Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Kina...

Sent from my NX507J using Tapatalk

Ma pusti, moguce da su preprodavci pa me ubedjuju. Na kp ima par 4c i nijedan nije ispod 145 evra, a idu i do 170.

Ako uvaze onda mi je carina 30, a ako ne uvaze onda je 35 tako da kako god da gledas opet mi je bar 20 ak evra jeftinije u mojoj radinosti :D
 
Daleko bilo da te ja ista nagovaram,samo mi je malo cudna tvoj izracun carine i tvoja sigurnost u to koliko ces je platiti. U srbiji je sve lutrija pa tako i carina. Isto me zanima kojom si racunicom dosao da od 85€ placas 30€ carine a na cenu od 110€ placas samo 5€ vise?
 
Carina se placa oko trecine vrednosti posiljke. 110/3=36.6, a 85/3=28.3 evra. Samo sto sam zaokruzio.
 
Ok onda ga naruci sa gearbest,pogotovo ako imas taj popust, glupo je da ga ne iskoristis. Zaleo sam ti samo napomenuti da carinici u dosta slucajeva ne gledaju cenu sa popustom,nego onu pravu.

Btw sad gledam preko gearbest aplikacije ti je jeftiniji za 2$. Znaci 119.99$.
 
Poslednja izmena:
Kakav je LeEco Le 2?
I to po ukupnoj ceni od 145€ još samo sutra, sa 2 godine garancije u radnji zbog otvaranja radnje u Moskvi.
 
Ajde ako neko moze nek mi objasni kako ce to da izadje jeftinije iako imam popust? Ako fon kosta 110 evra ja cu da ga platim 85 evra. I 35 evra carina to je 120 evra. Ako mi neko nadje nov mi4c za 120 evra sutra cu da ga kupim.
Ja sam kupio mi4c na kp i to pre mesec i po dana. Nov neotpakovan.
Vise nisam pratio cene, ali ne verujem da cena tehnike ide na gore...mozda bas u ovom trenutku nije neka ponuda pa je cena malo skocila, ali kroz par dana bi to trebalo biti kao sto je bilo...izmedju 120-130e.
Uz sav trud da pomognem ispadoh jos i preprodavac sa kp. Sto rece neko rado kako hoces, mozes i licno u Kinu po telefon sto se mene tice. Ja se iskljucujem iz dalje rasprave u vezi sa ovim.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio mi4c na kp i to pre mesec i po dana. Nov neotpakovan.
Vise nisam pratio cene, ali ne verujem da cena tehnike ide na gore...mozda bas u ovom trenutku nije neka ponuda pa je cena malo skocila, ali kroz par dana bi to trebalo biti kao sto je bilo...izmedju 120-130e.
Uz sav trud da pomognem ispadoh jos i preprodavac sa kp. Sto rece neko rado kako hoces, mozes i licno u Kinu po telefon sto se mene tice. Ja se iskljucujem iz dalje rasprave u vezi sa ovim.
I ja nisam hteo ništa da odgovaram. Ne kapira čovek da će ga odrati za carinu a izgleda da ne zna ni da koristi search polje na sajtovima. Da zna video bi da na kp sada ima 3gb/32gb verzija za 140eur što je još bolja kupovina nego što smo mi uzimali 2gb/16gb za 120eur.

mi4c/miui8
 
Koji jos prodavac sa alija osim Top One-a salje iz EU skladista,da nema troskova ako se naruci na adresu u Eu?

Poslato preko nekog kineza...
 
Topone nema skladiste u eu,salju iz honk konga preko uk,imaju neku semu sa dhl. Zavisi koji telefon hoces,za xiaomi,meizu,oneplus i te malo jace marke mislim da nema niko. Nadje se neko skladiste u spaniji i uk al oni prodaju dooge,homtom itd. Takodje ne znam da li salju iz tih skladista u srbiju.
 
Sto se carine tice, meni su na redmi note 2 naplatili 5000 i ako sam ga ja sa popustima platio 110$, racunali su mu redovnu cenu.

Isto tako sam doogge turbo platio 50$ a carina racunala 100$, platio sam zalbu, prilozio racune cekao dva meseca i odbili su uz obrazlozenje da taj telefon kosta i vise od 100$, a da popuste nisu duzni da uzmu u obzir.

Juce mi je stigao paket iz nemacke, velika kutija puna papira i unutra mali senzor koji sam dobio gratis sa reklamacije, i unutra sve lepo pise na papiru i kolika je vrednost senzora ali da nije naplaceno, i opet su nasi naplatili 300 din otvaranje paketa.

Kod mene vazi jednostavno pravilo, sve sto mozes da kupis ovde, kupi ovde.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Topone nema skladiste u eu,salju iz honk konga preko uk,imaju neku semu sa dhl. Zavisi koji telefon hoces,za xiaomi,meizu,oneplus i te malo jace marke mislim da nema niko. Nadje se neko skladiste u spaniji i uk al oni prodaju dooge,homtom itd. Takodje ne znam da li salju iz tih skladista u srbiju.
Mislio sam na tu semu... Inace gledam neki LeEco,kao zamena za RN3 da narucim na adresu u France,posto ih ovde na KP nema nesto u ponudi...
@desp hvala,sad videh i za njega.

Poslato preko nekog kineza...
 
Nisam bas siguran,pitao sam ga pre nekih mesec dana da li placam pdv ako narucim u uk. Uglavnom odgovorio je da ne garantuje to. U svakom slucaju treba ga prvo pitati pre slanja. Jedino topone garantuje da nema nikakvih dodatnih davanja.
 
To jos nisam odlucio,mozda Le 2 pro ili cak i ovaj Le Cool 1... Svi su mi nekako ok. Imas li neki predlog ;)

Poslato preko nekog kineza...
 
Le max2 možda jer mu je dosta pala cena a vrh je i ja se lomim a mi5 je preskup još uvek.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ja isto razmišljam između Le Max 2 i Le Pro 3. Ovaj drugi zbog baterije, ali nadam se da će mu u narednim danima malo pasti cena, da bude bliži Le Max 2 modelu.
Na Le Max 2 na oba sim slota istovremeno radi 3G, što je super stvar. To je još jedna stvar koju Le Pro 3 treba da ima da bih ga kupio.
 
Poslednja izmena:
Sto se carine tice, meni su na redmi note 2 naplatili 5000 i ako sam ga ja sa popustima platio 110$, racunali su mu redovnu cenu.

Isto tako sam doogge turbo platio 50$ a carina racunala 100$, platio sam zalbu, prilozio racune cekao dva meseca i odbili su uz obrazlozenje da taj telefon kosta i vise od 100$, a da popuste nisu duzni da uzmu u obzir.

Juce mi je stigao paket iz nemacke, velika kutija puna papira i unutra mali senzor koji sam dobio gratis sa reklamacije, i unutra sve lepo pise na papiru i kolika je vrednost senzora ali da nije naplaceno, i opet su nasi naplatili 300 din otvaranje paketa.

Kod mene vazi jednostavno pravilo, sve sto mozes da kupis ovde, kupi ovde.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

A u kom gradu zivis?
 
A taman nađem i kod koga da poručim mobilni i sad prc.Jel zna neko ko šalje u Švabiju bez poreza i nekih dodatnih troškova?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ni goldway ti ne salje bez poreza,tojest ne garantuje da neces imati dodatnih troskova. Nedavno sam ih bas pitao za to jer sam hteo narucit u uk ali mi je rekao da ne garantuje. Na kraju uzeo od topone. Tesko da se moze bilo gde narucit bez dodatnih troskova. Mada ako imas nekog u cg onda mozes tamo naruciti od goldway,do 150€ se ne placa nista u cg.
 
A koliki bi otprilike bili ti troškovi?Nije sigurno kao kod nas 33%

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk
 
Nije,zavisi gde narucujes npr ovde u uk ti naplate 20% u nemackoj 19% itd. Svaka drzava u eu ima drugaciju cifru al sigurno nije 33% kao kod nas.
 
www.grossoshop.net

Ja sam moj X820 naručio preko njih i iskustva pozitivna. Imaju i nešto iz EU skladišta ali to me iskreno nije ni zanimalo. Iz Kine SVE što šalju a za šta se kao kurir izabere SF Express(oko 15$ je slanje čini mi se) za bilo koju zemlju u EU stiže BEZ ikakvih dodatnih troškova. Takođe ako poručujete, iskoristite kod za popust, 6€ (DS-TLKZ).

Konkretno X820 ako se sad kupi, i plati u funtama, kada se sve sračuna, za 207€ je na adresi u EU. S820 za te pare... Sami procenite :)

Screenshot_20161016-221005.png

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Jel ovo cudo kinesko ?

Smart telefon Ulefone Be Pure Lite

Specs su na ovom linku

Zena ga danas uzela u winwin za 11k, jos nije stigla ali da vidim da li neko ima iskustva ? Jest da su kamere 13 i 5mpx sto joj najbitnije i da je mob 5" al mi opet tu nesto "smrdi" kad nalazim LG/Samsung polovnjake za 80+ eura bez garancija a sa istim specifikacijama. Baterija je bitna ali vidim da je manje vise ok za te pare..rezolucija 720p skroz ok, 1gb ram i to je dosta koriste se 3-4 aplikacije nista vise, quad cpu kontam ok za aplikacije, klasika. Youtube, Viber, Messenger.. 6.0 android isto sto me iznenadilo. A nikad cuo za ovu firmu, doduse nisam pratio mob neko duze vreme.

To je skoro isti telefon kao Ulefone 007 , UMi London i jos neki slicni cena im je u kini od 50-60 dolara ja sam uzo 007 za $50 na gearbestu i platio samo pdv na njega oko 1200rsd tako da 11000 u win winu je dobar zaheb,telefon nije uopste los ima sony exmor kameru 8mp realnih lepo radi al ko sto rekoh nije los do nekih 80evra posle toga je los
 
Nisam bas siguran,pitao sam ga pre nekih mesec dana da li placam pdv ako narucim u uk. Uglavnom odgovorio je da ne garantuje to. U svakom slucaju treba ga prvo pitati pre slanja. Jedino topone garantuje da nema nikakvih dodatnih davanja.
i Grossoshop iz Italije ako uzmes SF Express iz Kine ili iz Italije Fedexom..
garantirano bez carine ili dodatnih troskova za zemlje EU..
kao sta je vec uostalom napisao kolega @Darko1290 ..

from my x500 on TT
 
Poslednja izmena:
www.grossoshop.net

Ja sam moj X820 naručio preko njih i iskustva pozitivna. Imaju i nešto iz EU skladišta ali to me iskreno nije ni zanimalo. Iz Kine SVE što šalju a za šta se kao kurir izabere SF Express(oko 15$ je slanje čini mi se) za bilo koju zemlju u EU stiže BEZ ikakvih dodatnih troškova. Takođe ako poručujete, iskoristite kod za popust, 6€ (DS-TLKZ).

Konkretno X820 ako se sad kupi, i plati u funtama, kada se sve sračuna, za 207€ je na adresi u EU. S820 za te pare... Sami procenite :)

Pogledajte prilog 212351

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Trebao si ovo napisati pre nedelju dana... :D
Narucio sam Mi4c, platio sam 15$ DHL i uzeli su mi 32€ za carinu u Austriji.

Sent from my p8000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno