Šta je novo?

Kako kupiti Apple Care +

To sad treba ovde neko da ti garantuje? Ima tema, prelistaš, sve sažvakano ali džabe.
 
Prihvataju najnormalnije. Prelistaj temu i videćeš kako funkcioniše 😃
 
ne prave oni razliku izmedju srpskog i americkog dolara
 
Kreirao sam US nalog, međutim ako hoću da dodam AC+ da li moram da koristim taj "fake" Apple ID na mom telefonu?
Billing address ne mogu da dodam zato što u web browseru nema "none" za kreditnu karticu.
A preko Itunesa ne mogu da se ulogujem, pošto jelte nisam koristio itunes.
 
Kreirao sam US nalog, međutim ako hoću da dodam AC+ da li moram da koristim taj "fake" Apple ID na mom telefonu?
Billing address ne mogu da dodam zato što u web browseru nema "none" za kreditnu karticu.
A preko Itunesa ne mogu da se ulogujem, pošto jelte nisam koristio itunes.
Koliko sam ja skontao, kreiras US nalog i sa njim se logujes na uredjaj koji zelis da osiguras, kupis apple gift card, ja sam kupio od 50$, taj apple gift kart uplatis sebi na svoj US nalog, i kupis AC+, meni mesecno skida oko 8.20$. Posle toga mozes da se izlogujes sa njega i logujes na svoj "glavni".
 
Znači trebao sam to da uradim čim sam uzeo telefon. Da li je problem ako se izlogujem sa svog Apple IDja pa se ulogujem na US apple ID, završim šta sam trebao da završim, pa se ponovo ulogujem na moj primarni ID. Čitam da tako nešto nije dobro da se uradi.
 
Probao, ulogovao se sa US nalogom, i ne radi. Na telefonu mi ne daje opciju NONE za payment metod.
 
Ne može dokle god ima bilo kakvu pretplatu na drugom nalogu. Pretplata mora da se otkaže da bi mogao da pređe na drugi nalog i uplatni nešto (AC+ npr.).
 
ne razumem ako vec imas apple care + zasto ponovo na drugom nalogu da se aktivira ono sto vec ima?
 
Jedna anegdota:
Kupio sam 15P i aktivirao AC.
Prodao sam iP14P, kupac nije hteo da nastavi sa AC i naravno uđem da otkažem pretplatu za njega.
Već vidite gde ovo sve vodi, greškom sam ukinuo AC za novi telefon.
Slučajno juče uđem na Subscriptions da proverim nešto i vidim da je aktivna AC pretplata za pogrešan/stari uređaj, kao i da je pre 2 dana istekla za novi.

Iznenađujuće, valjda pošto je i dalje u periodu od 60 dana od kupovine, odmah mi je u podešavanjima ponudio da aktiviram AC. Odabrah naravno klasičan AC+ i mesečno plaćanje i aktiviralo se odmah, bez ponovne provere stanja hardvera.

Ne znam da li je neko već imao ovakvo iskustvo i/ili pisao već o ovome, ali ako se neko zezne kao ja, da zna da ima nade. 🙂
 
Pozdrav drustvo,

Planiram da uzmem Iphone 15 PM i Watch Ultra 2 u UK, tamo moze pri kupovini odmah da se uzme Apple Care+ za oba uredjaja.

Medjutim vecinom sam u Srbiji i velika je sansa da ako se pokvare moracu da ih nosim ovde u Srbiji u servis i nisam siguran da li cu imati neki problem.

Znam da je internacinalno, ali ipak da pitam da li je neko imao slicnu situaciju. Da je kupio uredjaje preko, a ovde servisirao?

Hvala unapred
 
Pa realno, nikad niko nije odgovorio i podelio svoje iskustvo, pa razumem što svaki dan, na svakoj strani postavljaju pitanja.
 
Ovde na strani takođe piše da sve normalno funkcioniše i kod naših ovlašćenih servisa :)

 
E sad mene zanima nešto hipotetički.
Poznanik živi i radi preko bare, ima njihov najjači care+ paket(i za krađu). Šta se dešava sa tim uređajem koji bude "ukraden". Da li ga stave na blacklistu na daljinu(remotely)? Kaže da ovo praktikuju naši i južnoamerikanci 😂
 
Ako nekome može da pomogne. Uzeo sam StatesCard i dodao je na taj nalog, uz to sam dobio i adresu u Delaveru. Na ovu vratolomiju sam pukao u startu 17$ za states card, a Care+ će me koštati prva dva meseca 12$ umesto 8$, nisam više imao živaca a 25$ je nešto što mogu da progutam kao extra trošak.
 
Interesantno je znati za opciju, ali je generalno jeftinije kupovati gift crad direktno iz Apple store aplikacije na telefonu, pogotovo ako je podešen i Apple Pay te ne mora da se uvek upisuje adresa kod plaćanja 😃
 
Pokusavam da kreiram US nalog na Apple https://appleid.apple.com medjutim kada unesem sve podatke(broj telefona neki iz Minesote) dobijem Your request could not be completed at this time.
 
Kreiraj nalog na Apple uređaju, a ne preko weba.
 
Već sa na nekoliko mesta spominjalo na forumu, Apple je očigledno promenio nešto u vezi sa kreiranjem Apple ID-a sa (Windows) računara, pa više nije moguće samo otvoriti pregledač i napraviti Apple ID na bilo koju zemlju.

Dva potencijalna zaobilazna rešenja su spomenuta:

- Da napraviš nov Apple ID na Srbiju, pa onda kada finiširaš i uključiš 2FE (bez toga Apple ID nije aktivan), prebaciš region na SAD.

- Da pravljenje naloga obaviš sa nekog Apple uređaja, to prolazi bez ikakvih problema (lično sam nedavno napravio Apple ID na Indiju sa starog iP 6+, a prvo sam probao preko računara i namučio se jer nije htelo nikako)
 
Evo sad sam to probao preko Iphone-a, ali stao sam na koraku gde treba da mi posalju verifikacini kod :S
Ima li sanse da se to nekako preskoci ili?
 
Apple insistira na uključenom 2FE za Apple ID, drugim rečima, slanje koda ne može da se zaobiđe, ali za slanje koda možeš da dodaš naš broj telefona, nema veze što praviš SAD nalog.
 
Najverovatnije po default-u upiše broj sa te adrese koji i treba da bude u kontakt podacima, ali za verifikaciju treba naš broj telefona :)
 
Nazad
Vrh Dno