Šta je novo?

iznajmljivanje/izdavanje smeštaja (Booking.com, Airbnb...)

Da pitam malo iskusnije korisnike bookinga. Malopre me zove brat i kaze kako mu je od [email protected] stigao mail da je rezervisao neki hotel u Grckoj. Njegovo je ime a prezime je pogresno. Naravno on otkaze rezervaciju i dobije potvrdu da je uspesno otkazana. Ono sto me buni je to da stoji u mailu neka Visa kartica sa drugim brojem u odnosu na bratovljevu.(sa te kartice bi povukli sredstva negde u junu) On kaze da nije ubacivao karticu u nalog,a registrovao se pre mesec dana i nista nije rezervisao ni u zemlji ni u inostranstvu. Da li je moguce da je neko pogresno uneo njegov mail u svoj nalog i kako booking nije video da taj mail vec postoji?
 
Bio je ranije problem sa gmail u formi petar.petrovic i petarpetrovic
Ne znam da li je i dalje
Pa moguce da je do toga
 
Nije mi jasno što bi mu slali broj kartice pa čak i da jeste njegova kartica.
 
Ma sa zvanicnog maila je stiglo. Uspeo je da otkaze rezervaciju. Ovo mi nie bilo jasno:
Ije uposte njegova kartica. Nije je cak ni ubacio u app.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-28-11-50-50-947_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2023-04-28-11-50-50-947_com.google.android.gm.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 106
Ljudi jedno pitanje da mi neko pojasni,ovo su slike krajnjeg dela rezervacije smestaja za Maldive.
E sad me zanima u cemu je fora sa ovim cenama ako platim 29.jula karticom i ako platim po dolasku u smestaj?
Za jedan pise cena 1100 i nesto,a drugi 870...,a u donjem delu za obe opcije stoje iste cene tj.870 i jos takse...koliko ustvari ukupno placam ako izaberem jednu ili drugu opciju?
 

Prilozi

  • IMG_20230503_215826.jpg
    IMG_20230503_215826.jpg
    101.7 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20230503_215803.jpg
    IMG_20230503_215803.jpg
    152.1 KB · Pregleda: 78
Isto plaćaš, imaš dole i takse kada plaćaš u objektu, dođe na isto.
 
Ok...a kazite mi kako funkcionise booking novcanik?
Imam nekih 67 evra u novcaniku i hteo bi to oduzeti od cene smestaja...jel to znaci da u tom slucaju moram odmah platiti smestaj,jel?
 
Pozdrav

Žena odlučila ove godine da počne sa "direknim" izdavanjem na booking.com (dosad su ona/njeni to radili preko agencije neke), pa me zanima par stvari pošto vidim da u temi ima ljudi koji izdaju smeštaj preko booking-a. Napomena da je objekat već otvoren i da je primljeno 2 rezervacije u prilično kratkom roku...

1. Prema vašem iskustvu, kako se najbolje zaštiti od lažnih rezervacija i generalno "no-show" situacija, imajući u vidu da se iz objektivnih razloga kao plaćanje prima samo keš na licu mesta? Ostavljena je i opcija rezervisanja bez mogućnosti otkazivanja, ali za to još čekamo verifikaciju adrese. Da li u tom slučaju korisnik mora da ostavi karticu ili neki drugo sredstvo plaćanja booking-u, koji onda može da izvrši naplatu za ime smeštaja?

2. Kako ide to regulisanje faktura dobijenih od strane booking-a, koje su sva raspoloživa sredstva plaćanja za nas ovde? Da li osim navedene provizije po rezervaciji ima još nekih skrivenih ili fiksnih troškova generalno?
 
I jos jedno pitanje sta podrazumeva "ostvarite bonus od 167€..." Koji stoji uz rezervacije nekih smestaja?
 
Ljudi jos jedno pitanje.
Imam problem oko Wizz leta za Maldive (pisao sam o tome na forumu).
Rezervisali smo hotel na aerodromu Abu Dabi u kome nema besplatnog otkazivanja preko bukinga?
To znaci ako budem morao otkazati da mi ceo iznos skidaju,jel?
Ne postoji sansa to nekako da se resi imajuci u vidu da Wizz sve remeti i ko zna ocemo uopste i otici tamo?
Jel neko imao uopste ovako slicnu situaciju,imali neko resenje?
 
Piši direktno hotelu preko bukinga i objasni situaciju
 
U kojoj je bese valuti najbolje placati i pretrazivati buking smestaje za nas koji bukiramo iz Srbije?
 
Da li oni kuponi/kodovi koje povremeno dobijamo na mail za povrat određenog iznosa prilikom rezervacije mogu da se proslede drugom korisniku?! Ili su personalizovani, tj. samo ja mogu da ih iskoristim?!
 
Mislim da moze bilo ko, ali se oni koriste tek za narednu rezervaciju a ne za tekucu.
 
Ja sam kredit 2x iskoristio na svom nalogu, oni to zovu novcanikom, nisam primetio opciju da se moze preneti drugom korisniku.
 
Nazad
Vrh Dno