Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ovaj Elephone P7000 deluje bas kao dobar uredjaj i alternativa Jiayu S3. Da li je neko narucivao?
 
Mislim da je preskup. Jos ako se uzme brend u razmatranje, jiayu je logican izbor ako se bira izmedju njih. Za te parw moze da se kupi i meizu M1 note ako se je varam...
 
Poslednja izmena:
Koliko sam skapirao, o elephone ne vlada neko dobro mišljenje.
Ostajem pri jiayu. Na pandi je rasprodat, ali ga ima na dx po vecoj ceni. Sa nekim popustima i poenima ću ga verovatno spustiti ispod 180$
 
Elephone kamera katastrofa ali katastrofa,inace sve ostalo jako korektan. P7000 se i meni svidjao,ali ne volim telefone od 5.5" i to me je odbilo. Mada zanimljiv model u svakom slucaju.
 
Danas mi je stigao k3 note, ono sto me zanima ima li ovaj tel bilo kakvu zastitu od grebanja, gorilla glass ili nesto slicno?
 
Preracunavam se danas gde da uzmem telefon i shvatim da je dx vrlo dobro mesto. Inace su im telefoni malo skuplji nego na pandi i aliju, ali redovno dele kupone. Ja sam dobio 2 seta kalendara na nekoj njihovoj igri za novu godinu i na svakoj strani po kupon. Neki veci, neki manji, ali ukupno 60 komada. 24 od tih kupona su 30$ za kupovine preko 240$.
Konkretno, ja cu uzeti jiayu s3 koji kod njih kosta 210$ (i jos nesto za kolegu) sto znaci da me telefon ispada 180$ i na to imam jos 5$ na poene.

Ne pisem sve ovo bezveze. Ukoliko jos neko razmislja o kupovini neka pogleda i dx i uracuna kupon. Bilo koja kupovina se vazi.
Ono sto je bedak je da oni nemaju osiguranje, mada je ono postalo neisplativo za nas i tamo gde ga ima.
 
Emix uzmi jiayu s3 ja sam ga uzeo i nisam se ni malo pokajao odlican telefon za male pare 3g ram-a sam uzeo.Bez razmislljanjaodlicna kamera,video zapis i ostalo
 
Ja sam naručio sa gearbest-a Lenovo K3 Note na crnogorsku adresu kako bih izbegao carinu, ali sam brojio broj za praćenje sa završetkom SG, što će reći da ga šalju preko singapurske pošte. Znači li to da ga ne šalju avionom, s obzirom na ono pravilo vezano za bateriju...?
 
Šalju avionom, ne brini, samo što je Singapurska Pošta mnoooogo kilava, ja je maksimalno izbegavam.
 
A meni (CG) SG posta se pokazala odlično kakva sam imao iskustva sa kineskom poštom, najviše jer je išla preko Beograda i tamo je znala da stoji i po 15-20 dana
 
Imam nameru da ga uzmem za zenu nego gledao sam na nekom videu gde mu pokazuje da ima 462mb RAM a 164MB slobodno a oni reklamiraju 1GB RAMa ,ekran je malo slabija rezolucija i baterija 1700mAh .Mobilni je totalna zagonetka
 
http://brands.aliexpress.com/?spm=2114.11010108.15.2.XVOdzf

neki zopo c 90$ na promociji. ne deluje lose. navodno u prodaju 4000 komada.

mada su mu rezolucija i baterija djubre.

Mozda ti je ovo bolja varijanta, a i sad na popustima za malo vise solidno bolji telefoni mogu da se uzmu...

Blackview Zeta V16 5.0 inch Octa Core Android 4.4 3G Smartphone (78,99$ Coupon: GBEBZT, limited to 100 stock)
a mozes da probas jos neki od ovih kodova: http://www.kimovil.com/en/voucher-codes-and-shops/frameless/gearbest/1327

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_188826.html

CPU: High performance Octa core MTK6592 1.4GHz processor
OS: Android 4.4 operating system
GPU: ARM Mali-450
Screen: 5.0 inch multi-point capacitive touch screen with 1280x720 pixels resolution
SIM card: Dual SIM Card Dual Standby, standard SIM card and micro SIM
Camera: Dual Cameras, front camera 2.0MP (Interpolation To 5.0MP) + back camera 5.0MP (Interpolation To 8.0MP)
RAM+ROM: 1GB RAM + 8GB ROM
Battery Capacity (mAh): 2100mAh
Network:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz
 
Poslednja izmena:
Drugari, za ćerkicu bi naručio neki telefon. I ja godinama koristim kineze, apsolutno prezadovoljan (Xiaomi, pa iOcean X7, sada THL T11). Kriterijumi: Dobra KAMERA, Kamera, kamera, naravno i prednja i zadnja :D, baterija, veličina npr 4,5 display ...
Naravno ne očekujem čuda, ali da bude prihvatljivo. Vidim da je Doogee Valencia DG800 prilično nahvaljen što se kamera tiče (a i cena je extra), a interesantan mi je i ovaj iNew V7. Da li neko ima iskustva sa ova dva i koji bi preporučio?
 
Redmi 2 sa 2/16 GB.

Ja nešto nisam raspoložen da uzimam ništa van ponude vodećih kineskih proizvodjača (+ Jiayu) ni za sebe, a samim tim nisam za to ni da preporučim ništa van te liste.
 
Drugari, za ćerkicu bi naručio neki telefon. I ja godinama koristim kineze, apsolutno prezadovoljan (Xiaomi, pa iOcean X7, sada THL T11). Kriterijumi: Dobra KAMERA, Kamera, kamera, naravno i prednja i zadnja :D, baterija, veličina npr 4,5 display ...
Naravno ne očekujem čuda, ali da bude prihvatljivo. Vidim da je Doogee Valencia DG800 prilično nahvaljen što se kamera tiče (a i cena je extra), a interesantan mi je i ovaj iNew V7. Da li neko ima iskustva sa ova dva i koji bi preporučio?

Imao sam tri doogee-a kod dva je crkla baterija posle nekog vremena, jedan od ta tri je dg800 (njemu je crkla baterija posle 4 meseca). Inače je bio pristojan telefon (dg800) imao sam i dva dg310 oni su bili krševi. . .bar što se kamera tiče.
 
Poslednja izmena:
Pa bar za doogee ima baterija, ekrana i svakakvih rezervnih delova da se kupi...
Ja bih rekao da je doogee dobar u low-end segmentu jer koliko vidim solidno je pokriven i delovima i podrskom sto se za ove ostale manje poznate brendove ne moze reci.
 
Jedino što taj zopo pruža je android 5 i procesor novije generacije.
Sve ostalo je očaj, low end.
 
Interesantan video za doogee, cak ima na kraju i kad onako savrseno "fabricki" zalepe foliju na ekran :)
ps: to u stvari zalepi jedna mala kineskinja :D

 
Auuu,pa ovo prava "manufaktura"!!!Ja sam ocekivao neke robote koji milimetarskom preciznoscu u sterilnim uslovima prave te high-end uredjaje...kad ono.....:d
 
Rucni rad,to se ceni :)

Robote i masovnu proizvodnju ima samo par kineskih marki i to su verovatno one najjace
 
Znaci ako ti zapadne neki telefon koji je neki radnik nesto zaboravio da stavi neki deo ili da ga je recimo lose zalemio, a kasnije prodje kontrolu, dovoljno je da ti ispadne i kvrcne malo negde da se taj deo odlemi i da telefon vise ne radi dobro.
Imao sam taj slucaj sa Doogee Collo DG100, kupio ga prosle godine zeni i upravo se to dogodilo, malo joj ispao na tepih sa male visine (ja bio prisutan) i ekran poblesavio, pun nekakvih artifikata.
Otvarao sam ga naravno i cackao lemove u nadi da cu ga uspeti popraviti, ali ko zna sta se tu pokvarilo tj. odlemilo kad je unutra mali milion zicica i flet kablica, na oko je izgledalo sve u redu.
Rastavljao sam ga u najsitnije delove i ponovo sklapao, bas kao svaki do sad telefon, ali za ovaj nisam uspeo nista da uradim.
Taj DG100 mi jos uvek stoji u fioci nepopravljen, a mrzelo me da se cimam i nosim ga u servis...
Zato sam joj posle toga uzeo Jiayu F1, koji joj je takodje ispadao ko zna koliko puta i mogu da kazem da je veoma kvalitetniji telefon u svakom pogledu, a baterija izuva koliko dugo traje (i po nedelju dana) za razliku od DG100.
Inace ista cenovna klasa...
 
Poslednja izmena:
Redmi 2 sa 2/16 GB.

Ja nešto nisam raspoložen da uzimam ništa van ponude vodećih kineskih proizvodjača (+ Jiayu) ni za sebe, a samim tim nisam za to ni da preporučim ništa van te liste.

Hvala :), skroz sam zanemario postojanje tog Odlicnog telefona! Imao sam prvu verziju tog telefona (Red Rise, hongmi...), koristio ga par meseci, onda poklonio. I tada, a i dan danas taj tel radi bez greske.
 
Hvala :), skroz sam zanemario postojanje tog Odlicnog telefona! Imao sam prvu verziju tog telefona (Red Rise, hongmi...), koristio ga par meseci, onda poklonio. I tada, a i dan danas taj tel radi bez greske.
Imaš recenziju na forumu koju sam uradio za redmi 2 pa pogledaj medju mojim temama.
Možda pomogne u odluci.
 
Znaci ako ti zapadne neki telefon koji je neki radnik nesto zaboravio da stavi neki deo ili da ga je recimo lose zalemio, a kasnije prodje kontrolu, dovoljno je da ti ispadne i kvrcne malo negde da se taj deo odlemi i da telefon vise ne radi dobro.
Imao sam taj slucaj sa Doogee Collo DG100, kupio ga prosle godine zeni i upravo se to dogodilo, malo joj ispao na tepih sa male visine (ja bio prisutan) i ekran poblesavio, pun nekakvih artifikata.
Otvarao sam ga naravno i cackao lemove u nadi da cu ga uspeti popraviti, ali ko zna sta se tu pokvarilo tj. odlemilo kad je unutra mali milion zicica i flet kablica, na oko je izgledalo sve u redu.
Rastavljao sam ga u najsitnije delove i ponovo sklapao, bas kao svaki do sad telefon, ali za ovaj nisam uspeo nista da uradim.
Taj DG100 mi jos uvek stoji u fioci nepopravljen, a mrzelo me da se cimam i nosim ga u servis...
Zato sam joj posle toga uzeo Jiayu F1, koji joj je takodje ispadao ko zna koliko puta i mogu da kazem da je veoma kvalitetniji telefon u svakom pogledu, a baterija izuva koliko dugo traje (i po nedelju dana) za razliku od DG100.
Inace ista cenovna klasa...
Tačno tako. Odgovorno tvrdim da Jiayu ima izuzetno kvalitetne telefone, u poslednje 2+ godine kupih nekoliko komada različitih modela, svi šljakaju bez problema, kao i prvog dana.
 
Ajd bas uzmi, i ja sam hteo da uzmem taj telefon, ali cena je bila veca za 32GB model kad sam ja gledao. Nisam ga uzeo jedino sto nisam znao da li moze da se instalira play store. No na xda sajtu su rekli da se instalira isto kao i za xiaomi, tj instaliras gapps
 
Nazad
Vrh Dno