Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozes i da trazis dodatni STB, ako vec nisi iskoristio kvotu u okviru paketa, jedino sto moras da trazis da ti u poslovnici prvo pokazu koji je kod njih. Ako nemaju taj koji trazis, ides u sledecu poslovnicu 😄
 
Sinoc mi je bio neki update, mada i dalje pise da je verzija 2.5.8, ali mislim da mi sad radi bluetooth na daljinskom i sad prebacuje kanale instant, nema vise one pauze od 1-2sekunde...
Meni je isto 2.5.8, ali kad prekrijem IR prijemnik na box-u, ne radi daljinski. Kada udjem u box sa kodom #1397#, slabo sta ima od opcija, a sto se tiče verzije, evo SS. Jel se BT negde aktivira, ili bi sam trebao da krene da radi kada prodje update?
^ koliko traje taj promotivni period za potpisan ugovor na dve godine sa ovom akcijom 12meseci / dinar?
Vidim da su mi svi kanali i dalje otkljucani a naplacuju mi dodatne STB-ove koje cu ionako da razduzim.
Zar premotavanje nije u sklopu paketa mimo tih 2 meseca promo? Meni se čini da je uz box 3 u sklopu paketa.
 

Prilozi

  • 20220420_195706.jpg
    20220420_195706.jpg
    110.2 KB · Pregleda: 71
Pojma nemam stvarno, evo posle dva meseca su mi iskljucili i Iris GO, valjda nece i to poceti da naplacuju
 
Jel mts trenutno ima neki stb uredjaj koji moze da se stavi iza tva i da hvata daljinac kad hocu da menjam kanal. Jako mi estetski smeta sto mi stb stoji sa kablovima :/
Ko prica da mu daljinski radi na bluetooth se zeznuo. To se samo ir signal odbija okolo od zidova i uredjaja i stize do box-a. Ako imas jaku bateriju trebalo bi da radi ako box nije bas bas zabacen iza i zatvoren sa svih strana. Probaj da menjas ugao boxa.
 
Hp4024 ima 3.5mm prikljucak za IR receiver, koji na Aliju kosta 150 din. Tako sam ja resio, pa mi sada box stoji iza tv-a.
 
Evo bio danas operater zamenio mi ovaj stari q11 sa h4024.

Pored drugacijeg dozivljaja nema nista od toga da stb bude iza tva :D a steta daljinac ima kao bluetooth, al kapiram da radi preko IR. Updateovao se na 2.5.8 i nista i dalje. Vidim da moram da jurim 3.5mm IR kabl da bi ovo napravio kako treba.

Inace podesavanja za sliku, ja sam HDR ugasio jer mi je nelogicno da to bude upaljeno, ipak kanali su SDR, ne razumem sto im je to na auto. E sad ne znam dal da stavim 1080 50fps ili je 4k ok?

Mozda u iptv settings ima bluetooth al ja tamo ne mogu da udjem, popijem crash :( ovaj #1397# nema privilegije.

Da li mogu ovo da kooristim kao IR extender?

Ili moram da jurim neki poseban?
 
Poslednja izmena:
Ne radi Bluetooth na H07. Zamotaj daljinac u peskir i onda probaj da li radi, videćeš da ne radi. Slažem se sa zolee01.

Daljinac ima ugraviran simbol Bluetootha ali je garant onemogućen da ne bi svi tražili, a stare verzije boxeva nisu stizale sa bluetooth daljincem.

Zato i ne radi “Voice search” jer da bi radio potrebna je bluetooth veza.

Genijalno od strane MTS-a :-(
 
Može da se uđe u podešavanja, ali pošto box ne vidi daljinski, definitivno daljinski od BT opcija ima samo logotip.
 
Može da se uđe u podešavanja, ali pošto box ne vidi daljinski, definitivno daljinski od BT opcija ima samo logotip.
Nisam siguran da ne vidi daljinski. Meni odjednom vidi neki uredjaj ali ga prepoznaje samo po MAC adresi. Takođe, da bi daljinski bio propisno prepoznat, mora biti u bluetooth discovery modu, a to se verovatno postiže pritiskom na kombinaciju tastera na daljinskom, koju ne znamo, ili je i discovery mod na daljincu sasvim onemogućen kroz firmware :-(
 
Ima li bar nekih nagoveštaja za 4K kanale preko Irus boxa .Bar Arenae Sport. Ako ne svima onda bar korisnicima BOX paketa i optike
 
Ja sam pretraživao net za Skyworth daljince. Oni koji su blutut, uparuju se tako što se u isto vreme pritisne Home i Back dugme.Isprobao sam i tu i razne kombinacije, ali mi nije uspelo uparivanje sa Hph07
 
Ima li bar nekih nagoveštaja za 4K kanale preko Irus boxa .Bar Arenae Sport. Ako ne svima onda bar korisnicima BOX paketa i optike
Kad mi je bio lik sad da mi menja opremu bas smo pricali na temu kvaliteta slike i navodno mi na optici uskoro bi trebalo da dobijemo bolji kvalitet slike. Da za hd kanale dignu na oko 11mbit, sad je valjda 4mbit - 7.5 potrebno. Mozda bude i 4k :/
 
Ja sam pretraživao net za Skyworth daljince. Oni koji su blutut, uparuju se tako što se u isto vreme pritisne Home i Back dugme.Isprobao sam i tu i razne kombinacije, ali mi nije uspelo uparivanje sa Hph07
Probaj da ga upariš sa laptopom ili mobilnim telefonom ili nečim sličnim. Pa ako radi, onda je daljinac ok, ima Bluetooth ali je onemogućeno na samom uređaju.

Ali ako ne radi, onda ili je Bluetooth ubijen kroz firmware daljinca ili ni nema bluetooth (ali verujem da Kinez ne bi štampao simbol Bluetootha uzalud u plastici).
 
Mene vise interesuje i da moze da se upari kako cu ja da kazem HP4024 da doda novi accessory / bluetooth device, kad nemam to u ponudi kad udjem u android settings meni. I to mora da se otkljuca.

Generalno bi upario da moze neki drugi daljinac.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pretraživao net za Skyworth daljince. Oni koji su blutut, uparuju se tako što se u isto vreme pritisne Home i Back dugme.Isprobao sam i tu i razne kombinacije, ali mi nije uspelo uparivanje sa Hph07
Dzabe pokusavas, boks odbija bilo kakvo bt povezivanje.
 
Zanimljivo meni Q11 radi sve, box je iza tv-a. Bez bilo kakvih nastavaka...
 
Meni u sobi gde je 32” moze q11 pa i uhvati kad je iza tva al moram nekako da ga namestim da je ir port ispred. Nije bas kako hoces i da pogadja uglove. U dnevnom boravku gde je 55tica ne pije vodu
 
@MJ
IR signal ti se odbija od zidova, stola itd i dolazi do box-a. Nista posebno. Kada ti oslabi baterija vise nece raditi.

Probao sam home+back, fon ne vidi nikakav bluetooth uredjaj. Mozda je ipak neka druga kombinacija tastera da se daljinski prebaci u mod uparivanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno