Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa zato i pita, zato sto je neupucen. Hoce nesto sam da uradi, hoce nesto da nauci...Sta je lose u tome?

@Djoxy004 Kod mene je sve u redu.
Hvala @otkaz

@slobo1970 sto se tebe tice, mislim da to nije bas ni prijateljski, ni forumaski kako si nastupio, a drugo i mnogo bitnije....napisao sam da nisam bas neupucen, stoga bolje da citas sta pise, a taj sarkazam ili sta vec zadrzi za sebe....

Inace, imam wifi ekstender wa8021v5 koji brljavi kada je tv u pitanju, radnik mts na terenu mi je potvrdio da se to cesto desava, tako da oprez pri kupovini istog... I to he glavni razlog zasto bih povezao iris na wifi...
Takodje, uradio sam, mislim sve kako je napisano i ne funkcionise, ako neko moze da pretpostavi sta moze biti problem bio bih zahvalan na pomoci.

Unapred hvala
 
Mozda je glupo i unapred se izvinjavam al nekad hoce neka sitnica da promakne i sve promeni barem u mom slucaju , pa reko da napisem ti pises da gasis lan i da si menjao box zbog toga , cini mi se da u objasnjenjima pise da se cupa lan kabl a ne da se gasi u podesavanjima
 
Mozda je glupo i unapred se izvinjavam al nekad hoce neka sitnica da promakne i sve promeni barem u mom slucaju , pa reko da napisem ti pises da gasis lan i da si menjao box zbog toga , cini mi se da u objasnjenjima pise da se cupa lan kabl a ne da se gasi u podesavanjima
Tako je, u mom slucaju nenamerno sam iskljucio Lan i kad se to uradi, jedino resenje je zamen (potvrdilo nekoliko forumasa).
Sada sam samo iskljucio Lan, ali kao da net ne dolazi?
 
Ima li neki nacin da izbegnem sprovodjenje LAN kablova po celoj kuci zbog televizije ? Neki extender ili tako nesto, pogotovo sto u sobi sa ruterom nemam rupe u plafonu pa ni ta opcija nije moguca.
 
Ima onaj njihov extender odnosno edge ONT kako piše na kutiji, ali mislim da je za dinar samo uz BOX 4 plavi ili veći paket. Extender se bežično poveže na ONT i onda iz box-a u extender mora LAN kabl.
 
Ima li neki nacin da izbegnem sprovodjenje LAN kablova po celoj kuci zbog televizije ? Neki extender ili tako nesto, pogotovo sto u sobi sa ruterom nemam rupe u plafonu pa ni ta opcija nije moguca.
Imaš varijantu i preko powerline adaptera(mreža preko struje). Trebao bi ti par adaptera, preko njih ide najnormalnije jer su oni u stvari zamena za lan kabl.

@Alek97

Jel zuji i dalje ONT prilikom korišćenja fiksnog?
 
Prvi put sam juče aktivirao uslugu "gledaj unazad" za 100 RSD, htedoh da pogledam 6. epizodu serije Besa na Superstar, mrzelo me da čekam da se pojavi online. 😁 Međutim kada premotam unazad i pustim epizodu, počne da se emituje sa 5 min. uvodnih reklama i onda mi prekine emitovanje epizode 5 min. pred kraj i vrati me na TV uživo.

U čemu je fora sa ovim ili ima nešto da se podesi što ja ne znam?
 
@gosa70

Baš sam sad proverio, još uvek je prisutno zujanje.
 
Prvi put sam juče aktivirao uslugu "gledaj unazad" za 100 RSD, htedoh da pogledam 6. epizodu serije Besa na Superstar, mrzelo me da čekam da se pojavi online. 😁 Međutim kada premotam unazad i pustim epizodu, počne da se emituje sa 5 min. uvodnih reklama i onda mi prekine emitovanje epizode 5 min. pred kraj i vrati me na TV uživo.

U čemu je fora sa ovim ili ima nešto da se podesi što ja ne znam?
Predp da je pocetak kasnio 5 min. od onog navedenog u programskom vodicu i onda je probijen termin. "Resenje" ti je da pustis pocetak sledece serije/emisije koja je po programu isla posle Bese... Inace, trebalo bi da desetak sekundi pre kraja epizode sistem sam ponudi da li ces da nastavis na sledecu emisiju...
 
Predp da je pocetak kasnio 5 min. od onog navedenog u programskom vodicu i onda je probijen termin. "Resenje" ti je da pustis pocetak sledece serije/emisije koja je po programu isla posle Bese... Inace, trebalo bi da desetak sekundi pre kraja epizode sistem sam ponudi da li ces da nastavis na sledecu emisiju...
Prvo logično što sam uradio jeste upravo to, da pustim narednu sledeću emisiju u ovom slaučaju film "Maska Zora" i kada sma i njega premotao na početak, takođe mi je i taj film pusti sa početnih 5 minuta reklama, a onda zatim i film od početka. Dakle od poslednjih 5 minuta serije ni traga ni glasa.

Inače kada se serija završila, nije mi ništa ponudio, već me je samo automatski vratio na TV uživo.
 
Ćao ljudi, skoro smo uveli optiku i imam mali problem oko setapa drugog TV-a.
Trebalo mi je malo vremena da skontam da MTS razlikuje IP i ostali internet saobraćaj, pa su 1 i 4 portovi na ruteru za net, a 2 i 3 za IP.

Setup kod mene je na slici.
MTS.PNG

Problem je što između rutera i access pointa imam razveden kabl od 20ak metara.
Normalno, zakačen je na portove za pristup netu, ali onda Iris STB za drugi TV ne može da se autentifikuje.

Pokušavao sam razne kombinacije.
U admin podešavanjima MTS rutera sam našao podešavanja za Multiservice port, pa sam pokušao da taj port dodelim u oba VLAN-a (net i IP). Onda sam probao saobraćaj iz ta dva VLAN-a da rutiram kroz Asus AP na razne načine, čak sam ga vraćao i na ruter mod rada.
U svakom slučaju, nisam uspeo na kraju, ili imam net na AP ili ne radi ništa, IP nisam nikako progurao.

Da li neko ima predlog za rešenje ovog problema?
Jedna varijanta je da pored ovog kabla od 20 metara sprovedem još jedan od 25 metara direktno do TV. Nije baš optimalno :)
Vidim da su se pominjali neki ekstenderi iz MTS-a? Ako dobro razumem oni bi verovatno radili po ovom multiservice port principu, dakle od glavnog rutera dobijaju i IP i internet saobraćaj.
 
Ima onaj njihov extender odnosno edge ONT kako piše na kutiji, ali mislim da je za dinar samo uz BOX 4 plavi ili veći paket. Extender se bežično poveže na ONT i onda iz box-a u extender mora LAN kabl.
Ne pomaze mi to, planiram BOX 3 VDSL, je l moze nekako da se uzme uz taj paket, i koja je cena ?
 
Meni isti slučaj u vezi Bese ali kad sam pustio Masku Zoroa od početka onda mi pustilo zadnjih 5 minuta serije.

Ovo im se zeznulo izgleda prilikom zadnjeg apdejta sistema...ranije je sistem nudio nastavak emisije a nudi i sada kada se vraća neki sadržaj koji nije ''taze'', tačnije sadržaj od juče ili od zadnjih 7-30 dana. Baš bezveze.
 
Ćao ljudi, skoro smo uveli optiku i imam mali problem oko setapa drugog TV-a.
Trebalo mi je malo vremena da skontam da MTS razlikuje IP i ostali internet saobraćaj, pa su 1 i 4 portovi na ruteru za net, a 2 i 3 za IP.

Setup kod mene je na slici.
Pogledajte prilog 327694

Problem je što između rutera i access pointa imam razveden kabl od 20ak metara.
Normalno, zakačen je na portove za pristup netu, ali onda Iris STB za drugi TV ne može da se autentifikuje.

Pokušavao sam razne kombinacije.
U admin podešavanjima MTS rutera sam našao podešavanja za Multiservice port, pa sam pokušao da taj port dodelim u oba VLAN-a (net i IP). Onda sam probao saobraćaj iz ta dva VLAN-a da rutiram kroz Asus AP na razne načine, čak sam ga vraćao i na ruter mod rada.
U svakom slučaju, nisam uspeo na kraju, ili imam net na AP ili ne radi ništa, IP nisam nikako progurao.

Da li neko ima predlog za rešenje ovog problema?
Jedna varijanta je da pored ovog kabla od 20 metara sprovedem još jedan od 25 metara direktno do TV. Nije baš optimalno :)
Vidim da su se pominjali neki ekstenderi iz MTS-a? Ako dobro razumem oni bi verovatno radili po ovom multiservice port principu, dakle od glavnog rutera dobijaju i IP i internet saobraćaj.
Za drugi TV moras kabl direktno od drugog stb-a do ONT-a (mts router) u 2 ili 3 port zavisi koji ti je slobodan,ili ako ti je problem kabl mozes sa powerline adapterima da zavrsis posao. Jedan powerline adapter u uticnicu struje pa u 2 ili 3 port na ONT-u, drugi powerline adapter u uticnicu struje u blizini ovog drugog TV-a i iz njega parce lan kabla u ovaj drugi STB.
 
Ćao ljudi, skoro smo uveli optiku i imam mali problem oko setapa drugog TV-a.
Trebalo mi je malo vremena da skontam da MTS razlikuje IP i ostali internet saobraćaj, pa su 1 i 4 portovi na ruteru za net, a 2 i 3 za IP.

Setup kod mene je na slici.
Pogledajte prilog 327694

Problem je što između rutera i access pointa imam razveden kabl od 20ak metara.
Normalno, zakačen je na portove za pristup netu, ali onda Iris STB za drugi TV ne može da se autentifikuje.

Pokušavao sam razne kombinacije.
U admin podešavanjima MTS rutera sam našao podešavanja za Multiservice port, pa sam pokušao da taj port dodelim u oba VLAN-a (net i IP). Onda sam probao saobraćaj iz ta dva VLAN-a da rutiram kroz Asus AP na razne načine, čak sam ga vraćao i na ruter mod rada.
U svakom slučaju, nisam uspeo na kraju, ili imam net na AP ili ne radi ništa, IP nisam nikako progurao.

Da li neko ima predlog za rešenje ovog problema?
Jedna varijanta je da pored ovog kabla od 20 metara sprovedem još jedan od 25 metara direktno do TV. Nije baš optimalno :)
Vidim da su se pominjali neki ekstenderi iz MTS-a? Ako dobro razumem oni bi verovatno radili po ovom multiservice port principu, dakle od glavnog rutera dobijaju i IP i internet saobraćaj.
O ovom problemu sam i ja mozgao i razmišljao u pravcu kao i ti. Palo mi na pamet da li može da se uradi trunk port na mts i asus ruteru pa da u samom asus ruteru se rutuje saobraćaj po vlanovima. To što kažeš "multiservice port" nekako i odgovara opisu trunk porta, jedino ostaje da se vidi da li je rutovanje na asusu bilo podešeno kako treba.
Nemam trenutno MTS opremu (dolazi sutra valjda) pa nemam uslove da probam, ali ako budem imao vremena probaću da proverim sa wireshark da li mts ruter u "multiservice" modu stvarno šalje oba vlan'a. Ako šalje, verujem da je poenta samo podešavanje na asusu.


Uglavnom, zna li neko koja aplikacija se koristi za iris tv na webos? Gledam prodavnicu i ne vidim takvu aplikaciju, broodcast lokacija mi je nameštena na Srbiju.
 
Znači jedna varijanta je powerline (~50e rešenje) i da se nadam da neće brljaviti zbog faze.

@Olujche
Nije mi iskreno ni palo na pamet da prečešljam pakete, malo sam ispao iz te materije, pa je sve na neko podsećanje.
Oprema mi svakako nije kod mene, pa da sad proverim. Ako zaključiš nešto javi ovde :)
Asus koji imam je RT-N12+ i dosta je ograničen sa opcijama. Bio je podešen kao AP i onda nije dozvoljeno ništa vezano za IPTV, ne postoje opcije. Pa sam ga prebacio na normalni Router mode i tu može da se odabere VLAN po kom stižu VOIP, IPTV i VLAN po kom ide Internet. Međutim, ako podesim IPTV ništa se ne promeni, a kad podesim i Internet VLAN onda prestaje skroz da radi.

Za sad smo tražili još jedan TV da omoguće pošto ide po paketu, čisto da vidimo kako će da srede 2 porta na 3 TV-a :)
 
Ne pomaze mi to, planiram BOX 3 VDSL, je l moze nekako da se uzme uz taj paket, i koja je cena ?
Druze ja imam taj ekstender i mogu reci da prilicno brljavi u svom radu. Ja sam na kraju razvukao kabal jer me je toliko zezao da sam izgubio nerve. Za net je skroz ok, ali tv slaba vajda.

Sto se tice PLA imao bih par napomena i predlog ako znate nekoga ko ima PLA uzmite i probajte pre kupovine jer su solidno.skupi:

Kod mene na istom osiguracu rade top posao, gubitak je 0%

Na razlicitoj fazi ili samo osiguracu desava se da pada i za 60%, ali mislim da za potrebe tv to nije problem.

Poslednja napomena je.da ako je neko u kuci i ima vise brojila prvo priveri kako radi PLA i da li moze proci kroz medjubrojilo.

U mom slucaju ja cu zameniti ekstender za PLA, rekli su mi da moze vise parova da radi paralelno pa cu jednu mrezu postaviti za TV, a drugu za Net.
 
Ne pomaze mi to, planiram BOX 3 VDSL, je l moze nekako da se uzme uz taj paket, i koja je cena ?
VDSL može da bude problem jer je pitanje kako bi to radilo, s obzirom da je pre svega namenjen za optiku. Verovatno bi za internet radilo dobro, ali bi bilo problema za TV. Mislim da može i uz BOX 3 da se kupi, ali onda ima neki iznos mesečno da se plaća (recimo 300-400 RSD/mesečno), ne znam koliko je tačan iznos. Gledao sam po internetu ranije i ako se dobro sećam videh na nekom sajtu da mu je cena oko 80 evra.

Edit: Evo kolega je iznad podelio iskustvo, ne videh post.
 
Za sad smo tražili još jedan TV da omoguće pošto ide po paketu, čisto da vidimo kako će da srede 2 porta na 3 TV-a :)
Switch resava taj problem. Može i sa jednog porta na 3 tv-a.
 
Zdravo,

Već nekoliko dana kada uključim HPH07 dobijam poruku "Naispravno korisničko ime ili lozinka. Pokušaj ponovo.". Na toj formi piše moj ispravan admin nalog, a na sledećoj formi moram da unesem PIN da bi pristupio Iris kanalima.

Kako da rešim ovaj problem? Molim samo da mi ne savetujete da za admin nalog stavim 18+, jer to je već podešeno.

Korisnik @markomix o sličnom problemu je napisao poruku 15.2.2021. na strani 17.
 
Pozdrav, izvinjavam se unapred ako je bilo diskusije o ovome negde ranije, stvarno nisam mogao da citam 70-ak stranica, pa ako neko zna i zeli da podeli info. Planiram da uzmem telekom optiku, a negde sam cuo (plus i riba koja radi za supernovu mi je rekla slicno nesto) kao da se korisnici zale na sport preko onih njihovih uredjaja, da je slika nekako vestacka ili sta vec i da je bolja kad se ide bez onih dodataka (za vracanje programa unzad ili kako se vec zovu ti uredjaji). Da li neko ima slicno iskustvo ili je cuo od nekoga? Ja sam godinama u supernovi bez tih uredjaja i slika je super i prirodna kod sporta...ali opet voleo bih da imam te neke opcije koje pruzaju (a i ovako imam neki problem sa tv-om koji nema mmc i slika mi je malo trzava, pa da me to jos vise ne ukanali)


Hvala puno unapred!
 
Hajde i ja da postavim jedno pitanje, možda neko može da mi odgovori...


Već duže vreme koristim usluge mts-a, i generalno sam zadovoljan i sa tv i sa interenet uslugama, medjutim, primetio sam na odredjenim kanalima (Pink Premium HD, Film Box Extrra HD, Film Box Premium HD) čudnu anomaliju, posle tridesetak sekundi slika se na delić sekunde "uspori", i onda nastavlja normalno.

Da li je još neko naišao na ovaj problem?
 
Poslednja izmena:
Uglavnom, zna li neko koja aplikacija se koristi za iris tv na webos? Gledam prodavnicu i ne vidim takvu aplikaciju, broodcast lokacija mi je nameštena na Srbiju.

zasto mislis da to postoji za mts iptv? trebalo bi da imas za ott tipa 'move' ili 'eon'
 
Mislio sam da ima neka posebna iris tv platforma koja mora da se koristi.. Nisam uzeo u obzir univerzalna rešenja, nisam baš u toj materiji. Hvala na informaciji!
 
Izgleda da je to problem. Moj tv lg 49UH7707 je webos 3 (iz 2016), a ovo je verovatno webos 5. Doduše meni je za build pisalo 05.60.25, što samo znači da LG ne zna kako da obeležava verzije..
Videćemo da li će izbaciti i za starije verzije app.
 
Zdravo,

Već nekoliko dana kada uključim HPH07 dobijam poruku "Naispravno korisničko ime ili lozinka. Pokušaj ponovo.". Na toj formi piše moj ispravan admin nalog, a na sledećoj formi moram da unesem PIN da bi pristupio Iris kanalima.

Kako da rešim ovaj problem? Molim samo da mi ne savetujete da za admin nalog stavim 18+, jer to je već podešeno.

Korisnik @markomix o sličnom problemu je napisao poruku 15.2.2021. na strani 17.
Bez obzira da li si menjao PIN-ove, idi u podešavanja i stavi za sve profile da korisnički PIN bude 1234, a PIN za kupovinu 1111. Takođe podesi da ti jedan profil (najbolje glavni) bude podrazumevani. Restartuj box i trebalo bi da više nema tog ekrana koji pominješ, ali je moguće da ćeš još jednom morati da uneseš PIN profila. Nakon toga svaki sledeći restart boxa vodi te direktno u program uživo.
 
Bez obzira da li si menjao PIN-ove, idi u podešavanja i stavi za sve profile da korisnički PIN bude 1234, a PIN za kupovinu 1111. Takođe podesi da ti jedan profil (najbolje glavni) bude podrazumevani. Restartuj box i trebalo bi da više nema tog ekrana koji pominješ, ali je moguće da ćeš još jednom morati da uneseš PIN profila. Nakon toga svaki sledeći restart boxa vodi te direktno u program uživo.
Postavio sam svoj PIN admin naloga pre nekoliko godina. Sada kada odem u podešavanja i hoću da podesim novi PIN admin naloga dobijem poruku da je uspešno podešen novi PIN, ali nije, jer je i dalje aktivan stari PIN. PIN za kupovinu ne mogu ni da podesim jer se pojavljuje poruka o grešci. Na platformi imam samo jedan profil tj. nalog i to admin nalog. Najavio se čovek iz Telekoma da dođe i da vidi u čemu je problem.
 
Na poziciju 118 ubacen kanal Insajder ALI HD... sto ukazuje da ce definitivno svima koji imaju HD uslugu biti zamenjeni SD kanali HD verzijama istih kao sto su kod pojednih korisnika vec poceli...
 
Kod mene je u SD a ne mogu sad da pretražujem kanale preko 700 koji su mi u HD i da tražim ima li i tu taj kanal...vdsl, jedan novi stb, ovaj android imam i jedan stari stb, onaj beli, ne q11, na oba ista situacija sa HD kanalima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno