Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti si jedini koji ima bolju sliku na Iris, dok nas više od dvadeset napisa suprotno. Znači nije ti dobro podešen EON, kako bi ti nama rekao za Iris 😁
Koliko znam sve je podešeno kako treba, probaću i ovo što si napisao.
 
Ne mozes da zamislis moju reakciju kada sam uzeo iris prosle godine i prikljucio i razocarao se jer sam imao pre toga eon ott... jos mi greskom nisu ukljucili HD uslugu i nisam imao HD kanale... cekao sam 7 dana da ukljuce HD kanale... pa sam primetio da nesto nije kako treba i nasao na ovom forumu i sve podesio... jos jedna napomena ako je stb uredjaj Q11 (na njemu ne pise iris) mora da se ukuca i pass 8288 dok novi stb HPH07 (android) dovoljno je samo ☆104030☆ za podesavanja...
 
Ja poredim EON TV aplikaciju i Iris SMART android TV aplikacije.

EON je ispeglanija i preglednija aplikacija što je i normalno jer je tu godinama. Što se tiče kvaliteta slike ako izuzmemo ova 2 4K kanala kod SBB-a (SportKlub 4K i EuroSport 4K) kvalitet je sličan sa realno nebitnim razlikama za 99% ljudi.

Meni npr. Arena sport kanali imaju bolju sliku nego SportKlub i ono što pratim najviše (košarka i fudbal) je mnogo više zastupljeno na AS.

Što se tiče interneta i cene tu nema šta da se priča, MTS optika je mnogo bolja i jeftinija opcija!

Nego su ljudi ostrašćeni kada porede i gledaju navijački za jednu i drugu stranu ne shvatajući da su i jedni i drugi isto zlo.
 
Poslednja izmena:
Pomagajte, kako da udjem u meni na STB-u?

Disejblovao sam lan mrežu i sad mi ne daje pristup preko koda 104030
Zakucao je kod učitavanja irisa i traži korisničko ime i lozinku.

Može li se nekim hardwerskim putem vratiti na fabričko setovanje?!? Pošto ne vidim nigde dugmence za reset...
 
Izbacuje grešku, očigledno ne može da kontaktira server...

Serverska greška.
ERR-157022010: request ca device is invalid, [request devideModel=HPH07@IPTV,catypes=[6], config catype=[3]]
network.authenthicate::system.157022010

Postoji li još neki način za ulazak u meni, da se aktivira lan?
 
Izbacuje grešku, očigledno ne može da kontaktira server...



Postoji li još neki način za ulazak u meni, da se aktivira lan?
Druze kolko se secam ovde je par puta pisano da kad se disebluje lan jedino resenje je zvati korisnicku podrsku da dodju da zamene box jer ne postoji mogucnost fabrickog reset boxa
 
Da li ce u skorije vreme omoguciti i korisnicima samsung televizora gledanje preko smart tv aplikacije?
 
Postavio sam svoj PIN admin naloga pre nekoliko godina. Sada kada odem u podešavanja i hoću da podesim novi PIN admin naloga dobijem poruku da je uspešno podešen novi PIN, ali nije, jer je i dalje aktivan stari PIN. PIN za kupovinu ne mogu ni da podesim jer se pojavljuje poruka o grešci. Na platformi imam samo jedan profil tj. nalog i to admin nalog. Najavio se čovek iz Telekoma da dođe i da vidi u čemu je problem.
Koliko se secam, ja sam njih zvao i nesto su odradili kod njih i vise nisam imao problem sa tim. Bar se moji nisu zalili nakon toga, a ja ni ne gledam televiziju tako da nemam taj mts boks u sobi(imam onu aplikaciju na mom android boksu, ali i to veoma retko koristim). Mislim da mi je burazer spomenuo da ume nekada da trazi taj pin kada se koriste oba uredjaja u isto vreme, ali da to sredi tako sto ugasi uredjaj i opet ukljuci (za ovo ne garantujem).
 
Prvo proveri da li ti je aktivirana HD usluga tj. da li su ti otkljucani kanali od 695 zakljucno sa 799 ili da li su ti novi kanali na 118 ili 125 u HD rezoluciji... pa ukucaj na daljinskom kod ☆104030☆ da podesis kvalitet slike na 1080i50 jer su novi iris stb uredjaji podeseni da automatski prebace na 4k ako je tv uredjaj 4k ali nije dobra slika... i videces da su i slika i ton HD kanala bolji na iris nego na eonu (i ja imam i iris i eon ott box)
Možeš da ga podesiš na 30 načina ali slika ne može biti bolja od Eon-a. Pogotovo jer Eon na 4K radi odlično. Interfejs da ne poredim jer nema nikakvog smisla.
 
Људи јел има нека новија верзија Iris Smart за Андроид бокс обичан, имам 1.0.1. Наравно на гугл плеју немам понуђен Iris Smart, већ сам био скинуо овде apk, па да питам има ли нека новија верзија ?
 
Pomagajte, kako da udjem u meni na STB-u?

Disejblovao sam lan mrežu i sad mi ne daje pristup preko koda 104030
Zakucao je kod učitavanja irisa i traži korisničko ime i lozinku.

Može li se nekim hardwerskim putem vratiti na fabričko setovanje?!? Pošto ne vidim nigde dugmence za reset...
Tesko je sad bilo sta uraditi jer nema vise pristupa boksu.
Vidim da ljudi prave vidzete za brzo ukljucivanje/iskljucivanje wifi i lana, to je ok ali potencijalno moze biti i lose jer ako dodje do iskljucenja boksa iz nekog razloga, trenutni nestanak struje sta god ostaje samo trcanje u poslovnicu i moljenje za novi boks.
Mozda ne bi bilo lose napraviti "osigurac" tj napraviti wifi mrezu na ruteru koja bi bila samo za iptv pa i ako se iskljuci boks sa disejblovanim lanom moze da se nakaci na wifi i pokrene njihov iptv.
Ne znam sta bih ti rekao, procitajte temu pre nego sto krenete u neke gimnastike.

@m.p.94 nema novije verzije, to je aktuelna.
 
Pomagajte, kako da udjem u meni na STB-u?

Disejblovao sam lan mrežu i sad mi ne daje pristup preko koda 104030
Zakucao je kod učitavanja irisa i traži korisničko ime i lozinku.

Može li se nekim hardwerskim putem vratiti na fabričko setovanje?!? Pošto ne vidim nigde dugmence za reset...
Izbacuje grešku, očigledno ne može da kontaktira server...



Postoji li još neki način za ulazak u meni, da se aktivira lan?

Druze kolko se secam ovde je par puta pisano da kad se disebluje lan jedino resenje je zvati korisnicku podrsku da dodju da zamene box jer ne postoji mogucnost fabrickog reset boxa
Meni se isto desilo: disejblovan lan, zakucao boks, nakon restarta mi traži pin i kad ukucam šifru izbacuje "greška". Zvao sam korisnički servis i rešili su problem "na daljinu" (doduše nakon dva dana), tako da nisam morao da menjam boks, niti je iko iz podrške morao da dolazi zbog toga.
 
Meni oće da zakuca stb, kada mi je dugo na wifi, pa kada prebacim sve na lan i kada oću nazad na Iris, onda boljka crnog ekrana i pomaže samo on/off dugme.

Medjutim, pri povratku pali se pin i izbaci grešku.

Ne znam da li tada pokušate da idete na dugme koje ste mapirali da vam služi da udjete na android launčer, ako ne pali ništa, pronašao sam rešenje, a to je da imam wireless keyboard za android, i tu imam dugmence za Home, ono me pita da li želim Iris ili launčer koji sam mu instalirao, idem na ovo drugo i prebaci me na android mode i tu posle ostalo dovršim da bude kako treba...

Sve u svemu, gimnastika treba za ovaj stb da nam služi u praksi.
 

Prilozi

  • k.jpg
    k.jpg
    158.1 KB · Pregleda: 14
Tesko je sad bilo sta uraditi jer nema vise pristupa boksu.
Vidim da ljudi prave vidzete za brzo ukljucivanje/iskljucivanje wifi i lana, to je ok ali potencijalno moze biti i lose jer ako dodje do iskljucenja boksa iz nekog razloga, trenutni nestanak struje sta god ostaje samo trcanje u poslovnicu i moljenje za novi boks.
Mozda ne bi bilo lose napraviti "osigurac" tj napraviti wifi mrezu na ruteru koja bi bila samo za iptv pa i ako se iskljuci boks sa disejblovanim lanom moze da se nakaci na wifi i pokrene njihov iptv.
Ne znam sta bih ti rekao, procitajte temu pre nego sto krenete u neke gimnastike.
Može li se prebaciti saobračaj IPTV-a na wifi, jel pokušavao neko?
S obzirom da je wifi ostao uključen, možda bi to i rešilo problem...

Meni se isto desilo: disejblovan lan, zakucao boks, nakon restarta mi traži pin i kad ukucam šifru izbacuje "greška". Zvao sam korisnički servis i rešili su problem "na daljinu" (doduše nakon dva dana), tako da nisam morao da menjam boks, niti je iko iz podrške morao da dolazi zbog toga.
Prijavio kvar, videćemo da li će uspeti daljinskim putem da reše. Ne ide mi se nešto do poslovnice.

Ne znam što su morali toliko da osakate uredjaj, mogli su barem YT da stave.
 
LAN moze da se ukljuci ponovo ako imate mis pa sa kursorom da kliknete i dovoljno je da se koristi samo wifi bez kabla, iptv za wifi koji je podesen za iptv, a za ostalo se samo povezete na drugi wifi ssid za internet.
 
Imam i iris i eon. Iris sam prebacio samo na tv aplikaciju dok eon koristim box. Kada sam uzimao u maju mts, imao sam jedno vreme oba paralelno uključena boxa. Posle sam nabavio eon opet, ali nisam testirao. Tada je slika na iris boxu bila značajno bolja što se kvaliteta slike tiče, ali onaj ui je užasan i meni nefunkcionalan. Eon aplikacija je mnogo bolja, tu su nebo i zemlja, ali meni odgovara da ne koristim box od mts-a (iako ih imam 3) jer mi treba samo za košarku i to kad stignem da gledam, android tv app posluži za toliko.
Razložio bih par parametara:
1. Kvalitet slike: Na boxu: iris, na app: eon;
2. UI: eon, bez razmišljanja;
3. Kanali: Za ono kako ja koristim tv, meni je sk potreban za motogp i f1, kao i za eurokup; dok mi je arena potrebna za aba ligu.
4. Kvalitet interneta nije za poređenja jer optika i coax nisu u istom rangu, iskreno.
4.1. Moram videti da li sam iz nat-a, nikako to da proverim.
*Obe strane su... Konkurencija nije takva da dobijemo bolji kvalitet i bolju cenu, nego imamo, ako ne oglipol, onda neki bipol. Zašto je tako, suzdržao bih se od komentarisanja ovde, svima je jasno.
 
Prvo proveri da li ti je aktivirana HD usluga tj. da li su ti otkljucani kanali od 695 zakljucno sa 799 ili da li su ti novi kanali na 118 ili 125 u HD rezoluciji... pa ukucaj na daljinskom kod ☆104030☆ da podesis kvalitet slike na 1080i50 jer su novi iris stb uredjaji podeseni da automatski prebace na 4k ako je tv uredjaj 4k ali nije dobra slika... i videces da su i slika i ton HD kanala bolji na iris nego na eonu (i ja imam i iris i eon ott box)
I ja sam kao višegodišnji korisnik SBB bio razočaran Kada podesiš Iris kanali HD su mnogo bolji na IRISU od Eona i SD takođe .Jedino je ton puniji na EON u .
 
Ja trenutno imam iris, iris go, eon smart, D3 platformu. Realno iris ne može ni da priđe eon smart i D3 po kvalitetu slike. Kad sam upalio eon box prvo put pomislio sam da je neki problem sa strimingom, nema ni 720p kako treba.

Ali, ko još gleda TV u današnje vreme.
 
Mislis kada si upalio Iris ili eon?

Iris Box ima neuporedivo bolju sliku od Iris androida.Najveca mana Iris androida je losa slika i raspad na Arenama u spicu.

Neki naprave gresku, pa su im na razlicitim HDMI ulazima,razlicite postavke slike,pa u paralelnom gledanju -testiranju,dobiju cudne rezultate.
Greske se prave i kod android uredjaja, ne daje svaki android istu sliku,svaki android box daje sliku shodno kvalitetu GPU resenja.
Jedan deo kvaliteta,krije se i u kvalitetu televizora.

History 2 HD,Eurosport HD, i dalje nemaju gledaj odlozeno?
 
Poslednja izmena:
Ili neko ima bolji TV, pa se mane i nedostaci vide na lošijoj slici i te kako. Ne gledaju svi preko monitora i telefona.

Pa ono gore što sam napisao i jeste poređenje na TV-u (Sony KD-55XH9077).

Ali, ko još gleda TV u današnje vreme.
Au mnogo grešiš, mnogo istraživanja je pokazalo da se TV što se tiče Evrope najviše gleda u exYU zemljama, Rumuniji i Bugarskoj.

Zato se ovi lopovi (MTS i SBB) toliko i kolju oko kanala, prava i paketa...
 
Poslednja izmena:
Mislis kada si upalio Iris ili eon?
Da na Iris sam mislio..
Au mnogo grešiš, mnogo istraživanja je pokazalo da se TV što se tiče Evrope najviše gleda u exYU zemljama, Rumuniji i Bugarskoj.

Zato se ovi lopovi (MTS i SBB) toliko i kolju oko kanala, prava i paketa...
Verujem da si u pravu. Ne znam što su ljudi opterećeni nekim zadrugama i ostalim trash programima. Verovatno nas TV i drži tu gde jesmo sa tim programom, uklapa se u istraživanja i objašnjava mnogo toga.
 
Zasto iris smart nenormalno koci na hph07 boxu?
I ja sam dobio taj 07 i los je.Citam ovde da je neki q11 bolji.Mozda cu da ih pitam da zamene.Inace kao da nije updejtovan.Ubacili su mi onaj insider kanal ali nije u hd.Odradio sam podesavanja sa skrivenog menija i sad su hd kanali priblizno slicni kao na eon,ali dzabe kad je vecina sd.Inace na Iris app ne mogu da se ulogujem,a ki i pass rade na sajtu i boxu,a na app mi izbacuje gresku stalno.
 
I ja sam dobio taj 07 i los je.Citam ovde da je neki q11 bolji.Mozda cu da ih pitam da zamene.Inace kao da nije updejtovan.Ubacili su mi onaj insider kanal ali nije u hd.Odradio sam podesavanja sa skrivenog menija i sad su hd kanali priblizno slicni kao na eon,ali dzabe kad je vecina sd.Inace na Iris app ne mogu da se ulogujem,a ki i pass rade na sajtu i boxu,a na app mi izbacuje gresku stalno.
Pa taj q11 ima samo 1gb rama, mislim da je losiji
 
Da na Iris sam mislio..

Verujem da si u pravu. Ne znam što su ljudi opterećeni nekim zadrugama i ostalim trash programima. Verovatno nas TV i drži tu gde jesmo sa tim programom, uklapa se u istraživanja i objašnjava mnogo toga.
Nema šta da se veruje, lako proverljivo, godinama je tako u svakom izveštaju EBU.

 
Da li ima problem kada se udje u listu kanala na OK dugme i da se menja lista kanala, čim se prebaci na levo ili desno odmah se prebaci na prvi kanal od liste, pre par dana je bilo da si mogao da vrtis bilo koju listu i odaberes kanal, sad moram konstantno da kliknem OK I menjao liste da bih došao samo do npr sportskih kanala?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno