Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Stigao Gretel A7, aka Marica:) Od interesantnih stvari sam za sada zapazio home button koji svetluca zeleno kada ima neko obaveštenje, crveno za slabu bateriju, i sl., dakle "notification home button":), ostalo je Android 6.0 klasika, pretpostavljam, jer nisam poznavalac. Uz fon već montirana folija za ekran i jedna rezervna pride + providna silikonska zaštita za leđa. Greje se malko na Chrome-u, mada je i Chrome težak kao zemlja. Kad ga prikačim na wifi instaliraću još Viber i Tapatalk i to je to. Baterija je slaba i trajaće mi verovatno 1 dan, ali se jako brzo i puni... nešto kao protočni bojlerčić za sudoperu:) Inače carina me, kako sam i pretpostavio odrala, ali mi se ne isplati da se žalim jer je mala vrednost. Procenili ga na 80$, a plaćen 49,99$, a kinezi označili vrednost na deklaraciji 20$. Tako da su mi domaće dažbine ukupno izašle 2.774 dinara, a sve ukupno 7.954 dinara. OK, za te pare bih možda ovde dobio i garanciju kod nas, ali bih i dalje razmišljao da probam sa Alija, tako da, koliko traje da traje, ako izdrži godinu naručujem opet.

Sent from Windows 10 PC
 
Da li moze neko da mi preporuci radnju za popravku kineskih telefona(Meizu)? Moze i na PM da ne bude reklama.
 
Poslednja izmena:
Sta biste preporucili kao neki budget phablet?

Skapirao sam da su telefoni znatno bolji po pitanju bezela u odnosu na tablete a mislim da je u praksi razlika izmedju 6.3 i 7 nebitna.

Treba mi neki 'sporedni uredjaj' za kontrolu svacega nesto putem wifi... jos ako ima IR pa da kontrolisem i klimu - milina :)

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napisah gore Android 6 klasika, ali izgleda obogaljeni mančmelou:) Mozda i ja gresim ali : nema personalozovanja za one dropdown prečice, nema tema, samo jedan homescreen, proxy i light senzori postoje ali kao da nema drivera, nema stock notepad i mail... podseća na win10mobile:) U sustini samo da ti senzori prorade, ostalo sve ok.

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
 
Ko je pravio ovaj novi tesla 6.3? Koji kinez? I kako nalazite te koji sklapaju Teslu?

Malo sam sad pretrazivao ucinio mi se da je "echo stellar" ali nije

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napisah gore Android 6 klasika, ali izgleda obogaljeni mančmelou:) Mozda i ja gresim ali : nema personalozovanja za one dropdown prečice, nema tema, samo jedan homescreen, proxy i light senzori postoje ali kao da nema drivera, nema stock notepad i mail... podseća na win10mobile:) U sustini samo da ti senzori prorade, ostalo sve ok.

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
...i proradili danas senzori:) Inace kada sam prijavio kinezima kvar poslali mi linkove sa alatima i uputstvom za flashovanje. Zdodna stvar odmah sam skinuo da se ne izgubi. Sve u svemu kupovina fona preko Alija je pravi dozivljaj. Daleko interesantnije nego kad odes u radnju trasnes pare dobijes fon i ides kuci. Cekas toliko dugo da zamenis fon i onda se sve svrsi zab15min:)

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
 
Bas tako :) Za one koji ne kupuju non stop jeste dozivljaj. Za mene licno je prelepo kada vidis stigo paket a nema carinskih troskova :)
 
eh sad, bez troskova carine, pa svaki dozivljaj mora malo da kosta, crvena-dve gore dole, za godinu dana nije mnogo. inace nema ni opciju za developer mode, ali sve app rade odlicno.

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
 
eh sad, bez troskova carine, pa svaki dozivljaj mora malo da kosta, crvena-dve gore dole, za godinu dana nije mnogo. inace nema ni opciju za developer mode, ali sve app rade odlicno.

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
Dobro si i prošao što se tiče carine... Cenim da ih ta vrednost od 20$ još više iznervira :). Sledeći put kaži kinezu da stave tačnu vrednost. Da je stavio 50$ cenim ga da bi prošlo po toj ceni. Mene sa Niške carine zovu za skoro svaki paket da provere cenu, a kada ne pozovu onda znam da je prošao bez dažbina...

Neka te sluzi dobro, baterija je slaba zbog mediatek soc-a i slabe optimizacije softvera. Videćeš tu i tamo neki bug, moraćeš da restartuješ da bi sve opet proradilo, eto kao što su ti senzori zezali na prvu. Ali dobro, to je to za taj keš. Ja sam se tako da Elephone telefonom prešao, povučen iskustvom drugara koji je imao p9000. Tako da od tih jeftinijih je bolje uzeti te njihove "flagship" modele, tu se bar potrude, naravno pre toga recenzije... Ili još bolje neki Xiaomi, Meizu, malo proverenije marke.
 
Molim predlog za telefon . Drug mi ide u kinu, treba da mu dam tacne nazive telefona. Cena do 150e, ako moze da ima 2 slot za kartice + sd slot. Bitna mi je baterija I ekran ≥5inca

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Redmi note 4.
 
Stigao mi Blackview A7.

Telefon je sjajan za 40$, odličan za roditelje!
Za sada jedini minus koji sam našao je u prilogu:
(usput, ovo je slikano sa njim!)
 

Prilozi

  • IMG_20170101_095941.jpg
    IMG_20170101_095941.jpg
    521.5 KB · Pregleda: 234
Zapravo ako uzimate neke jeftine telefone ne znam da li moze da se nabavi za 50ak eur-a Xiaomi Hongmi 1s (Redmi 1s). Ja sam imao taj prvi od Xiaomi-a i poklonio sam ga dalje, telefon i dalje radi kao zmaj :) A ako moze da se nadje za 50ak EUR kontam da je bolja kupovina jer ima Snap procesor i bolju kameru kontam.
 
Неко је написао како најбезболније (реално) да прођете кроз царину, ја сам то и послушао,
Пратите вашу пошиљку и када стигне у ср, пошаљете мејл у надлежну царину са насловом броја пошиљке за праћење "скрен шутом " обављене куповине цена, продавац, ваше податке, и ако имате банкарски извод те трансакције.
Нисам неки редован купац на али, годишње 2 3 куповине преко 50е али овако када пошаљем царина је уредна и очекивана.
 
Poslednja izmena:
problem je sto je ovo bio uredjaj ispod 50eur

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Problem je što beogradska carina ne čita mejlove, slao sam više puta uzalud. Jedino vam možda može pomoći za NS ili Niš.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stavite realnu cenu na paket. Ako vide da je nešto iole realno biće OK, mislim veća je šansa. Ako se stavi 20$ i označe ga kao plejer to ih cenim iznervira jer moraju da traže pravu cenu i da se zezaju pa opale cenu koja im se sviđa, odokativno...

Ali i to nije loša varijanta, da se pošalje mail ranije sa brojem pošiljke...

Ako preteraju i isplati se da se izgubi 1000 din za prigovor/žalbu onda je i to varijanta.
 
Stavite realnu cenu na paket. Ako vide da je nešto iole realno biće OK, mislim veća je šansa. Ako se stavi 20$ i označe ga kao plejer to ih cenim iznervira jer moraju da traže pravu cenu i da se zezaju pa opale cenu koja im se sviđa, odokativno...

Ali i to nije loša varijanta, da se pošalje mail ranije sa brojem pošiljke...

Ako preteraju i isplati se da se izgubi 1000 din za prigovor/žalbu onda je i to varijanta.
tlapnja puka

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
tlapnja puka

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Naručivao sam makar 30 puta razne stvari sa ebay-a i Alija , samo prenosim svoja iskustva. Ovo za prigovor važi, dostaviš izvod iz banke ili Paypal račun i po tome ti carine. Nikad nisam radio ali znam da može.

A za veće iznose su me zvali da ipak provere i tražili su na mail da im se dostavi dokaz, ja slikao Paypal račun, pošaljem i oglas i to je to. BG carina je očigledno drugačija ali sam čuo da su mnogo blaži od naše i NS carine.

Nebitno, neka probaju ljudi, može samo manje da ih košta
 
meni nije tako bilo, tj moja iskustva su suprotna[emoji22] [emoji22] [emoji22]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Stigao mi Blackview A7.

Telefon je sjajan za 40$, odličan za roditelje!
Za sada jedini minus koji sam našao je u prilogu:
(usput, ovo je slikano sa njim!)
Hahaah 9000 procenili...koji *****i majko moja...ja ne bi ni preuzeo telefon...pa 70 posto cene telefona je uzela carina.....gde to ima...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zapravo ako uzimate neke jeftine telefone ne znam da li moze da se nabavi za 50ak eur-a Xiaomi Hongmi 1s (Redmi 1s). Ja sam imao taj prvi od Xiaomi-a i poklonio sam ga dalje, telefon i dalje radi kao zmaj :) A ako moze da se nadje za 50ak EUR kontam da je bolja kupovina jer ima Snap procesor i bolju kameru kontam.
Ima na lightinthebox starijih Xiaomija po povoljnim cijenama.

Sent from my Redmi Note 4
 
U kojoj prodavnici da kupim neku pristojnu futrolu sa preklopom za Xiaomi tel., ova koju imam se raspala posle par nedelja...

Kakva je trenutno situacija za narucivanje u Crnu goru da li su promenili propise za placanje pdv carine ili je i dalje kao pre? znam da je neko pisao da treba da menjaju ali ne mogu da nadjem taj post...
 
nije menjano jos.. uskoroooo pa narucuj

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
[youtube]TxMGFfVfSFQ[/youtube]

Android one od xiaomija .. sada mi 5x ima neki smisao :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno