Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Поздрав свима.

Наместио сам лако да један ВајФај буде уствари за IPTV, али не знам како да откључам или макар ресетујем HPH07 да бих се накачио на тај ВајФај.
Да ли неко зна како откључати уређај? Хвала унапред!
 
Ljudi namestio sam jos neke stvarcice, da bi se lepo koristio ovaj Android sto smo dobili na novom STB model ( HPH07 ):

  • Instalirao sam aplikaciju Button Mapper ( stavio sam da jednim klikom # na daljnskom bude home dugme, dva klika # vrati na IPTV i drzanje # bude recent tj da mi pokaze u koje sam aplikacije usao.
  • instalirao sam ATV Launcher, da izgledao kao Android TV.
  • Par aplikacija kao sto su Eon, Youtube i Netflix.Pogledajte prilog 303610
Sta sam jos pokusao,
  • povezivanje misa i tastature preko Bluetooth ( Radi )
  • Povezivanje misa i tastature preko WIFi ( Radi )
  • kontrolisanje uredjaja preko telefon u mom slucaju preko iOS, instalirate aplikaciju Android remote, izaberete daljinski po zelji i konektuje te se na IP andresu na kom je stb. Pre toga morate da aktivirate Developer Options i unutar te opcije USB debugging na STB da bi funkcionisalo.
  • Normalno nema Google Play prodavnica, nema Google servisa, to mora da se flesuje itd…
  • Sve aplikacije sto sam skinuo je sa sajta ApkPure, prebacite na flesku pa ubacite u STB i instalirate.

Tako da mozete instalirati Android aplikacije.
Ako jos nesto zanimljivo namestim, javljam.
Poz ljudi


Ја не знам како да инсталирам апп, немам files нити ишта слично у ирис. Отворио сам и HPH07, нема унутар њега нигде никакво reset дугме.
 
Pozdrav ljudi, uzeo sam pre 15 dana Box 4 Plavi Lite na optici i dobio HP4024. Imam Samsung 4K televizor ali posle nekog vremena gledanja preko HP4024 slika postane bleda, ostalo je sve ok. Kad prebacim na tipa Netflix i vratim se na HP4024 slika bude normalna. Po podešavanjima vidim da je 1080i50hz rezolucija. Zna li neko o čemu se radi i šta bi trebalo promeniti i gde? Možda nešto oko onog HDR-a ili?
 
Imam isti problem, ugasio sam prosireni signal i opet isto. Takodje je HP4024 i Samsung tv
 
Na odmoru sam i koristim Iris go na jednom, istom, računaru sa Win 7 OS i Firefox pretraživaču, internet koristim preko telefona putem pristupne tačke. Ne menjam uređaje. Posle nekoliko (mislim 7) prijavljivanja i odjavljivanja pojavi mi mi se poruka da sam prekoračio broj zamena uređaja i ne mogu više da se logujem u istom mesecu. Pre toga mi se u ponuđenom prozoru nudi da obrišem jedan od uređaja sa ponuđenog spiska, a na spisku su sva tri Firefoxa iste verzije??? Kod kuće imam Box 4 plavi paket ugovoren. Ne razumem kako se tumači zamena uređaja ako korsitim isti računar sve vreme? Da li je problem u tome što Firefox automatski briše kukije ili je nešto drugo u pitanju? Ne znam zato se ovo dešava. Kako rekoh na odmoru sam, van kuće, i svaka pomoć mi je dobrodošla. Sutra je početak novog meseca, te ću verovatno dobiti novu mogućnost povezivanja na Iris go, ali se plašim da će mi se opet posle nekoliko prijava/odjava ponovo blokirati pristup.
 
Hvala na brzom odgovoru. Onda ću za Iris koristiti Chrome jer, kako sam proverio, on ne bi trebalo da briše automatski podatke.
Sad sam proverio i dalje mi pokazuje da sam prekomerno menjao uređaje. Prvi dan je maja meseca, a sinoć sam pre isteka meseca aprila poslednji put probao da se konektujem. Zna li se kada Mts resetuje nalog?
 
Poslednja izmena:
Mozes da ih pozoves, posaljes mail i kazes o cemu se radi. Oni nece da resetuju nalog bez toga i moras da ih kontaktiras.
 
Hvala ti za tu informaciju. Ako hoće za praznik da neko interveniše, sad ću da im pošeljem imejl.
 
Na EON-u se secam da je svaki update browsera belezilo kao novi uredjaj, verovatno je i u MTS-u takav slucaj. Pametnjakovici bi trebalo da vezuju uredjaje za MAC adresu, a ne za pretrazivac.
 
Eon je odavno počeo da čuva device id, tokene i ostalo i u cookies i u localStorage, pa su čak i pokrili scenario da u istom browseru korisnik će možda da se šetka između 2,3... Eon naloga... a da to šetkanje ne rezultuje stalnim menjanjem "uređaja".
 
Pozdrav,
da li je još neko imao problema sa uparivanjem daljinskog od TV i STB-a? Naime, daljinski na kome piše MTS lako se upari, dok daljinski na kome piše Iris i na zadnjoj strani ima oznaku za bt ne mogu nikako da uparim.
 
Da li na Iris tv postoji opcija ili neka dodatna podesavanja kako bi se namestio bolji kvalitet slike? Gledam sad na areni 2 premium utakmicu i cini mi se da je na arenicloud bila bolja slika.

Koristim optiku 250/80 i HP4024.
 
Poslednja izmena:
Udji u servisni menu sa #1397# i proveri da li ti je podesena slika da bude 1080p50 😃
 
Udji u servisni menu sa #1397# i proveri da li ti je podesena slika da bude 1080p50 😃
Kod mene je bilo 1080i50, prebacih sad na 1080p50, cini mi se da je minimalna razlika. Ima u ponudi i 4k rezolucija, sta misliš da li bi to nešto promenilo ili to nije pametno čačkati?
 
Uglavnom clanovi pisu da je upravo slabija rezolucija ako se podesi na 4k :)

Da ispravim napisano, treba 1080i50 😃
 
Poslednja izmena:
Ima li razlike u slici izmedju 1080i50hz (default kod mene) i 1080p50hz?

Je l primecujes nesto?
Kod mene je na 1080p 50Hz povremeno crn ekran na delić sekunde i to je trajalo mesecima. Kad sam stavio na 1080i, nestala je ta pojava i već neko vreme je nema. Vox je HPH07, TV Philips FHD.
 
Od pre jedno dve nedelje, kad prebacim na K1 program on radi jedno 30 sekundi, a onda počne da secka i nastavi da se pogoršava sve dok se slika ne zamrzne i samo se čuje seckanje zvuka.
Nemam ovaj problem ni sa jednim drugim programom, je l se ovo nekome dešavalo?

I ranije je K1 imao nekih problema dok su drugi programi radili kako treba, da li je ovo možda do K1 ili je MTS?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno