Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je moguce na huawei stb q11- preko av out se spojiti na pojacalo /AVR risiver kako bi zvuk isao preko muzckog sistema jer ima neko iskustva sa tim.
 
Pre neke dve nedelje su uveli optičku infrastrukturu u moju zgradu, a danas mi je dolazio njihov promoter u vezi Box ponude.
Odlučio sam se sa Box 3 (fiksni + Net400 + TV Max) i rečeno mi je da će verovatno za nekih 15-20 dana doći majstori da mi razvuku kablove.

E sad, promoter je bio kod mene u stanu skoro sat vremena i uz kaficu sam uspeo da saznam neke zanimljive informacije, na primer:

  • Arena Sport 6,7,8 i 9 bice uvrsceni u ponudu najverovatnije u julu mesecu.
  • Italijanska fudbalska liga definitivno ostaje na Areni i naredne tri godine.
  • Planira se kupovina Premijer lige kada Englezi raspisu tender za ovo podrucje.
  • CineStar Premiere 1 i 2 bice uvrsceni u ponudu najverovatnije u septembru.
  • Takodje, ocekuje se da do kraja godine u ponudu bude uvršćena i Prva Plus.

Nažalost, ne postoji ni trunka sanse da u ponudi kanala budu i Sport Klubovi.
 
Da li je moguce na huawei stb q11- preko av out se spojiti na pojacalo /AVR risiver kako bi zvuk isao preko muzckog sistema jer ima neko iskustva sa tim.

Može imaš kablove u kutiji bananica u STB beli i crveni činč u pojačalo.Ja sam tako povezao i radi.
 
Da li je moguce na huawei stb q11- preko av out se spojiti na pojacalo /AVR risiver kako bi zvuk isao preko muzckog sistema jer ima neko iskustva sa tim.

Može imaš kablove u kutiji bananica u STB beli i crveni činč u pojačalo.Ja sam tako povezao i radi.
Ako se Iris uvek "slusa" preko AV risivera, a Q11 povezan sa TVom preko HDMI, pa, logicnije je da se poveze TV audio izlaz sa AV risiverom. Tako sve sto dolazi sa Q11 i iz TV ide preko AV risivera. Ako je AV risiver u visoj klasi od TVa onda HDMI ide u risiver, a drugi HDMI iz risivera u TV. Ako je TV u visokoj klasi a risiver u nizoj, onda HDMI ide u TV, a iz TVa ide digitani koaks kabal u AV, ako ima tu mogucnost, a ako nema onda tek opticki [TV se podesi da zvuk ide pass through kao i Q11]. Ukoliko AV ima pass through opcju i za zvuk i za sliku na HDMI konekciji onda jednostano se ide HDMI u AV pa drugi HDMI u TV, sa podesenim opcijama po zelji u AV [uz obavezan ARC na AV i TV].
 
Poslednja izmena:
Pre neke dve nedelje su uveli optičku infrastrukturu u moju zgradu, a danas mi je dolazio njihov promoter u vezi Box ponude.
Odlučio sam se sa Box 3 (fiksni + Net400 + TV Max) i rečeno mi je da će verovatno za nekih 15-20 dana doći majstori da mi razvuku kablove.

E sad, promoter je bio kod mene u stanu skoro sat vremena i uz kaficu sam uspeo da saznam neke zanimljive informacije, na primer:

  • Arena Sport 6,7,8 i 9 bice uvrsceni u ponudu najverovatnije u julu mesecu.
  • Italijanska fudbalska liga definitivno ostaje na Areni i naredne tri godine.
  • Planira se kupovina Premijer lige kada Englezi raspisu tender za ovo podrucje.
  • CineStar Premiere 1 i 2 bice uvrsceni u ponudu najverovatnije u septembru.
  • Takodje, ocekuje se da do kraja godine u ponudu bude uvršćena i Prva Plus.

Nažalost, ne postoji ni trunka sanse da u ponudi kanala budu i Sport Klubovi.
Još kad bi poslozili kanale da ima nekog reda i rasporeda i da uvedu vraćanje unazad za sve HD kanale.
 
Ako se Iris uvek "slusa" preko AV risivera, a Q11 povezan sa TVom preko HDMI, pa, logicnije je da se poveze TV audio izlaz sa AV risiverom. Tako sve sto dolazi sa Q11 i iz TV ide preko AV risivera. Ako je AV risiver u visoj klasi od TVa onda HDMI ide u risiver, a drugi HDMI iz risivera u TV. Ako je TV u visokoj klasi a risiver u nizoj, onda HDMI ide u TV, a iz TVa ide digitani koaks kabal u AV, ako ima tu mogucnost, a ako nema onda tek opticki [TV se podesi da zvuk ide pass through kao i Q11]. Ukoliko AV ima pass through opcju i za zvuk i za sliku na HDMI konekciji onda jednostano se ide HDMI u AV pa drugi HDMI u TV, sa podesenim opcijama po zelji u AV [uz obavezan ARC na AV i TV].
Avr je stara generacija bez HDMI veze jedina opcija je Av out na huawei stb q11 pa u risiver -proleter je povezao i radi.Takodje mi je opcija da se preko Audio izlaza SPDIF (optički) na TVu prikljucim na pojacalo – AV risiver i to je bolje jer osim kanala i media plejer i i sve ostalo bi moglo da se zvucno isprati preko Avr-a ali trenutno se dopisujem sa Tesla podrskom da li u tom slucaju ostaje mogucnost da kada ne ukljucim Av risiver ostanu aktivni zvucnici na TV-u jer preko risivera bi povremeno slusao a vecinom zvuk bi isao sa Tv-a.Risiver mi je udaljen od Tv-a zato sve proveravam pre kupovine kablova i prikljucenja sta i kako jer i samo povezivanje mi otezano zbog namestaja u uredjaja .
 
Uz box 3 paket je moglo da se koristi iris go valjda do 31.7. a sad je izgleda fee sve dok traje ugovorna obaveza
 
U box 3 i box 4 paketu, aplikacija Iris Go je free.
 
Još kad bi poslozili kanale da ima nekog reda i rasporeda i da uvedu vraćanje unazad za sve HD kanale.
Bas tako.Sve dok je EON neuporedivo napredniji, plaćaću ga,pa sta kosta da kosta.Ako u skorije vreme, nesto ne urade po tom pitanju, smanjicu BOX paket na jedan ispod, takao da me EON van mreze ,kosta pa takoreći nista.
Kazna mora da usledi,previse se čekaju neke osnovne stvari.
Ako ipak urade nesto, onda EON ,spustam samo na sport paket.
 
Da li još neko ima problem sa favorite listom, imam dva irisa i dok radi jedan sve je ok, kada uključim drugi konfiguracija se prebaci na svi kanali i ne prikazuje samo favorite listu kanala.
 
Da li se još nekome dešavaju problemi da Arena Sport kanali nekad ne rade u toku noći. Sinoć dok je bio prenos NBA nije bilo slike, pokušao sam danas i da vratim utakmicu Denvera ali ne dozvoljava, ni preko HPH 07, ni preko iris go. Mislim da je ovo treći put za poslednjih desetak dana da nema prenosa nekih NBA utakmica. Pitao sam preko CC i odgovor je da je bilo tehničkih problema, ne znam ima li to veze sa prelaskom studija u Sava centar, jer drug koji ima Arena Cloud je normalno mogao da gleda.
 
Da li se još nekome dešavaju problemi da Arena Sport kanali nekad ne rade u toku noći. Sinoć dok je bio prenos NBA nije bilo slike, pokušao sam danas i da vratim utakmicu Denvera ali ne dozvoljava, ni preko HPH 07, ni preko iris go. Mislim da je ovo treći put za poslednjih desetak dana da nema prenosa nekih NBA utakmica. Pitao sam preko CC i odgovor je da je bilo tehničkih problema, ne znam ima li to veze sa prelaskom studija u Sava centar, jer drug koji ima Arena Cloud je normalno mogao da gleda.
Ne radi ni meni arena, isto sinoc pokusavao da gledam NBA i evo sad opet pokusavam i nope...
 
Ista situacija.
Iris tv.nije moglo da se odgleda do kraja.tj,premota.
Dodje do odredjene sekvence i gasi se premotavanje.
 
Ima li načina da se promeni komentator na Eurosportu na engleskog? Probao sam da pritisnem onaj crveni kružić na daljinskom i izlazi samo srpski jezik, tako da tu ne mogu ništa, a što se tiče ulaska u podešavanja kucanjem koda, tamo isto nisam našao ništa. HPH 07 box je u pitanju.
 
nema
 
Da li je neko uspeo na nokia ruteru da sredi wifi za irisTV?
 
moze li mala pomoc kako da se ponovo aktivira lan, prikazuje samo opcije za wifi?
 

Pitanja u vezi Skyworth HPH07,​

1. Uredjaj je AndroidTV ili klasican Android? (Znam da je Android OS skroz "sakriven")
2. Da li i dalje moze da se nakaci samo na WIFI a da radi i IPTV i instalirane apps (po ovde ranije kacenom uputstvu, da bih preskocio cupanje kabla posto softversko gasenje LAN-a vidim da ne dolazi u obzir)?
3. Smart Youtube Next cini mi se da je receno da radi. Kodi vidim da moze, da nije probao Elementum addon, kako se ponasa? Takodje Stremio i Rokkr?
 
Može li se na HPH07 - može li se snimiti emisija na eksterni hard?
 
Ирис је ажуриран са 1.27.0 на 1.30.0.
Да ли је неко приметио неке новине? ( Ја нисам)
 
Ljudi namestio sam jos neke stvarcice, da bi se lepo koristio ovaj Android sto smo dobili na novom STB model ( HPH07 ):

  • Instalirao sam aplikaciju Button Mapper ( stavio sam da jednim klikom # na daljnskom bude home dugme, dva klika # vrati na IPTV i drzanje # bude recent tj da mi pokaze u koje sam aplikacije usao.
  • instalirao sam ATV Launcher, da izgledao kao Android TV.
  • Par aplikacija kao sto su Eon, Youtube i Netflix.Pogledajte prilog 303610
Sta sam jos pokusao,
  • povezivanje misa i tastature preko Bluetooth ( Radi )
  • Povezivanje misa i tastature preko WIFi ( Radi )
  • kontrolisanje uredjaja preko telefon u mom slucaju preko iOS, instalirate aplikaciju Android remote, izaberete daljinski po zelji i konektuje te se na IP andresu na kom je stb. Pre toga morate da aktivirate Developer Options i unutar te opcije USB debugging na STB da bi funkcionisalo.
  • Normalno nema Google Play prodavnica, nema Google servisa, to mora da se flesuje itd…
  • Sve aplikacije sto sam skinuo je sa sajta ApkPure, prebacite na flesku pa ubacite u STB i instalirate.

Tako da mozete instalirati Android aplikacije.
Ako jos nesto zanimljivo namestim, javljam.
Poz ljudi
Ja sam pre neki dan dobio HPH07 i još uvek ne mogu da provalim kako da ga nateram da uđe u USB. Boks me bavesti da je usb priključen, ali ne nudi nikakve opcije niti ih u boksu ima.
 
Ima li neko ideje šta ovde treba da se upiše?
Na ugovoru ništa ne piše, povezan je preko MTS interneta..

IMG_20210612_092943_copy_1008x754.jpg
 
Ova informacija piše na radnom nalogu, ako si ga sačuvao, dobija se zajedno sa ugovorom. Ako nisi, vidi u mts aplikaciji da li to negde piše, ili u krajnjem slučaju okreni CC da ti izdiktiraju korisničko ime.
 
Kod mene nije, sad proverio, i dalje 1.27.0 Iz Smedereva sam.
Јуче смо добили нове модеме HPHO7.
Дошао техничар, заменио је опрему и сам је Ирис повукао ажурирање.
Ништа нисам ново приметио, сем да је можда мало флудиније кретање кроз мени, видео клуб и слично.
Из Панчева сам.
Ima li neko ideje šta ovde treba da se upiše?
Na ugovoru ništa ne piše, povezan je preko MTS interneta..

Pogledajte prilog 309218
Да ли си нови корисник или си обновио уговор?
 
Јуче смо добили нове модеме HPHO7.
Дошао техничар, заменио је опрему и сам је Ирис повукао ажурирање.
Ништа нисам ново приметио, сем да је можда мало флудиније кретање кроз мени, видео клуб и слично.
Из Панчева сам.

Да ли си нови корисник или си обновио уговор?
Novi korisnik je u pitanju, pitaću komšiju ima li taj radni nalog pošto je njegov TV u pitanju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno