Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nista dodatno nisam podesavao itd. Gasio sam box i sve ok. Pisem moje iskustvo licno, nije mi rekao Pera a njemu Zika.
 
Ja sam takođe bio shvatio da gašenje anulira mapiranje tastera. Hvala lepo, pokušaću ipak tako. Pokušao sam već sa dodelom statusa home aplikacije lončeru, ali posle gašenja ipak ne mogu dalje od ekrana sa korisničkim imenom i pinom (moje podatke ne prihvata).
 
Pozdrav. Imam igrom slucaja dva HPH07. Ostali su uredjaji od prethodnog stanara, ja ne placam nikakvu pretplatu u mts za to. Skontao sam da su uredjaji okej, samo ne mogu da shvatim kako da izbgnem Iris platformu? Da li je moguce koristiti samo cist android na tom uredjaju? Nema nikakvog tastera za hard reset (rastavljao sam uredjaj), niti mogu da pristupim meniju na bilo koji nacin. A nisam nigde ni pronasao neki firmware za taj model.. A bezveze mi je da ih bacim i da dajem 80-90 eura na novi.. Kontam da ima neka fora, samo sam ja malo zardjao. Hvala! :)
PS. meni je samo vazno da osposbim Netflix i YouTube na tome.
Zasto bi bacio nesto sto nije tvoje vlasnistvo? Uselio se u neciji stan, sa necijom imovinom... 0 grama mozga....

STBovi su vlasnistvo mts-a, i onaj ko je potpisao ugovor je u obavezi da ih vrati na kraju raskida ugovora, u suprotnom mora da snosi troskove 60eur po STBu.
 
Ko ima box pakete sa tv-om ne naplaćuje se
Imam box 3, telefon, internet i tv i pitao sam ih na twitteru pre neki dan i rekose mi da je cena oko 4350 a ja ovako placam 3800 dok traje ugovorna obaveza. Nisam lud da im placam 500 dinara iris aplikaciju. Dal je moguce da je ta njihova podrska toliko losa? Kako to daju razlicite informacije nikako mi nije jasno
 
I ja sam pitao, meni su rekli da je usluga besplatna za korisnike Box 3 (i vecih) paketa, samo se trebalo aktivorati
 
Nista dodatno nisam podesavao itd. Gasio sam box i sve ok. Pisem moje iskustvo licno, nije mi rekao Pera a njemu Zika.
Uspelo s button mapper aplikacijom, hvala puno: posle prvog isključivanja boksa, bila se isključila accessibility usluga koja je neophodna da bi app radila, ali nakon druge aktivacije usluge, opstala je i radi. Sad, koliko će, videćemo. Pogledaću može li box nekako da se ne isključuje uopšte.
 
Imam box 3, telefon, internet i tv i pitao sam ih na twitteru pre neki dan i rekose mi da je cena oko 4350 a ja ovako placam 3800 dok traje ugovorna obaveza. Nisam lud da im placam 500 dinara iris aplikaciju. Dal je moguce da je ta njihova podrska toliko losa? Kako to daju razlicite informacije nikako mi nije jasno
Pa to je nova cena, davno su je povećali, ali ti si pod starim ugovorom. Nema to veze sa aplikacijom
kada budeš, ako budeš, potpisivao novi uogvor, biće ta viša cena. I ja sada plaćam 3899 dinara, jer je stari ugovor
 
jel uspeo neko da instalira iris smart na fire stick 4k? apk kad skinem i istaliram i pokrenem samo crno i vrati me na launcher
 
Instaliraj, ponovo pokreni Firestick, trebalo bi posle da radi ali meni se desava da svaki put moram da brisem cashe i pribudno zatvaram app da bih je pokrneuo ponovo. Ova prva verzija je krs
 
Uspeo sam na HP07 da pokrenem Iris smart preko ATV launchera, medjutim,cim ugasim uredjaj, on se stalno dize u fabricku IPTV app.Da li neko zna, kako da mi se podize uvek u androidu.
Pokusao sam da stavim da je fabricki launcher difoltni,ali se on posle uklj-iskl,uvek dize u fabričku IPTV app.
Hocu uredjaj da koristim na drugom mestu,pa moram da ga podesim da se dize samo u androidu, i posle po potrebi da mogu da ga vratim na fabričku IPTV app.
Probao sam i da ATV launcher ,stavim da je difoltni,ali se ponasa isto.
Kada obrisem ATV launcher,onda mogu da napravim da uvek ulazi u android,ali onda nemam IRIS Smart app.

Preko button mappera,ne mogu da pokrenem Iris smart, koji vi buton maper koristite,mozda me moj zeza?
 
Poslednja izmena:
Aman ljudi 😁

namesti na tom button mapperu da ti na tarabicu aktivira taj atv launcer i gle cuda tu ce biti iris smart i sve ostalo.
 
Daj mi verziju button mappera koju koristis.

Mislis na tarabicu na fizičkom daljincu?
 
Da.
Ukucaj button mapper apk i prvu skini. Pokreni i namesti, tj podesi da ti aktivira atv launcer. Kod mene sam ja namestio na tarabicu, ti ako hoces stavi na zvezdicu.
 
Gde si kod tebe nasao tarabice i zvezdice na daljincu, koji daljinac koristiš?

Ja koristim Air Mouse,na mom nema tih tarabica i zvezdica.

Nije meni problem ATV launcher, kad njega instaliram ,ne mogu da namestim da ostane stalno u androidu.Znaci njega ne mogu da koristim,treba mi mi button maper,da mi direktno pokrene Iris smart app, ili nesto drugo,da imam iris smart,ali da i posle uklj .iskl ostane u androidu.
Da li kod tebe,HP07 moze stalno da ostane u androidu?
 
Poslednja izmena:
Daljinac od pomenutog boxa. Skroz dole levo i dole desno.
 
To sam i probao,ali nece,vidim iz mappera iris smart,ali se ne pokrece.

Da li ti pokreces direktno Iris smart iz mapera,ili moras preko launchera?
 
Namestio sam da mi aktivira atv launcer na tarabicu. Jednim klikom sve je tu, iris smart, tidal, yt, kodi itd.
 
Ok,to mogu i ja,ali pogledaj kada iskljucis HP07,da li se posle dize u android, ili ide direktno u MTS IPTV.
Uzgred,kod mene se ATV vidi najnormalnije,nije mi poreban maper.

Kao da nemamo isti boks, ili koristimo različite verzije mapera ili ATV-a.
 
Dize tv, klikom jednim na tarabicu eto me u launceru.
 
Nije mi to problem, ugasi iz struje ,pa upali HP07,gde se podiže, u android ili u MTS IPTV?
 
Dize mts iptv jel to ok. Jel smo se razumeli?

Nemam lan, povezan je na wifi, javi gresku jel to ok.

Stisnem tarabicu istog trenutka aktivira launcer atv i sve je tu sto sam instalirao i sve radi. Jel to ok?
 
Mislim da se ne razumemo.

-Instalirao sam ATV.
-Instalirao sam button mapper.
-Podesio da mi mapper otvori ATV.
-Otvorio Iris smart iz ATV-a.
-SVE RADI.
ALI
Ako ugasim HP07, da bi ga na primer odneo na drugu lokaciju,i tamo ga ukljicim,on se diže u MTS IPTV, i dalje prebacivanje u ANDROID nije moguće, odnosno nije vise moguce pokrenuti IRIS Smart.
Problem pravi ATV Launcher, on kada se obrise, moguce je namestiti da se diže samo u Android,ali onda ne mogu da otvorim Iris smart.
Ili je resenje u drugom Launcheru, ili da se iz mappera,direktno udje u Iris Smart.
 
MTS IPTV je Android app i radi na Android OS. Dakle sve što radiš je prebacivanje između 2 Android aplikacija / napuštanje zatvora MTS Launcher-a a ne "prebacivanje u Android" pa posle u ne—Android.
 
Zanima me samo gledanje IRIS SMART app,i nista vise,na HP07.

To nisam uspeo da namestim, ne znam vise kako da objasnim.
 
Da li na tom Skyworth boxu:

1) ima ADB pristup kroz WiFi?
2) da li USB Debug ostaje enabled i posle prekida struje, reboot uređaja i ostalog?

3) da li gasi i WiFi pri prekidu struje? :D

Ako imaš uvek dostupan ADB onda čak i ako stvarno stalno gasi / disable Button Mapper Accessibility servis pri prekidu struje može pomoću "Remote ADB Shell" aplikacije na mobilnom da se pristupa Android Settings-u i re-aktivira Button Mapper tako da dalje se koriste mapiranja sa daljinca.
 
Nije tu problem.

U android delu ima opcija za difoltni HOME APP.
Tu se nalaze dve opcije i obe rade.
Jedna je da difoltni bude Android Launcher,a druga je da MTS IPTV bude difiltni.
Obe rade,ALI,kada se instalira ATV Launcher, on pokarambasi DEFAULT HOME APP, tako da sta god ti stavis u difoltni home app, on po gasenju struje,sve to ne upamti.
 
Uzmi daljinski molim te. Procitaj sta sam napisao sve kristalno jasno. Mislim da bi dete od 9 godina odradilo kako se kaze i kako radi.
 
A zašto uopšte to pokušavaš?
Zašto hoćeš da koristiš tu smart app?
Ne plaćaš više mtsu pa si nabavi nečiji nalog?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno