Šta je novo?

iPhone SE

To je do ios-a sa 13.3 mnogo se napucava background i ako mi je iskljucena ta finkcija..
 
Pozdrav kolege. Nabavih ga skoro jer su mi dosadile budže u džepu. I definitivno mi ne nedostaju 5.84 inča :) Došao je sa iOS 13 i po mojim kriterijumima baterija je katastrofa. 3 sata sot-a i jedva preživi do uveče a nisam heavy user. A health je 88%. Tako da...skidam ipsw fajl da ga vratim na 12.4 pa ćemo videti kakva je situacija. Da li je 12.4 proveren i da li da obratim pažnju na nešto? Nov sam u ios svetu. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ipsw.me je sajt. Nije potpisan fajl ali flešuje se preko 3uTools programa (koristim Windows)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mozes instalirati ipsw 12.4 ni sa ipsw ni preko terminala u macos ne prolazi instalacija ni na gurku...
 
Poslednja izmena:
Uh užas. Znači za sad ništa? Samo nada da će ispeglati bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je i na 12.0.1 katastrofalna baterija mogu samo da zamislim sta je na 13.
 
Ufff trebao si dici na 12.4 bar mislim da je u rangu sa 12.0 baterija
 
Trebao sam *mjau**mjau**mjau*. Na oci gledam kako mi se smanjuju procenti. Ne znam sta je uzrok. Evo dok sam kucao odose 2%.
 
Poslednja izmena:
Da, isto kao i kod mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih sa 12.0 digao na 13.3 mislim da je to to sto se batt tice :-D
 
Pita prijateljica da li da svoj SE (11.3.1) ažurira ili da "nara'ni svinje i ništa ne dira" :d

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nikako... 11 jeste da mnogo losije radi ali je batt topina
 
Meni na svim dosadašnjim verzijama baterija super drži.

S tim što sam stao na poslednjoj verziji 12-ice. Ne planiram prelazak na 13 dok ne pokrpe sve falinke (i curenje baterije među njima).
 
Kod mene je 10-11 bio top... 12 onako sredise ga sa 12.4 malcice
 
Ja bih sa 12.0 digao na 13.3 mislim da je to to sto se batt tice :-D

Sinoć pušten UPDATE sa 10.3 na 13.3.
Update završen, telefon ostao u BOOTLOOP stanju, već 14h se vrti jabuka.

Pokušan recovery mode iz Itunes, ponovo je pokrenuo update, ali i dalje ustaje u Bootloop režimu.


Ima li neko rešenje?
Ostao bez backupa.
 
Sinoć pušten UPDATE sa 10.3 na 13.3.
Update završen, telefon ostao u BOOTLOOP stanju, već 14h se vrti jabuka.

Pokušan recovery mode iz Itunes, ponovo je pokrenuo update, ali i dalje ustaje u Bootloop režimu.


Ima li neko rešenje?
Ostao bez backupa.

Meni se to desilo jednom. E sad, da li je sa 11 na 12 ili sa 12 na 13, ali radio sam restore bez backupa na kraju.
 
Nisam jos pokusao RESTORE, to sve kao ostavljam za poslednju varijantu kada se potpuno oprostim od bitnih podataka.

Restore podrazumeva bukvalno ćist FW i brisanje podataka, je l' da?

Igram se sa 3uTools trenutno, pokušavam tim putem da ga flešnem.
Prvi pokušaj na 13.3 bez pozitivnog rezultata.

Sad skidam 13.3.1 (beta) u nadi da će uspeti da pregazi problem.


Da li postoji varijanta da mu flešnem stari 10.3 koji je imao prethodno uz čuvanje podataka? (fantaziram, nisam ekspert za iOS)
 
Kakav promasaj ako stvarno ovako bude izgledao.
 
Za njih nije jer koriste sigurno još uvek naštancane delove iPhone 8 uređaja koji će samo da prepakuju. Ništa nije to novo za njih osim što će imati poslednji chipset što nije malo. Ne isplati im se da sada prave potpuno novi uređaj jer su i SE pakovali u telo 5-ice.
 
Nije isto kuciste kao na osmici. Deblje je malo i ivice su hromirane kao na ipX. SE su bas pakovali u 1:1 kuciste 5 i 5s. Ovde kao da su namerno napravili takav dizajn da bi ip11 ostao relevantan i ako je skuplji.
 
Samo na ovo da stave ekran i hw od xs ne mora od 11 i bio bi savrsen, ubili bi sa prodajom.
 
Ovo je očekivani dizajn, već su bile glasine o tome.

Pitanje je samo s kojom cenom će da "izađu". Ja sam baš zbog ovoga i odložio (obustavio jer ga ionako uglavnom nema kod MTS-a :D) kupovini iP 11.
 
Samo na ovo da stave ekran i hw od xs ne mora od 11 i bio bi savrsen, ubili bi sa prodajom.

Upravo tako. Imali bi mislim neverovatnu prodaju. Ali bi onda smanjili prodaju 11 Pro. Ovako idu sto se njih tice na provereno. Jedino sto je dizajn jos od iP6. Ja sam mislio da kupuim XS ali cu verovatno sacekati da vidim koja ce cena da bude. Mada iskreno za sad mi je moj SE dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Meni iskreno ne smeta dizajn ledja, tj. aliminijum od sedmice je super nema sitnih zazora izmedju frejma i stakla, jedino sto je klizav. Ono sto mi smeta je sto ekran nije kao na x/xs. Stvarno ogromni bazeli za 2020.
 
Meni je i SE tako mali klizav jer je od aluminijuma. 8 na primer ladno nisam morao da stavljam u neku futrolu jer staklena ledja nisu dozvoljavala to klizanje. Ali je bio veci od SE.
 
Nazad
Vrh Dno