Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Zadnji obrok 1,5h pre spavanja minimalno, mani se priča o 18h i slično. ;)

Bas tako. Vecera je veoma bitna, podjednako kao i ostali obroci.
Ako lezte oko 19-20 uvece , ok je da zadnji obrok bude do 18h. Ako lezete u 23, potpuno je suludo da zadnji obrok bude do 18 casova.
 
Bas tako. Vecera je veoma bitna, podjednako kao i ostali obroci.
Ako lezte oko 19-20 uvece , ok je da zadnji obrok bude do 18h. Ako lezete u 23, potpuno je suludo da zadnji obrok bude do 18 casova.

A ako lezem u 2? :)
 
Onda utajes u 11 :).

Zamisli lezes u 2 i ne jedes nista posle 18 ili 19-20.
Verujem da ima takvih, ali ne vidim poentu tako neceg.
 
Poslednja izmena:
Ja se nazderem pred spavanje jer nema sanse da spavam gladan. Oka ne mogu da sklopim. Meni nije problem u 2 ujutru da sabijem 1000 kalorija, spavam kao beba. Do pre 3 godine nisam mogao ni grama da nabacim preko 62kg iako sam za trojicu jeo. Tako da sve te price s pravilima padaju u vodu, svaki organizam je posebna prica a vi bi svoj organizam trebali najbolje da znate. Jos kad covek malo nauci o ishrani, ihaaaa, moze da radi sta hoce ;)
 
pravilni vremenski razmaci tokom dana su bitniji od samog razmaka od zadnjeg jela do spavanja, ja isto kao ti ne mogu da spavam gladan ali svakako ostavim bar pola sata bez jela dok ne legnem u krevet

hrono ishrana je mnogo dobra stvar, pogotovo ako težu hranu jedete ujutru i onda postepeno smanjujete a za uveče ostavite najlakšu za varenje
 
pravilni vremenski razmaci tokom dana su bitniji od samog razmaka od zadnjeg jela do spavanja, ja isto kao ti ne mogu da spavam gladan ali svakako ostavim bar pola sata bez jela dok ne legnem u krevet

hrono ishrana je mnogo dobra stvar, pogotovo ako težu hranu jedete ujutru i onda postepeno smanjujete a za uveče ostavite najlakšu za varenje

Hahaha, u tom slucaju ja ustajem pred jutro i pravac frizider. Ja sam provalio da moram nesto masnije i obilnije da bih preziveo. Doduse ja jako kasno lezem i ustajem u 12, rucam u 13-13:30 i pravac posao. Dorucak prespavam tako da mi je rucak prvi obrok ali vecera mora biti obilna i masna da se ne bih budio nocu ili ujutru od gladi.
Zato kazem, sve zavisi od organizma ali i od navika. Svima je drugacije uredjen zivot, imamo drugacije navike i potrebe. Svako treba da provali sebi sta najvise odgovara.
Kutiji svaka cast kako spava 5h dnevno. Ja bih tako izdrzao 5 dana. Sesti ili sedmi dan bih se komirao i stukao 16h u cugu i na kraju bih se probudio od gladi.
Ja da imam infuziju u veni 24/7 ne bih se ni budio :d
 
Ja se nazderem pred spavanje jer nema sanse da spavam gladan. Oka ne mogu da sklopim. Meni nije problem u 2 ujutru da sabijem 1000 kalorija, spavam kao beba. Do pre 3 godine nisam mogao ni grama da nabacim preko 62kg iako sam za trojicu jeo. Tako da sve te price s pravilima padaju u vodu, svaki organizam je posebna prica a vi bi svoj organizam trebali najbolje da znate. Jos kad covek malo nauci o ishrani, ihaaaa, moze da radi sta hoce ;)

Tako je i sa mnom, 5-6000 kalorija dnevno mi je nivo odrzavanja.
 
Ne, imam 100kg+-5. Tesko se veoma gojim, a veoma lako smrsam. Morao sam da pijem 5 litara masnog mleka zasladjenog sa 500g secera :D da bi dobio masu, osim ostale ishrane.
 
Onda utajes u 11 :).

Zamisli lezes u 2 i ne jedes nista posle 18 ili 19-20.
Verujem da ima takvih, ali ne vidim poentu tako neceg.

Zavisi. Ako si bilder, vezbac, odrzavas misicnu masu onda je katastrofa biti gladan. Ako ne, onda i nije. Mada su moguce vrtoglavice i generalno osecaj slabosti nocu. Sto znaci da rad nocu nece biti 100% ali bolje nego ozbiljniji obrok u 12 nocu. Opet ponavljam, ko nije vezbac i ne odrzava misice moze pojesti par manjih obroka tj. zalogaja uvece. Ali nesto zdravo i lagano, nikako slatkisi itd.

Neki ljudi spavaju 4 i manje sati. Ne stalno ali generalno ima ljudi koji nikad ne spavaju duze od 7 sati. Tih 9 nije bas prosek.
 
Poslednja izmena:
Ne, imam 100kg+-5. Tesko se veoma gojim, a veoma lako smrsam. Morao sam da pijem 5 litara masnog mleka zasladjenog sa 500g secera :D da bi dobio masu, osim ostale ishrane.

pa ne možeš da sagoriš na tu težinu toliko kalorija, tebi je bazalni metabolizam od 2.5 do 3 hiljade kalorija dnevno max, znači ti bi svaki dan morao preko toga da sagoriš 2-3 hiljade kalorija...što je bar 3-4 sata finog treninga, svaki dan
 
pa ne možeš da sagoriš na tu težinu toliko kalorija, tebi je bazalni metabolizam od 2.5 do 3 hiljade kalorija dnevno max, znači ti bi svaki dan morao preko toga da sagoriš 2-3 hiljade kalorija...što je bar 3-4 sata finog treninga, svaki dan

Znam ja to sve, al' ta Haris-Benediktova formula sa pocetka 20 veka za mene ne radi, pa makar ja lezao ceo dan.
 
Kakva sve lupetanja covek moze ovde da procita ...
A kada se pomene zdravstveni problem nastao usled sedenja to je odmah "offtopic"
 
Zavisi. Ako si bilder, vezbac, odrzavas misicnu masu onda je katastrofa biti gladan. Ako ne, onda i nije. Mada su moguce vrtoglavice i generalno osecaj slabosti nocu. Sto znaci da rad nocu nece biti 100% ali bolje nego ozbiljniji obrok u 12 nocu. Opet ponavljam, ko nije vezbac i ne odrzava misice moze pojesti par manjih obroka tj. zalogaja uvece. Ali nesto zdravo i lagano, nikako slatkisi itd.

Neki ljudi spavaju 4 i manje sati. Ne stalno ali generalno ima ljudi koji nikad ne spavaju duze od 7 sati. Tih 9 nije bas prosek.
I ako si vezbac, bilder sta god, nije ni tad katastrofa, mada ja nisam pisao ni da je stetno, a kamoli katastrofa, samo sam napisao da je suludo da se ne jede zbog nekog kvazi pravila posle 18-19-20. Ako nisi gladan ili nisi imao vremena da jedes ok, nista strasno. Ako odredis sebi da ne jedes posle odredjenog broja casova e to je vec glupost sta god da si. Nije katastrofa vec suludo/glupost/nepotrebno.

Za sati je bila šala nisam stvarno mislio da ustaje u 11. Jos sam i stavio smajli da bude ocgiledno.
 
Poslednja izmena:
Koliko godina imaš ako nije tajna?

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Sto, treba ti za kalkulaciju? 26 godina, visina 179. Proveri mi i BMI, da vidis da li sam debeo.
Neke formule u praksi ne rade tako dobro. I cale mi ima isti metabolizam, dok je keva obrnut slucaj.
 
Sto, treba ti za kalkulaciju? 26 godina, visina 179. Proveri mi i BMI, da vidis da li sam debeo.
Neke formule u praksi ne rade tako dobro. I cale mi ima isti metabolizam, dok je keva obrnut slucaj.
Ma mislim na to što si napisao koliko unosiš kalorija i da se ne možeš ugojiti čak i ako sediš. Nisam ni ja do 27, 28 godina imao nijedan kg višak. Prosto kada dodješ tu oko 30 stvari se malo menjaju.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Ma mislim na to što si napisao koliko unosiš kalorija i da se ne možeš ugojiti čak i ako sediš. Nisam ni ja do 27, 28 godina imao nijedan kg višak. Prosto kada dodješ tu oko 30 stvari se malo menjaju.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

I deda je jeo mnogo, doduse dosta je i radio na selu. Voleo bih da je drugacije, dovoljno je da ne jedem dobro nedelju dana i izgubim 3 kile.
 
Sto, treba ti za kalkulaciju? 26 godina, visina 179. Proveri mi i BMI, da vidis da li sam debeo.
Neke formule u praksi ne rade tako dobro. I cale mi ima isti metabolizam, dok je keva obrnut slucaj.
provjeri ti lafe hormone stitnjace

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ma zezam se, nece hipertireoza kod mladjeg coveka tako lako.. koliki ti je puls u miru?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ma kakav galaxy??? izmeris puls na ruci, znas to, lako je.. ili se javi lekaru... mada sumnjam da imas poremecaj hormona, ali ne kosta da se javis lekaru opste prakse

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno