Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Malo konkretnije :)
 
Za čučanj kada puca na 60kg je faktor uglavnom nedovoljno jak trup da sve izgura zato poradi na tome, jer ni laktove ne možeš drzati visoko ako trup popusti.

Za zadnju ložu jedino što radim a da je pogodi su sprave (baš pogode, ali ih retko radim) i iskorak u mestu zbog stabilnosti, radim dosta sprinteva više puta nedeljno, od 30-400m, zavisi od treninga, i posle svakog gori loža.

Ne posvećujem toliko pažnje loži u teretani jer je nadomešćujem sprintevima u odnosu na to koliko posvećujem čučnjevima, nadam se da će se neko naći ko joj posvećuje više vremena i pomoći [emoji4]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Za čučanj kada puca na 60kg je faktor uglavnom nedovoljno jak trup da sve izgura zato poradi na tome, jer ni laktove ne možeš drzati visoko ako trup popusti.
Sa 60kg je vise onaj osecaj da ne mogu da se isprsim i drzim pravilno, jer ravnoteza ide napred previse, or something... prosto osecaj da ne mogu da drzim hranu u stomaku :)
 
Mnogo faktora može biti, dok ne vidimo kako raidš, teško da možemo tačno znati, ali sam ti napisao najčešći razog, takođe ako prebrzo odeš dole teg povuče napred, uglavnom šipka kada gledaš iz profila treba da ide pravolinijski tokom celog pokreta. Jedino kada mi se vraća hrana kao što kažeš je kada pojedem nešto pre treninga što mi ne odgovara, pa kada stisnem trup kao da pogura sve gore..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Bez snimka forme (od pozadi i bočno) sve je nagađanje. I to bi trebalo da snimaš svaku seriju, od najlakše do najteže, kako bi video jel se forma lomi zbog neke slabosti i fleksibilnosti ili je generalno loša.

Ako ne napreduješ radi prednji bukvalno do kraja dole, pauza 2-3 sekunde, pa onda gore.
 
Mucno mi je da pravim pauzu dole toliko... pretpostavljam da odem napred zbog balansa previse kada cucnem, sto ne moram za manje kilaze. I onda nije zategnut stomak i uopste pritisne zeludac.
 
Onda znači da si slab za tu težinu. Smanji težinu i postepeno povećavaj po veoma malo, prateći linearnu progresiju.
 
Ja godinu dana ne mogu da pomerim dalje od 55kg prednji :D
Probacu jedino da ne radim uopste zadnji, ili bar prvo da radim prednji. Ali ne verujem da ce promeniti.
 
Probaj bez opterećenja da budeš u čučnju, ravna stopala, recimo po 10 minuta.
Indusi moguceo dan tako,a zapadnjaci par sekundi.
 
Nisam te iskreno uopste shvatio drugu recenicu?
 
Svako radi kako mu odgovara, neka on sedi tako 8 sati i možda će imati neki efekat, ne sporim, ali da je treba raditi bez opterećenja je glupost. Priča je da čovek radi prednji čučanj i da ne može da nepreduje u kilažama, ne možemo znati razlog dok ne vidimo, pretpostavka je da je do snage, gore pomenuta vežba sa zadržajem u donjoj poziciji će sigurno doprineti jačanju trupa i stabilnosti, valjalo bi više vremena posvetiti trbušnjacima i leđnjacima jer oni spajaju gornji i donji deo i prvo oni pucaju, pogotovo ako su najslabija karika...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne treba raditi cucanj sa tegovima ? auuu :lupko:
Lik je izjavio da je dovoljno 50-60 grama proteina i da se nece gubiti na misicnoj masi ...

Ja verujem da nece ako se sedi po 8 sati onako :-devil-:


ko sve danas deli savete
 
Poslednja izmena:
Radi i duboke čučnjeve na jednoj nozi.
 
E onda povlacim sve sto sam napisao.
 
Imam ja jedno pitanje, desilo mi se danas recimo usto , jedva uradio 50 sklekova, bukvalno iz dva dela a inace mogu lagano 50 u seriji do pre 6-7 meseci mogao sam i 100 al sam se ulenjio u poslednje vreme, otisao u sumu da trcim istrco 70% planiranog a pre dva dana sam lagano to istrco... E se desavaju vama tako padovi, je to normalno, ja sam poceo da tripujem da mi nesto fali imao sam juce odmor tako da bi trebalo lagano da bude danas... Inace ja praktikujem samo kaznjavanje, danas kad sam izmimiro posle uzbrdice, vratim se dole pa opet uzbrdo... al stvarno mi bilo grozno da trcim, bukvalno mi bilo tesko i nizbrdo da trcim, e moguce da mi fali neki vitamin ili nesto, mislim nemoj da mi predlazete Animal Cutove i te hemudze ... Nemam blage :(
 
Animal pack su vitamini
Animal cut je nesto sasvim druge (sagorevac masti...)

Potpuno 2 razlicite stvari...

Ne znam odakle ti ideja da bi ti neko preporucio animal cut


A za hemudze .. nemam komentar
 
Poslednja izmena:
Vreme je uzasno, nemoj nista da te cudi. Srcani bolesnici zadnja 3 dana padaju kao kruske na sve strane. Meni isto nije dobro, iako nemam srcane probleme niti sam ih imao do sada. Puls mi je u proseku za 20bpm veci nego inace. Kako ustanem sa stolice i krenem kroz hodnik nabijem 100 otkucaja, to ne bi smelo da se desava. Ne forsiraj se po ovakvom vremenu. Danas je malo bolje nego prethodna 2 dana ali i dalje je problematicno.

Tapatalk from Poco loco
 
Vreme je uzasno, nemoj nista da te cudi. Srcani bolesnici zadnja 3 dana padaju kao kruske na sve strane. Meni isto nije dobro, iako nemam srcane probleme niti sam ih imao do sada. Puls mi je u proseku za 20bpm veci nego inace. Kako ustanem sa stolice i krenem kroz hodnik nabijem 100 otkucaja, to ne bi smelo da se desava. Ne forsiraj se po ovakvom vremenu. Danas je malo bolje nego prethodna 2 dana ali i dalje je problematicno.

Tapatalk from Poco loco

Ono imam ispod 30godina, a i pre 2 dana sam trco lagano, nemam ja problema sa vrucinom ja volim da tricim i na 40stepeni... Ne znam, mozda jer sam prekljuce jeo cajnu ceo dan ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* pa sam se mozda otrovo ili otkud znam, videcu u nedelju ako i dalje budem bio ko sisica ima da sevaju samari
 
Odmah nasevaj šamare preventivno i miran si.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Upravu si. Nasevaj ti lepo par samara ali iskljucivo javno jer u suprotnom nema efekta. Samokaznjavanje je majke ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Где овде да напишеш да си јео чајну, тако сам се ја једном излетео да волим да поједем гурманску. ;)
 
Imam ja jedno pitanje, desilo mi se danas recimo usto , jedva uradio 50 sklekova, bukvalno iz dva dela a inace mogu lagano 50 u seriji do pre 6-7 meseci mogao sam i 100 al sam se ulenjio u poslednje vreme, otisao u sumu da trcim istrco 70% planiranog a pre dva dana sam lagano to istrco... E se desavaju vama tako padovi, je to normalno, ja sam poceo da tripujem da mi nesto fali imao sam juce odmor tako da bi trebalo lagano da bude danas... Inace ja praktikujem samo kaznjavanje, danas kad sam izmimiro posle uzbrdice, vratim se dole pa opet uzbrdo... al stvarno mi bilo grozno da trcim, bukvalno mi bilo tesko i nizbrdo da trcim, e moguce da mi fali neki vitamin ili nesto, mislim nemoj da mi predlazete Animal Cutove i te hemudze ... Nemam blage :(

Ima intervju sa Steve Maxwellom, on kako se probudi ujutru, meri puls, i ako je viši od uobičajenog, tog dana ne vežba.
 
Ono imam ispod 30godina, a i pre 2 dana sam trco lagano, nemam ja problema sa vrucinom ja volim da tricim i na 40stepeni... Ne znam, mozda jer sam prekljuce jeo cajnu ceo dan ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* pa sam se mozda otrovo ili otkud znam, videcu u nedelju ako i dalje budem bio ko sisica ima da sevaju samari
"E, brate, ne znam sto sam ovako slab, neko mi garant ubacio drogu u heroin." :)
 
ne konzumiram zuto, belo ili bilo sta, ne pijem, ne pusim tako da to nije problem, inace danas sam uradio 100 sklekova bilo je malo tesko al ok, izbego sam samare :) cu da probam da istrcim desetku danas
 
Ja sam prohodao rano jutros tu i tamo, i vec me bole misici od dehidracije :)
Sta vi radite ako mozete jos da trcite po ovom ludom vremenu:)
 
Ima intervju sa Steve Maxwellom, on kako se probudi ujutru, meri puls, i ako je viši od uobičajenog, tog dana ne vežba.

I ja sam cuo za to da rade savremeni sportisti, kao pretreniranost ili nisi se oporavio od juce ako je puls visi. Ali nisam siguran koliko je to precizno i dokazano.

Takodje ovo oko vremena ne razumem bas, ima dana da smo umorniji, nekad psihicki nekad fizicki, ali to vise zavisi od oporavka/spavanja/ishrane, ne bih rekao da vreme ima veze neke. Trcim i na 30C+ i 80+ vlaznost vazduha, i super se osecam. Samo da ne przi bas sunce direkt, jer mi je uvek toplo. Vece i jutro najbolje.
 
Mozes i na -10C da trcis isto?
Naravno da ima razlike, meteopate i hronicni bolesnici kojima je na konkretnom vremenu teze ne bi inace postojali.

Razlika izmedju njih i tebe je u razmeri samo.
 
Nazad
Vrh Dno