Šta je novo?

iPhone SE

Ako mene pitas, nemam pojma, nisam jos ni poceo da koristim SE aktivno. Zakljucan je na MTS mrezu pa moram prvo da prebacim karticu tamo.
 
Iskreno kucao sam na telefonu post pa nisam ni video tvoj iznad. :)
 
Poslednja izmena:
Jedan SE koristim kao ipod vec dve godine, nonstop povezan na punjac, danas vidim da je dobio "swollen battery" simptom (podigao se ekran malo).

Kako bese u tom slucaju najsigurnije odloziti telefon, da li da bude ugasen sa punom baterijom, ili da prvo ispraznim skroz bateriju dok se sam ne ugasi? Dok ne resim da li cu da ga servisiram uopste. Ono sto je interesantno, u settings battery health i dalje 100% :)
 
Vidi na temi za zvanicni servis mislim da mozes da ga das i doplatis neki kes da dobije nov telefon.
 
kopija baterije je oko 1000 din, a original je bio 3000 u promobi-ju
 
Sa zamenom 1000? Ne znam u kom svetu neko menja batt za 1000 dinara :-D u veleprodajama bolje kopije su 10e za njih kazem da su djubre, a Deji u koje se svi kunu ne znam kakve su , cena je tu sa originalnom bez zamene...
 
Poslednja izmena:
Bogami ima 8 srafova, lepljive trake koje pucaju u 100% slucaja kod se osim ako se ne skone konektor ounjenja u tom slucaju ima mnogo vise srafova... ili ti to radis bez skidanja ekrana, u tom slucaju fletove dovodis u rizik da ce puci 99.9% prilikom skidanja traka... zamena baterije jeste da nije preterano komplikovana ali i nije da nije... cvikne ekran eto troska od 40e
 
Poceo mi je u toku razgova gubiti mrezu odmah ponovin poziv sve ok. Ima li kakve pomoci vracanje na fabricka ili tako sta il samo novi tel
 
Mozda je i do tvog provajdera, pogotovo ako se to desava uvek na slicnim lokacijama.
Resetuj mrezna podesavanja, promeni karticu i uporedi.
 
telefon ima podeseno u settings da je 4g, ali sta god da uradim, telefon je i dalje samo na 3G. ima li neko ideju kako ovo da se popravi?
 
Slucaj od pre 2 dana, isto tako, iphone x
prebacena kartica u drugi telefon, radi 4g
vratio u taj u kom nije htela, radi i tamo

problem resen
 
Sinoć napunjen telefon na 100% oko 18h nije uopšte ni korišćen upaljen airplane mod kad sam legao u krevet , jutros ga uzimam baterija 33%. Da li sa slike što vidim znači da je viber potrošio svu bateriju? Ovo mi se prvi put dešava ako može neki savet? Baterije health je 93%
d31568504ced91c48c1fe214c857638e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa da, zabola ti aplikacija u pozadini. Desava se.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Kupio sam danas na pijaci telefon iz naslova za svega 500 dinara sa slupanim ekranom. Za divno cudo kada sam ga stavio na punjac normalno se upalio, nije mi trazio nikakav pin i baterija se napunila na 100% i vec tako stoji 5h. S obzirom da se vidi samo osmina ekrana, i to gornji desni ugao, mogu da vidim ikonice na ekranu i telefon sam ulazi i izlazi iz aplikacija jer je tac skroz pobrljavio, pa stoga ne mogu da vidim da li na telefonu postoji icloud nalog. Dakle pin definitivno ne postoji, i telefon moze normalno da se koristi, ali nemam kako da proverim da li je prisutan neciji icloud nalog, jer ako jeste u tom slucaju ne bih gubio vreme oko menjanja displeja jer ga kao takvog ne mogu apdjetovati niti mogu skidati aplikacije sa App Store-a. Nasao sam neki sajt koji na osnovu IMEI-a navodno proverava iCloud Status i izbacio mi je sledece:
FMI OFF
iCloud Status Clean

Da li je ovo garancija da na telefonu sigurno ne postoji neciji iCloud ili je ipak jedino resenje da se zakaci novi ekran i to rucno proveri?
 
Povezi ga na komp i vidi sta kaze 3u tools


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni 3u tools nista ne nudi za trust. Probaj da fa deactivate sa 3utools, ako je zakljucan na neki nalog, pitace te kad hoces da ga aktiviras da uneses icloud user i pass


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nasao sam negde na internetu gde pise da ukoliko Find My Phone nije aktiviran nalog moze da se skine bez potrebe sa sifrom. Kupio sam na KP dosta dobro ocuvan zakljucani SE za 20e, prepakovao sam Touch ID i plocu u to kuciste i sve radi ekstra. Na telefonu su ostali nalozi od instagrama, fejsa, snepceta itd., u pitanju je neka svedjanka :D Bio je njen iCloud nalog na telefonu, ali Find My Phone nije bio aktiviran, tako da sam samo usao u opcije i izlogovao se bez potrebe za sifrom. Vratio sam telefon na fabricka podesavanja, uradio update na 13.7 i sve radi ekstra.

Sto se tice samog iOS-a, ovo je prvi put da ga ja koristim bas detaljno (mama ima isto SE, ali se nisam mnogo sa njim zabavljao) i vec vidim da cu se tesko na njemu zadrzati. Najbanalnije stvari poput prebacivanja slika i muzike su prekomplikovane. Uspeo sam da mauntujem i procitam telefon na Linuxu, ali je prebacivanje fajlova izuzetno sporo (oko 2MB/s), a kada prebacim muziku ili slike u nekim radnom folder iTunes i Photos ih ne vide. I ajde razumem da to na Linuxu ne radi kako treba, ali prebacivanje istih tih stvari na macOS-u nije nista bolje, plus je format u kom iTunes cuva muzika sacuvaj me boze. On je napravio na telefonu nekih milion podfoldera, pa u svakom tom podfolderu par pesama. Nije uopste ko na Androidu jednostavno. Kad smo vec kod toga da li za iOS postoji neka solidna alternativa za PlayerPro posto je ovaj iTunes sto se mene tice katastrofa. Imam jednu listu od 5000 pesama, a pretrage po folderima nije moguca. I na samom kraju Jailbreak, koji ni izbliza nije mocna stvar kao Root na Androidu. Dve stvari koje mi jako nedostaju jesu AdAway i YouTube Vanced. Sto se tice prvog programa postoji hrpa nekih slicnih (iSupervisor, Letmeblock, AdBlock Plus itd.) ali nista od toga ne radi kako treba. Sto se tice YT, probao sam YouTube Tools koji ne radi, a YT++ i Cercube 5 rade, ali zato uklone reklame od YT-a ali ubace svoje i jos traze da im se plati. How yes no. Pokusacu da se naviknem, ali vec vidim da od toga nema nista, poklonicu ga sestri, devojke se i ovako loze na jabuke.
 
Ja koristim ovaj program Documents..on može da čita tu muziku koju prebacuješ kablom na tel van itunes-a..
 
Tacno nedelju dana nakon isteka dvogodisnje garancije pojavila mi se zuta mrlja na ekranu... nije strasno i ne smeta u koriscenju pogotovo jer se koristi kao sekundarni telefon, ali me zanima sta je razlog i da li ce se to polje siriti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim ovaj program Documents..on može da čita tu muziku koju prebacuješ kablom na tel van itunes-a..

To je file manager, a i ja sam uradio jailbreak, tako da mi to nije problem. Koristim Filza menadzer. Mislio sam da li postoji pravi muzicki plejer koji ima tu mogucnost. Kada budem imao viska vremena napravicu plejliste u iTunes i to je to. Jeste da je retardirano, ali to se jednom napravi i nadam se da ce se sacuvati na iCloud.
 
Tacno nedelju dana nakon isteka dvogodisnje garancije pojavila mi se zuta mrlja na ekranu... nije strasno i ne smeta u koriscenju pogotovo jer se koristi kao sekundarni telefon, ali me zanima sta je razlog i da li ce se to polje siriti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Imam i ja zutu mrlju u gornjem desnom uglu..meni se pojavila nakon 3 god. od uzimanja tel.
 
Ako se ne siri i stoji, meni ne smeta jer tako mali telefon vise ne moze da se nadje

Huawei P30
 
Jel neko probao iOS 14?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno