Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

ma kakav galaxy??? izmeris puls na ruci, znas to, lako je.. ili se javi lekaru... mada sumnjam da imas poremecaj hormona, ali ne kosta da se javis lekaru opste prakse

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Hahah, mislis da galaxy gresi, i ja mislim. Nisam isao kod lekara sigurno 15 godina. Nisam bio bolestan. Ne volim da cekam u redu. Izmericu sam.
 
poremecaj ide cesto sa cescim mokrenjem, stolicama, mrsanjem i uvek ubrzan puls, preko 100 u miru na minut

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Vlazni dlanovi su isto jedan od simptoma poremecaja rada stitne

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
me nemas, rekao sam mala sansa.. jednostavno imas ubrzan metabolizam, zavidiiimmm

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Narode, koliko god imali godina, jednom godišnje obavezan sistematski...Ako ste tanki sa kintom i/ili vam firma ne obezbeđuje, imate na onim kuponima za 5-6K rsd kompletan pregled...Iskreno, nisam lekar, ali da imam puls u miru 75-80, proverio bih to detaljno...Pustite te priče brz metabolizam i slično, imam i ja priču za takve od lekara specijaliste sportske medicine..."svako srce ima genetski predefinisan broj otkucaja, otud su i oni sa manjim HRom po pravilu dugovečniji".
Naravno, ko gornju rečenicu shvati bukvalno i krene u neku raspravu, ne očekujte da odgovaram na takve komentare :)

Mi MAX
 
72 otkucaja u miru je normala.. sve ispod 100 se ne smatra poremecajem

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
siguran budi da tu nisi potrošio preko 1000 kalorija, kakvih crnih 2-3 ;)
 
Ma covek jednostavno ima brz metabolizam, to je sve. Ja sam tako ceo zivot. Nisam mogao 62kg da predjem, izgledao sam kao narkoman onako mrsav a jeo sam za trojicu. Jeo sam na svaka 2-3 sata. U vojsci sam hteo da placem od gladi iako sam jeo duple obroke i bar pola kg napolitanki dnevno. Tako sam terao do 33-ce, 34-te godine i onda je odjednom krenulo sve da se lepi na mene. Ja sam, priznajem, bio poprilicno manje aktivan. 80kg sam udario ocas posla s onom mojom ishranom i da nisam krenuo malo da se kontrolisem ode stotka za 3 meseca :)
Mnogo sam naucio o ishrani u zadnje 2 godine, sada mogu sa svojom kilazom da radim sta god pozelim. Treniram lagano, onako bez ikakvog cilja, jednostavno osecam se lepo posle toga i uzivam u tome.
 
Nije ni bitno koliko je potroseno, vreme je tu bitno...da odradis ceo trening u okviru 1 sata.
Duze od toga takvim tempom ne bih ni mogao.

Ja poneki put odradim 100 serija po 5 ponavljanja bencha sa malom kilazom (oko 55% 1RM), pauza oko 30s. Pumpa posle tog treninga je ekstremna, ali ne verujem da se potrosi mnogo kalorija. Ja tipujem na 500kCal. Benc ne trosi mnogo kalorija. Mrtvo i cucanj trose kad je veliki volumen.
 
Bench ne trosi kalorije vec kilobajte :d

Enivej, 100 serija cega?

El ovo igi ili aca ili atom troluju brate sta je ovo?
 
Bench ne trosi kalorije vec kilobajte :d

Enivej, 100 serija cega?

El ovo igi ili aca ili atom troluju brate sta je ovo?

Bench press. To je ona vezba kad legnes na klupu i dizes sa sisica gore.:) Probaj da prepolovis tezinu koju mozes da podignes jedanput i sa tim uradis 100 serija po 5 ponavljanja, pauza 30 sekundi.
 
Ja poneki put odradim 100 serija po 5 ponavljanja bencha sa malom kilazom (oko 55% 1RM), pauza oko 30s. Pumpa posle tog treninga je ekstremna, ali ne verujem da se potrosi mnogo kalorija. Ja tipujem na 500kCal. Benc ne trosi mnogo kalorija. Mrtvo i cucanj trose kad je veliki volumen.
100 serija?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Au... Ja ovo prvi put cujem.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
100 serija?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Pa da. Vecina ljudi moze da uradi oko 30 ponavljanja sa tom tezinom (pola od maksimuma), ali ovde ne radis serije do otkaza vec po 5. Ja treniram za snagu, ali nekad ubacim ovakav trening za pumpu, zbog prevencije povreda.
 
Sta ti znaci pumpa?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
100 serija po 5 ponavljanja??? :trust: :whip:

Opako gubljenje vremena :d
 
El ovi troluju iz iste sobe?
 
Pa da. Vecina ljudi moze da uradi oko 30 ponavljanja sa tom tezinom (pola od maksimuma), ali ovde ne radis serije do otkaza vec po 5. Ja treniram za snagu, ali nekad ubacim ovakav trening za pumpu, zbog prevencije povreda.
Nije ti palo na pamet da radis 70-80% od maksimalne tezine sa vise ponavljanja u seriji, ako vec hoces da sprecis moguce povrede?
Kakvo je ovo tracenje vremena? Prvi put cujem da neko radi 100 serija bilo cega..
 
Nije ni bitno koliko je potroseno, vreme je tu bitno...da odradis ceo trening u okviru 1 sata.
Duze od toga takvim tempom ne bih ni mogao.

zavisi šta treniraš, ako treniraš za maraton slaba vajda od jednosatnog trčanja :D

takođe i za gubljenje težine, bitan je kalorijski deficit tako da će 5 sati brzog hoda da ti skine sveukupno više kalorija nego 1 sat na spravama

pretpostavljam da ti treniraš za snagu, u tom slučaju je OK ograničiti se na sat vremena
 
Ja za 30 serija utrosim 45 minuta do 1 sata, racunaj dva covek ,jedan zavrsi seriju od 10- 12 ponovaka za 30 sekundi.
Znaci 1 serija 1.5 minuta, 15 minuta se izgubi na zamenu, namestanje, promenu tezine i do sledece vezbe.
Dobro ti radis sa istom kilazom, tako da stavke sa zamenom tezine otpada.
Koliko ti treba za 100 serija? teoretski ti treba bar 2 h.

Treba mi oko sat i po. Radim tng bench, treba mi oko 5-10 sekundi za seriju, to je ipak mala tezina. Ne radim cesto to, mozda na svaka 3-4 meseca 3 treninga uzastopce u nedelji. Necu reci sa koliko kg, jer ce reci da trolujem, ke#am, lazem ili da sam na hemiji.
 
Gde je nestao trava i dnk? Prozivao me covek za hemiju.
Ne, nemam takmicarske ambicije za bilo koji sport. Takmicim se samo sam sa sobom. Ovo mi je samo hobi. Neko sakuplja markice-ja sakupljam snagu. Normalno da za 13 godina treninga znam nesto i o anabolicima i da poznajem ljude koji ih koriste.
Bodybuilding me ne zanima i mrzim sto izgledam kao bilder. Izgledam isto poslednjih 6 godina. Zanima me samo weightlifting, powerlifting i gimnastika. Ako na trening posmatras kao ja, uvek mozes napredovati natural. Plato je najveci u izgledu. Nekad se fokusiram na powerlifting, nekad na weightlifting, nekad na gimnastiku i npr. treniram za splitove, v-sit, OAC, iron cross, planche, zastavu itd. Svake godine napravim minimalan progres bar u necemu.
Poceo sam rano sa bodyweight treningom 3 godine, i prvi put kad sam otisao u teretanu vec sam bio prilicno jak za 16 godina.
 
Gde je nestao trava i dnk? Prozivao me covek za hemiju.
Ne, nemam takmicarske ambicije za bilo koji sport. Takmicim se samo sam sa sobom. Ovo mi je samo hobi. Neko sakuplja markice-ja sakupljam snagu. Normalno da za 13 godina treninga znam nesto i o anabolicima i da poznajem ljude koji ih koriste.
Bodybuilding me ne zanima i mrzim sto izgledam kao bilder. Izgledam isto poslednjih 6 godina. Zanima me samo weightlifting, powerlifting i gimnastika. Ako na trening posmatras kao ja, uvek mozes napredovati natural. Plato je najveci u izgledu. Nekad se fokusiram na powerlifting, nekad na weightlifting, nekad na gimnastiku i npr. treniram za splitove, v-sit, OAC, iron cross, planche, zastavu itd. Svake godine napravim minimalan progres bar u necemu.
Poceo sam rano sa bodyweight treningom 3 godine, i prvi put kad sam otisao u teretanu vec sam bio prilicno jak za 16 godina.

ma hajd ba procitao si to negde na inglish forumu i sad ovde pametujes
samo 100 serija? sta je to jaro? zagrijevanje? ja 400 serija po 3 ponavljanja odradim jer misic najbolje raste kad ga intenzivirano maltretiras ovako sa velikim tezinama jok samo neku reumu i isijas mozes navuc
ja zastavu kad radim samo cujes kak puca onaj dole drveni stub od telefonske bandere, 150 kila na prazan stomak juce se mjerio, visok 2 metra i 05 to kad se oklembesim o banderu kad radim zastavu odma pocne ono brdo iznad kuce da se trese kakvu pologu napravim na tlo
 
Ne svirajte, nego spremajte hranu za sutra. :)

800gr junećeg buta
300gr pečurki
700gr krompira.

StLgKox.jpg
 
Nazad
Vrh Dno