Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Jel su omogućili na ios tastaturi (mislim na nove ip Telefone) da može number row stalno da bude prikazan?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja navikao bez brojeva, ali generalno ne znam što je teško da to omoguće u opcijama. Verujem da je zbog toga sto onda treba izmestiti mesta svim ostalim znakovima kada se pritisne taster "123" za brojeve, no nije ni to neka problematika...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Cuj pobedio,to je kao da verujes u deda mraza,ali koga briga,ziveo Poco Loco! [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Glupo je porediti brzinu na ovaj način. Android telefoni novije generacije sa moćnim hardverom uopšte nisu spori prilikom otvaranja aplikacija ali realno, nisu bili ni ranije. Problemi kod android uređaja se javljaju u radu pa se npr. aplikacija 5x otvori kao munja a jednom zabaguje a češće se vidi lag u animacijama... jednostavno je tako iako mi lično ne smeta ni najmanje.

Ima Android itekako prednosti u odnosu na iOS ali brzina, stabilnost i fluidnost to svakako nisu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne javljaju se problemi na Androidu kad se otvori 5-6 aplikacija, problemi se javljaju na Samsung i Huawei uredjajima :)
 
Ok, neka bude Samsung. S drugima i nemam iskustva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, kod Samsung-a je obavezno. Kod Huawei-a ne znam. Dok recimo One Plus 6 radi fluidno ko iPhone. Nerealno je ovo gore poredjenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne javljaju se problemi na Androidu kad se otvori 5-6 aplikacija, problemi se javljaju na Samsung i Huawei uredjajima :)
Ja se ne bih složio, iPh7+ i Mate 20 Pro su mi u kući. Što se tiče stabilnosti, fluidnosti i generalnog korišćenja jednaki su. Svaki je na svoj način sjajan telefon ali se nikako ne može reći da Android laguje na Huawei telefonu, ovo govorim iz ličnog iskustva. Ako pričamo o ekranu ok tu se može naći po koja zamerka [emoji23], samo je pitanje šta se kome sviđa.
Lično prešao sam na Huawei ali ako ne srede problem sa ekranom vraćam se na iOS i Xr,baš je Huawei zabrljao sa tim, veelika greška.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da, kod Samsung-a je obavezno. Kod Huawei-a ne znam. Dok recimo One Plus 6 radi fluidno ko iPhone. Nerealno je ovo gore poredjenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja koristim N8 od bukvalno samog izlaska i dosad nisam naisao na problem koji si ti naveo a koristim poprilicno puno aplikacija, jel mozes da navedes aplikacije koje baguju?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisu aplikacije u pitanju. Lag koji se javlja kada se napuni telefon aplikacijama. Koristio sam Samsung do skora. Sada koristim iPhone 8 i One Plus 6. Nisam ni ja verovao dok nisam video razliku izmedju samsungovog androida i cistog androida na one plus 6. Veruj mi, iskustvo iPhona i One Plus 6 se umnogome razlikuje od androida na Samsung uredjajima. Pricam o fluidnosti da se razumemo. Mada je tesko to recima opisati.
 
^ koristio sam iphone 7+,8+... tako da znam kako radi. Kao korisnik trenutno samsunga ne gasim aplikacije u pozadini i nemam takvih problema. Nemam nikakvih lagova niti bilo kakvih drugih problema, nisam fanboy niti samsunga ili apple.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Drago mi je sto ih nemas. Ja sam ih imao na svakom Samsungu: s3, s5, s6, s8+... Imah brdo Samsunga u rukama, tako da, mozda samo ja to vidim, ne znam sta da ti kazem...
 
Max polako počinje da mi se dopada. Sve radi super, face id me oduševljava kao i integracija istog sa app store. iMessage super stvar, 3D touch takođe. Bolje je rešeno prebacivanje sa wifi na 4g i obrnuto... Samsung mi predugo drži konekciju sa wifi ruterom iako je udaljenost od istog prevelika. Tastatura osim nedostatka brojeva na prvoj strani (za tačku sam se snašao) generalno preciznija i komfornija čak i za kucanje podužih mail-ova.

Integracija sa autom mnogo bolja nego sa bilo kojim Samsungom... strimovanje muzike i upravljanje listom preko komanda na volanu, uspostava veze preko komanda na volanu čak i za poziv preko Vibera itd.

DJI Osmo Mobile 2 radi mnogo bolje sa njim. U principu imam osećaj da su sve aplikacije bolje napravljene za iOS nego za Android, osim možda Tapatalka.

I dalje mi se ne dopada UI jer mislim da je prevaziđen. Nedostaju mi Android widgeti mnogo bolja kastomozacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konacno jedan njegov realan utisak, jos kada iOS 13 sve to dodatno usminka,sreci nema kraja [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uf, 13ica se bas zeljno iscekuje.

Sad citam da ce 2019 verovatno ostati isti dizajn telefona kao i sada, to je poprilicno razocaravajuce.
Ne vidim sta ce novo doneti osim brzeg procesora.

Fokus ce biti na iOS 13, ali to ce raditi i na starim telefonima.
 
Mislim da je rano pricati o novim modelima,pusti te rane prognoze analiticara. Ne znam za dizajn,ali sam gotovo siguran da ce biti tri kamere pozadi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je dobro da nema kusura. :D
 
Jos kada vide sta kinezi uvaljuju po konkurentnoj ceni,mogu da traze koliko hoce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko sam nacuo nesto im lose ide prodaja, uveli su neku limited time promociju kao das stari iP i dobijes popust na novi do 500$ u zavisnosti od modela.
Takodje sam nacuo da hoce da vrate opet X mada su opet to glasine, pa zato MOZDA i ne povecaju cenu sledece godine..
A sto se tice iOS-a 13, i ja zeljno iscekujem neke promene UI-a mada poznavajuci Apple se bojim da cu se razocarati novim iOS-om, nadam se da nece biti tako.
 
Mora biti neke vizuelne promene,bar osvezen home screen sa novim ikonicama,redizajn nekih app,a mozda i novi widgeti uz vise prostora za kastomizaciju. Naravno,Dark Mode takodje,stigao je na macOS,nema razloga da ga ne dobije i iOS. Znam da ovo zvuci kao spisak zelja,ali sasvim je realno ocekivati tako nesto,bar sto se mene tice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dark mode i always on su dve stvari koji bih voleo najvise da vidim na novom iOS-u. [emoji4]
 
Jos kada vide sta kinezi uvaljuju po konkurentnoj ceni,mogu da traze koliko hoce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad tako pogledaš da ovi uvaljuju Boe od 30$ i traže 1000+, onda Xs za 1000+ i nije puno znajući koliko je Apple dao za Samsung displej (čini mi se 200 i nešto dolara).
 
Nazad
Vrh Dno