Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

1% >99% tako ispada ovde na forumu, LOL
Evo i ja sam u tih 1% [emoji5]
 
Poslednja izmena:
O kojoj garanciji pricate za telefone koji su oko 100e aman. Pa nije to s8 da mu zamena ekrana kosta 300+ evra.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
Ja pricam o telefonu koji kosta 400€ kojeg sam kupio i bolelo me uvo za garanciju, a veruj mi da mu zamena ekrana priblizna toj cifri koju spominjes.
Ko prica o tim telegonima, ja takve tel ni ne kupujem od 100€ BTW.
Pricao sam o sebi i iznosio ono sto ja gledam kad kupujem mob, i kazem da me garancija ni malo neinteresuje.
 
U Srbiji i ta pravno važeća garancija važi na dobrovoljnoj osnovi davaoca garancije. Da bi ostvario svoja prava, treba ići na sud jer inspekcija više ne može da pomogne. Da se sudim zbog par stotina evra, ne hvala. Radije platim manje u startu pa ako se nešto desi platim popravku ili progutam gorku pilulu i kupim novo. Bar znam da me niko nije napravio budalom kao što je to uradio telenor sa zte grand x.
 
Zna li neko kakva je situacija sa Zuk Z2? Ima li nekih informacija da se cesto kvari ili baguje?

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Ti si taj 1% ;) kome garancija nije bitna (i ja spadam u taj <1% ako je za utehu :d)
krastavac. Ko reskira-profitira ;) vazda bilo.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Već mesecima na svake 2-3 strane u ovoj temi napišeš toliko neverovatnih stvari da je temu postalo mnogo teško čitati. [emoji1]

Skoro svako po nekad lupi, pa nauči...ali ti jok.[emoji16]
 
Pa nemoj čitati, tera li te ko? Ali hajd' ovako. Pošto si ti, izgleda, ovde, reinkarnacija Dositeja Obradovića, molio bih te da me prosvetliš svojim znanjem?!
Ja ne lupam. Radim sa time svaki dan (sem nedelje) i jako dobro znam o čemu govorim...
To što se drugima sviđa ili ne (o onome što ja napišem) ne znači da lupam i da ne može da se čita tema.
Izgleda da je iznošenje sopstvenog mišljenja i iskustva strogo zabranjeno zarad šačice prosvetljenjih forumaša koji su posisali sve znanje ovog sveta.

Evo podatka o nadmoći Xiaomi brenda!
Juče po prvi put (iz vakum kutije) uključim ženin Redmi 4x Global (SD SoC) i OOB notifikacije kasneeee li kasneee: WA, Viber, Skype, Gmail (neke ni ne stignu). Sve sam podesio da notifikacije ne kasne (ako je to ikako moguće) no, dobio sam samo mali pomak i malo smanjio vreme kašnjenja...
Moj Redmi Note 4 Global (SD SoC) radi savršeno i nema kašnjenja OOB.

Toliko o tome koliko je Xiaomi savršen! Telefon treba mani da služi, a ne ja njemu...

P.S. Sa ovim "garažnim" Kinezima nikada, ali do slovce nikada, nisam imao problema sa notifikacijama ili, gore, pomenutim aplikacijama. Uvek je sve funkcionisalo savršeno (što se mene tiče).
 
Ja uzeo bratu Ulefone u008 pro i crkne mu punjač treći dan, jako mu je loša antena, i stalno gubi zvuk notifikacija iz čista mira, dok ne restartuje.
 
Kako mogu da kasne notifikacije?

Razumem da ih ne dobiješ zato što je sistem suspendovao app ali ne mogu da kasne ne idu one poštom...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
a bas ili ne dolaze uopce dok ne udes u odredenu apk ili dodu "na vrijeme".. nema izmedu.. :D

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Pa to... Al računam da zna razliku kada aplikacija nije uključena....
A možda ipak ne zna?
čemu onda da diskutujemo o tome?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pa ne bas.
Dok sam bio na starom romu, notifikaciju su stizale pre nego sto mail stigne na gmail na kompu. Sad sam promenio rom i notifikacije kasne, u stvari kasni i mail. Tek kad udjem u gmail na mobilnom i refresujem, tek se onda pojavi, ili pak sacekam oko minut i onda stigne i na mob.
Prebacio sam gmail da mi bude systemska app i sad se stvar maaaalo poboljsala.
 
Pa ne bas.
Dok sam bio na starom romu, notifikaciju su stizale pre nego sto mail stigne na gmail na kompu. Sad sam promenio rom i notifikacije kasne, u stvari kasni i mail.
Ovo je toliko smešno da nemam reci...
Mail ovde stiže, tamo ne stiže...ko da ga poštar donosi :)


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poceo mnogima Xiaomi da smeta :)
Mnogo se favorizuje ovde na forumu...pa trn u oku ;D



Sent from my Redmi Note 4X
 
Da li ima prodavnica na aliexpresu koje salju u EU zemlje taxfree a da je slanje preko AliExpress Free Shipping(ili neki manji iznos od dhl)?
Pronasao sam na Fantacy da stize preko "Entrega Local" u Spaniju, ne znam da li je to taxfree, ne odgovaraju na poruke za sada.
AKo je neko narucivao u skorije vreme u EU zemlju sa taxfree, osim preko Goldway?
 
Za notifikacije na miui8 romovima podesite u podešavanjima baterije opciju optimizacija baterije na off (ili kako se već zove, nisam na miui trenutno pa ne mogu da pogledam) i stavite željene aplikacije u autostart (u security aplikaciji) i sve notifikacije stižu bez problema.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Mora lock u RAM, ako je izbaci iz RAM-a ne stize notifikacija dok se ne udje u app.

Sto puta pisano, samo sto ne vredi...ko da cita to...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Mora lock u RAM, ako je izbaci iz RAM-a ne stize notifikacija dok se ne udje u app.

Sto puta pisano, samo sto ne vredi...ko da cita to...

Sent from my Redmi Note 4X
Nikad nisam lockovao nijedan app u ramu, samo odradim ono što sam iznad naveo i nikad nisam imao problema sa notifikacijama niti drugi xiaomi telefoni koje sam nameštao.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Mora, ako ne koristis cesto neku app, ispadne iz RAM-a i nece da rade notifikacije dok je ne ucitas ponovo... Na nekim MIUI rom-ovima radi i bez toga, ali uglavnom kada se zakljuca, radi bez greske...

Probaj da ubijes Viber u recent apps i posalji sebi poruku, pa vidi da li ce ti stici.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Ovo je toliko smešno da nemam reci...
Mail ovde stiže, tamo ne stiže...ko da ga poštar donosi :)


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Smesan si ti sa takvim izjavama. Nisi se susreo sa takvim problemom, pa se bolje ne pravi pametan.
 
Kada sam rekao da kasne na to sam i mislio a insinuacije su, čini mi, se bespotrebne.
Pošaljem ženi poruku preko WA i ne diramo uopšte njen fon. Kod nje poruka stigne posle pola sata-40min. Šta sada?

P.S. Ženin telefon sam podesio po svim savetima za Xiaomi :d a na mom rn4 ništa nisam taknuo od podešavanja i sva (ili gotovo sva) su drgačija od ženinih a sve radi perfektno...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
onda je do sw, mjenjaj na Global ako imas kuhani od sellera.. nebi bilo prvi put da su selleri nesto ujebali..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
pa nista, posto zenin telefon baguje to sigurno znaci da cela serija ne valja i da je Xiaomi garazni raspad :)

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Gde baš kod žene,ništa gore nema od toga. [emoji2]

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
:(
Danas sam uradio apps lock iz app traya pa da vidimo kako će se ponašati. To je bila jedina stvar koju nisam odradio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma mora da radi, inace ce imati problema samnom :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Pazi sad. Juce sam stavio novi rom i primetio to sa kasnjenjem. Posto je stigao rutovan, odmah sam gmail prebacio u sistemske programe i ucinilo mi se da se stvar malo poboljsala, a u stvari, stvar se potpuno popravila. Sad mi prijavi pristizanje maila, a na kompu se jos ne pojavljuje. Tako je uvek bilo, tako i treba da bude.
 
Custom rom-ovi(na MIUI bazi) mogu imati problem sa notifikacijama...dok na Global Stable i Global dev ako se sve podesi , ne bi trebalo da ima tih problema.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Ja pricam o telefonu koji kosta 400€ kojeg sam kupio i bolelo me uvo za garanciju, a veruj mi da mu zamena ekrana priblizna toj cifri koju spominjes.
Ko prica o tim telegonima, ja takve tel ni ne kupujem od 100€ BTW.
Pricao sam o sebi i iznosio ono sto ja gledam kad kupujem mob, i kazem da me garancija ni malo neinteresuje.
Uopste nisam mislio na tebe...
 
Mora lock u RAM, ako je izbaci iz RAM-a ne stize notifikacija dok se ne udje u app.

Sto puta pisano, samo sto ne vredi...ko da cita to...

Sent from my Redmi Note 4X
I mene ponekad zezaju notifikacije.Kako da lockujem app u recents apps na Miui 8 developer romu? Nemam tu opciju u recent apps?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno