Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne, zato ti onomad rekoh da pazis kako se igras...
Probaj da udjes u settings i deinstaliraj Nova i vidi da li ce da te vrati na IPTV deo.
 
Evo i ja sad probao ovaj apk sto si okacio i sve ok.

Probao sam na iris boxu. Arene idu od 47...
Pokusavam da instaliram na HP07 boksu ali nikako ne uspevam.App se uredno instalira,ne vidi se u sistemu,uz pomoc button mapera je vidim,ali nece nikako da se pokrene,da li ima neka kvaka?

Uspeo sam nekako da se iskobeljam ,i da se uspesno vratim u android, ali me izludjuje ova Iris smart app.
 
Instalirah Nova launcher na HP07 i ode sve naopako.

Da li može da se nekako HP07 resetuje na nekakva fabrička podešavanja?

Da li ima onaj tajni kod, da udjem direktno u IPTV deo, ne u android,pošto sam sada zaglavljen u androidu.
Nova launcher nema za Android tv. Instaliraj Wolf Launcher ili leanbackonfire. Preporuka za Wolf jer manje opterećuje box.
 
Nova Launcher koristim na Nvidia android TV shieldu, ali neku stariju verziju,odavno instalirana, radi bez problema.
 
Uspeo sam nekako da se iskobeljam ,i da se uspesno vratim u android, ali me izludjuje ova Iris smart app.
Cek, pa tamo pises da si se zaglavio u androidu i da ti to smeta, a sada da si se vratio uspesno u android. O cemu se radi? I, kako si uspeo da se vratis tamo?
 
Uspeo sam nekako da sve osposobim, jedino sto nikako ne mogu da pokrem Iris smart u android delu,jednostavno nece da se pokrene app.
 
Za 6-24m minimum... to je njima "uskoro".
 
Arena cloud je došla na Samsung par dana nakon Android aplikacije ako se dobro sećam
 
Ja ne znam ima li ko još sličan problem sa listom kanala. Naime oni tvrde da su arene HD od broja 700 i bile su tako i kod mene ali od subote arene su na pozicijama od 300 do 309 a SD arene od 149 do 159, rts 1 hd i rts 2 hd nisu više na 711 i 712 nego bih rekao da su zamenjeni SD kanali na 101 i 102 i tu mi se nalaze rts hd 1 i 2. Problem je što mi je na dva tv-a tako izmešano dok na jednom nije. Pitao njih i kažu da arene HD trebaju biti od 700 a rts HD 1&2 na 711 i 712. Pokušao sam da resetujem uređaje, ruter i isto. Jednom su mi rekli da idem u sortiraj kanale pa gore ona opcija "poništi" i tako resetujem listu kanala ali međutim sada ni to ne pomaže.

Jel ima neko slična iskustva i na kojim su vam sada pozicijama arene?
 
Nemoj da slusas sta oni govore. Ljudi koji rade na njihovom call centru pojma nemaju. U petak su mi rekli da ne postoji (?!?!) aplikacija IRIS smart, vec samo Iris GO, takodje govore isto sto su i tebi rekli za kanale. Kod mene su na dva Q11 uredjaja presli sa 700 na 300 HD arene i sa 710 na 101 RTS. Na beli box nece da prebaci (sto me realno i ne cudi kakav je krs od aparata u pitanju).
 
Realno, ni ja ne bi znao šta da ti kažem :) Jednostavno nemaju informaciju šta je zvanično pušteno/urađeno, šta je u probnoj fazi... :)
Kod mene na VDSL-u, na tri vrste STB uređaja je isto kao i što je bilo (onaj stari debeli, pa zamenjen za HPH07, dva Q11).
IRIS smart se ne pominje nigde kod njih. Bar nisam primetio, ali me ne sprečava da koristim.
 
Ja imam tri q11 i sada je na dva promenjeno a na jednom nije i rekoh ajde da ih pitam ali mi salju onu listu gde su arene na 700 i daju mi link za prijavu smetnji i kvarova. Nije kvar nego oni stvarno pojma nemaju. Užas jedan kako su kanali nabacani, ni prečice na daljinskom ne možeš da dodaš. Imao sam ranije EON i što se tiče rasporeda kanala, koriničkog interfejsa i ostalih funkcija, mnogo je bolje urađeno. Na ovim q11 mi se čini da ima i nekog kašnjenja, klik na daljinski i tek posle pola sekunde ili nekad i sekundu reaguje.
 
Od prošlog utorka su HD arene na 300
 
Samo se nadam da ce Iris Smart aplikacija za TV za razliku od Iris GO Android alikacije i Iris na browserima imati HD kanale.
 
Код мене је РТС1 ХД још увек на 710. HPH07.
 
Lepo je nadati se :D A Iris Go na browseru ima HD rezoluciju :p
sem kod RT HD nema HD oznake ni kod jednog kanala, na osnovu toga moija izjava.
Na Boxu su HD od 700 pa na dalje a na browseru ili telefomnu ima oko 200 ukupno kanala.
Smatram da se oni sigurno nebi stideli da stave logo HD da jeste.

Daj boze da stave sve kanale u TV aplikaciju ko sto ima EON npr.
 
Poslednja izmena:
sem kod RT HD nema HD oznake ni kod jednog kanala, na osnovu toga moija izjava
Eto vidiš tu je razlika između nas dvoje :D
Valjda imaš oči i bez "HD" na logou ili u nazivu kanala da vidiš šta jeste / nije SD. A i settings/podešavanje ikonica/link u player-u na mobilnoj app & sajtu lepo izlistaju dostupne rezoluciji i bitrate za kanal koji gledaš trenutno. SMRT app to nema.

Znam o čemu pričaš za STB / box varijantu ali na Iris Go / Iris Sm(a)rt nema dupliranih kanala.
 
Resih Iris smart tv na Nvidiji android TV-u.Azurirao sam softver, i proradilo je.

Ostaje da resim na HP07, da li se kod apdejta IPTV dela, rad i apdejt android dela u isto vreme?

U android delu, vidim neku fabricku app za testiranje uredjaja, tu vidim i nekakav apdejt,da li je neko tu pokusavao nesto?
 
Eto vidiš tu je razlika između nas dvoje :D
Valjda imaš oči i bez "HD" na logou ili u nazivu kanala da vidiš šta jeste / nije SD. A i settings/podešavanje ikonica/link u player-u na mobilnoj app & sajtu lepo izlistaju dostupne rezoluciji i bitrate za kanal koji gledaš trenutno. SMRT app to nema.
Posto se uopste ne snalazim sa ovom Iris go na browser-u, a vidim da ti ovu tematiku exstra poznajes ajde da te zamolim da mi objasnis kako da dodjem do ovih podesavanja koje pominjes. Kad kliknem na settings dobijam samo ovo (nema opcije za rezoluciju i bitrate):
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    50.4 KB · Pregleda: 55
Jel ta aplikacija radi na android smart TV-u? Ne mogu nigde da je nadjem
 
@terzerak: Ok, piše na mobilnoj aplikaciji :D :D Loše sam zapamtio da je isti taj meni i na sajtu. Ali sam kačio "IT stručnjaku" jednom pre neki dan sadržaj DASH manifest fajla sa Iris Go sajta:

iris_dash.png

Dakle tu se vidi i rezolucija i fremerate :) Znači "High" bi svakako trebalo da ti pusti 1920 x 1080p stream ako to već se ne dešava kad stoji na "Auto" (a trebalo bi da digne na max i tako).

Na mobilnoj app za isti taj menu pišu rezolucija i bitrate.
Istu stvar rade te opcije samo je "label" text različit.

Screenshot_2021-10-11-20-01-12-341_com.huawei.android.Serbia.jpg
 
Ok, hvala..Posto mi je slika ok, da ne cackam, samo mogu da pokvarim..:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno