Šta je novo?

iPhone SE

Meni danas prodavac u iStyle rece moze ali vise kao povremeno punjenje nego da mi bude stalni punjac. I ja punim kada padne na 80 ali uglavnom idem skoro do 100. Bas da binem o bateriji ciji BH 90%... :)
 
Meni danas prodavac u iStyle rece moze ali vise kao povremeno punjenje nego da mi bude stalni punjac. I ja punim kada padne na 80 ali uglavnom idem skoro do 100. Bas da binem o bateriji ciji BH 90%... :)

Meni pise 87% da je za zamenu..
Vidjao sam na kp iphone 7 se da isto pise da je za zamenu preko 80%,A original baterija
Ili tj ios 14.3 beta sjebao nacisto bateriju ?
 
Koliko će Apple još da gura podršku za SE. Imam ga na 50eu, kao nov. Baterija 87%. Treba mi kao sekundarni fon, da može u džep. A ne bi da kupim, pa posle nema viber, youtube i sl.
 
Stari SE verovatno nece biti nadogradjivan iznad ios 14... mada telefon je zmaj i danas, imam ga kao poslovni i ne menjam ga dok ne umre skroz. To sto nece dobiti ios15 (mozda) ne ni trebalo da znaci da nece inati podrsku za navedene servise. Za 50e to je dzabe
 
Uzeo fon. Odličan je. Moj prvi ikad iPhone. Prosto neverovatno kako radi fon iz 2016. godine. Podesio iCloud, instalirao par aplikacija. Čak i igru Roblox (ćera testirala). Sve leti. Baterija jutro-veče. Solidno.

Ali (uvek ono ali) ne mogu da se naviknem na iOS. Tako da verovatno odlazi na doboš.
 
Probaj malo duze :) inace ajde to dto je iz 2016 nego sto sto nosi ios 14 iz 2021 🤣 kao od sale...
 
Uzeo fon. Odličan je. Moj prvi ikad iPhone. Prosto neverovatno kako radi fon iz 2016. godine. Podesio iCloud, instalirao par aplikacija. Čak i igru Roblox (ćera testirala). Sve leti. Baterija jutro-veče. Solidno.

Ali (uvek ono ali) ne mogu da se naviknem na iOS. Tako da verovatno odlazi na doboš.
Svi hvale za bateriju
imao sam iphone se,Dosta dugo drzi bateriju
 
Moj SE evo mu peta godina. Menjao bateriju kad je bio onaj program zamene, u decembru 2018. god. Sad je na 80% normal peak performance. SOT oko 3,5 sata. iOS 15.2 na njemu.
Planiram da kupim 13 mini krajem sledeće godine, kad padne cena i stabilizuje se tržište.
Ne znam, isplati li se menjati opet bateriju? 6000 u iStyle. Telefon mi izdrži od ujutru do uveče ako ga normalno koristim, ali uveče je ispod 10% svaki dan. Bilo koje zahtevnije korišćenje zahteva i dodatno punjenje. Ne smeta mi punjenje, ali nekad nemam kad ili mi treba telefon...
Da li da rizikujem sa baterijom koja nije original? Drugarica zamenila u svom 5s, zadovoljna je.
 
Ono što sam čuo od ljudi iz mog bliskog okruženja - drži se te stare, originalne. Ako nova nije originalna, velika je lutrija.
Ne gledaj te procente, to je samo marketinški mamac. Ako ti radi posao a tu i tamo mora dopuna - izdrži do novog fona ako je moguće.
 
Ja sam kad sam bio na 73% sa originalnom (stvarno je bio neupotrebljiv fon) uzeo bateriju koja nije original, mozda prije pola godine.
Radila je ok do nedavno, sada se dosta brze prazni i tel se ugrije pri intenzivnijem koriscenju. Mislim da sam ja zeznuo stvar kad sam presao na ios15, od tad sam osjetio drop u performansama.
 
Meni je u nakon 20 meseci od kupovine fabrička baterija pokazala probleme, pa su mi zamenili ceo telefon u garantnom roku. Na tom zamenskom telefonu original baterija je isto radila 1 godinu i krenula da gubi kapacitet.

Zamenska (kineska) je bila oko 1700 dinara sa svim trakicama za lepljenje + oko 400 dinara za šrafciger (koji ostaje za kasnije).
Posao zamene je poprilično jednostavan, treba samo paziti kada se staklo podiže - najbolje da se ima onaj suction cup.
Na youtube ima videa koji opisuju kako se menja.

Sa zamenskom baterijom nikakvih problema sve do sada, jedino je battery health na 100% zakucan.

:)

Inače telefon je sa performansama kompetentan i danas za regularne stvari, jedino je ekran mnogo mali za moderan web.
 
Meni iskreno zao da mjenjam fon, zavrsava mi posao za sve sta treba, a i volim ovaj design i form factor.
Zadnjih 10tak dana mi se desava da neke apps crashuju sto do sada nisam imao a kontam da je problem mozda do baterije...iako pokazuje 91% health.
Guracu ga jos malo pa gledam 12/13 mini.
 
Moj izvuce na 15.0.2 na 90% health originalna baterija 2 do 3 dana standby ako se ne koristi a ako se koristi izvucem ceo dan bez problema.Stoji kao sekundarni pa se ne koristi toliko jer koristim SE 2020.SE 2020 kupljen u februaru 2021 baterija vec pala na 95%.
 
S obzirom da je ovo poslednji ios za ovaj model, isplati li se uzeti ga, za dete, kao prvi fon, da se navikava? Hoce li podrzavati aplikacije poput youtube-a u narednih godinu, dve?
 
87% mi je BH. Dobio obaveštenje da je značajno degradirana. Interesuje me koja je cena za zamenu baterije jer nisam siguran da cu kupovati nov telefon u skorije vreme.
 
Jedino onu masku koja ima bateriju u sebi.
 
Ako moze info gde, znacilo bi. Hvala unapred.
 
Jel koristi(o) neko u ovom telefonu bateriju (npr. Deji) većeg kapaciteta (2010 mAh) od originalne i ako jeste kakva su iskustva (kolika je razlika u autonomiji)?
 
Odlicna je.. deji… ali znaj da im jako smeta koroscenje na punjacu hoce da se naduju… i tad im je radni vek oko 12 meseci
 
Ne koristim telefon dok je priključen na punjač. Kad telefon nije priključen na punjač jel se ne pregreva u toku korišćenja i kakav ti je SoT sa ovom baterijom? Koliko dugo je imaš i šta kaže BH?
 
Bh nikad nece spasti 😁 jer telefonu spada tek ispod 1600 nemam ja ali drugarici sam stavljao tu batt oko 2 godine je ima ne gasi lpm oko 6h sot ima
 
Aha, (IMO) nije loš SoT, na A71 (4500mAh) sam imao oko 7-8h SoT-a.
 
Nazad
Vrh Dno