Šta je novo?

iPhone SE (2020)

Aman čoveče, ja ne znam da li ti kapiraš da ne igramo svi igrice i da ne razmišljamo svi isto.

Većina samo normalno koristi telefon.

Po tvojoj prici ispada da ni 2 sata ne traje baterija sto apsolutno nije tačno.

Telefon je savršen za prosečnog korisnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam ni pomenuo igranje igrica u prethodnom postu, vec intenzivnije koriscenje drustvenih mreza, YT i kamere.

A to normalno i nenormalno nije na tebi da ocenjujes, jer em sto je suvise neodredjeno, nego je i glupo.
 
Pre bih rekao da ti ovde odredjuješ kriterijume, tako da, slažem se da je glupo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja gledam yt na fonu oko 2h preko dana, visim i na tapatalku, tu mi najvise ode baterije. Malo insta i to je to. Kezual igrice ponekad ali desi se da po 4-5 dana ne upalim igricu. Mada ako uzmem SE i ne odgovara mi,lako mogu da ga zamenim za XR glavu za glavu
 
Mislim da ako se ne igraju igrice trebalo bi da je ok. Ja sam ga uzeo za cerku (tinejdzer) i nije se pozalila na bateriju ili bilo sta. Ko nema nek investira u fast charger i sve je reseno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Utisak koji sam stekao u ovoj temi je da ljudi da bi opravdali kupovinu SE pricaju o nekakvom zahtevnom koriscenju koje on izdrzava 24h, a koje mi se cini da je sve samo ne zahtevno. Pre neki dan se kralj javio da kaze kako nije koristio telefon preko vikenda i da mu je izdrzao dva dana :d Pa to je post godine na Bench-u ako mene pitate.

Neko ko intenzivnije koristi drustvene mreze, YT i kameru morace da se spremi da ga dopunjava preko dana, to sam zakljucio na osnovu testova.

Da, ja sam postavio post o bateriji posle dva dana slabog koriscenja jer je neko pitao kakav je telefon u takvim uslovima.

A sto si ti *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ,to je tvoj problem, a ne moj.

Dolaziti ovde i glupirati se o bateriji SE je isto kao i ici u temu o kineskim ciglama i govoriti kako zaostaju za A13. Svaki telefon ima ciljnu grupu.
 
Poslednja izmena:
Evo ga moj danas prosecni dan, skinuo sam telefon jutros u 7 sa punjaca, sada sam usao u stan i imam 23% baterije. 4:57h Sot sto i nije bas impresivno, yt oko 2.5h, uslikao 30-ak slika itd.
A baterija mi je 4000mah. Zato me brine na se-u baterija. Duplo manja a da izgura isti sot u mom prosecnom danu.
 
Alukard@ dok ne kupis nece znati. Ima ih i za 390e na kp. Uzmi, vozi ga 5 dana i prodaj ga za iste pare za koje si ga uzeo. Dzaba razbijati glavu jer potrosnja uredjaja je kod svakoga razlicita.
 
Ako ništa iPhone se realno prodaje kao lud

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ako nista, zamenicu ga za XR.
Samonda skoknem do istyle-a da vidim koja mi boja najbolje "lezi"
 
Uzmi bolje polovan star par dana, ako ti ne legne da ne gubis lovu. Boja ide i masku svakako.
 
Da, ja sam postavio post o bateriji posle dva dana slabog koriscenja jer je neko pitao kakav je telefon u takvim uslovima.

A sto si ti *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ,to je tvoj problem, a ne moj.

Dolaziti ovde i glupirati se o bateriji SE je isto kao i ici u temu o kineskim ciglama i govoriti kako zaostaju za A13. Svaki telefon ima ciljnu grupu.

Ne vidim rec, vidim samo mjaukanje, ali sta god je jasno je o kakvom postu se radi. ;)

Drugo, i ja sam ciljna grupa ovog telefona, ne vidim zasto ne bih dolazio i komentarisao jer se i sam premisljam da ga uzmem. Svidja mi iOS, kompaktnost SE, velika zastupljenost delova i dodataka itd. Ciljna grupa mu je vrlo siroka i pokriva skoro sve segmente, odlican je fon, ali baterija od 1821mAh uopste ne obecava i u suprotno ne mogu da me ubede ljudi koji ga ne koriste dva dana jer to svakako nije nacin na koji ja koristim telefon.


Najslabiji su mu baterija, jako mali ekran i nepostojeci night mode na kameri. Ostalo je sve vise nego odlicno.




Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi hoce gaming telefon i to ocekuju od SE. On ima potencijala sto se hardvera tice,bukvalno moze apsolutno sve. ALI baterija jeste problem. Kada vide specifikacije znaju da mogu i hoce to i onda se zale na bateriju. Razumem to potpuno,ali ovo nije telefon sa tom namenom. Napravljen je da traje,godine ga nece pregaziti. Ko nema takve zahteve ovo je odlican telefon za njega. Ja ga koristim kao primarni,sasvim normalno i nemam problema sa baterijom.
Skinuo sinoc sa punjaca u 20 i do sada imam 50% uz normalno koriscenje.
86fac1715fb549ffadc2b84eb8a6f4cc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Da se nadovezem na danasnji post. Evo baterije sada. Na poslu lagano koriscenje samo,mozda ukupno sat,sat i po (opravdano [emoji23]). Sada preostalo 27%,napunjen sinoc u 20. Lagano koriscenje,uglavom yt i reddit.
c5227befd2e102888d6bc4577606a400.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nista, zamenicu ga za XR.
Samonda skoknem do istyle-a da vidim koja mi boja najbolje "lezi"
Iskreno, baš ne zanimaju tvoji budući utisci o bateriji na SE.
Jer to tzv "lagano" korišćenje, koje se potencira za ovaj model i ovu bateriju može da izvuče 5 SOTa i kod mene, može čak i više kada se gleda samo YT u nekoj normalnoj rezoluciji, za divno čudo.
Opet ponavljam, ako se optereti procesor, SOT drastično pada, a da se ne lažemo, poruke, pozivi , mejlovi i TT ne opterećuju realno ništa.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ne vidim rec, vidim samo mjaukanje, ali sta god je jasno je o kakvom postu se radi. ;)

Drugo, i ja sam ciljna grupa ovog telefona, ne vidim zasto ne bih dolazio i komentarisao jer se i sam premisljam da ga uzmem. Svidja mi iOS, kompaktnost SE, velika zastupljenost delova i dodataka itd. Ciljna grupa mu je vrlo siroka i pokriva skoro sve segmente, odlican je fon, ali baterija od 1821mAh uopste ne obecava i u suprotno ne mogu da me ubede ljudi koji ga ne koriste dva dana jer to svakako nije nacin na koji ja koristim telefon.


Najslabiji su mu baterija, jako mali ekran i nepostojeci night mode na kameri. Ostalo je sve vise nego odlicno.




Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ja sam preterea, ali i ti si mogao birati reci, bez obzira da li su cenzurisane ili ne.

Ovaj telefon ima bateriju kakvu ima, jer je dizajn star 5 godina. Ko razmislja o bateriji neka uzme 11 ili saceka 12.
Mana 12 je sto ce svi imati Samsung OLED, koji opet ima PWM.
 
Da se nadovezem na danasnji post. Evo baterije sada. Na poslu lagano koriscenje samo,mozda ukupno sat,sat i po (opravdano [emoji23]). Sada preostalo 27%,napunjen sinoc u 20. Lagano koriscenje,uglavom yt i reddit.
c5227befd2e102888d6bc4577606a400.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Moze li obnjasnjenje kako se iz ovog screenshot-a moze videti koliko je telefon radio ili ti ekran bio upaljen. Ja kada sam hteo da proveravam bateriju uvek sam gledao zadnja 24h.
 
Activity prikazuje koliko je bilo rada a iznad ima koliko je baterije utroseno za taj rad. Npr,skroz desno je danasnji dan,malo vise od 3 sata i utrosak baterije oko 50%. Iznad imas kada je zadnji put napunjen i koliko. Ispod se nalazi utrosak baterije procentualno po aplikacijama,mada se ne vide sve na ovoj slici. Isto tako se vidi da je u cetvrtak telefon radio preko 6 sati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ovo onda znaci da ja danas imam 7:15 sot a ostalo mi 24% i da bi lagano mogao da ubijem 8h sot-a? XS je u pitanju inace pa se izvinjavam sto malo off-ujem ali bas me zanima ovo.

6b0be53646e1e8a5b68262ea6334fc0b.png
 
Da ovo je tvoj sot danas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inace,probajte da bateriju punite kada mozete a ne da cekate kraj dana pa onda do 100%. Ja moj stavim na bezicni punjac kada sam za kompom i retko dada prelazim preko 80-90% baterije. Odrzavam ga na nekih 60-80% pretezno, i kada mogu. Preko noci ga nisam punio od kada je kupljen, punjac uvek nosim sa sobom da se nadje. A stari telefon je sa takvim pridrzavanjem posle godinu dana imao 98-99% zdravlja baterije. Inace drugarica je uspela da za 6 meseci dogura na 89% zdravlja baterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ovako kako ti punis je najbolja stvar. Vecina se boji toga i zivi u vremenu nokie 3310. Ja recimo punim kad stignem i za skoro godinu dana i dalje je na 100% baterija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mene previse opterecuje to namestanje i robovanje procentima napunjene baterije. moram stalno da pazim i da gledam bateriju koja kada dodje na 59% punim, pa onda da nadgledam kad se priblizi 80% da je skidam sa punjaca i tako u krug. previse mi je to neintuitivno. powerbank je uvek tu, punim kad stignem i koliko hocu pa neka traje koliko traje
 
Isto punim kako stignem, a hvala Bogu imamo sad ovlasceni servis pa nije problem da se zameni baterija. Plus imam Apple Care+ pa ako zvekne ispod 80% imam pravo na besplatnu zamenu.
 
Najbolje je puniti bateriju kroz pun ciklus. Ko kaze drugacije uzimaju mu se pare za vase baterije. Celije se najbolje osecaju kad se pune svojim maksimalnim kapacitetom sporim punjacem. Ko pluca, jel ti lepse kad dises kratko i brzo ili duboko i polako...ista prica. Zabodes lepo uvece i dignes ujutru. Nema iphone koji sam imao da mi je pao % za vreme mog koriscenja . Evo Xr malo preko 5meseci i na 100% je. Doduse ne nosim telefone duze od 4-6m ali neko i za to vreme skrlja 10%. Najgore je svako cas na punjac, tipa zaboravio sam uvece pa ujutru u kancu na pola sata posle kafic 20min, i kuci pred izlazak pola sata, a uz sve to vreme ga akas na tom istom punjacu...e tako ode baterija i za pola godine.
 
A šta ako bih ti rekao da imam telefon skoro 10 meseci i da ga punim suprontno i da mi nije ni % opao? [emoji846]
 
Nije redak slucaj, jer evo i ja sam na 100%, 10 meseci isto punim kao on.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolje je puniti bateriju kroz pun ciklus. Ko kaze drugacije uzimaju mu se pare za vase baterije. Celije se najbolje osecaju kad se pune svojim maksimalnim kapacitetom sporim punjacem. Ko pluca, jel ti lepse kad dises kratko i brzo ili duboko i polako...ista prica. Zabodes lepo uvece i dignes ujutru. Nema iphone koji sam imao da mi je pao % za vreme mog koriscenja . Evo Xr malo preko 5meseci i na 100% je. Doduse ne nosim telefone duze od 4-6m ali neko i za to vreme skrlja 10%. Najgore je svako cas na punjac, tipa zaboravio sam uvece pa ujutru u kancu na pola sata posle kafic 20min, i kuci pred izlazak pola sata, a uz sve to vreme ga akas na tom istom punjacu...e tako ode baterija i za pola godine.

To vazi za tehnologiju iz ere nokie 3310. Sastav baterija je drugaciji. Sada nije pozeljno ciklusirati bateriju jer je hemijski sastav baterije drugaciji. Procitaj malo po netu,cisto informativno,svako ima pravo da koristi kako zeli. Ja sam samo dao neko svoje koriscenje i svoja iskustva. A ono za sporo punjenje je tacno. Zato i stoji savet da se puni do 80% jer se nakon toga valjda koristi veca amperaza a manja voltaza (ili obrnuto) sto moze da steti celijama baterije. Isto vazi kada je mali procenat baterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sta rade onda ova vecina sto kuka posle svakog update da im baterija pada par %. Znam ja sta pisu mediji, i neki tech kanali ali se ipak drzim starog dobrog pravila i za sada hvala Bogu ne padaju mi % niti mi se baterija na nekom telefonu osakatila.
 
Najbolje je puniti bateriju kroz pun ciklus.
Bez uvrede ali bolje je da prvo naučiš osnovne pojmove o baterijama. Kao što je kolega spomenuo to je preporučljivo isključivo za nikl bazirane baterije koje se ne koriste u mobilnim telefonima skoro pa 20 godina. Važi takođe i za formiranje baterije, obe stavke su ostatak iz prošlosti i nisu relevantne za baterije bazirane na litijumu.
 
Nazad
Vrh Dno