Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Imate neku preporuku za blender, sta gledati, koju marku ili daj sta das? :)
Nasao sam neki Sencor za 11K. Deluje ok. :D

Da li da bacam pare ili uzmem nesto za par hiljada?
 
Poslednja izmena:
Jedi celo voće i povrće. Ne bacaj pare na blender.
 
Pulpa je najzdravija, a većina ljudi je baca i smatra otpadom kada cedi sokove. Disciplina i ništa drugo ne treba. Taj mali switch u glavi, jer telo ne zna da je gladno, sve je to do glave.
 
Zna li neko gde u Beogradu ima da se isprobaju ovi sobni trenazeri i da li ih je neko koristio?


Imam 193/98 pa sam uvek malo skeptican oko stabilnosti ovih uredjaja za bilo kakav intezivniji trening.
 
Da li su realni rezultati koje pojedini fitness treneri sa Instagrama postavljaju, tipa za 12 nedelja klijenti skinu 10kg i istovremeno nabace 5kg mišića (odokativna procena na osnovu slika)?
Maltene transformacije koje sam video još samo kod holivudskih zvezda.
znam neke fitnes trener ovamo u CG koji klijentima daju hemiju (neki čak pošteno to i reklamiraju) tako da - realno je
 
Testosteron+Winstrol i nebo je granica. :cool:
 
Gledam da uzmem concept2 veslo posto je u teretani cesto guzva i isto je zauzeto(neko lifefitness) pa me zanima ima ko iskustva sa conceptom i vredi li zaista taj novac?
 
znam neke fitnes trener ovamo u CG koji klijentima daju hemiju (neki čak pošteno to i reklamiraju) tako da - realno je
Uzimati hemiju bez konsultacije sa odgovarajucim lekarom je blago receno ludost, zbog brojnih i ozbiljnih mogucih nuspojava. Mnogi ljudi olako shvataju zdravlje, kao da nisu svesni da je ono najvaznije, pogotovo je vaznije od fotografije za instagram ili od pojave na plazi.
 
Uzimati hemiju bez konsultacije sa odgovarajucim lekarom je blago receno ludost, zbog brojnih i ozbiljnih mogucih nuspojava. Mnogi ljudi olako shvataju zdravlje, kao da nisu svesni da je ono najvaznije, pogotovo je vaznije od fotografije za instagram ili od pojave na plazi.
Koji je to odgovarajuci lekar za konsultacije? Opsta praksa, neki specijalista na KBC?
 
Nema mnogo smisla raditi to osim ukoliko ne zaradjujete novac od fizickog izgleda...
 
Ja radim u teretani kao trener i zanimaju me hormoni pa imam nešto da kažem na temu:
Tačno je da se po tretanama bezobzirno daje hemija koja uopšte i nije predviđena za ljudsku upotrebu. To su underground labovi od kojih kupuješ mačku u džaku pa šta ti Bog da, možda je to što piše na etiketi a možda i nije. Takođe, sad dosta ljudi koji uzimaju steroide rade nalaze i ono što mogu iz iskustva da vam kažem da koliko je to štetno (sudeći po nalazu krvi) dosta zavisi od pojedinca, genetskih predispozicija i stila života. Nekome nalaz izgleda kriminalno loše kada uzme samo anavar koji važi za blag steroid (pod uslovom da je to dobio) a nekome su nalazi odlični nakon godina uzimanja hemije. (u manjoj dozi i farmaceutske čistoće)

Kod nas koliko znam ne postoje endokrinolozi koji se bave optimizacijom hormona kod "zdrave" populacije koja npr ima oba testisa. Konkretno, u slučaju deficijencije testosterona, čitav život može da trpi i to pozamašno, kroz nedostatak energije, smanjen ili nepostojeći libido, slabije samopouzdanje, gojaznost itd. Naravno da rešenje nije da se odmah nekome da testosteron, ali bar bi trebalo da postoji kao opcija ako sve drugo ne upali. Navešću lični primer, ja sam sam sebi odredio terapiju testosteronom koja je trajala godinu i 4 meseca koja mi je vrlo verovatno spasila brak u teškim trenutcima kroz koje smo prolazili ja i žena zbog obaveza, trudnoće, neslaganja i krize... Istina, ja sam imao iskustva sa gore pomenutom hemijom ali ovaj put sam uz nalaze koje sam sam radio uzimao terapeutsku dozu od 125 do 175mg testosterona koja mi je mnogo pomogla da se vratim "u pogon" i da izugram neke stvari koje su došle. Prestao sam sa uzimanjem kada više nisam imao potrebe i oporavio se i stvarno mislim da sam imao ogromne koristi od iste. Ja danas čak i tražim endokrinologa koji bi želeo da radi sa ljudima kao što sam ja tada bio, zato što znam da hormonalni disbalans povrh životnih problema zna čoveka baš da baci u nokaun iz kojeg se mnogi nikada i ne oporave.
Da ne bude da ovde zagovaram upotrebu hormona na svoju ruku, ali eto, dajem argument u korist toga kada se tome odgovorno pristupa.
 
Nravno, ja bih licno voleo da mozes da popricas sa doktorom oko takvih stvari, ali nesto cisto sumnjam da mozes da usetas kod endokrinologa, kazes ja bih da krenem sa RAD140 i on kaze da vazi, samo da proverimo kako stojite sa zdravljem :D
 
Nece niko da se bavi jer to nije nimalo jednostavno, a potencijalno ima ogromne posledice i niko nece da rizikuje svoju karijeru zbog necijeg hira, jer je to hir u vecini slucajeva.
Ne postoje jer kod zdravih ljudi ne postoji optimizacija hormona, postoji HRT koji se uveliko koristi kod ljudi sa dijagnostifikovanim hipogonadizmom.
 
@zechs
U drzavnoj ustanovi bi te izbacio iz ordinacije naravno (sasvim razumljivo), ali privatno bi mogao da nadjes odgovarajuceg endokrinologa koji nije ekspert za kompletnu hemiju sa trzista, ali umeo bi da pomogne za solidno podizanje nivoa testosterona (medikamentima koji se koriste legalno za TRT) uz sto manje nuspojava. Sigurno ti nijedan doktor nece preporuciti hemiju sa crnog trzista, kao npr. trenbolon koji se iskljucivo proizvodi na crnom trzistu.
@Stevcho
To sto si uzimao je mala doza, verujem da je pomogla, ipak testosteron utice na mnoge stvari... Licno takodje planiram da uzmem tako malu dozu, kad mi testosteron zbog starosti krene da opada. Trenutno mi je testosteron na granici gornje normale, zbog vezbanja, ok ishrane i zivota bez stresa, tako da se super osecam, ali za 10-ak godina krenuce starost i bice vreme za bocu.😅
 
Nravno, ja bih licno voleo da mozes da popricas sa doktorom oko takvih stvari, ali nesto cisto sumnjam da mozes da usetas kod endokrinologa, kazes ja bih da krenem sa RAD140 i on kaze da vazi, samo da proverimo kako stojite sa zdravljem :D
Ovo što si ti naveo se kupuje po svetu online legalno, kao i svi SARMS. Po rečima profesionalaca koje znam, naprave više štete od većine old school proizvoda na tržištu.

@tema: našao sam odličan brokoli u prahu, da pojačam vlakna. :ROFLMAO:
 
Od prirodnih stvari sada vidim da je popularna biljka Tongkat Ali i Fadogia Agrestis, u kombinaciji navodno mogu podici testosteron za 200-300 ng/dL (300ng/dL - 1000ng/dL je normalni opseg). Sto je poprilicno, pogotovo pojednicima koji su na donjoj granici, sto ispada cesto 50%-100% povisenje. Po studijama, obe biljke stimulisu prirodni LH hormon, i povecavaju slobodan testosteron, sto je i najbitniji podatak u nalazu krvi.
 
Poslednja izmena:
Šta mislite o ovom modelu? https://rs.gorenje.com/proizvodi/priprema-hrane/blenderi/BLENDER-B1400E/p/000000000000738519

Planiram da kupim dva (poklon i za ličnu upotrebu), tako da otpadaju oni skuplji od 10k din. Sudeći po specifikaciji i sirovoj snazi, ovaj deluje dosta dobro za 9k din. Snaga motora i 6 noževa mi deluju top za te pare.
Ako sam dobro razumeo, može da seče, melje i meša sve - žitarice, orašaste plodove i slično. Ipak, zanima me da li ovi programi rada uopšte imaju smisla, ili mogu da se ''simuliraju'' i sa običnim (malo jeftinijim) blenderima slične snage (ili malo slabijim, 800-1000W)?
 
Poslednja izmena:
Blender ko blender, imao sam ih par, sad imam iz Lidla i lako samelje bademe, lesnike itd.
Jedini blender za kojeg bih dao malo vise para je onaj sa staklenom posudom. Ono sto je za mene licno otkrovenje jeste air fryer. Nikad brze ne spremim meso za obroke na poslu nego sa njim i bude ukusnije nego recimo u steameru. Za odrasle ljude koji rade, logistika u pripremi hrane je vaznija od sitnih razlika u dijeti, makro i mikronutrijentima itd. Najbolja je ona dijeta koje se pridrzavas.
 
Ovaj ima staklenu posudu, a na osnovu snage motora, 6 noževa i ostalih specifikacija deluje više nego dobro za 9k din, rekao bih da trenutno po toj ceni i nema neku konkurenciju. Da košta 15k din. (koliko će i koštati uskoro) ne bih naručio, verovatno bih išao na neki model proverenijeg proizvođača. Ali nema veze, kapiram da će i ovaj završiti posao, a deluje dobro i kao poklon.

Inače, nije neka striktna dijeta u pitanju, više zanimacija, a i za miksanje nekih namirnica koje me inače smara da ljuštim, sečem i jedem. Plus eksperimentisanje sa šejkovima itd.
 
Gledao sam na YT neki prilog na hrvatskom o blenderima, i kaže da postoji razlog zašto je posuda od plastike, u slučaju da nešto krene kako ne treba, bolje da je plastika.
 
Blender ko blender, imao sam ih par, sad imam iz Lidla i lako samelje bademe, lesnike itd.
Jedini blender za kojeg bih dao malo vise para je onaj sa staklenom posudom. Ono sto je za mene licno otkrovenje jeste air fryer. Nikad brze ne spremim meso za obroke na poslu nego sa njim i bude ukusnije nego recimo u steameru. Za odrasle ljude koji rade, logistika u pripremi hrane je vaznija od sitnih razlika u dijeti, makro i mikronutrijentima itd. Najbolja je ona dijeta koje se pridrzavas.

Ovo je izuzetno zanimljivo, nisam se zapravo interesovao da li tako nesto kao air fryer postoji. Ako moze vise detalja bio bih ti zahvalan, posto se drzim rezima ishrane u kome se forsira przenje na vodi, pravo je maltretirajne isprziti piletinu ili bilo sta sto je defakto dopusteno.

h.
 
Ovo je izuzetno zanimljivo, nisam se zapravo interesovao da li tako nesto kao air fryer postoji. Ako moze vise detalja bio bih ti zahvalan, posto se drzim rezima ishrane u kome se forsira przenje na vodi, pravo je maltretirajne isprziti piletinu ili bilo sta sto je defakto dopusteno.

h.
Pa vidi ovako, daću ti primer kako ja jedem i kako mi je air fryer olakšao:
ja jedem 4 obroka, radim od 16-23
Jedem kući 2 obroka do 16h što žena uglavnom spremi i 2 obroka koja ja pripremim a imam recimo maks pola sata da ih spremim. Pa ja ujutru izvadim piletinu ili ćuretinu, stavim u marinadu (začin, malo maslinovog, soja sos npr) da odstoji. Air Fryer za 15 minuta na 180 stepeni to lepo ispeče. Pošto stavim malo maslinovog ulja bude i hrskavo, ali može i samo začin i malo vode na dno posude da se ne isuši i opet bude jako ukusno. Za to vreme stavim da se skuva ili kus kus ili bulgur ili kinoa (pirinač ne volim i duže se kuva) i ubacim neku instant salatu ili sezonsku salatu i imam 2 odlična obroka koji mi stvarno pomažu u opravku i treningu.
Ok, možda većini treba manje ugljenih hidrata, ovo ono, ali poenta je da ja za maks 20 minuta i vrlo malo petljanja imam 2 obroka spremna i to mi se dosta odrazi na trening i mnogo se bolje osećam nego kad kupujem roštilj meso negde u gradu da jedem.
 
Imaju li negde povoljne omega3 kapsule? Iherb zakiva sa poštarinom.
 
Traje ti jos par dana akcija na Ananasu apaketic23 gde preko 3000din dobijes 1500din vaucer. A imaju dosta omega 3 u ponudi
 
Nazad
Vrh Dno