Šta je novo?

Kakav je Gemini II

benchaman

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
899
Poena
319
u odnosu na zalman 9700led, tt big typhoon VX
 
ja sam ga nasao ovde kod mene ali je 16 evra:(
 
@podvarak, da li si imao ikakvih problema pri ugradjivanju Gemini II ? Jel treba da vadim onaj rear 120mm antec fan??? Hvala unapred.
Sa P5K i P5N32-E SLI nisam imao problema. Sa ovom DFI sad koju imam sam se namucio svecki :) Morao sam onaj gornji lim po kome klize vrata da savijam klestima da bi zavrnuo one male srafice na geminu sto drze ventove. Rear vent ne smeta pri montazi samo moraces prvo da uglavis plocu s geminom bez ventova u kuciste i da zasrafis sve srafove od ploce pa tek onda da stavis geminove ventove na onim shinicama i zasrafis ih. Malo zbunjujuce zvuci sad al videces kad ga rasklopis i stavis sve na astal :)
:wave:
 
@PJ : FSP ZEN 300W pasiv 73

Našao sam ga tamo gde si mi rekao, to je ta cena, ali podrška proizvođača ne preporučuje ovo napajanje za sisteme sa cirkulacijom vazduha manjom od 41CFM. Ne znam kako to da izmerim, ali s obzirom da u kućištu nema nijedan FAN, 41 je vrlo daleko od moje mašine.
 
Našao sam ga tamo gde si mi rekao, to je ta cena, ali podrška proizvođača ne preporučuje ovo napajanje za sisteme sa cirkulacijom vazduha manjom od 41CFM. Ne znam kako to da izmerim, ali s obzirom da u kućištu nema nijedan FAN, 41 je vrlo daleko od moje mašine.

Ako nema bas tacno 41 ili vise mislim da nece raditi :)
 
ja samo mogu da kazhem:

TO RADI BOLAN :)
Tj valda radi, ne chuje se ;)
 
OK, bar smo razrešili jednu misteriju. S obzirom da nema dovoljno cirkulacije, napjanje ni ne radi, pa je to razlog zašto se ne čuje :d

Miško, nisam imao nameru da merim protok vazduha, već sam konstatovao da ga kod mene u kućištu NEMA. Osim kada neko u prizemlju napravi promaju, pa to što stigne do ovog ćoška :p

80ak evra (sa tranportom) nije opasno, videću da ga naručim, pa ako ne bude odgovaralo, naći će se neko kome će biti dobro ;)
 
Miško, nisam imao nameru da merim protok vazduha, već sam konstatovao da ga kod mene u kućištu NEMA. Osim kada neko u prizemlju napravi promaju, pa to što stigne do ovog ćoška :p

Nema to tolike veze, proizvodjaci se ogradjuju, jer to napajanje moze neki lik u keniji da tutne u komp a temp na gajbi mu je 50C zimi, 70C leti :d, verovatno mu nece nista faliti sto nemas nikakav protok
 
Khm...da li se klima leti rachuna u HW ?:)
 
Kada uključim klimu, mogu ventilatori i na 12k rpm da se vrte :d
 
Gemini II sa 2 x12 Noctua na MSI P6 ploci i DualCore 6320 ...hladi soopertrooper .
Noctua 12-ice na 600-800 rpm se prakticno i ne cuju .
 
Kod mene na defaultu E6750 radi sa GeminII pasivno uz promaju koju prave ostali ventilatori u kućištu.
 
stavio sam upravo gemini i na njega dve 12ice. obe su prikachene na tropinske konektore na plochi a onaj defaultni (chetvoro pinski) iz kojeg se napajao intel-ov box cooler je prazan pa mi bios javlja error (cpu fan error[b/]). kako ste vi to reshavali ?

i druga stvar (ne znam da li je vezana za ovu prvu) je da mi ochitavanje temperature u biosu ide od recimo 90 stepeni i samo raste a komp se ne iskljuchuje a pritom telo geminija je hladno na dodir ??

razmishljam da nisam stavio premalo paste ali rekao bih da nisam. jel ima neki link gde bih mogao da vidim koliki sloj je dovoljan ?


edit: pentium 4 D je u pitanju da ne pomislite da se c2d recimo greje toliko ali opet je mnogo..


edit2: aha dobro vidim da setovanjem na ignore broj obrtaja cpu fana u biosu nestaje i taj warning ali me i dalje brinu temperature :(.. uh josh jedno rasklapanje i sklapanje dok dodjem do stavljanja paste.....


edit3: i da.. maalo se izvila plocha ispod soketa od pritezanja maticama.. jel to normalno ?
 
Poslednja izmena:
Prvo uđi u BIOS i isključi "signalizaciju" za CPU fan.

Moguće je da Gemin nema dobro naleganje na CPU. Proveri prvo to. Pa i da nema paste, temperature ti ne smeju biti tolike. Proveri u BIOSu na kojoj vrednosti temperature ti se gasi komp.

Poz
 
pa i meni po temperaturi deluje kao da hladnjak i procesor skoro nemaju kontakt.. sad sam ga opet rastavio pa cu da probam sa josh malo paste.


hvala ti


edit: ja sam idi0t :) pogreshne shrafove sam stavio da mi prichvrste onaj metalni deo koji drzi kuler..
 
Poslednja izmena:
Kako treba okrenuti Gemini II ? Da budu heatpipovi ka grafici ili kontra na gore i da li produzeni deo treba iznad memorije ili obrnuto ?

Postoje dva položaja jedan je vertikalan a drugi horizontalan. Dakle ne možeš imati dilemu kad se odlučiš za jedan od njih. Verujem da većina montira horizontalno tj. preko memorije.
 
RisBo (koji je to šor u Laćarku? :d ), ako več poseduješ Gemin, pokušaj da ga staviš u kućište. Postoji mogućnost da vrlo brzo ostaneš bez dileme "kako okrenuti", jer može da se desi da samo na jedan način može da stane (preko memorije).
 
ako ga stavish vertikalno hladice ti chipset (mada se taj 690g ne greje kao 780g) shto je mozda korisnije nego da duva u memoriju. (mada tako vertikalno postavljen moze kasnije da ti zasmeta da ubodesh novu grafu)
 
Danas sam pazario Geminija, ali nisam uzeo ventilatore... Pa samo da pitam... Koje mi preporucujete i gde? Moraju da budu sa plavim LED-ovima...

Xilence COO-XPF120.TBL, 120X120x25mm mozda... ?
 
Jimi vidi TT. Nisu losi i nisu preglasni. Imam jedan i solidno se pokazao a na 7V nije glasniji od noctua koje imam na geminii-u al nemaju lampice i uzasne su boje, pa ti kvare planove da odvajas ribe na kuciste.
 
Jimi vidi TT. Nisu losi i nisu preglasni. Imam jedan i solidno se pokazao a na 7V nije glasniji od noctua koje imam na geminii-u al nemaju lampice i uzasne su boje, pa ti kvare planove da odvajas ribe na kuciste.

E krastavac... I planiram da ih koristim u te svrhe... :D

A Cooler Master 12-ice led... ? Ili ipak Xilence COO-XPF120.TBL?

:wave:
 
Cooler master 12 led. Skoro su necujni, svetle neon-plavo i vrlo dobro hlade (moj neoverklokovani E8200 retko kad prelazi 30C ).
 
Nazad
Vrh Dno