Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene nije, sad proverio, i dalje 1.27.0 Iz Smedereva sam.
I kod mene je bio 1.27.0, ali nakon reseta STB preko daljnskog upravljaca je povukao 1.30.0.
Ima promena sa ovom verzijom na mojim Q11 uredjajima. Ja sam imao problem da mi oznaka pauze stalno stoji na ekranu nakon zavsetka ili stopiranja gledanja programa unzad.
Sada radi normalno. Ima promena i nakon zavrsetka gledanja unazad neke emisije, sada dozvoljava gledanje sledece emisije koja se nalazi iza predhodno vracene, tj nema odmah stopiranja i vracanja na normalni program nakon zavrsetka unazad gledane emisije.
 
Ova informacija piše na radnom nalogu, ako si ga sačuvao, dobija se zajedno sa ugovorom. Ako nisi, vidi u mts aplikaciji da li to negde piše, ili u krajnjem slučaju okreni CC da ti izdiktiraju korisničko ime.
Ah to, našao sam - Hvala
 
Novi korisnik je u pitanju, pitaću komšiju ima li taj radni nalog pošto je njegov TV u pitanju
Ми смо јуче обновили уговорну обавезу и захтевали смо промену терминалне опреме.
Звали су из централе (Панчево) и рекли да не гасимо опрему и да ће они како кажу у жаргону "убити" старе Q11 модеме и унети нове, односно HPHO7.
Прошло је око пола сата, на оба ТВ-а се појавила нека грешка.
Дошао техничар, заменио, ажурирало се и све је прорадило.


Очигледно, када си потписивао уговор, преузео си опрему у пословници и та радница/радник није упутила захтев за унос Стб-ова техничарима у Централи.
Због тога при паљењу ти тражи корисничко име/лозинку.
Овај случај нам се десио када је деда потписао уговор за Бокс 2, па смо ми звали кориснички центра.После пола сата, звали из Панчева и рекли нам да сликамо са кутије ону као декларацију (послали на вибер), неки силни бројеви.
Лик унео у систем и све прорадило у наредних неколико минута.
 
I meni trazi svaki put user i pass kad ugasim box na duze. Ima li resenja osim da ga ne gasim uopste?
 
Ja moj nisam gasio 2 godine. Jedino kad nestane struja. Inače, onaj beli je u pitanju.
 
Јуче смо добили нове модеме HPHO7.
Дошао техничар, заменио је опрему и сам је Ирис повукао ажурирање.
Ништа нисам ново приметио, сем да је можда мало флудиније кретање кроз мени, видео клуб и слично.
Из Панчева сам.

Да ли си нови корисник или си обновио уговор?
Kako si uspeo da dobijes nove stb uredjaje, na koju foru? Pokusao u poslovnici MTS-a i ne moze, samo ako se pokvari, a imam tri komada?
I kod mene je bio 1.27.0, ali nakon reseta STB preko daljnskog upravljaca je povukao 1.30.0.
Ima promena sa ovom verzijom na mojim Q11 uredjajima. Ja sam imao problem da mi oznaka pauze stalno stoji na ekranu nakon zavsetka ili stopiranja gledanja programa unzad.
Sada radi normalno. Ima promena i nakon zavrsetka gledanja unazad neke emisije, sada dozvoljava gledanje sledece emisije koja se nalazi iza predhodno vracene, tj nema odmah stopiranja i vracanja na normalni program nakon zavrsetka unazad gledane emisije.
Da, i ja sam sinoc restartovao stb-ove i povukao 1.30.0 Oznaka pauza se vise ne pojavljuje, iritiralo me je to... drugo je po meni sve isto. Takodje imam q11.
 
Kako si uspeo da dobijes nove stb uredjaje, na koju foru? Pokusao u poslovnici MTS-a i ne moze, samo ako se pokvari, a imam tri komada?

Da, i ja sam sinoc restartovao stb-ove i povukao 1.30.0 Oznaka pauza se vise ne pojavljuje, iritiralo me je to... drugo je po meni sve isto. Takodje imam q11.
Сад ћу ти подуже објаснити каку смо зезанцију имали са њима.

Стари уговор нам је важио до 12.06.2021. године.
Знао сам да постоји она цака да се може обновити уговор ако је остало мање од три месеца.
Звали у априлу, кад оно не дају.
Имали смо Бокс 3 (Фиксна+ТВ Макс ХД+Нет 100)-ВДСЛ2 и хтели смо да пређемо на Бокс 4 Црвени.
Питао због чега не може и ако је је тада стари Бокс 3 по цени од 3.899 дин јефтинији за целих 100 дин од Бокса 4 Црвеног- 3.999 дин.
Они, па знате таква је политика компаније, да не може брзина од 100 да падне на 20 и не може са Макс на Старт ХД пакет.
У фазону може као једна лествица доле, не више.(може бели и плави)
Ок сачекали јун, мама прешла из Теленора у МТС, њен број убацили у Бокс 4.
Тако да сада имамо Бокс 4 црвени.
Узели смо таблет по цени од 400 дин/месечно, неки Хуавеј и због тога не дају 4 месеца по динар, него три.
Па реко кад је тако, молим да се замени опрема.
Гањао се фазон 7 дана са корисничким центром, кад оно зове Панчево, да ли смо код куће да дођу и донесу нову опрему, реко сјајно.😂😀😂
Добили смо два комада HPHO7, могу да приметим и ако се не разумем ово, нови "лете" у односу на q11.
Још један адут смо имали, а то је да немамо оптику, па онда мало и ту се расправљали и попустили су што се тиче давања нове опреме.
Питао сам их да ли ће таблет правити проблем када будемо радили анекс односно мењање брзине-инфраструктуре, рекли су да неће.

Генерално мајстори/техничари нису проблем и знају шта раде, кључ проблема је у корисничком центру.

Имам потребу да похвалим неке раднике из корисничког центра-оператер Немања и Иван.
Радника из МТС (Панчево) Александар "Саша" који нам је донео опрему.
И такође, инжењер Иван који је успео да поправи/намести сервер како ми је рекао за град Панчево, који омогућава да имамо додатне сервисе (Новинарница, Време, Ред летења и Спорт уживо)

Оптика у Панчеву биће комплет готова до децембра ове године.(инфо за суграђане)

Надам се да нисам угушио остале форумаше.😀
 
Сад ћу ти подуже објаснити каку смо зезанцију имали са њима.

Стари уговор нам је важио до 12.06.2021. године.
Знао сам да постоји она цака да се може обновити уговор ако је остало мање од три месеца.
Звали у априлу, кад оно не дају.
Имали смо Бокс 3 (Фиксна+ТВ Макс ХД+Нет 100)-ВДСЛ2 и хтели смо да пређемо на Бокс 4 Црвени.
Питао због чега не може и ако је је тада стари Бокс 3 по цени од 3.899 дин јефтинији за целих 100 дин од Бокса 4 Црвеног- 3.999 дин.
Они, па знате таква је политика компаније, да не може брзина од 100 да падне на 20 и не може са Макс на Старт ХД пакет.
У фазону може као једна лествица доле, не више.(може бели и плави)
Ок сачекали јун, мама прешла из Теленора у МТС, њен број убацили у Бокс 4.
Тако да сада имамо Бокс 4 црвени.
Узели смо таблет по цени од 400 дин/месечно, неки Хуавеј и због тога не дају 4 месеца по динар, него три.
Па реко кад је тако, молим да се замени опрема.
Гањао се фазон 7 дана са корисничким центром, кад оно зове Панчево, да ли смо код куће да дођу и донесу нову опрему, реко сјајно.😂😀😂
Добили смо два комада HPHO7, могу да приметим и ако се не разумем ово, нови "лете" у односу на q11.
Још један адут смо имали, а то је да немамо оптику, па онда мало и ту се расправљали и попустили су што се тиче давања нове опреме.
Питао сам их да ли ће таблет правити проблем када будемо радили анекс односно мењање брзине-инфраструктуре, рекли су да неће.

Генерално мајстори/техничари нису проблем и знају шта раде, кључ проблема је у корисничком центру.

Имам потребу да похвалим неке раднике из корисничког центра-оператер Немања и Иван.
Радника из МТС (Панчево) Александар "Саша" који нам је донео опрему.
И такође, инжењер Иван који је успео да поправи/намести сервер како ми је рекао за град Панчево, који омогућава да имамо додатне сервисе (Новинарница, Време, Ред летења и Спорт уживо)

Оптика у Панчеву биће комплет готова до децембра ове године.(инфо за суграђане)

Надам се да нисам угушио остале форумаше.😀
Hvala na odgovoru. Meni istice ugovor 3.10.2021 pa cemo videti. Iskreno imam lika u MTs-u koji bi mi zamenio, ali sam ga vec iscimao za ove q11 kada su izasli, imao sam one bele glomazne. Morao je da mi menja komad po komad nedeljno. Sada bih izbegao opet da ga cimam. Sam sam ih povezao, nije mi bio potreban monter, mada tako zahtevaju, zaobisli smo i tu formanlost.
 
Listajuci sad kanale setih se da je u mts od skoro madjarski M4 Sport u posebnom paketu. Vidim imaju prenose evropskog prvenstva po programskoj semi.
Da li neko zna, jesu li prenosi ovih utakmica skremblovani?
 
Ирис је ажуриран са 1.27.0 на 1.30.0.
Да ли је неко приметио неке новине? ( Ја нисам)
Ja sam na iRiSu verzija:1.30.0, jedino što sam primetio da, kada prebacujem kanale na traci "kanal-trenutno uživo" tekst ispisuje ceo naziv programa koji ide uživo. Recimo pre je bilo statično i nisi mogao da vidiš šta se trenutno emituje tj koja je emisija-film-utakmica i morao si da na klikneš na daljincu info pa više informacija na meniju sa ekrana.
 
Listajuci sad kanale setih se da je u mts od skoro madjarski M4 Sport u posebnom paketu. Vidim imaju prenose evropskog prvenstva po programskoj semi.
Da li neko zna, jesu li prenosi ovih utakmica skremblovani?
Hvala na informaciji,taman da odgledam za 120 dindzi evropsko u fudbalu
 
Bilo bi previse lako da moze na ovu foru, izdrzali bi se i madjarski komentatori.:)
krastavac, ocekivano.
 
Hteo sam da gledam seriju na FOX CRIME danas u 14.00 ukucam 225 kad ono HBO na 226 HBO2 i tako dalje HBO 3 i Cinemax 1,2
Nisam našao info da su menjali raspored kanala ili je neka njihova ludorija.Info daje raspored emisija za kanal na primer FOX međutim kanal je HBO nešto su polupali lončiće.
 
Poslednja izmena:
Menjaju raspored, tj. pretumbavaju veoma cesto ovih dana... Fox crime je sad na 220.
 
Najviše mi smeta što su CineStar TV kanale sa pozicija 200-203, premestili na 246-249, a prečice za kanale na daljimskom nisam uspeo da podesim. Dok je bila platforma pre Irisa, prečice sam mogao da podesim. Sada moram da pritiskam 3 tastera na daljinskom da bi došao do CineStar TV kanala.
 
Ima li neko sledeci problem?
U video klubu pristupim prethodno gledanom sadrzaju sa namerom da nastavim dalje, slika krene, brojac pokazuje 00:00. Probam da premotam, napred nazad, krene kocenje slike. Probam da se prebacim na tv uzivo, i dalje stoji sadrzaj iz video kluba na ekranu. Desilo se i sa ekran bude crn a pokazuje meni za promenu kanala.
 

Prilozi

  • 20210616_084109.jpg
    20210616_084109.jpg
    188.9 KB · Pregleda: 27
  • 20210615_220054.jpg
    20210615_220054.jpg
    102.3 KB · Pregleda: 28
  • 20210615_220007.jpg
    20210615_220007.jpg
    190.8 KB · Pregleda: 27
Posto sam video iz prethodnih komentara da se obicne android aplikacije mogu instalirati na STB HPH07 uredjaj flesovanjem, da li postoji mogucnost da se uredjaj koristi kao samostalni android uredjaj tj. da ne moram biti pretplacen na neki od paketa vec ga koristiti iskljucivo za aplikacije koje sam skinuo na njega? Tipa da instaliram youtube na uredjaj, ponesem ga u drugu zemlju, ubacim u struju i vezem HDMI kablom za tv, zakacim na net i gledam youtube?
 
Trenutno sam zaglavljen na Login delu (korisnicko ime i lozinka(PIN)) za koje mi sta god da napisem baca error ERR - 157022010: request ca device is invalid, [request deviceModel=HPH07@IPTV,catypes=[6],configcatypes=[3]]. Do sada sam probao da flashujem novi android preko sd kartice i flesa ali ih ne prepoznaje, nema reset dugme da bih usao u recovery mod i odatle odradio update, a ne mogu da stignem dalje od logina kako bih instalirao aplikacije
 
Poveži lepo box, lan kabal itd. Iskljuci ga iz struje, zatim ukljuci, pusti da se pokrene i kad krene televizija normalno da radi, objasniću ti kako da instaliraš aplikacije, bez flesovanja itd...
 
Problem je sto nisam pretplacen na mts tako da se televizija svakako nece pokrenuti :D Meni samo treba da bypassujem inicijalni login da bih stigao do iris menija gde mogu dodavati aplikacije i za to koristiti STB uredjaj, bez mogucnosti da gledam TV
 
Ok i ja koristim uredjaj samo za aplikacije, ali imam mts tv pa sam to lako odradio uz pomoc button mapper-a…

gde nabavljate te boxove i koliko placate :)
 
Posto sam video iz prethodnih komentara da se obicne android aplikacije mogu instalirati na STB HPH07 uredjaj flesovanjem, da li postoji mogucnost da se uredjaj koristi kao samostalni android uredjaj tj. da ne moram biti pretplacen na neki od paketa vec ga koristiti iskljucivo za aplikacije koje sam skinuo na njega? Tipa da instaliram youtube na uredjaj, ponesem ga u drugu zemlju, ubacim u struju i vezem HDMI kablom za tv, zakacim na net i gledam youtube?
I mene zanima da li je moguce flashaovati ovaj uredjaj i koristiti ga kao obican android uredjaj?
 
@zmaj011 Taj uređaj nije tvoje vlasništvo, pa čak i da može, time bi ga ti uništio i bio bi dužan da Telekomu nadoknadiš cenu uređaja koja iznosi oko 100€ ako se dobro sećam iz novih ugovora, pa ti se više isplati da uzmeš neki Mi Box koji barem ima krštenu DRM podršku i radi bez ikakvih trikova i modifikacija.
 
@zmaj011 Taj uređaj nije tvoje vlasništvo, pa čak i da može, time bi ga ti uništio i bio bi dužan da Telekomu nadoknadiš cenu uređaja koja iznosi oko 100€ ako se dobro sećam iz novih ugovora, pa ti se više isplati da uzmeš neki Mi Box koji barem ima krštenu DRM podršku i radi bez ikakvih trikova i modifikacija.
Hvala na savetu, ovo znam i sam ali da se vratimo na moje inicijalno pitanje da li neko zna proceduru za factory reset?
 
@zmaj011 Taj uređaj nije tvoje vlasništvo, pa čak i da može, time bi ga ti uništio i bio bi dužan da Telekomu nadoknadiš cenu uređaja koja iznosi oko 100€ ako se dobro sećam iz novih ugovora, pa ti se više isplati da uzmeš neki Mi Box koji barem ima krštenu DRM podršku i radi bez ikakvih trikova i modifikacija.
Q2 je 100 eura. stb box je 61 euro iz ugovora...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno