Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Ja ne koristim zastitu za ekran već par godina, samo case za ledja, i to obicno original apple. Nikada nije bilo niti jedne ogrebotine na ekranu niti jednog telefona. Tako mi je ruzno kad vidim ono staklo koje pocne da se odvaja, uf... ali treba paziti, neko nosi kljuceve zajedno s telefonom, tu ni staklo ne pomaze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mikro ogrebotina ima koliko hoces na X nisam imao vecih za godinu dana, ali je brat uspeo da za dve nedelje napravi lepo vidljivu na ekranu... Sad je stavio zastitu koja je to prikrila pa se ne vidi inace je bas nerviralo.

na Xs za sada su samo sitne... :)
 
Nije vam klizav telefon sad u ovim hladnim danima kad ga nosite već bez case-a?
 
navikao sam se vec kako da ga nosim, u pocetku je bas bilo zeznuto :)
 
Naručio sam Whitestone Dome, da iskoristim "crni petak", i odlično sam prošao...jedno 20000 će da me izađu dva komada.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se ekran na X povrsinski izgrebao kroz par dana pa nisam rizikovao na Xs. Na svim X-evima koje sam imao (2-3 kom) stavljao sam “Baseus 5D Tempered Glass Pet Soft 0.23mm”. Uklopi se preko celog ekrana a po ivici je oblozeno nekom gumom, izgleda savrseno i deluje da ni nema staklo. Samo na jednom telefonu mi se duzinom leve strane pojavio vazduh ispod jer ga nisam dobro nacentrirao, ostali savrseni i 3-4 meseca posle lepljenja.
Sad na XS imam privremeno neko obicno staklo a za vikend cu mu nabaciti pomenuti Baseus.

Masku koristim neku noname poput Benks Magic Lollipop, a planiram uzeti Benksa posto mi je ova sad pukla. Osim ako neko nema predlog za neku providnu a da je kvalitetna i cvrsta?


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Naručio sam Whitestone Dome, da iskoristim "crni petak", i odlično sam prošao...jedno 20000 će da me izađu dva komada.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Sta je tu dobro covece? 200e skoro za zastitna stakla? [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ja znam da su cene bile 50ak eura?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ironija...
39.37e za iPhX,
45e za S9,
19.07e transport,
3929,51 rsd ( carina i PDV ),
3240 rsd, usluga carinjenja kod DHL-a.

26.11. poslali, 27.11. pristiglo...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono kad furas telefon u vrednosi zastitnog stakla za drugi. Dobro, dva komada... [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cafele, baseus imaju Crystal clear hard case. Mislim da imaju imak i Mofi, ali pogledaj još.
Meni se ekran na X povrsinski izgrebao kroz par dana pa nisam rizikovao na Xs. Na svim X-evima koje sam imao (2-3 kom) stavljao sam “Baseus 5D Tempered Glass Pet Soft 0.23mm”. Uklopi se preko celog ekrana a po ivici je oblozeno nekom gumom, izgleda savrseno i deluje da ni nema staklo. Samo na jednom telefonu mi se duzinom leve strane pojavio vazduh ispod jer ga nisam dobro nacentrirao, ostali savrseni i 3-4 meseca posle lepljenja.
Sad na XS imam privremeno neko obicno staklo a za vikend cu mu nabaciti pomenuti Baseus.

Masku koristim neku noname poput Benks Magic Lollipop, a planiram uzeti Benksa posto mi je ova sad pukla. Osim ako neko nema predlog za neku providnu a da je kvalitetna i cvrsta?


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Ironija...
39.37e za iPhX,
45e za S9,
19.07e transport,
3929,51 rsd ( carina i PDV ),
3240 rsd, usluga carinjenja kod DHL-a.

26.11. poslali, 27.11. pristiglo...



Sent from my iPhone using Tapatalk

A šta je toliko posebno kod tog stakla kada ti se isplati da ga platiš 10.000?
 
Dobija se uv lampa. Dobro ako neko voli da lakira nokte. [emoji16]
Najbolje staklo na tržištu, zbog toga i košta toliko. U normalnim zemljama ispada to jeftinije, nije baš 100$.
 
Ja sam već dva whitestona uzeo do sada...s8 bio 29$ na nekoj akciji, sada za note 9 34$ (lampu sam sačuvao)! E sad što smo mi tu gde jesmo pa izađe 10k je neka druga priča nažalost.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Aha, okej. Posto 30-ak dolara i ima smisla, 80€ bas i ne. Ja sam uzeo neko u Balkanskoj, 1000 din. Zadovoljan sam, ne vidi se uopšte (nije odsečen notch), nema vazduh i slaže se sa apple leather case.
 
Ja sam jedno vreme imao Pitaka zaštitno staklo, i uopšte nisam bio zadovoljan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije puno,dao sam preko 40€ prosle godine u Minhenu za panzer glass za Note 8,koje nije ni q... valjalo,obicno smece. A pritom nema nista od te dodatne opreme za montazu. Nije problem cena(pogotovo kada razbijes iPX,ili vise njih [emoji849][emoji1])koliko dostupnost,kupim ono sto mogu da nadjem u prodavnici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo me je smorio S9+ a nema ništa zanimljivo da ga zameni pa sam rešio da dam još jednu šansu iPhone-u ali ovog puta malo na duže. Uzeo sam Max i sad posle 3 dana sa njim sam se malo navikao.

Kada sam prihvatio drugačija rešenja u odnosu na Android, počeo sam da uviđam prednosti iOS-a. Treba još malo vremena za utiske ali za sad baterija odlična, kamera super, brzina i fluidnost, kod tatstature mi fale brojevi na prvoj strani ali generalno brže kucam, notch smara ali šta da se radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam još probao. Ne to nego čini mi se da je preciznija nego kod S9.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je na Note bila bas dosta sabijena Samsung tastatura,u problemu je svako ko ima malo vece prste. Ne mogu da zamislim kako to tek izgleda na jos uzem ekranu... Ima i ova stock iP nekih nedostataka,ali mi je uvek bila ubedljivo najkomotnija za kucanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Gboard po mom mišljenju bolja opcija od stock tastature, bar za moje potrebe. Glide typing mi mnogo olakšava kucanje. Jedino mi fali haptic feedback dok kucam, ali navikoh se da ga nema.

Je l' beše Apple ne dozvoljava da se to implementira uz priču da bespotrebno troši bateriju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone generalno ima najbolju tastaturu. Ne znam cemu potreba za Gboard.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Glide typing i layout same tastature.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tastatura na mom iPhonu 8 je jednako precizna kao i Gboard na One Plus 6 koji koristim uporedo. Meni lično Gboard inovativnija od iPhonove koja onako ume da “priraste srcu” ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Više puta sam joj dao šansu jer mi se svidja koncept glide-a (dok sam imao android koristio sam swiftkey), ali se uvek vratim na kraju na ios tastaturu. Nadam se da će jednog dana ubaciti i srpski jezik pa da imamo predict.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno