefona? Ja sam zaintersovan za Lenovo p780, ali sa ovom cenom ovaj telefon je i vise nego interesantan, vidim da postize 29 000 poena na antutu testu, sto je duplo u odnosu na P780. Ima li neko iskustava sa ovim telefonom? Nisam nesto mnogo istarzivao po netu, mozda ima neki dobar test ovog telefona?
Vidim da i nema neku podrsku od strane developera... Telefon je po karakteristikama odlican. Ne znam zasto je ovako jeftin jer je top.
 
Jel ima neko ovde Red rice? Kakvi su utisci i koliko ga je sve kostalo?
 
Sta kazete na ovaj telefon, jako mu je pala cena:
http://www.pandawill.com/zte-geek-v...ram-50-inch-ogs-screen-android-42-p78003.html
Intelov procesor, 2giga RAM-a...
Zanima me koliko je ovo jaci procesor u odnosu na MTK 6589 i da li postoji mogucnost rutovanja ovih telefona? Ja sam zaintersovan za Lenovo p780, ali sa ovom cenom ovaj telefon je i vise nego interesantan, vidim da postize 29 000 poena na antutu testu, sto je duplo u odnosu na P780. Ima li neko iskustava sa ovim telefonom? Nisam nesto mnogo istarzivao po netu, mozda ima neki dobar test ovog telefona?

Ovaj izgleda sjajno!
 
Pa i mene malo bini zasto je ovako jeftin, ovaj procesor je zmaj, pretpostavljam da podrska zajednice nije narocito velika, ali opet cena je smesna obzirom da ovaj cipset koristi lenovo k900 koji kosta koliko kosta. Verovatno rasprodaju zalihe ili planiraju da izbace novi model...
Generalno ne znam puno o ovim intel procesorima, vise sam bio fokusiran na MTK, zna li neko kako su se pokazali u realnom radu, koliki su potrosaci i da li ova platforma moze da se root-uje? Ima kupon od 20USD, ali posto je ovaj ZTE Geek vec na snizenju, ne mogu da ga iskoristim, ali mogu na Lenovo p780. Znaci ima da biram izmedju ova dva telefona za istu cenu. Lenovo sam drzao u ruci i stvarno je kvalitet izrade fenomenalan kao i baterija, ali ovaj je hardverski mocniji i ima bolji ekran jer na svim testovima kao manu ovom lenovu navode ekran koji bi mogao biti bolji, sa druge strane ja mislim da ovaj ZTE ima identican ekran kao ZTE V987 koji je odlican, tako da su procesor i ekran prednosti ovog ZTE-a a lenovo ima bolju bateriju i kvalitet izrade. Ne znam, bas sam u dilemi!!!
 
Ma uzmi geeka pa podeli utiske sa nama !!! :)

Malo slabije pratim ovu temu u zadnje vreme pa bih da pitam korisnike kineskih brendova kako su zadovoljni trajanjem baterija !?
Ja kako vidim neki model da mi se svidja , pogledam spec i baterije su vecinom oko 2ooo -21oo mAh.
Moj S3 jedva sastavi dan ,a on je 21oo mAh znaci moram svaki dan da ga punim , bat dodje na 4,5 posto.
Dok sa druge srane nosio sam note 2 par dana on je ogroman tel ekstra tel , samo je jajast kao i s3 ,a volim vise kockastije tel, uglavnom odusevljen sam
s njim , velicina ,brzina i baterija koja je uspela da odradi 2 dana. S3 ni u jednom mogucem scenariju nije uspevala to , osim nedeljom kada sam kuci
i nemam potrebu da koristim net na tel....
 
Poslednja izmena:
sto se tice jeftinih intel kineza, verovatno cena ide zbog svega zajedno sto je LOSA strana:

nemogucnost tweak-ovanja sistema
manja popularnost Intel chipseta
pretpostavka da ce uredjaj doziveti eventualno jedan update i to je to
 
Procesor je stvarno dobar, ekran takodje. Hmmm, ne znam kome carstvu da se proklonim, po meni dva best bay telefona u ovom trenutku, barem sto se Kineza tice. Mozda s920, prevashodno zbog velicine ekrana. Sta bi ti uzeo Dzekson?
 
Ja bih jurio najpovoljniji MTK 6592 telefon, po mogucstvu od poznatijeg kineskog imena. Jeste da postoje jeftiniji modeli ali ovo bi bio moj pik, da mi treba sada telefon da kupim:

ZOPO ZP998
UBTEL S1192 (pogledati zbog cene)
ThL T200
ThL T100s

konkretno, jos se nije zaletela 6592 scena ali chipset mnogo obecava. gledao sam vise review-a za ZP998 i telefon je jednostavno zver. a ja kao vlasnik ZOPO C2 sada apsolutno verujem u ZOPO brend, jer kvalitet prevazilazi sva moguca i nemoguca ocekivanja. Ispao par puta sa povece visine, nema cak ni ogrebotine, tera sve bez ijednog stucanja, ja sam ubuduce verni ZOPO korisnik :)
 
ma buknuce 6592 isto kao i 6589.
Kome nije previse bitno da uzme najbrze, neka saceka jos malo i verovatno ce 6589 biti na rasprodajama sada. kinezi vise nece imati potrebe uopste da ih proizvode. isto je bilo i sa 6577.
 
Meni se zuri jer mi je telefon blagi raspad, star je i odavno mu je vreme da ga menjam. MTK 6592 je doe nbar procesor, ali mi se ne ceka vise, lovim neko snizenje i neki od modela srednje klase, voleo bih p780, i ovaj geek je zanimljiv, ali nema tako dobru podrsku zajednice. Pogledacu ove modele sto si nabrojao, ne znam za ovaj thl, koliko su pouzdani njihovi telefoni. Koliko kosta ovaj ZOPO sa 6592 procesorom?
 
p780 je odlican telefon i trenutno je oko 160e, sto je pristojna cena. ako ti se svidja, neces pogresiti nista.

nemoj zaboraviti da imas i huawei u mts-u. g700 uopste ne izgleda tako ruzno kao na slikama. mozes ga uzeti i na rate.
 
Meni se zuri jer mi je telefon blagi raspad, star je i odavno mu je vreme da ga menjam. MTK 6592 je doe nbar procesor, ali mi se ne ceka vise, lovim neko snizenje i neki od modela srednje klase, voleo bih p780, i ovaj geek je zanimljiv, ali nema tako dobru podrsku zajednice. Pogledacu ove modele sto si nabrojao, ne znam za ovaj thl, koliko su pouzdani njihovi telefoni. Koliko kosta ovaj ZOPO sa 6592 procesorom?
Taj Geek moze da se rutuje i ubaci playstore. Ima na XDA upustvo tako da se ne sjekiraj. To ti je dovoljno za pocetak a kasnije ce sigurno izaci i neki custom ROM.
 
aqe4abut.jpg


Jel ovo neka zajebancija? Nemoguce da je tako jeftino
 
Taj prodavac nema ni jedan feedback na ilo koji proizvod... Kupe stotine taj telefon i jedan zaboravi da otvori dispute i eto zarade :)
Dovla mozes li pitat na xda onog forumasa sto portuje ROM-ove za zte v967s da li ce radit nesto za ovaj zte geek? :)
 
Neznam kakva ce biti podrska za ubuduce, da li ce izlaziti neki ROM-ovi za neke naredne verzije androida, to me brine.
 
Nije tu toliki problem rezolucija koliko je problem 512MB rama.
 
^+1
Apsolutno bih se slozio sa ovim sto je seizmos rekao, to je problem.
 
permutovao - sve vreme gledam u K1 i poredim specifikacije sa ovim K1B .. izvinite. :) cinjenica je da ce da se gusi sa 512 i da ne treba ni razmatrati.
 
Drugim recima daleko je od best buy :)
 
Nazad
Vrh Dno