Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Zaboravio si 2 meizu modela 23ceg ? Oni su i stavili tada predstavljanje da pokusaju da bace senku na meizu.. :)
 
Ljudi, milon puta bilo znam ali čisto da pitam. Moram da uzmem telefon za majku (i ovo je bilo milion puta) i taman sam se nameračio na p780 kad čitam tvoj post. Zahtjevi su da nije kung fu marka već nešto relativno pouzdano, da android izgura viber, par widgeta, GMail sync i možda Skype bez krešovanja i restartovanja. Kamera da je upotrebljiva, čisto da nije smeće. Budžet 100 eura bez carine. Ja koristim coolpad f1 i zadovoljan sam sa njim ali je on oko 135€ a ne znam što mogu uzet do 100 a da ne bude da moram svaki dan nešto da podešavam. Pomoć dobrodošla

Uzeo sam kevi bukvalno za iste zahteve Doogee DG580. Cena ide od 110$ do 120$, ali ima 5,5" ekran. Par meseci ga ima i nikada nije imala problem, solidna kamera, a izbacuju redovno i softverska ažuriranja. Baterija sa njenim casual (non-heavy) korišćenjem drži oko dan i po.
 
Realno prva klasa su xiaomi,meizu,zte,lenovo i huawei.(opo ne stavljam u kos sa klasicnim kinezima) svi ostali su "druga klasa"

Naravno ako gledamo kolicinu prodatih mobova i popularnost samih marki/brendova

Ako gledas kolicinu prodatih Meizu kaska za recimo Yulong (Coolpad), koj tesko da je druga klasa proizvodjaca kad je 6. na svetu...
 
coolpad šesti proizvođač na svetu?
izvor?
 
Ako gledas kolicinu prodatih Meizu kaska za recimo Yulong (Coolpad), koj tesko da je druga klasa proizvodjaca kad je 6. na svetu...
Koliko taj coolpad postoji kao marka/brend ? Drugo ,meizu je u kini brend skoro na nivou jabuke u usa.( mx4 je imao 7,8miliona preordera za 20ak dana) A svoju listu sam pravio po popularnosti brenda i prodaji.
 
Poslednja izmena:
Daj onda globalne cifre? Coolpad postoji otkad ga je Yulong stvorio, otkud znam i ne znam kakve to veze ima, nisi napisao najstariji nego najprodavaniji, a nesto ne vidim u vrhu Meizu po prodaji...

Edit: Nasao sam, 1993. su osnovani, kazu da su jedni od prvih proizvodjaca smartphone uredjaja u Kini, da su oni izmislili dual mode (SIM) telefone, itd...
 
Poslednja izmena:
To osnovani kao sto je fk vojvodina osnovana 1912 god :)

Coolpad has become one of the top cellular device manufacturers in the world and was recently ranked 7th largest smartphone vendor by IDC.

Ali da,po idc-u su 7dmi. Bravo za njih. Ogresio sam se malo od njih ali za mene i dalje ne spadaju u sam krem i prvu klasu :)

Edit:
http://www.mbaskool.com/fun-corner/...obal-mobile-phone-brands-in-2014.html?start=9

Jeste 7dmi. Bravo jos jednom :)
Mada fora je sto coolpad popunjava uglavnom srednji segment dok meizu fura uglavnom samo top hardwer.( u tom slucaju naravno da ce prodati vise komada,primer samsung i nokia 520) Sada ce verovatno meizu-u prvi put da izbacuju budzet telefon,ocekujem da pokidaju u 2015 god.
 
Poslednja izmena:
Onda lepo napisi VRHUNSKI proizvodjaci po kvalitetu (mada meni nista ne krcka, secka i slicno, ekran predobar, a kinta smesna, ne bih imao ovde ni za neki ZTE), a ne najveci po prodaji a onda pominjes neke koji nisu ni u top 10, po bilo kome!!
 
Napisao sam po prodaji i brendu,a ne samo po prodaji..
A u brend spada mnogo toga.

Primera radi htc nije ni u top 10 po prodaji a opet je veci i poznatiji brend od coolpada.
 
Poslednja izmena:
ajd na stranu sto varalica truje temu trolovanjem, ali vi se raspravljate oko kineza bre. Branite brendove ko da vam zivot zavisi od toga.
 
Napisao sam po prodaji i brendu,a ne samo po prodaji..
A u brend spada mnogo toga.

Primera radi htc nije ni u top 10 po prodaji a opet je veci i poznatiji brend od coolpada.

Ubilo se sto je brend, evo ja sam prilicno upucen i u mobilne i IT uopste pa nisam cuo do skoro za Meizu, a ni moja okolina, a par nas jeste za Coolpad... Sto lepo rece covek dole, branimo kineze kao da su ne znam sta, mada sa mojim dosadasnjim iskustvima sa tabletom cist PRC i evo i telefonom, vredi ih i braniti...
 
Dok se nije pojavio Xiaomi, Meizu je u Kini bio pojam za kineski flagship mobitel a sada se modelima mx3 i mx4 ponovo vraća na scenu :)
 
Ubilo se sto je brend, evo ja sam prilicno upucen i u mobilne i IT uopste pa nisam cuo do skoro za Meizu, a ni moja okolina, a par nas jeste za Coolpad...

Sad kad stignu ovih nekoliko desetina naručenih dakele small cola cela okolina će čuti za njih i to onda treba da znači da su oni poznat brend:D, a isto važi i za coolpad... Ja sam malo pratio scenu, onda sam došao ovde prelistao ovu temu da vidim šta ljudi odavde naručuju (ipak najviše volim iskustva ljudi odavde) i naručio telefon koji su mnogi naručili.
E sad, raspitujući se okolo sam naleteo i na meni potpuno nepoznate marke (recimo meizu i oppo) i samo sam prešao preko njih u deliću sekunde, tj. zaobišao ih u širokom luku - kao što bih zaobišao recimo bentley da kupujem auto:D, ali nikako ne bih rekao da to nisu brendovi, čak naprotiv, što neko reče to je kineski apple!

Stvarno ne mogu da verujem oko čega se raspravljate već dve strane! Koji brend je popularniji, poznatiji... koji je prodao najviše telefona...
To više priliči ljudima kojima je najbitnije da kad sednu u kafić stave na sto poslednji flagship najpopularnijeg brenda
 
Dok se nije pojavio Xiaomi, Meizu je u Kini bio pojam za kineski flagship mobitel a sada se modelima mx3 i mx4 ponovo vraća na scenu :)
Plus 1000

Kao sto rekoh,ocekujem da meizu pocisti trziste sa ova dva nova midrange telefona koja ce da pusti u prodaju u januaru.
Sto je najgore, verovatno cu i ja naruciti onu manju verziju od 4.6 incha :)
 
Poslednja izmena:
@ Jeremy
Pa da i ne. Kad je garancija ostvariva jedino na drugoj strani planete onda bi se trebao osloniti na imena koja ti pružaju veće šanse za kvalitet proizvoda. Bolja kontrola kvalitete, bolji hardver, itd. Prema tome, što je ime veće u Kini, veće su šanse da se nisi utopio kupovinom egzotičnog proizvoda :)
 
Da dodam par novih smartfona za koje držim da će biti vrlo zanimljivi za kupovinu.
Jiayu s3 je najavljen za početak 2015. a znamo da jiayu obično debelo kasni s rokovima. Danas sam pročitao da je napravio presedan pa u kineske trgovine stiže već 26.12.
Drugi mobitel je TCL Meme Da 3N koji će sigurno izaći i u wcdma varijanti
 
@ Jeremy
Pa da i ne. Kad je garancija ostvariva jedino na drugoj strani planete onda bi se trebao osloniti na imena koja ti pružaju veće šanse za kvalitet proizvoda. Bolja kontrola kvalitete, bolji hardver, itd. Prema tome, što je ime veće u Kini, veće su šanse da se nisi utopio kupovinom egzotičnog proizvoda :)

Potpuno se slazem sa tobom medjutm na mom primeru se pokazalo upravo suprotno.
Nakon 9 meseci moj Xiaomi je ispustio dusu. Dok recimo Jiayu G2F (najjeftiniji) koji je narucen za drugaricinu cerku letos i dalje radi bez problema. Takodje Lenovo A820 (ako se jos dobro secam oznake) vec vise od godinu dana radi bez ijednog problema. Videcemo kako ce Doogee da radi kod moje gospodje.
 
Normalno, kupovina poznatijeg brenda nije garancija da će sve proći u redu, samo su šanse znatno veće...
Xiaomi je imao dosta pritužbi u Kini na jeftini Redmi, pretpostavljam da je kod tebe u pitanju taj model?
 
Lično korišćenje nema dovoljan broj uzoraka, da bi predstavljalo neku reprezentativnu statistiku. Potpuni otkaz je nesrećna okolnost, i može pogoditi bilo koji model, kako čiste PRC uređaje o kojima diskutujemo ovde, tako i brendirane, opet made in PRC, uređaje. Ja sa kineskim telefonima imam krajnje pozitivna iskustva, naručio sam nekih 7-8 komada (različitih modela i proizvođača), i osim jednog Zopo C2 na kome je slomljen ekran svi ostali rade kao i prvog dana. MT6572 modeli su imali probleme sa GPS, ali je to rešeno kod svih kasnijih modela. Daleko više softverskih i hardverskih bubica sam imao na brendiranim Xperia Arc, i Galaxy S3, nego na Huawei Honoru koji sad koristim.
 
THL 5000 jede sve zivo baterija komotno 2,5 daba i to na wifi ukljucenim , normalno gasim mobitel nocu
 
Dobro, zasto ne kupite meizu kad se vec kunete u njega?i dzabe da mi ga daju rekao bih neka hvala! da ne govorim o vrtoglavih 300 e koliko kosta ,jednostvano precijenjen brend...
 
Nazad
Vrh Dno