Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Meni je se još pre 4god svideo xiaomi ali mi je bio rizik da ga naručujem od kineza prvenstveno zbog naše carine jer nemaš pojma kolika će da bude, ako je onaj suviše nervozan može da proceni da taj telefon vredi 3x više ne bi li naplatio veliku carinu koja nekad može biti skuplja od telefona. Takva su bar bila iskustva po forumima. Međutim, pošto od nedavno preprodavaci iz Mađarske na kp-u prodaju xiaomi po pristupačnim cenama, uzmem jedan 3s prime za 160e i više sam nego zadovoljna. Samo da me služi dugo i nema potrebe da bacam pare koje nemam za nerealno skupe telefone tj telefone koji su iole funkcionalni. A operateri šta nude, to je sramota. Meni treba paket od 1000din a kršine su i za 3-3500din preko paketa.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
Kako si zadovoljna sa redmi 3s?
I generalno, da li redmi 3 ili redmi 3s. Gledam za matorca. Jedan je vec dobio mi4c i odlican je, ali ajde reko da oboma ne kupujem isti telefon. Ili imate neku drugu preporuku za telefon do 5"?
 
Mi4c je mozda i najbolji za uložen novac. Drug ima Redmi 3 i prezadovoljan je.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
3s je po meni najbolji telefon od ponudjenih. Ima FP, Android 6.0.1, odlicnu bateriju, alu kuciste.

Sent from my RN3 Pro
 
Ako odluci da narucim jedan od ovih telefona iz kine, jel Insurance znaci da ako telefon ne stigne ili ako stigne neispravan oni salju drugi? Ili je to obecanje ludom radovanje :D
 
Poruci ovde sa KP, sto da se cimas iz Kine.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ako odluci da narucim jedan od ovih telefona iz kine, jel Insurance znaci da ako telefon ne stigne ili ako stigne neispravan oni salju drugi? Ili je to obecanje ludom radovanje :D

Na AliExpress-u imaš zaštitu. Pošiljke se prate. Ako ti ne stigne u obećanom vremenskom roku = pare nazad na karticu. Ako ti stigne neispravan = moraš da ga vraćap = cimanje plus trošak od 500-1000 RSD.
 
A na girbestu dal to funkcionise? Kupujem tamo jer imam neki popust od 25 evra pa bi me izaslo jeftinije nego na kp :)
 
Da ali na gearbest-u obavezno plaćanje paypal-om a ne preko njihovog servisa za kartice. Tako jedino imaš sigurnu zaštitu.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Odlucio sam. Kupicu xiaomi 4c. Da li treba nesto da naglasim kinezima i da li da kupim Insurance? Ocekujem carinu oko 2500 do 3000. Nisam vidjao da su nekome vise uzeli.
 
Mozes da im naglasis da stave cenu za koju mislis da bi imala neke realne benefite na carini.


Sto se osiguranja tice, ljudi se ovde uglavnom oslanjaju na paypal zastitu. Uzeo ti osiguranje ili ne, od gb bih sve preko 10ak evra svakako gledao da uzmem preko paypal, a ne direktno preko kartice.
 
A kako se to uzima direktno i kako da znam da sam uzeo preko paypal? I koja zastita je u pitanju? :D

I kako galaxi j7 ima duplo jacu bateriju, a na papiru je samo 200 mah jaca od ove u mi4c? A xiaomi nema nesot jaci procesor, ima manji ekran i tako to
 
Ako placas preko paypal-a ne treba ti to osiguranje.
Tesko ce carina biti ispod 3000, znaju carinici sta je xiaomi. Najmanje ce ga procenuti na 100$ to je oko 3700 dinara, a na njegovu trenutnu vrednost je 4000+
 
Au onda se to uopste ne isplati. 110+35 to je 145 evra, mogu da kupim neki lud polovnjak ovde :)
 
Ako uzmem unregistred mail onda mi je besplatno, a ako uzmem registred mail onda placam 2 evra. Jel to znaci ako mi besplatno posalju da necu da imam tracking number?
 
Ili ga za malo manje od tih para kupi na KP i ne cekas dve/tri nedelje da stigne :)

Sent from my Tesla_Tablet_785 using Tapatalk
 
Skupo :D Ne znam da li se isplati dati toliko za njega :) A ne mogu jer imam neki popust pa ga dobijam za 90 era na gearbest. Imam li neke sanse da carina bude malo blaza :D
 
Ma da, sad će neko kome tetka radi na carini da joj kaže da se založi posebno za tebe i tvoj telefon...
Carinu ćeš platili koliko bude odredio carinik i to je to. Ako već merkaš +/- 2 eur za transport, pa da li će carina biti +/- 5 eur, onda bolje kupi ovde na KP i znaš sugurno koliko ćeš novca da izbrojiš.
 
Jel ovo cudo kinesko ?

Smart telefon Ulefone Be Pure Lite

Specs su na ovom linku

Zena ga danas uzela u winwin za 11k, jos nije stigla ali da vidim da li neko ima iskustva ? Jest da su kamere 13 i 5mpx sto joj najbitnije i da je mob 5" al mi opet tu nesto "smrdi" kad nalazim LG/Samsung polovnjake za 80+ eura bez garancija a sa istim specifikacijama. Baterija je bitna ali vidim da je manje vise ok za te pare..rezolucija 720p skroz ok, 1gb ram i to je dosta koriste se 3-4 aplikacije nista vise, quad cpu kontam ok za aplikacije, klasika. Youtube, Viber, Messenger.. 6.0 android isto sto me iznenadilo. A nikad cuo za ovu firmu, doduse nisam pratio mob neko duze vreme.
 
Ulefon je kineski odron brend ako se mene pita..

from my x500 on TT

Sve sto je u winwin ispod 30000 je kinesko ako se ja pitam :D Radi fino slike za nase potrebe, porodicne fotografije uglavnom napolju a i po kuci imamo led sijalice tako da bi trebalo da ispuni tu normu barem. Ali me interesuje ako neko na forumu ima licno iskustvo sa njim, vidim da se puno komentara vodi na temu kvaliteta mikrofona i razgovora.
 
Ili ga za malo manje od tih para kupi na KP i ne cekas dve/tri nedelje da stigne :)

Sent from my Tesla_Tablet_785 using Tapatalk
Ma dzabe pricas...to sam mu i ja reko cini mi se u temi za carinu, ali lik zapucao da naruci pa to ti je. Kaze ima popust...iako ti njemu objasnjavas da ce mu i sa tim popustom opet biti skuplje nego da uzme na kp i jos da ne ceka...on ne odustaje. Ne znam sta vise i pita za savete. I za carinu, sam pita sam odgovara...ja mu rekoh za mi4c minimum oko 3800, on kaze ocekuje do 3000 max. Komedija. :)
 
Ajde ako neko moze nek mi objasni kako ce to da izadje jeftinije iako imam popust? Ako fon kosta 110 evra ja cu da ga platim 85 evra. I 35 evra carina to je 120 evra. Ako mi neko nadje nov mi4c za 120 evra sutra cu da ga kupim.
 
Ajde ako neko moze nek mi objasni kako ce to da izadje jeftinije iako imam popust? Ako fon kosta 110 evra ja cu da ga platim 85 evra. I 35 evra carina to je 120 evra. Ako mi neko nadje nov mi4c za 120 evra sutra cu da ga kupim.
Uradi kako mislis i ja bi tako uradio bez mnogo razmisljanja!

Sent from my NX507J using Tapatalk
 
Uradio bi onako kako bi ti uradio, kp ili Kina. Ma kp, ma ne, Kina.

Kp,Kina, Kp, Kina, popust, carina, Kp, Kina.... [emoji2]
 
Ajde ako neko moze nek mi objasni kako ce to da izadje jeftinije iako imam popust? Ako fon kosta 110 evra ja cu da ga platim 85 evra. I 35 evra carina to je 120 evra. Ako mi neko nadje nov mi4c za 120 evra sutra cu da ga kupim.
Imas samo jedan problem,da li ce carina priznati cenu sa popustom ili ne. U svakom slucaju,moze da bidne ali i ne mora [emoji1]
 
Nazad
Vrh Dno