Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Looool, pa ti baš nisi u tematici... Ne staj mu na muku :)
 
Kako nisam 26 proslih stranica se odlucuje koji ce i gde ce telefon da kupi ! Ako mu se vec ne da da ceka i da se vija kinezima , a hoce kinez neka uzme taj. Ako ne neka uzme g2 , s4,5 , note 3 svi su od 200 do 320 e polovni ima i dobrih. Znam da je tema o kineskim telefonima ali brate daj kupi vise nesto negde.
 
Nista od mog xiaomi mi4 narucenog kod Pandawill-a. Prvo su rekli da ce ga poslati maximalno danas. Danas ih pitam u cemu je problem, kad nemaju ga , pitam za drugi, ni taj nemaju, tek za 3-7 radnih dana. Odustao sam od kupovine, vratit ce mi pare u roku od 24h.
ima kod nas negde pouzdan da prodaje xiaomi telefone? ne mislim na tehnomaniju
Oa valjda ima i drugih prodavaca, zasto mora oandawill. Da ti kazem i meni su usto uradili. Kupio telefon, 15 dana ga nisu poslali i na kraju nista, morao sam da trazim povrat novca.
Koja si ono dva pominjao uz xaiomi?
 
Kako nisam 26 proslih stranica se odlucuje koji ce i gde ce telefon da kupi ! Ako mu se vec ne da da ceka i da se vija kinezima , a hoce kinez neka uzme taj. Ako ne neka uzme g2 , s4,5 , note 3 svi su od 200 do 320 e polovni ima i dobrih. Znam da je tema o kineskim telefonima ali brate daj kupi vise nesto negde.
Imao je mx4 i ubio ga je. Nece ponovo isti.
 
Taj detalj mi je promakao. Jadan telefon sta mu ucini. Neka je sa srecom u sl. kupovini!
 
Necu da cekam vise na telefon sa pandawill-a, prvo su rekli da ga imaju na stanju, danas je proslo 7 radnih dana i nemaju ga, kazu da cekam jos 7. Da su imali odmah za ovih2 nedelje sto bi cekao samo na njih, vec bi mogao biti kod nas na carini i skoro pa u mojim rukama. No svakako znam da ima i drugih prodavaca, pogledat cu jos. No ako ima kod nas tim bolje, nasao sam kod one Smiljane sa KP, ona je iz Subotice, sto mi odgovara, ali ne odgovara na poruku. Ko zna vec nekoliko puta sam je ispitivao za telefone a nista nisam kupio. No necu vas opterecivati svojim problemima :) svakako cu javiti sta sam kupio :)
 
Hoce li se pojaviti nesto zanimljivo od procesora uskoro ili je 6752 dugotrajno resenje?
Takodje, ima li neki novi sweet spot kao sto su sapuni jiayu s3 i meizu m1 note? razmisljam o zameni, pa ne znam da li da cekam jos malo ili da picim na s3
 
Hoce li se pojaviti nesto zanimljivo od procesora uskoro ili je 6752 dugotrajno resenje?
Takodje, ima li neki novi sweet spot kao sto su sapuni jiayu s3 i meizu m1 note? razmisljam o zameni, pa ne znam da li da cekam jos malo ili da picim na s3
Ako ti se ne zuri, sacekaj malo. Izacice dosta modela ovog leta. Mada S3 je jako dobar telefon. Meni se vise svidja meizu note, cini mi se da je donekle kvalitetniji tel, sto cena i potvrdjuje.
 
Necu da cekam vise na telefon sa pandawill-a, prvo su rekli da ga imaju na stanju, danas je proslo 7 radnih dana i nemaju ga, kazu da cekam jos 7. Da su imali odmah za ovih2 nedelje sto bi cekao samo na njih, vec bi mogao biti kod nas na carini i skoro pa u mojim rukama. No svakako znam da ima i drugih prodavaca, pogledat cu jos. No ako ima kod nas tim bolje, nasao sam kod one Smiljane sa KP, ona je iz Subotice, sto mi odgovara, ali ne odgovara na poruku. Ko zna vec nekoliko puta sam je ispitivao za telefone a nista nisam kupio. No necu vas opterecivati svojim problemima :) svakako cu javiti sta sam kupio :)

Ne zamaras druze. Ja uzivam čitajući tvoje slatke muke.
S obzirom da kupujes zver, i bez ulazenja u diskusiju oko isplativosti takve odluke, mislim da neopravdano zaobilazis novu ZTE Nubiu. :)
Jes malo skuplji ali je vrhunski telefon.
Mislim da mu tu visoku cenu možeš amortizovati na proceni carine. Ne verujem da će ići sa procenom preko 30-40% vrednosti telefona, i to max.
 
Poslednja izmena:
Evo vam ga usb type c na kinezu.


[youtube]jqeKgjOfAsY[/youtube]

Posto ce novi nexusi u sep.okt imati verovatno taj usb port,verujem da ce i cela industrija krenuti da ga ubacuje

@Ilion
Ovaj LeTV je po meni telefon i po, verujem da je najkvaliteniji od svih kineskih telefona po kvalitetu izrade (premotaj na 6:55, lik ga poredi sa mx4 pro).
Mana mu je jedino sto nema sd slot. Sto rece fkloznica ima cak i usb-c port.
Preporucujem da odgledas ceo video jer ja sam se iznenadio kako je dobar ovaj LeTV, ma prelep...
Dimenzije telefona su takodje veoma primamljive, usable surface samo 75%, za razliku od z9 max-a 69%, plus je dosta jeftiniji telefon od max-a.
http://www.kimovil.com/en/compare/letv-s1,zte-nubia-z9-max
 
Poslednja izmena:
Ako ti se ne zuri, sacekaj malo. Izacice dosta modela ovog leta. Mada S3 je jako dobar telefon. Meni se vise svidja meizu note, cini mi se da je donekle kvalitetniji tel, sto cena i potvrdjuje.

mislim da ne bih mogao sa softverskim dugmicima tako da je s3 moj izbor.
6753, iako slabiji, mozda nije losiji izbor ako se stvarno radi o manjem potrosacu.
Tjah, sacekacu jos mesec dana za neki wow telefon koji ce da me oduva ili ako se s3 nadje na nekom super popustu.

hvala na odgovorima
 
Ok, sad sam pogledao veci broj modela, uglavnom ovih preporucivanih. Dominiraju Coolpad F1 i ZTE Redbull V5.
Ono sto mogu da primetim da su uglavnom veci, 5 inca i veci. To je za moj ukus preveliko, pa sam mislio da velicina bude oko 4.5, 5 ako mora :). 2GB rama ekstra prica. E sad, imam neka pocetnicka pitanja jos: ovi raznorazni operativni sistemi njihovi, u zagradama pise da su bazirani na androidu, jel to znaci da mogu sve aplikacije da skidam kao i za android?
Takodje, vidim da ne podrzavaju svi telefoni 3g (ili nema na nizim frekvencijama), kapiram da to moze da bude problem?
Telefon bih koristio za standardne aplikacije WhatsApp, Viber, Facebook, Instagram, surfovanje, muziku i fotke (ali ne mora nuzno da ima dobru kameru), baterija da bude pristojna, i eto, da ne bude preveliki. Takodje, da ima update za softvere i po mogucnosti ne moram da diram nista oko sistema, vec da ga koristim tako kakav je kupljen :)

A kakvo je misljenje za model ZTE Nubia Z5S? vidim da isto odgovara ovim karakteristikama...
 
Gledao sam zte nubie z9 mini i max. Nasao jednu max za nekih 350$ 3gb rama, i 32gb interne memorije. No razgledam. Ona smiljana mi se javila na mejl, i ima jedan xiaomi mi4, i rekla je da ce mi rezervisati do utorka, tj kad se vratim u Suboticu. Tako da eto jos jedne opcije, no valjda ce ispostovati dogovor.
 
Smiljana je super prodavačica.
Kupio sam par telefona kod nje.
 
mislim da ne bih mogao sa softverskim dugmicima tako da je s3 moj izbor.
6753, iako slabiji, mozda nije losiji izbor ako se stvarno radi o manjem potrosacu.
Tjah, sacekacu jos mesec dana za neki wow telefon koji ce da me oduva ili ako se s3 nadje na nekom super popustu.

hvala na odgovorima
Aha, pa dobro, u svakom slucaju, ako ti se ne zuri, uvrk vredi sacekati jer Kinesko trziste mobilnih telefona se dosta brzo menja. Ovo za procesor ne mora da znaci. Secam se kada je izlazio 6582, vecina je smatrala da je to slabija verzija 6589, u praksi se pikazalo suprotno. Slicno je bilo i za 6592...
Realan rad je jedino merilo, nene su ubedjivali da je 6592 stedljiviji od 6582, u praksi se pokazalo suprotno.
I ja mrzim fizicke tastere, navika je cudo, u glavnom S3 je odlican telefon, a ti razmisli, sigurno mu sledi dalji pad cene, obzirom da uskoro izlazi ovaj novi meizu note, lenovo K3 je jeftiniji trenutno.
 
Koliko smiljana ceni mi4 ? 330 ?

Rezirvisala je. Cena je 335eura, LTE verzija, beli.
Nedavno sam saznao ko je Smiljana, ima prodavnicu mobilnih telefona u Subotici, jako jako dugo, vise puta sam nosio tel kod njih da ga deblokiraju, a i tvoju L830 @neogeo sam nosio kod njih na proveru da li je sim free :)

Evo jos jedan kupon za pandawill : PW0621 , vazi od 4-11. june i kazu up to 29% off
 
Poslednja izmena:
@Subtractor
Pisao sam skoro u temi M1 Note poređenje sa S3. Ja se za ovih tri meseca nisam pokajao, S3 je stvarno odlican telefon. Ima odlicnu podrsku zajednice, beta 5.1. je izasla prosle nedelje. Osim videa koji je bas bezveze, sve ostalo je na nivou mnogo skupljih telefona. Imas ga ovih dana na Pandi za 185$, verzija od 3gb. Jos ako i neki kupon radi, tim bolje.
 
Nazad
Vrh Dno