Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp (2015)?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od svega do sad vidjenog, ovo najvise lici na dom. Sto ne razvuces te zvucnike, nego stoje tu kao vojnici?
 
@Gizmo

Tek sam sada primetio da na stolu imaš one stare papirnate stvari (mislim da se zovu knjige). Winter is coming!
 
Od svega do sad vidjenog, ovo najvise lici na dom. Sto ne razvuces te zvucnike, nego stoje tu kao vojnici?

Pa to je tačno, zato i hoću da maknem monitor i otvorim više mesta gore. U toj varijanti bih imao više mesta za zvučnike. Ko što rekoh za sada je ovako...
 
Gizmo, slikao si sa dugom ekspozicijom pa je zato na trećoj foto ekran onako razmazan? :)

Čestitam na novom stanu o/
 
@Gizmo

Da li si mogao ovo da središ da se ne vidi?

1616931307622ce05b314b.png


Nekako previše štrči u ovako finom ambijentu.
 
Pa pukla mi je ta ukrasna daska pri selidbi, moram celu da je zamenim, ovako sam je samo zalepio trakom koja mi je bila pri ruci, čisto da spojim to parče sa ovim dugačkim.

@Lappy

Da, duga ekspozicija, nije mi tv pokvaren :)
 
Vidim svi furaju trend da nemaju tepihe u stanu, mora da vas oni ispod obožavaju :trust:
 
Nema "toplote" stana bez tepiha :)
A i komsije ispod uzivaju. Ja licno ne mogu da zamislim stan bez tepiha, a ovde sam retko gde video da iko ima.. stvar ukusa valjda.
 
Ima toplote itekako i jednostavnije je održavanje stana.
I npr. neko kao ja ko ima astmu, ne može ni da živi u kući gde ima tepih...
 
Da zato onaj ispod treba da ima cepove u usima. Ja sam ziveo na poslednjem spratu pa nisam imao te probleme, ali zato kada odem kod sestre ljudi iznad nje imaju em los parket em nemaju tepihe, pa to je uzas za zivot. Katastrofa, to nije ok. Jos ako imaju decu pa kada mu ispadne igracka na pod, sve odzvanja.
 
Poslednja izmena:
To je onda neka loša gradnja, ovde kod mene u zgradi niti ja čujem druge niti oni mene. :)
 
Gde zivis? Ne mora tacna lokacija, moze i priblizan deo grada.

PS. bio sam u puno zgrada (sto nove, komunjarske zgrade, pretpotopske na satelitu) i svugde je isto stanje povodom toga. Samo je pitanje da li je neko spreman da se zali.
 
Poslednja izmena:
Isto koliko ima veze sa gradnjom ima i sa kulturom zivljenja.

A sad dosta off-a od mene :)
 
Evo i ja da se upišem. Preselio sam se početkom decembra sa devojkom u stan...
Kazes da si sto napravio po porudžbini, i ja hocu da napravim za sebe nesto slicno ali me zanima da li je tu kod tebe dupli panel da bi imao tu debljinu ili ne?
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, pošto mnoge ljude zanima - jeste, sto je pravljen po meri, dimenzije su 200 x 70 a debljina ploče je 36mm. Upravo tako, rađeno je takozvano keksovanje, pa su spojene dve univer ploče od po 18mm.
 
Dole ispod nisi stavio nikakvo ojacanje, neku metalnu sipku ili slicno? Ja se plasim da se ne krivi gornja ploca vremenom jer ipak je to 2m duzina.
 
Nema šanse, ni govora o krivljenju. Debelo je ovo i ima isto tako debele stranice, da je 18mm u pitanju to bi već bio problem, mogu da se popnem gore na sredinu, da skačem i ništa neće biti. Uostalom, iskusan stolar mi je ovo sklapao, nisam ja, da je smatrao da ima potrebe za šipkama dodao bi ih :) Niti je gore neki veliki teret, dakle ako planiraš takav sto nemoj da brineš, verujem da će i ostali koji imaju stolove slične dužine isto da ti potvrde.
 
Na 36mm iverice da se popnes?? Cim bi zakoracio pukla bi ...

Ja sam za 26mm drvene ploce kupovao ram sa dvije sipke po duzini ...
 
Vidi ga, pa peo sam se gore par puta, mada imam 70 kila :) Ne znam za vase stolove kako su reseni, ali sa zadnjom plocom kao kod mene koja dodatno daju cvrstinu nema teorije da ovo pukne ili da se savije. Da nema zadnje ploce, mozda ne bih mogao da se popnem, ali ovo je itekako cvrsto.
 
Cekaj, jedno je zadnja ploca na krajnjoj ivici stola drugo je gola iverica od 3.5cm na 2m duzine....Na sta si se peo, na ivicu ili na sred stola? :)
 
Na sred stola. Jedino da se popnem pa da dam devojci da me fotka, tako da vidis da moze da izdrzi :)
 
@Gizmo
Popravi malo tu kilazu :)

Reci mi samo da li mozes da vidis na koji nacin je spojio gornju plocu sa stranicama? Da li se vidi nesto ili ne?
 
Čudne stvari koje radim da forumašima pružim dokaz, nikad nisam mislio da ću da se penjem na sto i da to fotkam, ali eto :d

@priest77

Meh, na 175cm to i nije toliko loše :) Nema vidljivih šrafova, pretpostavljam da su oni drveni tiplići što idu pri spajanju raznih drvenarija, uz verovatno neki jak lepak.
 

Prilozi

  • IMG_0532.jpg
    IMG_0532.jpg
    1 MB · Pregleda: 776
Poslednja izmena:
Ko zna kako si zakacen za plafon ja i dalje ne verujem :d salim se naravno :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno