Šta je novo?

iPhone X

Ne svaki put, nego samo prvi put kad ostavlja faceID

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne vidim problem u tome što će neko dati i 5000$ za telefon kao što su to radili za Vertu telefone, iPhone X je dobar uređaj, ali problem je što ljudi ne vide da Apple iznova i iznova pravi ovce od njih.
Telefon ima opciju za brzo punjenje, a nisu se udostojili da isporuče takav punjač koji njih ne košta ni 2$, treba li dalje? Brzo punjenje nije ništa novo, takvi punjači koštaju u Kini par dolara, a platiti telefon 1000$ i ne dobiti takav punjač je...hit.
Po meni, to je klošarski potez, i nikada nijedan cent od mene lično neće dobiti, upravo zbog ovakvih situacija. Pored toga, dok god ne budem mogao izabrati zemlju (Srbiju) u kojoj su inače legalno dostupni, ne zaslužuju da kupim njihov proizvod.

I nadam se da će iduće godine potpuno izbaciti punjač i prodavati ga kao dodatnu opremu.
 
Poslednja izmena:
A koliko ih kosta kabl? Jos manje... Sto nisu stavili 10 kablova unutra? Ma i slusalice bre, adapteri, sve...

Inace ne radi se samo o ceni tog punjaca, vec:
1. Apple ga ne pravi i ne bi mogao da ga napravi toliko tek tako (verujem da imaju vecih problema sa potraznjom), a kada je to dolazio proizvod drugog proizvodjaca u pakovanju od Apple?
2. Koliko bi se povecali gabariti samog pakovanja? Iako ti ne deluje bitno i to je bitno.
3. Taj sto mogu za $2 - kakav je kvalitet? I takodje odakle ti ta cena - izvor?

@boki99 - odradi bez naocara i pusti ga da uci :)
https://forums.macrumors.com/threads/faceid-not-recognizing-me-without-glasses.2084377/

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ustaljena je praksa da se isporučuje fast charger uz telefon koji to podržava. Ne znam zašto bi mene kao kupca interesovalo koliko njih košta taj punjač i koliki će biti gabariti pakovanja. Razlika između običnog punjača i brzog punjača ne može biti preko 2$ u masovnoj proizvodnji.
 
Ne svaki put, nego samo prvi put kad ostavlja faceID

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nigde na internetu nisam nasao da je bitno imas li naocare ili ne. Upravo suprotno svi tvrde da to nema veze imas li naocare ili šešir ili štagod. Sad vidim ovo sto je Nitro postavio sa foruma i ima logike o redosledu.
Provalio sam da mozda preblizu drzim telefon je promašuje samo tada kada ležim. Kad odmaknem sigurnije radi.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti mozda cak negde pise u onim papirima sto si dobio koliko minimalno mora biti odaljen telefon od lica - znam da sam ja bas testirao koliko blizu mora da bude da ne otkljuca, i ako ga drzis preblizu, moguce je da se upravo to desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A koliko ih kosta kabl? Jos manje... Sto nisu stavili 10 kablova unutra? Ma i slusalice bre, adapteri, sve...

Inace ne radi se samo o ceni tog punjaca, vec:
1. Apple ga ne pravi i ne bi mogao da ga napravi toliko tek tako (verujem da imaju vecih problema sa potraznjom), a kada je to dolazio proizvod drugog proizvodjaca u pakovanju od Apple?
2. Koliko bi se povecali gabariti samog pakovanja? Iako ti ne deluje bitno i to je bitno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nadam se da nisi ozbiljan sa ovim sto pišeš..... Ti pravdas apple zbog veličine pakovanja???
I kao skroz je cool što imaš brzo punjenje ali kupi posebno sve??[emoji15]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
A koliko ih kosta kabl? Jos manje... Sto nisu stavili 10 kablova unutra? Ma i slusalice bre, adapteri, sve...

Inace ne radi se samo o ceni tog punjaca, vec:
1. Apple ga ne pravi i ne bi mogao da ga napravi toliko tek tako (verujem da imaju vecih problema sa potraznjom), a kada je to dolazio proizvod drugog proizvodjaca u pakovanju od Apple?
2. Koliko bi se povecali gabariti samog pakovanja? Iako ti ne deluje bitno i to je bitno.
3. Taj sto mogu za $2 - kakav je kvalitet? I takodje odakle ti ta cena - izvor?

@boki99 - odradi bez naocara i pusti ga da uci :)
https://forums.macrumors.com/threads/faceid-not-recognizing-me-without-glasses.2084377/

Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel' se ti zajebaješ (nadam se) ili ne? Čuj povećali bi gabarite pakovanja što bi zamijenili obični punjač fast punjačem. Prije bih rekao počeli bi gramazu pakovanja za 0.5 gr zbog dva navoja više bakra na kondenzatoru.

Svašta sam čuo kao opravdanje deranja od strane jabuke, ali ovo je top.

Haha

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lapsus - procitao sam brzo bezicno punjanje - a isti punjaci nisu bas 2 eura, a nisu ni malih gabarita.

Sto se tice fast charge - zar nije adapter poprilicno veci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije? Veci je jedno 5 puta, ako ne i vise...
23079-28753-iphone_8_charging_thumb_720-l.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To neki eplov specijalan, normalni fast charge punjači su normalnih dimenzije, kao i oni od pre.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ovako izgleda ovaj koji dostavlja Xiaomi, podrzava Quick Charge 3.0. Druga verzija je jos manja. A ovaj crep od punjaca sa te slike mi nije ni malo jasan.

213.jpg

Varijanta koja nije za nase trziste je manja i nesto sira.

maxresdefault.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja gledam o čemu čovek priča, Samsungov i htc-ov identičan kao običan, ne može manji.


@n1tr0 nije Apple centar svega, postoje i drugi proizvođači, ograničenja po brendu su loša.
 
Nazalost, Nitro je upao u Apple slepilo i to je to, za njega ne postoji nista izvan tog sveta i savrsenog ekosistema. Ne potenciram da Apple uredjaji nisu vrhunski u mnogo tacaka - jesu i svaka im cast na tome, treba ih kupovati. Cudno mi je
da ne znas da je fast charger za sve ostale telefone istih dimenzija kao regularni, to je pomalo zabrinjavajuce iz ugla opste obavestenosti u sferama van Apple sveta...

Sto se iPhone X-a tice, deluje kao odlican telefon u mnogo kategorija, samo sto ovaj notch strci nenormalno za konzumaciju multimedije. Moracu sutra da odem da ga procackam uzivo, ali sa svih klipova koje sam gledao, vizualno mi je kompletno neprivlacan, takav utisak sticem. Sto se tice Lewisa, dosta je pogodio sustinu zasto bi neko trebao da preskoci ovaj model, a reci da lupeta gluposti je totalno subjektivno i nerealno, covek je medju realnijim tech osobama na YT-u...

Nego, da se vratimo na temu, ljudi koji su dublje u Apple ekosistemu nece ni trepnuti i svejedno ce ga kupiti. Poenta je da iako je iPhone X dobar, tu je i vise nego dostojna konkurencija u Android segmentu. Naravno, ko ne voli Android (ne znam sta tu ne moze da se ne voli sad) i ima predrasude o istom iz prethodnih iskustava, voli iOS vise, ima veliki paket ili uzima na rate, ima da iskesira, itd, ovo je logican izbor jer je nesto najbolje sto Apple nudi u ovom trenutku. Mada, nista revolucionarno u svakom slucaju, ili nesto sto nismo vec videli, pa ni famozni Face ID koji je previse ishajpovan, otisak je iz mog ugla i dalje mnogo bolje resenje, barem kod modela koji imaju citac na normalnom mestu :D
 
jel moze neko da mi kaze zasto ne cujem zvuk notifikacije na fejsbuku? kad neko nesto komentarise ili slicno, samo se upali telefon pokaze notifikaciju ali nema zvuka... inace sve mi je podeseno na default-u sto se tice zvuka za notifikaciju, u ovom slucaju to je samo fejsbuk, na druge notifikacije cujem zvuk
 
Probaj reinstall aplikacije, možda je ona zakucala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se tice tih fast chargera od xiaomi okacicu samo ovu fotku:
4dd230bf7b596c0197e3af9e9bc05486.jpg


Meni je besmisleno da ustedim par evra za punjac na telefonu od 1000+ eur da bi se kasnije isti sj jer fast charger cheap piece of $#!t. No thanks...

Sto se tice Lewis-a zao mi je ali nikako se ne mogu sloziti da je realan - to nije tech review kanal, vec entertainment kanal i nema veze sa onim sta je UT bio. Ne pricam samo o iP nego gomili drugih proizvoda, jer covek skoro da nema video u kome ne odvali neku glupost kojom pokaze da ne razume kako funkcionise hw/sw. Za tech review-ove treba nesto kao sto je angry photographer za kamere (odnosno izradu i kvalitet istih) - neko ko nema dlaku na jeziku, nije sponzorisan i razume to o cemu prica...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se tice tih fast chargera od xiaomi okacicu samo ovu fotku:
4dd230bf7b596c0197e3af9e9bc05486.jpg


Meni je besmisleno da ustedim par evra za punjac na telefonu od 1000+ eur da bi se kasnije isti sj jer fast charger cheap piece of $#!t. No thanks...

Sto se tice Lewis-a zao mi je ali nikako se ne mogu sloziti da je realan - to nije tech review kanal, vec entertainment kanal i nema veze sa onim sta je UT bio. Ne pricam samo o iP nego gomili drugih proizvoda, jer covek skoro da nema video u kome ne odvali neku glupost kojom pokaze da ne razume kako funkcionise hw/sw. Za tech review-ove treba nesto kao sto je angry photographer za kamere (odnosno izradu i kvalitet istih) - neko ko nema dlaku na jeziku, nije sponzorisan i razume to o cemu prica...


Sent from my iPhone using Tapatalk
To sto ti se zalomila defektna baterija/punjac ne znaci da u globalu sad svi ne valjaju jer nisu Apple, tako ja sad mogu da navedem primer one kineskinje gde joj se displej odvojio od ostatka telefona i da kazem da svi ne valjaju sto ocigledno nije tacno.

Meni se punjac ne zagreje uopste a telefon u najgoru ruku bude mlak dok se puni sa ~3300 mAh i to je to. Pre ovoga sam imao FC punjac i na SGH Note 4 i takodje je bio normalnih dimenzija, a ne kao ovo cudo sto moras da doplatis a dimenzije su mu ubi boze.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nisam ja rekao da ne valjaju svi koji nisu apple, vec da je konkretno kod Xiaomi kao kod gomile - koliko para, toliko muzike. Jednostavno stedi se svuda - od toga, preko zavrsne obrade dugmica, kucista koje je lako polomiti jer nije cvrsto, displaya koji ti se zalomi sa ghosting ili neki drugi sa drugim problemom, maticne koja crkne nakon godinu dana i sl. I ne govorimo o malim brojkama takvih problema...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je vec QC i strategija firme, to opet ne opravdava cinjenicu da platis 1000 evra za telefon koji se reklamira izmedju ostalog i kao telefon koji podrzava FC a onda moras da doplatis ne tako malu svotu za nesto sto bi trebalo standardno da ide uz telefon i pored toga zaglavis sa dva razlicita punjaca, to je cist money grab.

Da se razumemo, nemam nista konkretno protiv ovog telefona i manje vise sam imao telefon svake trenutno aktuelne kompanije u nekom momentu ukljucujuci i Apple ali mi bodu oci ovakvim potezima.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Zato sto je jako konkuretna grana industrije, pogotovo u nizem i srednjem segmentu . Ti ukljuci, Mazda nece, neko ko gleda svaki eur ce kupiti Mazdu uzmesto VW i uprskao si stvar... Nisu patosnice jedina stvar, malo vamo, malo tamo i da vidis kako pravi razliku...


Pa tako i Apple gleda svaki cent. Punjač koji ne daje uz telefon im donosi s jedne strane uštedu od, lupam, 2$ (koliko ih košta proizvodnja) x 150.000.000 prodatih primeraka telefona = 300.000.000$, a s druge strane nek samo 20% vlasnika X-a kupi isti taj punjač kod njih, koji će oni prodavati po, opet lupam, 15$ x 30.000.000 = 450.000.000$ prihoda.

Ista matematika može da se upotrebi i kod Lightning vs Micro USB/Type C.

Kažem, ne svidja mi se, al to je deo politike koja je dovela Apple na poziciju br 1 u svetu.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu se savijale mozda al su zato zevale. Samo sam ja zamenio tri komada zbog zevanja ekrana. A u cetvrti koji je izgubio dusu u bliskom susretu sa betonom sam mogo da gurnem papir izmedju displeja i aluminijuma gore levo kod dugmica za jacinu zvuka. Slao na servis kazu to je normalno tako. Ima tema i slike negde na forumu. Sestica je bila uzas sto se kvaliteta izrade tice al je zato ios tada leprsao u poredjenju sa ovim djubretom od ios11.
 
guglao sam ali nisam mogao da nadjem nista, da li neko zna kako da promenim zvuk notifikacije za fejsbuk ? tipa kad neko nesto komentarise i slicno
 
Nazad
Vrh Dno