Šta je novo?

kako do posla, gde traziti

Plonker je napisao(la):
Izvinjavam se gospodine sto sam eto zeleo da Vam skrenem paznju na Vasu nepismenost. Nece se vise ponoviti.
Naravno ja nisam dipl.ing., ali ocigledno sam pismeniji od Vas.
Za Vasu informaciju ta recenica je trebala da glasi ovako:

"Naravno, i dipl. ing sam, i imam neko iskustvo od 10-ak godina u praksi, i ovo i ono... navodim cisto da ne ispadne da sam neka skroz vuna, koja nit` zna ista, nit` je zavrsila ista, a pogotovo radila igde.
:d

Plonker uz pun respekt tvog nick-a :smoke: gledaj da izbegavas da ispravljas druge u gramatici ako i ti slabo stojis sa istom ;) ,a ono svi lopate u ruke pa na njive,vrh covece :D preporucio bih ti da prvo krenes sa motikom :p pa onda ako bude trebalo lako ces da se prebacis na lopatu. :eyebrows:
 
jaksa je napisao(la):
Cak, imam sad vec "iskustvo" od 2 meseca slanja CV-ja okolo, interesantno je da se niko ni ne trudi da ti kaze: ne, hvala, ne trebate nam.

Meni je juce jedna firma poslala mail i kazu da im ne trebam!!! Fini ljudi.
:d
 
Svi se bave presipavanjem (trgovina, bankarstvo, itd.), gospodo draga od toga nema `leba

Meni se cini da ovo presipavanjem bas i ne lezi bolje bi bilo (ili ispravno) presipanjem
Pa stoga sta ce ti dodatni thread?
Uostalom ako jurimo greske tog tipa svak bih imo po milijon.
 
Bojan Novakovic je napisao(la):
To care, dao si link ka nepostojecem threadu :). Kako sad da te podrzimo :d.

Mada ova slika ne govori mnogo kad se thread ne vidi :)

Tred nije nepostojeci, vec post, koji je obrisan pa ga sad useri ne mogu videti.
Slika posta, tog je data u attachmentu.
Dosta spamovanja ;)
 
Ocigledno da niko od vas, a pogotovo ne idejni tvorac nije video onaj smajli na kraju. Dakle posto niste razumeli, u pitanju je bila sala, a vi i Vi gospodine se uhvatili toga k`o pijan plota. :)
Osim toga ja se ne busam u grudi da sam dipl. ing, kojeg niko nece da zaposli, vec radim 10 sati dnevno, za male pare. No koga to briga, vi ovde resavate mnogo bitnije stvari (kako smestiti svoju straznjicu u fotelju).
Procitajte sad ponovo ono sto su napisali clanovi ZverBre i bojanak.
Hvala na paznji i dovidjenja.
p.s. Ponuda za njivu i dalje vazi, lopata je spremna. :D
 
Poslednja izmena:
Ako niste primetili, u saljivom tonu pisem i ja, a da je neko uhvacen u gramatickoj gresci, uhvacen je ;) Pri tom ne mislim na znakove interpunkcije.
Ja sam na ovom forumu "malo" duze od vas, i nikad se nisam "busao u grud" nisacim.
Ponovo skrecem paznju: nekulturno je davati kvalifikacije o ljudima koje ne poznajete.
Moja straznjica bar nije nikad bila u "fotelji".
A, da, mene neki hoce da zaposle, pitanje da li ja hocu kod njih, dakle, za sebe se u tom smislu ne brinem, ja skrecem paznju da kad regularno saljes CV koji nije "pocetnicki" skoro niko ti se ne udostoji odgovoriti.
ZverBrea i Bojanu licno poznajem ;) nema potrebe da ponovo citam, cesto pricamo.

Sve u svemu, doprinos ovom threadu je sa Vase strane mogao biti i bolji.
Radite 10 h dnevno za male pare? Sto niste sebi stvorili uslove da radite za vece?
Ako radite na njivi, skidam kapu, inace videti recenicu iznad.
Lopatu primam kao poklon, jer nameravam da ostvarim mali ekstraprofit prodajom iste :)

Pozdrav i dovidjenja, ima na ovom forumu i drugih mesta za postovanje.
(prethodnu recenicu nakon citanja interpretirati kao: Imas posao a dosao si ovde da solis pamet ljudima bili oni ing. ili ne, koji imaju probleme, ovakve ili onakve???)
 
Plonker je napisao(la):
Osim toga ja se ne busam u grudi da sam dipl. ing, kojeg niko nece da zaposli, vec radim 10 sati dnevno, za male pare. No koga to briga, vi ovde resavate mnogo bitnije stvari (kako smestiti svoju straznjicu u fotelju).
Procitajte sad ponovo ono sto su napisali clanovi ZverBre i bojanak.
Hvala na paznji i dovidjenja.
p.s. Ponuda za njivu i dalje vazi, lopata je spremna. :D

Pa valjda je jasno koliko tred "doprinosi" temi. Smatram da pojedinacni primeri (uspesni ili neuspesni) nemaju dovoljnu tezzinu da bi se generalizovali. A posebno "ocene" o zeljama da se neko "uvali u fotelju", i sta to uopste treba da znaci.
Uvaljivanje u fotelje nije visse "profitabilan" posao (ako je ikada i bio). Beneficije koje donosi, najcesce su uslovljenenekim drugim "usluzznim" aktivnostima. O odgovornosti se ne razmislja (ranije se zanemarivala mnogo visse).
Baratanje tudjim (ili, daj boze, svojim) velikim novcem, zahteva srazmernu odgovornost i znanje i vestine, koje se bas ne mogu nauciti na fakultetu.
A neodgovorno pljickanje tudjih para, pravljenje stete, mislim da ne moze visse da "prodje", posledice mogu da budu dramaticne.

Ovde je ipak rec o poslu u struci, a sa godinama, iskustvom, i stecenim novim saznanjima i informacijama, moze se racunati na vecce pare, odgovornost...

Partijske funkcije su (zadnjih godina), malo "ogadjene", nisu stabilne i vecne (kao nekad :) ), a mozze da se i "potone", ili zavrssi na sudu.

Poz.
 
e ne mogu da verujem da neko moze ovako da prica.
prvo rodni a gde si bio kad je neko drugi grejao stolicu 10 sati dnevno.
pa sta mislis da je to za badava.
da cv mozes poslati na sto mesta ali bre ako pogledas sad su svi menadzeri prodaje , i koordinatori i predstavnici i asistenti, nema vise normalnih zanimanja sad su sve neka
moderna, pa kad si inzinjer inforacinih sistema, sa mcsi,a radis kao sistem inzinjer u it sektoru to daje sasvim dugi znacaj instaliranju windowsa.
secam se kad su modemi poceli pa je bilo frke oko wait for dail up tone, modemi se nisu instalirali nego setovali.sto ga vise nakitis to ces vise love da uzmes.e sad sve je to super al kad milion njih napise isto u svojoj biografii, pardon cv-ju kako da ocekujes da te neko pozove na neki razgovor.
sustina je u tome da ja faks sve i svja i da te tamo nauce da se snadjes jer imas siroko obrazovanje pa svuda mozes da plivas, a bez da palamudis ili bar da znas kad neko drugi prica neke bezveze price.
tako da savet je dao lenjil ili staljin ne znam al uciti uciti i samo uciti nije bitno sta ali usavrsavanjem sebe ces se lakse i zaposliti al raditi u it-ju bice sve teze jel je davno proslo vreme kade ljudi nisu znali da instaliraju sb tako da se od windowsa ne moze ziveti, moraju ti kompijuteri da pocnu da prave pare u srbiji, pa ce tek onda moci da se radi na sistemima i unaprdjivanjima sistema, ovako si sitna riba.
 
duksa88 je napisao(la):
e ne mogu da verujem da neko moze ovako da prica.
prvo rodni a gde si bio kad je neko drugi grejao stolicu 10 sati dnevno.
pa sta mislis da je to za badava.
da cv mozes poslati na sto mesta ali bre ako pogledas sad su svi menadzeri prodaje , i koordinatori i predstavnici i asistenti, nema vise normalnih zanimanja sad su sve neka
moderna, pa kad si inzinjer inforacinih sistema, sa mcsi,a radis kao sistem inzinjer u it sektoru to daje sasvim dugi znacaj instaliranju windowsa.
secam se kad su modemi poceli pa je bilo frke oko wait for dail up tone, modemi se nisu instalirali nego setovali.sto ga vise nakitis to ces vise love da uzmes.e sad sve je to super al kad milion njih napise isto u svojoj biografii, pardon cv-ju kako da ocekujes da te neko pozove na neki razgovor.
sustina je u tome da ja faks sve i svja i da te tamo nauce da se snadjes jer imas siroko obrazovanje pa svuda mozes da plivas, a bez da palamudis ili bar da znas kad neko drugi prica neke bezveze price.
tako da savet je dao lenjil ili staljin ne znam al uciti uciti i samo uciti nije bitno sta ali usavrsavanjem sebe ces se lakse i zaposliti al raditi u it-ju bice sve teze jel je davno proslo vreme kade ljudi nisu znali da instaliraju sb tako da se od windowsa ne moze ziveti, moraju ti kompijuteri da pocnu da prave pare u srbiji, pa ce tek onda moci da se radi na sistemima i unaprdjivanjima sistema, ovako si sitna riba.

E bre ima li lektora na ovom forumu??? :d
 
pa znate sta mnogo me tangira ja pisem kako hocu
vec sam rekao daktilografiju nisam ucio, a n ovom laptopu mi mala tastatura,
a ovo ne mogu okarakterisati nikako drugacije nego kao cistu zlobu, al ipak je to Srbija.
A svima vama pismenima kapa dole, i nek vam se vrati na dobro.
 
duksa88 je napisao(la):
pa znate sta mnogo me tangira ja pisem kako hocu
vec sam rekao daktilografiju nisam ucio, a n ovom laptopu mi mala tastatura,
a ovo ne mogu okarakterisati nikako drugacije nego kao cistu zlobu, al ipak je to Srbija.
A svima vama pismenima kapa dole, i nek vam se vrati na dobro.

E daj covece, shvati da si promasio poentu. Ljudi koji ne znaju da pisu (tj. ne znaju da napisu to sto znaju u nasem slucaju-forum) a imaju znanja, su nula ! A ti vidi gde se nalazis.

p.s.
Ako ti je mala tastatura, a ti se vrati pa ispravi gde si pogresio. Tako svi radimo pa vala mozes i ti...ili budi nula !
Dosta ljudi ti skrece paznju a ti i dalje teras inat, aman !!!
 
Poslednja izmena:
e sad sam se zabrinuo , al mislim da cu i dalje ostati nula.
e samo jednu stvar kako znas danaju a ne znaju da napisu, jel to znaci da razumes.
pa ako je sve opushteno brate sto te to toliko nervira kad vidis moj nik ti nemoj da citas. a sad je pola dvanaest po ovdasnjem i ne vidim na oci vise i stvarno mislim da u zivotu ima vaznijih stvari od pravopisa.
 
Jaksa, mnogo si 'olabavio' kad te svako derle proziva po forumu :D
 
Engeneer <- ?
 
Septimus je napisao(la):
Jaksa, mnogo si 'olabavio' kad te svako derle proziva po forumu :D

Mogu da mi pljunu pod pendzer.
PS idi vidi godiste "derleta" ;)
 
Poslednja izmena:
re

Lukija je napisao(la):
e da znas da cu ja da vozam to sto ti imas na slici.
nisi shvatio poentu zar od svega sto sam napisao najvaznije je
sto mi pise engeneer pa dobro al onda od drveca ne vidis sumu il ne vidis ni sumu jel ne vidis dalje od nosa.
gubi se vrema i stvara sa zla krv na taj nacin al sta da radim.
nema veze sto se lose zivi, kad ovo do nas zive jos gore.
srbija, jedan je gurovic milan, srbija
 
duksa88 je napisao(la):
e da znas da cu ja da vozam to sto ti imas na slici.

Prvo moras da znas sta je na slici. A za pocetak ispravi "titulu".
 
Dragi moj Duksa88,
Ova tvoja pismenost ili bolje da kazem polupismenost samo potvrdjuje kakav profil ljudi je trenutno dostupan na trzistu rada sa diplomom. Bar sam to zakljucio na osnovu tvog odgovora, ispravi me ako gresim, a bolje da gresim. Stoga necu ni da komentarisem tvoje odgovore koji su mnogo ispod mog nivoa, iako nisam visoko obrazovan.
Izvinjavam se ostalim visoko kvalifikovanim kadrovima na ovom forumu, ali morate shvatiti da se vi borite za posao bas sa ovakvim ljudima i da su vam oni konkurencija, a u ocima poslodavaca ste svi manje vise isti. Poslodavci u Srbiji su u vecini slucajeva (naravno da ima izuzetaka) na istoj talasnoj duzini kao i doticni, pa stoga ne treba da vas cudi sto se do posla tesko dolazi (citati bez "veze").
Cudi me da ovi ekonomisti koji su se tu oglasili nisu razmislili o jednom od osnovnih zakona u ekonomiji - zakon ponude i potraznje. Gospodo draga trziste je krcato visoko obrazovanim kadrom, to je profil ljudi koji je u vreme sankcija pozavrsavao fakultete, neki posteno neki znamo dobro kako, ne moramo se praviti blesavi. Iz toga proizilazi da je cena rada visoko kvalifikovanog kadra veoma niska. Razmislite o tome... ;)
I tako dolazimo do Gargamelove izjave da: "... A, da, mene neki hoce da zaposle, pitanje da li ja hocu kod njih...", sto ce reci "necu da radim ako me ne platite dovoljno".
E, pa mora se malo spustiti lestvica da bi se doslo do posla (ne odnosi se na Vas gospodine, govorim generalno, cisto da se ne naljutite :) ).
Ovo je (nazalost) odraz toga kako razmislja vecina (ne svi) ljudi sa diplomom. Sa druge strane na vama je da odlucite, da li cete da primite odredjeni posao ili ne, ali morate biti svesni da na taj isti posao ceka jos mnogo ljudi istog ili slicnog profila i spremno je da za "manje" radi "vise". Takva je situacija i tome se morate povinovati, koliko god to lose zvucalo i izgledalo.

Za vladdu: Slazem se sa tobom, samo je problem u tome sto jos uvek ljudi misle da kad se jednom zaposle, da ce u istoj firmi docekati i penziju, kao i njihovi roditelji. To vreme jeste proslo, ali je velikoj vecini jos uvek u glavi.
 
titulu su meni dali, ja fakultet nisam zavrsio zato sto nisam imao osnovni preduslov.
strpljenje, a pored toga radne navike i ostalo, tako da znam koliko muke rada i ostalog treba da bi se isti zavrsio,a zbog mene niko nece ostati bez posla dok sam bio tu cak sam i jednog zaposljavao sa diplomom i davao mu platu i socijalno .e da sa 23 godine.
pa kad sam dobio poziv da dodjem vamo prva dva dana su me zvali engineer ili indzinjer ali sad me zovu maxtor doktor, pa mozete da me pljujete koliko hocete zavist je teska bolest.
a kazem svim pasioniranim overklokerima i ostalima
da kopija velikog dzina nece biti nista drugo no mali kepec, pa ko zna ko je ovo rekao isao je bar u srednju skolu,a sad sto nase drustvo izgleda ko kamijev 'stranac' nije strasno al zabrinjava to sto kani 'cekanju godo-a' .
pa vi svi tupadzije i plonkeri setite se sta kaze jelence
pa nepismeni smo na engleskom
 
duksa88 je napisao(la):
...kopija velikog dzina nece biti nista drugo no mali kepec...

Ko god da je to rekao, ne zna sta je pleonazam...
 
Ili se drzite teme ili zatvaram topik.
 
radi se o tome sto hoces da radis nesto a ne znas nista,makar imao i diplomu nekog fakulteta,bolje bi prosao ako se u zavrsnoj fazi skolovanja bila to osmoljetka ili doktorat polako ,ako treba i kao volonter, ukljucis u neku fazu posla kojim mislis da se bavis.meni je upalilo pa sad ko kako hoce.
 
Poslednja izmena od urednika:
Malo da vas ohrabrim, nisam citao sve ali malo ste dosadni sa svadjom. Uglavnom:
Ja sam poslao CV u 7 firmi da odradim strucnu praksu
5 me je pozvalo da radim
3 su odmah ponudile platu
1 je ponudila specijalizaciju u Sloveniji
Ja naravno izabrao zadnju
Ispalili me za specijalizaciju, plata je solidna, radno vreme klizno
I sve to BEZ VEZE ili ti BEZVEZE
FTN E2 NS
 
Nazad
Vrh Dno