Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Fazlinovic mega strucnjak posle tri dana. Ne znace jer ne zivis u 2002-oj. 5000000000 dana ne znaci nista ako nisi koristio telefon.
 
Ne to je za one koji mere koji ima vecu patku na internetu a ja idalje smatram da je merodavno koliko ce telefon da izgura dana bez punjenja.
Другар мој увече на Sony Z2 батерија 95%, каже супер држи...
Човек вуче циглу од телефона а има само пола сата разговора. Екран упаљен само док нађе контакт :)
 
Pa dobro nije ni SOT bas prava mjera, jer mojih 5 sati nije isto sto i tvojih 5 sati. Ti mozda puno vise igras igre i gledas video tako da ispada da je tvoja baterija od 5 sati puno bolja od moje baterije sa isto toliko SOT-a.
 
Niko ne meri SOT igrajući igre. Bar ne da ja znam... Nego se kaže igrao sam pola sata ili dva sata tu i tu igru. SOT nije 100% uporediv ali je najbolji način uporedjivanja baterije izmedju različitih modela. Ovo što stručnjak fazlinović govori može samo da pomogne kod utvrdjivanja da li postoji battery drain za one koji ne znaju bolje.
Ti koji tako utvrdjuju battery drain (koliko dana drži baterija) su upućeni kao ono vozači što sipaju gorivo za 1000 din i kažu vozio sam toliko i toliko km ili još gore sato, znači auto mi ekstra troši,5.12359 litara na 100 km.
 
Jel porucivao neko Xiaomi Mi router? Ovaj moj je pri izdisaju. Kosta 25€. Na Kp ima jedan oglas, trazi 5500din. Trebalo bi da prodjem bez carine?
 
Jesam dual band. Jako dobar signal baca. Jednostavan za koristenje i postavke, jedino nemoj skidat update sa neta i rucno updatovat, prebaci sve na kineski. Hehe. Kad ima update on sam ponudi.. Za 5g signal moras podesit kanal, po defaultu je 100 i nesto pa uredjaji ne vide. Kad spustis na 64 i ispod onda je sve ok... Moj kum ima usb stick u njemu sa filmovima i slikama pa gleda kroz mrezu na bilo kom uredjaju. Moja preporuka... S obzirom na cenu extra je...
 
Sto se tice homtom-a, 7ca .Lepsi mi je i bolja varijanta 5,5 incha nego 5 . Tako sam i ja na Nekenu imao 2 folije i slabijeje klizio prst i losije je displej izgledao nego bez njih. Ok hvala mislim da cu 7cu uzeti ako neko nesto bolje ne nadje u medjuvremenu.

edit VKworld VK700 Max ???
 
Poslednja izmena:
Kojja je razlika izmedju ht7 i ht3? Samo u dijagonali ili ima jos nesto? Planiram da uzmem za sebe jedan jos malo pa ne znam koji je bolji. I koliko su trajasni, jel se kvare brzo?
 
Nema razlike osim u tome sto si reko i samom izgledu telefona. Licno smatram da je ht3 lepsi i da ta razlika od 0.5 inca ne cini neku razliku ali ako je nekome bas merak da mu telefon ima 5.5 inca ekran sto da ne.

Jedino sto bi moglo biti razlika je to sto ht7 ne znam koji vid zastite ima na ekranu dok ht3 ima 2.5D zakrivljeno staklo na ivicama.

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/582d5eba0

Uostalom koga ne mrzi neka gleda ovde razliku izmedju ta dva telefona.
 
Tih 0.5 cini prilicnu razliku, pogotovo u velicini telefona. Cim se neko navikne na 5.5, 5 inca mu je posle malo.
 
Ok ako ti tako kazes da fali tih 0.5 inca i da je prilicna razlika ajde da ti verujem ali imao sam telefone 5.5 inca i mogu reci da su mi nekako suvise izduzeni i nekako su neprirodni, vise mi od 5 inca telefoni leze u ruci i lakse se barata sa istim nego kada imas 5.5 inca telefon u ruci. Mozda onim ljudima sto imaju dugacke prste odgovara ali oni ljudi sto imaju male sake njima ne odgovara.
 
Sve zavisi od korisne površine prednjeg dela tako da su pojedini 5,5 manji od 5 ' telefona
 
Mx4 pro ima problem sa notifikacijama. Stariji model. Inace dobar telefon. X600 će te izaći ovde 200 eur ako kupis taj sivi. . Kod nas ima za 220 eur da se nadje. Odluka je na tebi.
 
Ok ako ti tako kazes da fali tih 0.5 inca i da je prilicna razlika ajde da ti verujem ali imao sam telefone 5.5 inca i mogu reci da su mi nekako suvise izduzeni i nekako su neprirodni, vise mi od 5 inca telefoni leze u ruci i lakse se barata sa istim nego kada imas 5.5 inca telefon u ruci. Mozda onim ljudima sto imaju dugacke prste odgovara ali oni ljudi sto imaju male sake njima ne odgovara.

Nisam ni rekao da je bitna razlika, tj. da je iskljucivo prednost. Ja sam sa 3.5 presao na 4.3 i trebalo mi je dosta vremena da se naviknem. Sad sam na 5 i prilicno brzo sam se navikao i odgovara mi. Ali sad nikako ne bih mogao da uzmem manji ekran, a i ovih 5 mi je nekako taman, ako ne i malo. Zato planiram da predjem na 5.5, mislim da mi je to granica. Tako da se slazem, nisam ni rekao da je 5.5 optimalno ili u tom kontekstu da je to prava velicina, svakome odgovara razlicito. Samo eto kazem da je velika razlika izmedju toga, a tanka je linija da li ce odgovarati ili ne, pa ko se kako navikne.
 
Kupujem telefon za poklon ocu penzioneru. Koristi android tablet već više od godinu dana i prilično se dobro snalazi, pa neće biti problema ni sa telefonom. Zahtevi su: telefon srednje klase dobrog kvaliteta izrade, 5 inča ekran, dobra baterija velikog kapaciteta, glasni zvučnici pristojnog kvaliteta (koristim M1 note i tražim jače zvučnike od njegovih.), cena do 200€ sa carinom i PDV. Za oko mi je zapao redmi 3 (pojavio se i kod nas za nekih 175€). Da li postoji nešto bolje za ovaj novac? Pratim ovu temu svakodnevno i čini mi se da nema, ali svaki savet članova koji se bolje razumeju u telefone od mene (u prevodu: skoro svih) je dobrodošao. Hvala unapred na odgovorima.
 
Ne postoji. Mada pazi sa tim xiaomijem,poznati su po veoma tihom i slabom zvuku u zvicniku za vreme razgovora.. Mozda licno da proveris pre kupovine
 
Xiaomi ima skin koji ume da bude nezgodan za neiskusne. Možda je bolje uzeti nešto sa manje izmenjenim androidom. Ne znam kako je sa romovima za Redmi 3. Da li su izašli dobri romovi sa google aplikacijama i slično. Nešto se malo priča o njemu kod nas. Bar ja nisam ispratio. Valjda volimo 5.5" telefone. Zopo speed 7 se uklapa u budžet i deluje vrlo moćno telefon. 154$ na gearbest-u.
http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_212440.html?utm_source=tt

Ima sve moguće frekvencije.
 
Poslednja izmena:
Sa telefonom od 5" moze da se barata jednom rukom, dok za 5.5" inca moraju dve ruke, sa jednom je bas, bas tesko... ko koristi dosta telefon 5.5" je po meni pravi izbor... Ja sam isao sa 3.5" na 4.7", pa se vracao na 4.5", pa 5" i dok nisam uzeo 5.5" nisam imao mira...nekako tih dodatnih 0.5" deluju bas dosta... I definitivno od sada, ne idem na manji telefon od 5.5"... Trebalo mi je par dana da se naviknem na ovu velicinu, ali sada kada pogledam u 4.7" deluje mi nekako sve malo, sitno... Navika je cudno...
 
I meni je 5.5" prava mera. U svakom smislu (veličina, karakteristike, cena). I ja sam krenuo od najmanjih ekrana kao i većina. Čak sam i bio u tripu (žešćem) da svaki sledeći mobilni povećavam po malo ali polako, kako bih kod svake promene osećao boljitak. Na 5.5" sam pronašao svu udobnost i funkcionalnost koju očekujem od uredjaja i neću ići više ni gore ni dole. Ovaj zopo je 5", ima i zopo plus od 5.5".
 
Sa telefonom od 5" moze da se barata jednom rukom, dok za 5.5" inca moraju dve ruke, sa jednom je bas, bas tesko... ko koristi dosta telefon 5.5" je po meni pravi izbor... Ja sam isao sa 3.5" na 4.7", pa se vracao na 4.5", pa 5" i dok nisam uzeo 5.5" nisam imao mira...nekako tih dodatnih 0.5" deluju bas dosta... I definitivno od sada, ne idem na manji telefon od 5.5"... Trebalo mi je par dana da se naviknem na ovu velicinu, ali sada kada pogledam u 4.7" deluje mi nekako sve malo, sitno... Navika je cudno...
Bez problema koristim u potpisu telefon (5.5") sa jednom rukom...

Sve zavisi od korisne površine prednjeg dela tako da su pojedini 5,5 manji od 5 ' telefona
U ovome je vic.^^
 
Sad se setih telefona koji sam imao kratko vreme pre 8-9 godina. Model Qtek9000, ekran 3.6". Dimenzije 136x79mm i zbog "tako velikih" dimenzija svi komentari okoline, a i moj je bio "ovo je sve samo ne telefon, ooogroman je" :) Danas, telefon dimenzija ~150x76 mi je sasvim normalne veličine :)
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam koliku saku imas, bice da je poprilicno velika cim uspes da balansiras telefon u jednoj ruci, recimo kucas poruku i uspevas do dohvatis krajnja slova...levo ili desno, u zavisnosti da li levoruk ili desnoruk...ne kazem da je nemoguce koristiti, ali teze je dosta nego npr. 5"... Meni je veliki problem recimo ako hocu da odgovorim kratko na poruku kada vozim... Namucim se poprilicno dok ubodem slova, inace koristim RN3...
 
Moj Samsung Note3 je 5.7" i kad uzmem tel od 5" inca u ruke mi deluje kao igracka :) Posebno mi je tesko da ubodem slova na tastaturi, koja su kod mene bas velika i razdvojena. A razlika izmedju 5,5 i 5.7" je taman tolika da ne mogu sve da radim jednom rukom. Posebno se namucim kad trebam da dohvatim gornje uglove tel, ali zato gledam serije i filmove sa uzitkom :) Kad treba da sednem moram da ga izvadim iz dzepa, viri iz farmerki, tako da planiram da ga se otarasim do leta :) Sve ima svoje prednosti i mane, sve zavisi ko sta voli.
 
Užitak je gledati filmove na recimo 50" ekranu. Na 5.5" je u najboljem slučaju nužno zlo :)
 
Filmove možda, ali za sitkom serije nema boljeg od 5.5". :)
 
Nazad
Vrh Dno