Šta je novo?

Kakav crni Verbatim.....

IGGSy

Čuven
Učlanjen(a)
23.11.2002
Poruke
222
Poena
619
Kupio sam spindlu 25 Vebatima 8x- (oni srbernkasti) od 25 na 110-ci (sa poslednjim firmware-om) sam sprzio 22, pucali su na oko 10 % ili cak na lid in.Sv na 4x. Ne mogu da verujem da su toliko loshi... Pored toga Verbatim 8x+ (oni beli) rade ko sat...od 40 ni jedan nije pukao na 8x. Nesto sam se raocarao u Verbatim...Sta vi koristite? BDW PrimeDisc 16x moze da se reze samo na 4x??!! Poslednja verzija nera pre 7.0
 
Pazi kad nema sanse da 22/25 komada riknu, a da nije vezano za tvoj rezac! :trust:

Sledeci put kad ti rikne 5 komada, a ti daj meni ostalih 20, posto se moja 108-ica ne buni! :d
 
ja koristim noname Princo cd-ovr
od 100 komada samo jedan se nije mogao procitati
 
Meni do sada posle narezanih preko 500 DVD-ova raznih modela na Pioneer-u 108 NIJEDAN nije pukao.
Lazem, pukao jedan, nestalo struje :p
Nesto kod tebe ne stima.
Da li radis nesto drugo dok rezes disk? Pustats divx, otvaras Photoshop i sl.?
 
Ja takodje rezem na takvim Verbatim diskovima i ni jedan mi nije pukao . Cak i kada sam slucajno pustio 12x sa 3000 fajlova rezac je usporavao i kocio ali je na kraju disk bio 100 % citljiv.

Drugim recima pre ce biti rezac kao sto je neko vec pomenuo.
 
iste verbatime uzimam i ja (spindle 25 komada) i nijedan mi nije pukao. shta znam srezo sam 30-40 komada al bez problema na necu 3540a. tebi neshto nije u redu sa pioneerom. i koji si ti kralj nisi pomislio da neshto nije u redu nego si sprzio svih 25 :D :D :D
 
a da probas neki drugi firmware, ili vrati neki stariji...
 
Ja sa Verbatimima dosad nijesam imao problema. Svaki 8X Verbatim mi je kvaliteta ~93 - ~98 (zavisno od toga da li je verbatim sam pravio diskove, ili cmc).

A ovi -R 16X Verbatimi (MCC 03RG20) rezani na 12X daju dobar scan u nero cddvd speedu (kvalitet 95 pa navise); priblizno isti kvalitet je kod ISTIH diskova koje je drug rezao na Pioneer 109D @ 4X (on sve reze najsporije sto mu rezac dozvoljava).

:wave:



ps
ja sam sve rezao na NEC 3540 i do sada sam ostetio samo jedan dvd... tako sto sam rucno prekinuo snimanje u NERU...



pps
probaj te diskove sto si kupio kod nekog na drugom snimacu koji provjereno radi. da li si updateovao firmware?
 
Nije mi jasna jedna stvar kako nije puka ni jedan maxel, ritek, verbatim patel- nego samo ta serija minusa...dajte mi neki program da vam kazem tacno koja je podloga i koja oznaka...

Znate sta se josh desava da tu seriju koja puca nareze i 100% i prijavi da je sve ok a zatim nece da ga procita, tacnije da provali da je disk unutra. Dok npr na XORO dvd plejeru neki od filmova koji su narezani na problematicni disk rade... ??!!

BTW. Nista ne radim dok rezem bafer je uvek 100% rezac na sekundarnoj grani master sam na kablu...

Kazem nije mi jesno zasto ni jedan dvd ni jedan cd koji sam rezao a rezao sam mnogo i mnogo razlicitih brendova i verzija diskova i sve radi 100%
 
aca: Meni do sada posle narezanih preko 500 DVD-ova raznih modela na Pioneer-u 108 NIJEDAN nije pukao.

Pa izgleda da je ipak 108-ica legenda, ja je imam i radi bez greske dok sam svasta citao za 109 i 110-ku
 
To što su ti pukli DVDi sigurno nije do njih - meni od 25 Verbatim 8X -R samo jedan je puko - slučajno cancel... Probaj novi firmware: http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?p=174502

Evo šta prijavljuje DVD Identifier:
----------------------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD-R:CMC MAG. AE1]
----------------------------------------------------------------------------
Disc & Book Type : [DVD-R] - [DVD-R]
Manufacturer Name : [CMC Magnetics Corp.]
Manufacturer ID : [CMC MAG. AE1]
Blank Disc Capacity : [2,298,496 Sectors = 4.71 GB (4.38 GiB)]
----------------------------------------------------------------------------
[ DVD Identifier - http://DVD.Identifier.CDfreaks.com ]
----------------------------------------------------------------------------

Meni Pioneer 109BK najbolje reže na ove medije i Verbatim 4X -R, dok na Princo svaki drugi puca ako se reže pun DVD.

Možda i serija je falična... Could be...

Kod mene u školi isti DVDi pucaju na 110 na "default" firmwareu, dok Princo odlično se reže :trust:
 
Nemoj da krivis Verbatima nego lepo zameni DVD rezac.Ja sam imao isti rezac(poslednji firmware) pre 15 dana i bacio sam 20-ak medijuma testrirajuci rezac.Verbatim 8- nisam uspeo da narezem ni jedan dok je za 8+ Nero nudio samo 6x.Prilikom rezanja na 6x u pocetku se sve cinilo OK.Medjutim vec nakon narezanog 4-5 diska, rezac je pucao i mogao sam samo da resetujem komp.Uzimao sam i druge medijume ali su i oni pucali.Smanjivao sam brzinu rezanja ,u nadi da mozda Pioneer reze sporije ali "kvalitetnije" :).E kad je na kraju pukao i princo na 4x pukao sam i ja i "veliki" Pioneer je na moje veliko zadovoljstvo zamenjen NEC-om 3540A koji te iste Verbatim diskove reze bez problema na 12 kao i ostale medijume..Znam da ce mnogi reci kako je meni zapao los primerek itd. ali slicne probleme imala su i dva drugara sa 110-ok tako da je moje misljenje da ovu seriju Pioneera treba zaobici pa ako imas garanciju moja preporuka ti je zamena.Procesljaj malo po net-u,pronadji testove na www.xbitlabs.com( 110 nije uspela da nareze ni jedan DL disk).
 
Пробај да се отарасиш те дефектне 110ке и узми неки 108 или 109, мени 109 супер ради, досада сам резао око 80 дискова и само два су била дефектна (случајно сам дрнднуо кућиште )
 
ja koristim Verbatim color (sareni u svim bojama :smash: ) 8X i lepo rade, a kostaju me 30 dinara, naravno sa kutijom.
 
A jel' mogu i nas da kostaju bar blizu tih 30din? :D
 
Lepo, onda se cujemo i vidimo cim mi kapne koja parica... ;)
 
Ja koristim verbatim DVD-R 16x i rezem ih na 16x i svaki je 100% citljiv i to ne samo kod mene nego na drugim uredjajima. Mislim da mi je jedan pukao, i to na 8x kad sam ga rezao. od nekih 50ak
 
IGGSy je napisao(la):
Problematicni diskovi su MCC02RG20...?!

vidis i ja koristim bas te medije i svi se lepo rezu i nijedan mi nije "puko", to je sve doduse rezano na 108-ci. Probaj da vratis neki stariji firmware, pa javi da li onda radi, ako ne najverovatnije ti pioneer otkazuje poslusnost.
 
Ja imam 108(fw 1.18), i u poslednje vreme i meni pucaju verbatimi na brzinama od 8X, njih rezem na 4x. A katastrofalni su bili oni peral white puko mi je svaki drugi.
Kupio sam neke princo i ridata i ni jedan dosad nije pukao, a rezao je i brze, doduse nisam ih mnogo narezao ali nesto mi tu smrdi(ili rezac ili verbatim :trust: )
 
Poslednja izmena:
Može da bude i do serije.
Letos buraz i ja u istoj prodavnici ,u razmaku od 20-tak minuta , kupimo po 20 DVD-R osmobrzinskih na štapu.Ja nisam znao da će ih i brat kupiti,kao ni on da ću ih ja kupiti.(Posle burazer priča da ga je prodavač zgranuto gledao).Ja sam dobio zadnjih 20-tak iz pakovanja,dok je burazu načeo novu.
Uglavnom od moje serije sam uspeo svega nekoliko da narežem(2,3 na 2x i samo1 na 4x) dok su svi ostali pucali čak i na 4x.Bratove smo sve narezali na deklarisanih 8x.
Dakle,isti rezač,isti uslovi,isti sadržaj koji se snimao ali...
 
MCC bi trebalo da su jedni od najjačih medija na tržištu. CMC bi eventualno trebali da brljaju. Meni CMC generalno ne pucaju, ali ponekad drugi uređaji imaju problema da ih prepoznaju ako ih režem na 8x, koliko su sertifikovani. Na 4x srezani praktično idealnu krivu grešaka imaju u Nero. :)
 
Skoro mi se desilo da Verbatim 8x nisam uspeo da narezem vecom brinom od 4x. Info je pokazao MCC.
 
Ni ja nikada nisam imao problema ni sa jednim Verbatim-om......ranije sam imao PiJonira 108 , sad Nec 3540i na oba drajva su se pokazali ok bez obzira na seriju i model. BTW jel koristi neko TDK No name 16x+one printabilne, ja sam do sad narezao pa bar 100 inak komada i savrseno rade, na svim brzinama, a cena je i vise nego pristupacna......naravno koristim ih sto se kaze ono za svaki dan
 
Nazad
Vrh Dno