Šta je novo?

Kablovski VS adsl?

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
659
Poena
320
Vidim da SBB ima 1.5mbs za istu cenu za koju nam telekom valja adsl. Koji je fazon sa kablovskim? Prvenstveno me mane interesuju..hvala unapred.
 
Staticni IP ... dovoljno recheno :D
 
I potencijalno veća brzina od ADSL-a.
 
Iako imam adsl, kablovski nije potencijalno brzi nego jeste 100%, uz sve to ping je dosta bolji na kablu ako igras nesto preko neta.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala na info..ali sad sam saznao da SBB ne radi lazarevac, tako da sam zaglavljen sa adslom :)
 
Jedva čekam da PTT-KDS pukne...i da SBB preuzme Blok 1....ali to se neće desiti u skorije vreme :(
 
Prednosti:
Veca brzina (na papiru)
Brzina u praksi bliza onoj na papiru (kod ADSL-a si srecan ako imas ~100KB/s, a placas 128KB/s, tj 1024Kb/s)...
Manji ping.
Nemas ugovornu obavezu, mozes da placas 1 mesec 1.5Mb/s, drugi 3Mb/s, pa posle 2 neces i sl.

Mane:
Nemaju svi kablovsku televiziju kod SBB-a, tj neki su osudjeni na ADSL.
Placa se i tv pretplata (slicno kao sto se i uz ADSL mora placati telefon)...
 
Po čemu je SBB monopolista?

Uostalom OK je da neki tako neozbiljan provajder pukne i na njegovo mesto dođe bolji.
To se zove konkurencija. A ne kao Telekom ili Nis koji obezbeđuju loš internet i loše gorivo a ne možeš im ništa...
 
U svom starom stanu sam imao KDS kablovsku televiziju godinama i više sam nego zadovoljan uslugom, kvalitetom slike, izborom kanala... Niti su neozbiljni, niti su loši.

SBB je na dobrom putu da u narednim godinama uspostavi monopol na tržištu kablovskih provajdera i ti komentari dabogda crkli svi i ostao samo SBB me nerviraju.
 
Pa ako je tebi 1700 dinara za 512kb ok, onda u redu.
 
Da si malo bolje pročitao moje postove video bi da sam govorio o televiziji ne o interentu.
E sada, priseti se cena SBB interneta od pre godinu, dve, pre nego što je telekom počeo da spušta cene adsl-a. Ako bi propali svi provajderi kablovske osim SBB-a, kao što neki jedva čekaju, šta misliš koje bi cene imali za kablovsku televiziju i internet.
 
Ovaj deo foruma se zove "pristup internetu i provajding"...tema se zove "kablovski vs adsl" odakle ti ideja da iko priča o televiziji ???
A to što si ti zadovoljan PTT-KDSom odlično...nastavi da budeš zadovoljan...ja sigurno nisam zadovoljan zbog "sulude brzine" kablovskog interneta od 1024 za koju nisu sigurni da mogu svi korisnici da je dobiju i da je pritom plate 2k dinara ili 512 - 1500din i to na promociji... :D :D
I da...daj bože da se svi kablovski - internet -provajderi ugase i da ostane SBB zbog jedine normalne usluge i cene u odnosu na Telekom ADSL.

P.S. A to što pominješ konkurenciju, da ne misliš možda da je iko od kablovskih provajdera konkurent SBBu u ovom trenutku ? :p
 
Poslednja izmena:
E sada, priseti se cena SBB interneta od pre godinu, dve, pre nego što je telekom počeo da spušta cene adsl-a. Ako bi propali svi provajderi kablovske osim SBB-a, kao što neki jedva čekaju, šta misliš koje bi cene imali za kablovsku televiziju i internet.

Pa nemoras da cekas da propadnu svi kablovski provajderi da bi video sta se desava
I pored sve price kako SBB placa Telekomu nerealne cene za zakup linkova i da je to razlog malih brzina i prevelikih cena, cim je postao "nezavisna drzava" SBB
nije nista uradio
SBB nije povecao brzine kao na zapadu samo je povecao za "kasicicu" uplasen najavama da je Telekom od 1.jula trebao da poveca brzine

u svakom slucaju korisnici sbb i telekoma "komuniciraju" preko evropske zajednice...
 

Prilozi

  • sbb vs telekom.JPG
    sbb vs telekom.JPG
    58.5 KB · Pregleda: 112
  • 11.JPG
    11.JPG
    75.7 KB · Pregleda: 117
Ovaj deo foruma se zove "pristup internetu i provajding"...tema se zove "kablovski vs adsl" odakle ti ideja da iko priča o televiziji ???
A to što si ti zadovoljan PTT-KDSom odlično...nastavi da budeš zadovoljan...ja sigurno nisam zadovoljan zbog "sulude brzine" kablovskog interneta od 1024 za koju nisu sigurni da mogu svi korisnici da je dobiju i da je pritom plate 2k dinara ili 512 - 1500din i to na promociji... :D :D
I da...daj bože da se svi kablovski - internet -provajderi ugase i da ostane SBB zbog jedine normalne usluge i cene u odnosu na Telekom ADSL.

P.S. A to što pominješ konkurenciju, da ne misliš možda da je iko od kablovskih provajdera konkurent SBBu u ovom trenutku ? :p

IKOM, jeftiniji je. 2mpbs net kosta 2200 din (i odbijes 500 za pretplatu). Prosle godine u ovo vreme su bili ******.
A evo, sad net ako mi nestane jednom u mesec dana na nekoliko minuta.
Tehnicka podrska koja izadje na teren u roku od sat vremena.
 
Poslednja izmena:
Ovaj deo foruma se zove "pristup internetu i provajding"...tema se zove "kablovski vs adsl" odakle ti ideja da iko priča o televiziji ???
A to što si ti zadovoljan PTT-KDSom odlično...nastavi da budeš zadovoljan...ja sigurno nisam zadovoljan zbog "sulude brzine" kablovskog interneta od 1024 za koju nisu sigurni da mogu svi korisnici da je dobiju i da je pritom plate 2k dinara ili 512 - 1500din i to na promociji... :D :D
.
.
.
P.S. A to što pominješ konkurenciju, da ne misliš možda da je iko od kablovskih provajdera konkurent SBBu u ovom trenutku ? :p
Niko ne brani tvom voljenom SBB-u, koji će sve da nas spase, da dođe u tvoju zgradu, postavi svoju instalaciju i preuzme sve korisnike PTT-KDS-a zahvaljujući svojoj nenadmašnoj ponudi. Kad je tako moćan, što im smeta neozbiljni PTT-KDS sa svojom nekonkurentom ponudom.
I da...daj bože da se svi kablovski - internet -provajderi ugase i da ostane SBB zbog jedine normalne usluge i cene u odnosu na Telekom ADSL.
Jel ti to ozbiljno ili se zaj***vaš? Valjda ti je jasno da tu dobru ponudu imaš samo zato što postoji konkurencija. Ili misliš da je ta ponuda produkt žarke želje SBB-a da ti imaš manji lag u CS-u ili WoW-u?
 
Pa ne smeta PTT-KDS SBBu već meni ! :D

Nadam se da je svima jasno da je jedini konkurent SBBu - Telekom koji nikad neće nestati jer je veliki dinosaurus kao i SBB...još deblji i stariji. A što se PTT-KDSa i IKOMa tiče.. (pa i ostalih) oni su konkurenti ovoj dvojici kao što je VIA Intelu i AMDu....ili Matrox ATIju i nVidiji ;)
 
Ne smeta tebi KDS, već SBB koji uprkos njihovoj želji da svi letimo internetom, nikako da dođu i postavi instalaciju do tebe.:D

P.S. Al ste svi odjednom postali princeze na zrnu graška pa vam je megabitni adsl nepodnošljiv.
Jedina revolucija koju sam zaista osetio je prelazak sa 56k na 256/64 adsl i donekle prelazak sa 768/64 na 1M/128k. Sva ostala ubrzanja gotovo da nisam ni osetio.
 
Poslednja izmena:
Prvi veliki napredak mi je bio flat internet bilo koje vrste. Drugi je bio prelazak sa 512 na 1024 i mogucnost gledanja tv streama sa neta :)
 
Da si malo bolje pročitao moje postove video bi da sam govorio o televiziji ne o interentu.

Da si malo bolje pročitao naslov teme video bi da se govori o internetu a ne o televiziji.

@ripper

Svaka čast za poređenje stvarno je tako.
 
Selim se ADSL ili SBB

Ja sam u prilici da vas konkretno pitam SBB kabal ili telekom ADSL. Naime, selim se. Trenutno sam na telekom ADSL down 1.02 Mbs/s - up 0.09 Mbs/s ping 55 ms. Na novoj adresi mogu da biram da li da preselim ADSL ili uzmem SBB FLATHOME - 1536/128, 1.390 din. Pozdrav i hvala,
 
Ja sam imao ADSL, a sada kablovski net i iz ove perspektive mogu da kazem da trenutno kablovski net radi mnogo mnogo bolje.
 
Ja sam u prilici da vas konkretno pitam SBB kabal ili telekom ADSL. Naime, selim se. Trenutno sam na telekom ADSL down 1.02 Mbs/s - up 0.09 Mbs/s ping 55 ms. Na novoj adresi mogu da biram da li da preselim ADSL ili uzmem SBB FLATHOME - 1536/128, 1.390 din. Pozdrav i hvala,

SBB

p.s. pitaj nekog oko tebe ko ima SBB da li je sve ok, ali ne bi trebalo da bude problema ako su Bgd ili NS u pitanju.
 
Znam troje ljudi koji imaju net kod SBB-a u Novom Sadu, i svi se zale na kvalitet interneta u esktemnijim vremenskim uslovima (jedan chak i u normalnim uslovima chesto nema net). Mada ovo su mozda samo izolovani sluchajevi.
 
Poslednja izmena:
Znam troje ljudi koji imaju net kod SBB-a u Novom Sadu, i svi se zale na kvalitet interneta u esktemnijim vremenskim uslovima (jedan chak i u normalnim uslovima chesto nema net). Mada ovo su mozda samo izolovani sluchajevi.

To je zato sto se menja provodnost sa temperaturom...pojacalo i i svi pasivi bolje provode ujutru i uvece zbog manje temperature,a a preko dana kada upece jos ako je pojacalo sa se "AU Dorovima" na nekoj banderi, ono se greje samo po sebi + vrelina vazduha i sunca...

P.S. Radim na otklanjaju bas ovakvih problema u SBB-u

Pozdrav
 
Zdravo,
mogu samo kao krajnji korisnik da vam kazema da sam za ovih mesec i po dana imao vise prekida na internetu kod kablovskog sbb nego za godinu ipo koristeci telekom ADSL.
Pozitivno za kablovski sbb : za iste pare sam dobio brzinu od 1.5 u odnosu na 750 kod ADSL i mnogo bolje radi torrent na ovom kablu.
Ali isticem ove prekide u mrezi jer mogu da budu dosta frustirajuci. Pozz
 
Nazad
Vrh Dno