Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

I ja da se izvinim na offu, tako isto na jednom forumu, lik priča kako mi u Srbiji uživamo, (isto devedesetih zbrisao u švajcariju) i kako tamo ne cveta cveće, jer on dok plati poreze , dažbine za oba auta, lizing, deci karate tenis i bazen, sebi teretanu, ženi pilates/fitnes, ****m li ga, ne znam šta još nabroja, pa se potroši na zimovanju i letovnaju, ne ostane toliko koliko se misli u srbiji da im ostane... ja prvo mislio da je sarkastičan, a baja mrtav ozbiljan...

Alo bre, sinak, koji tenisi, bazeni, karatei, pilatesi, teretane, dva auta (naravno po par godina stara) ovde ljudi žive od danas do sutra, ti što kod nas mogu to sebi da priušte, su 5 % stanovništva.

Ali, za njih, mi ovde imamo GUču, Egzit, prasići, roštilji, pivo, itd itd, i mi uživamo....
 
i za on topic:
MTS je prebacivao lopticu na RATEL jer se cekao njihvo sertifikat, ali je RATEL izjavio da su sertifikati gotovi da se sad loptica prebacuje ne Apple jer ipak od njih zavisi kada ce da zapocnu posao :)

Dakle, sio mi ga Djuro.
 
Ja sam video 1 od 3 zlatna primerka koji su stigli u mts kao test uredjaji iz irske, pocetkom juna su birana maloprodajna mesta koja ce imati izlozene iphone, pripremani punjaci i police za ta prodajna mesta...
E sad to su sve cinjenice koje dolaze od ljudi koji sprovode to u delo, a ne odlucuju nista.
A to sve pisem jer se sumnja da je ta vest bila "patka"...
Ja tvrdim da nije
 
Klasična patka i ne zamajavajmo se više. Smradikalski šef Telekoma je to odvalio (njegov doprinos predizbornoj kampanji) i ćao. Kome ovo nije jasno ima veliki problem u glavi.
Koliko treba da se čeka? 2, 3 ili 5 godina?
Te fore SNS glasačima. Kod njih to može da prođe.
 
Doći će, samo je pitanje kad :) Ja tipujem da nećemo čekati 2015. godinu.
 
Ijao taj SNS. iPhone nikada nije ni bio planiran da stigne u Srbiju, sve su to bile detaljno razradjene spletke i seme da se zamazu oci posetiocima Benchmark foruma.
Zapravo, pripazite se bolje da vas Aleksandar Vucic licno ne privede, kao fol jer sirite paniku, a ono u stvari da bi se zataskala multi-milion-dolarska zavera u koju su izmedju ostalog upleteni i vanzemaljci i Rotsild familija.

Nije nego se zna da Stanije i Ekremi juniori ove nase Srbije nemaju pare za iPhone ni preko 60 mesecnih rata, i da bi jedna od ciljnih grupa koja opravdava dovodjenje iPhone-a u Srbiju morala biti i ona u koju spadaju napredniji IT korisnici.
E pa, kad su prve buve bile pustene, dobar broj vas je odmah pojurio da na sav glas prica 'nek se **** mt:s, cekam da uvedu pa da pojeftini na oglasima'. Sad zanjite to sto ste posejali.

Naravno ne, tako se radi u svetu ali u Srbiji je sve drugacije i zbog nepotizma koji vlada medju drzavnim firmama niko se nije potrudio da ispipa javno mnjenje u vreme kada je to moguce uraditi sa dva klika na internetu. Pricajte vi to nekom drugom. Ja iPhonove ne nameravam ni kupovati ni prodavati u skorije vreme, a opet sam pratio ovaj topik od prve strane.
 
Zbog ajfona je uvedena dodatna oprema u poslovnicama, ekipe ljudi su na obukama. Zbog applea ce se renovirati nekoliko poslovnica u Bg, sigurno ona u B.K.A.

Info iz poslovnice :)
 
Ovako je isto PayPal stizao :D kroz par nedelja. 2010e :)
 
@ Ivan I.
Suština delovanja političara nije bolje sutra za narod već za njih same!
Kada je objavljena vest da će se iPhone legalno prodavati, prvo u Telekomu, ideja je bila da se narodu pokaže kako nova vlast radi na svim poljima pa tako i u oblasti mobilne telefonije, jer je prethodna vlast sve upropašćavala godinama.
Mislim da je potpuno iluzorno dalje komentarisati situaciju oko Telekom i Apple-a.
 
Ima ona narodna "Ne lipsi magarce pred zelenu travu." Takva je situacija sa iPhon-om, PayPal-om, Ikeom...(ostalo popunite po zelji).
 
Moze malo da ne spamujete temu politikom... Ako imate kakve vesti proverene javite, ako nemate ne pljujte. Kakva je vlast ostavite za izbore i druge forume, bench nije mesto za to.
 
Klasična patka i ne zamajavajmo se više. Smradikalski šef Telekoma je to odvalio (njegov doprinos predizbornoj kampanji) i ćao. Kome ovo nije jasno ima veliki problem u glavi.
Koliko treba da se čeka? 2, 3 ili 5 godina?
Te fore SNS glasačima. Kod njih to može da prođe.

A sta je sa VIPom?
 
Vip je bar uopšteno najavio Iphone. U prevodu, nabaviće ga samo ako konkurencija to prva uradi.
 
Ovih dana sam na nekoj obuci u Telekomu i priupitao sam šta se dešava sa iPhone-om. Dečko koji nam drži obuku reče da je uglavnom sve bilo više manje spremno, od aparata su trebali da budu 4S, 5S i 5C. Bile su određene tarife uz koje bi telefoni išli kao i same cene. Reče još da su zaposleni imali neku Apple obuku u vezi telefona, on je valjda to završio i posle toga je sve stalo i niko više ništa ne pominje niti se zna datum kada će da krene prodaja.
Po njemu je to zbog toga što se Telekom priprema za prodaju, a ne zbog izlaska 6ce.
 
I dok se Telekom proda ima da prođu još dve godine.....
Ma daj...kao što rekoh klasična patka. Nema ništa od toga.
 
Druze jel ti imas nekog interesa da pljujes mts ili? Social marketing mozda? Ako se svi javljaju i svi kazu isto - septembar oktobar, sta ti ocekujes da ce vec da ga izbace u ponudu? Sacekaj sept/okt, ako nema, znamo sta je u pitanju i cao zdravo.

Btw. Ja sam se informisao kod Telenora - kod njih niko ni ne pominje iPhone...
 
Telenor u ponudi ima samo Samsung :)
 
Druze jel ti imas nekog interesa da pljujes mts ili? Social marketing mozda? Ako se svi javljaju i svi kazu isto - septembar oktobar, sta ti ocekujes da ce vec da ga izbace u ponudu? Sacekaj sept/okt, ako nema, znamo sta je u pitanju i cao zdravo.

Btw. Ja sam se informisao kod Telenora - kod njih niko ni ne pominje iPhone...
Ako njihov generalni direktor kaže (u martu mesecu) za maksimalno DVA meseca stiže u poslovnice, a to se ne desi je šta? Moje hejtovanje Telekoma?
To nije najavila šalteruša nego prvi čovek firme i to na RTS-u! Jel ga terao neko? Nije znao da je moguće da se dese neki problemi?
Ko sad kaže oktobar? Neki insajderi iz Telekoma? Hoće tako i tada pomeriti za april sledeće godine?
Ja samo registrujem šta je zvanično rečeno. A sad smo već u drugoj polovini jula.
 
Ako njihov generalni direktor kaže (u martu mesecu) za maksimalno DVA meseca stiže u poslovnice, a to se ne desi je šta? Moje hejtovanje Telekoma?
To nije najavila šalteruša nego prvi čovek firme i to na RTS-u! Jel ga terao neko? Nije znao da je moguće da se dese neki problemi?
Ko sad kaže oktobar? Neki insajderi iz Telekoma? Hoće tako i tada pomeriti za april sledeće godine?
Ja samo registrujem šta je zvanično rečeno. A sad smo već u drugoj polovini jula.

Ја не могу да оспорим да си ти то чуо на РТС-у, пошто не гледам ТВ али сам управо им претражио архиву на сајту и такву вест нисам нашао.
Нашао сам ову вест: http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=03&nav_id=823548

Ту је најављено ”пролеће” и то је прошло али није рекао 2 месеца... па чак ни ови напредни-ботови нису толико глупи.
 
Ја не могу да оспорим да си ти то чуо на РТС-у, пошто не гледам ТВ али сам управо им претражио архиву на сајту и такву вест нисам нашао.
Нашао сам ову вест: http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=03&nav_id=823548

Ту је најављено ”пролеће” и то је прошло али није рекао 2 месеца... па чак ни ови напредни-ботови нису толико глупи.
Lično gledao u Jutarnjem programu kod Nataše Miljković.
Ćuilbrk: Moram napomenuti da to nije nikakav sporazum već finalno potpisan ugovor i Iphone će za mesec i po dana najviše dva biti u našim poslovnicama.
 
Dajte ljudi ne igrajte se rečima, dva meseca je isto što i kada je proleće najave za proleće iste godine :p
 
Dajte ljudi ne igrajte se rečima, dva meseca je isto što i kada je proleće najave za proleće iste godine :p
Rečima možemo mi ovde da se igramo. Zamisli kad bi se ja igrao rečima na poslu.
Čovek se nije trudio da bude uopšten već vrlo konkretan. I nije pričao svom ortaku već zvanično kao ovlašćeno lice telekomunikacione kompanije. Kapiram ja da živimo u Srbiji, ali nisam znao da smo baš tolika banana da se direktori (kakvi god oni bili) bave lažima i glupostima.
 
Mislio sam na tebe i ays-a, pošto je ays rekao da je spomenuto proleće (B92) a ti dva meseca (RTS) pa rekoh to je isto.

End off.
 
Ја не могу да оспорим да си ти то чуо на РТС-у, пошто не гледам ТВ али сам управо им претражио архиву на сајту и такву вест нисам нашао.
Нашао сам ову вест: http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=03&nav_id=823548
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/1882/Tehnologija/1548100/„Ajfon“+stiže+u+Srbiju!.html

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=03&nav_id=823820
 
Lično gledao u Jutarnjem programu kod Nataše Miljković.
Ćuilbrk: Moram napomenuti da to nije nikakav sporazum već finalno potpisan ugovor i Iphone će za mesec i po dana najviše dva biti u našim poslovnicama.

Ипак сам се преварио, ипак јесу толико глупи...


... а ево и доказа. Брате мили који су они...
 
Ko ce da ih tuzi zbog obmanjivanja kupaca ?! :mad::mad::mad::mad::mad:
 
pa na zalost nema elemenata obmane... oni su mozda potpisali neki dokument o sporazumevanju, u kome stoji sta obe strane treba da urade, i ocito je da jedna ili obe nisu ispunile jos uvek sve potrebne uslove za pustanje u prodaju. Da li su to samo tehnicki problemi ili je do toga doslo greskom ljudskog faktora... to je sad druga prica, ali kupci nisu obmanjeni. Njima je obecano - a obecanje - ludom radovanje. Tako sam i ja odlucio (doduse silom prilika) da kupim aktuelan telefon pre skoro dva meseca jer mi se stari polomio, da se to nije dogodilo, mozda bih i ja i dalje cekao...
 
Fora je što Apple nikada ne daje najave o širenju na neka tržišta pa ovi naši mogu da lupaju koliko im se ćefne.
I to zaista i rade.
Katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno