Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po meni je 32'' neki maksimum da SD izgleda normalno, sve preko je tuga. Nažalost veliki broj korisnika na xDSL infrastrukturi nema uslove za HD uslugu.
 
Da, razumem te. Ako stvarno tako ostane, onda kao da je neki bag. I ja čekam apdejt, pa ću baš videti, obratiti pažnju.

Inače, imam 65 mini led 8K i HD kanale i slika deluje lošija nego na drugom od 49 incha 4K.
To je i za očekivati, nažalost, jer je signal 1080i, plus veliki tv. :)
Kazem kao da je odnos crne i crvene dobio neki izrazeniji kontrast. Ne smeta,al se u startu primetilo.
Inace meni je oled 48,a led 49 inca i slika na led je perfektna (za ono sto mts salje i sto se moze izvuci),a nije to samo do rezolucije kanala,jer imam priliku na oledu da gledam hrt digitalne kanale i to izgleda savrseno.Jednostavno ovi nasi pustaju ko zna koliko kompresovan signal. Mnogo pre hrvatske smo imali T2 jel to enkripcija ili sta vec,a slika sramotno izgleda naspram njihove. Cak i direktan digitalni signal (programi sa nacionalnom frekvencijom) kroz T2 risiver je mnogo losiji nego njihov :confused: A da dodam da uopste nisam zahtevan korisnik.Nego je jednostavno razlika tolika da ne mozes da ne primetis
 
Kazem kao da je odnos crne i crvene dobio neki izrazeniji kontrast. Ne smeta,al se u startu primetilo.
Inace meni je oled 48,a led 49 inca i slika na led je perfektna (za ono sto mts salje i sto se moze izvuci),a nije to samo do rezolucije kanala,jer imam priliku na oledu da gledam hrt digitalne kanale i to izgleda savrseno.Jednostavno ovi nasi pustaju ko zna koliko kompresovan signal. Mnogo pre hrvatske smo imali T2 jel to enkripcija ili sta vec,a slika sramotno izgleda naspram njihove. Cak i direktan digitalni signal (programi sa nacionalnom frekvencijom) kroz T2 risiver je mnogo losiji nego njihov :confused: A da dodam da uopste nisam zahtevan korisnik.Nego je jednostavno razlika tolika da ne mozes da ne primetis
Isto se dešavalo mom komšiji. Nisam video kako je kod njega izgledala slika, ali po opisu se radi o istom problemu. Prosto je bio iznenađen da je kod mene slika "čista". Prijavio je smetnju, isprva su se nećkali da dođu, ali su mu na njegovo insistiranje ipak zamenili STB. I kaže da je sad, posle dužeg vremena, zadovoljan.
 
Ja imam Hisense 50'' 4K TV sa VA panelom, Mogu da uporedim sliku sa Iris HD (HP4024), Total TV (onaj stariji risiver sa karticom) i direktno sa zemaljske T2 mreze.

Razlike - ako bas ne zagledam, nema previse, ali sam morao da Iris podesim na 1080i50 - i da ostavim TV-u da sam radi deinterlace i kvazi AI upscale-ing na 4K jer kad samo Iris to radi, slika je primetno mutnija.
 
Погледао сам у подешавањима, на три бокса су три верзије стб 2.5.6 на другом 2.6.5 а на трећем 2.6.7.
Која верзија треба бити најновија и да ли некако можемо сами утицати на упдате?
 
Meni je danas stigao update na 2.6.7 i ta je poslednja verzija.mozda je taj update priprema za novi interfejs.
 
Како је стигао? Јел испише упдате на екрану или си то приметио када си први пут овог дана укључио уређај?
Не знам како бих онда упдатовао друга два уређаја.
 
Slucajno sam video da mi se box upalio,onda upalio tv i video instalaciju.nisam proveravao na druga dva box-a,nadao sam se da je novi interfejs ali nije.
 
Код мтс нема "пусти испочетка" баш на свим каналима?
Viasat Nature, BBC Earth немају нпр. NG Wild има.
 
Najbolji pregled kanala i paketa imaš na :

U zadnjoj desnoj koloni je prikazano šta ima gledaj unazad.
Nema nažalost BBC earth i Viasat nature premotavanje. Nema ni Animal planet u HD (može samo 60 minuta unazad). Pisao im na tviteru, pisao im mejlove... ne vredi.
Bar su ubacili na Eurosort gledaj unazad :)

Kod mene u Pančevu je Iris i dalje na 1.33... stb verzija mislim da nema veze irisom, možda i grešim.
 
Где пише верзија Ириса? Налазим само стб верзију. И у систем инфо, инфо уређаја верзија се подудара са стб верзијом.
 
Kad uđeš na moj nalog dole ili klikneš na dugme za podešavanja na daljinskom. Gore piše 1.33.6 kod mene.
Puštaju 2.0 verziju koliko sam shvatio, nisu je još pustili ovde.
Nisam baš siguran, da ponovim.
 
Да, верзија Ириса 1.33.6 свуда а стб верзија се разликује.
На 2.5.6 верзији нема бт опције а на 2.6.5 и 2.6.7 има. Делује ми да је исти уређај у питању, пише НР4024, да ћи би се упдатом на 2.6.7 појавити и бт опција на овом 2.5.6...
 
Ažuriranje nikada do sada nije bilo odjednom za sve, već je išlo u fazama, postepeno. Neki su već dobili, neki će da dobiju za 5, 10 dana, a neki za mesec dana. Bilo kako bilo, ovo je i dalje smeće od softvera.
 
Да, верзија Ириса 1.33.6 свуда а стб верзија се разликује.
На 2.5.6 верзији нема бт опције а на 2.6.5 и 2.6.7 има. Делује ми да је исти уређај у питању, пише НР4024, да ћи би се упдатом на 2.6.7 појавити и бт опција на овом 2.5.6...
Jesi probao da restartujes te bokseve koji imaju stariju verziju?

Bilo kako bilo, ovo je i dalje smeće od softvera.

Smece je oprema, meni licno je novi UI neuporedivo bolji od doskorasnjeg iris UIa. Njihova politika je neshvatljiva jer ko zna koliko ljudi ima onaj prastari huawei stb, kako tamo niko nije rekao u zadnjih 10 godina -rodjaci, ovo je matoro, ajde da pocnemo da kupujemo novije uredjaje, em nam je los UI, em nam je losa oprema.

I neko se setio pa su poceli da kupuju opet starije uredjaje sa x2 cipsetom, to je ovaj hp4024. To sto korisnike zanima slika u slici i sto im je najbolja opcija vracanje na prethodni kanal, to je samo do korisnika i njihovih navika. Kada je eon krenuo, zajebao sam se i odmah u startu uzeo ugovor i boks, imali su barem pola godine bagovitu platformu koju su polako sredjivali ali eon ni danas nema vracanje na prethodno gledani kanal, a ni sliku u slici i opet mi je bio odlican UI.
 
Рестарт из уређаја или позади на тастер? Ако се урадио ресет да ли би повукао подешавања или бих добио празан бокс?
 
Jel ima neko detaljno uputstvo kako otkljucati sam box da se izbaci fabricki launcher da radi kao standardan box hph07 je u pitanju, instalirao sam i atv launcher ali opet pokrece sve fabricko iris , da to ugasim i da se pali kao standardan box. Hvala svima unapred
 
Jel ima neko detaljno uputstvo kako otkljucati sam box da se izbaci fabricki launcher da radi kao standardan box hph07 je u pitanju, instalirao sam i atv launcher ali opet pokrece sve fabricko iris , da to ugasim i da se pali kao standardan box. Hvala svima unapred
Skini sideloadchanel launcher i na njemu ima opcija da se pokreće automatski kad se pali box.
 
Рестарт из уређаја или позади на тастер? Ако се урадио ресет да ли би повукао подешавања или бих добио празан бокс?
Resetovao mnooogo puta box iz "uredjaja" Ne na taster. Nista se nece strasno desiti, posle restarta, sam sve ponovo "povuce"
 
Procitao sam ja udjem pomocu koda u setting instaliram launcher ali kako kad ugasim i uplaim box da stavim da pokrece launcher a ne iris
 
Resetovao mnooogo puta box iz "uredjaja" Ne na taster. Nista se nece strasno desiti, posle restarta, sam sve ponovo "povuce"
Пробао и да, све се врати на старо. Покушао тако да упдатујем старију верзију система.
 
U toku noći stigao novi fw 2.6.7 HP4024 a nova verzija IRIS platforme još nije.
Korisnici koji su dobili novu verziju IRIS platforme nisu pisali prvo o update fw Box-a na novu verziju pa onda upgrade na novu platformu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno