Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Ja sam originalnu platio 3000din, znaci ne mnogo vise nego ti svoju. Uvek se moze naleteti po manjoj ceni nego u Apple store.


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Nema potrebe za fensi futrolama radi sve kako treba i sa onom od 20$ :) . Uzeo sam je na aerodromu kao prvu pomoc skoro i na kraju sam je zadrzao, firma koja je pravi se zove Qmadix, prezadovoljan sam kako ga stiti. Jedino sam uzeo dodatno AppleCare+ da zastiti telefon od vlasnika, i to me neka paranoja moja naterala na to, nikada nisam to imao, al kad sam video da su 2 zamene polomljenog ekrana po 29$ u slucaju da se desi, nije lose za imati, a i ledja su od stakla, mada je maska na njima, ne bi trebalo da ona prsnu tako lako.

Gde si kupio telefon / uzeo AppleCare+?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Telefon je uzet na aerodromu u Sidneju. A sto se tice Apple Care+ njega sam online uzeo na apple.com direktno, 149$ plus nesto sitno za porez, manje nego 10 dolara.

@Lemaja, gledao sam tu originalnu, al kao sto neko rece vec, od pocetka mi se ne dopada cinjenica da na donjoj strani (zvucnik gril, lightning connector) nema ama bas nikakve zastite. Svaka cast za ulov, 3000 za tu masku je lepa cifra, ja sam originalno hteo uzeti iPhone X, ovo cudo sam kupio u 15 minuta, imao brdo vremena do leta koje sam proveo toveci se sendvicima, onda prodjem pored prodavnice, vidim osmicu plus, reko daj da vidim kako izgleda, i eto tako odem, vratih se za 10 minuta i iskesirao posto sam u tom momentu imao 30 min do leta. Cene za maske su im sulude u AU, 60 AUD je bio silikon, reko nema potrebe, hvala, vratio telefon u kutiju, i cim sam sleteo na sledeci aerodrom uzeo tamo za 20 usd :)
 
Original Apple silikon ili kozu? Novo ili polovno? Gde si to nasao?

Silikonska, uzeo je moj kolega koznu i silikon na KP pa je meni prodao. Futrola je original. Nije kopija zagarantovano. Obe su nove ne otpakovane.

@danilo89 Uzeo sam je bas sto je bila jeftina. Sto se tice otvora slazem se posto sam isto naveo u nekoliko postova unazad.


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao wireless punjenje, gledam po Amazonu i po netu, svako se u drugi punjac kune da je sjajan, deluje mi primamljivo za sto u ofisu, kakva vi iskustva imate sa ovim dragi ljudi?
 
Jel neko uzeo 8 posle 6s, kakvi su utisci.

Upravo sam ja to uradio, iskreno ne vidim neku veliku razliku, jedino sto je uredjaj primetno brzi i po mom subjektivnom osecaju baterija traje duze nego na 6s 64 GB (sad imam 8+ 256GB)

True tone ekran je lep dodatak, kamera mi je iskreno manje vise ista, al nisam neki foto ekspert.
Zvucnici zvuce bas dobro, jedan je u slusalici, drugi pored lightning porta
Ar mi je iskreno vise decija igracka za sad, i dalje mi to radi kilavo (aplikacije za merenje udaljenosti itd) ne racunajuci Ikea namestaj, ubacivanje zivotinja na slike i slicno.
Takodje cinjenica da je ograniceno vodootporan je fina stavka za ne daj boze, svakako ne zalim sto nisam uzeo X model, ne bih da budem test subject za nesto sto su tek izbacili.

Jedini razlog mog upgradea je bila cinjenica da mi je istekla garancija na 6s i da nisam hteo da dopustim da ostane kod mene dok ne izgubi svu vrednost.
 
Jel neko uzeo 8 posle 6s, kakvi su utisci.

Ja sam sa 6s presao na 8+...mislim ima razlike i to poprilicne...prva stvar koju mnogi zanemaruju je home dugme, meni je gotovnije na 8ci, kamera je dosta bolja tu nema sta posto ih ovde imas dve ali i kad slikas sa main kamerom vidi se razlika...zvucnici na 8+ su vrh! Generalno u brzini neces lrimetiti razliku posto je to razlika u milisekundama fazon i onda ti to manje vise i ne znaci nista...staklo pozadi, besicno punjenje, mogucnost brzog punjenja (uz doplatu koju nikad necu platiti), ip67 sertifikat, baterija mi na 8+ mnoooogooo vise traje!

Takk da ako mene pitas, prelazi bez razmisljanja! [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Generalno 6s se poredi sa npr iP8 a 6s+ sa iP8+. Generalno nece se primetiti razlika u radu izmedju 6s i 8 kao ni u drugim stavkama. Jedino sto je mala razlika iP8 je stakleni, dobro i iP6s+ ima samo jednu kameru na poledjini naspram iP8+. Da remiziram prelazak sa iP6s na iP8 se ne primeti nesto, sem sto znas da imas novi telefon. Dok vec prelaz sa iP6s na iP8+ ili iP7+ je osetna razlika, prvo zbog velicine ekrana i drugo zbog dve kamere pozadi.

imam iP7 i razmisljam se da prodam i uzmem iP7+ ili iP8+ ili cak i neki android ali sa dual kamerom pozadi.
 
Što ti je ta kamera druga toliko bitna? Msm ne žale se ljudi ni sa jednom [emoji1]
Ja bih sa 6s prešao samo na plus model u ovom trenutku.. Mali mi je ekran jednostavno..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam, valjda zbog te dual kamere bi imao osecaj da sam presao na nesto drugacije :)
 
Ja dok ne vidim realnu promenu nemam nikakav osećaj [emoji5]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa, iP7 naspram iP7+ ili iP8+ je realna promena, veci telefon, veci ekran, dve kamere, ....:)
 
Generalno 6s se poredi sa npr iP8 a 6s+ sa iP8+. Generalno nece se primetiti razlika u radu izmedju 6s i 8 kao ni u drugim stavkama. Jedino sto je mala razlika iP8 je stakleni, dobro i iP6s+ ima samo jednu kameru na poledjini naspram iP8+. Da remiziram prelazak sa iP6s na iP8 se ne primeti nesto, sem sto znas da imas novi telefon. Dok vec prelaz sa iP6s na iP8+ ili iP7+ je osetna razlika, prvo zbog velicine ekrana i drugo zbog dve kamere pozadi.

imam iP7 i razmisljam se da prodam i uzmem iP7+ ili iP8+ ili cak i neki android ali sa dual kamerom pozadi.

Ovo je tačno tako, a i dokaz da su telefoni došli do platoa i da su razlike sve manje primetne. Zamisli da si rekao “nećeš primetiti veću razliku između 4s i 5s, ili SGS 4 i 6” :D
 
Pisao sam iskljucivo za iPhone uredjaje, nisam mislio na Android :)
 
Pa, iP7 naspram iP7+ ili iP8+ je realna promena, veci telefon, veci ekran, dve kamere, ....:)

Što se tiče iPhone počev od 6s samo na plus modelima osetiš razliku zbog veličine ekrana.. Ne računam X jer on radi na drugačiji koncept od dosadašnjih iphone-a..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I bolja je baterija dosta na plus modelima,ja sam presao sa iP 6 na 7+,ogroman upgrade u svakom smislu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa da, jedino razlika je ako se sa obicnog iPhone predje na + model. Meni baterija ne igra veliku ulogu, tako da mi je i ova na obicnoj 7ci dobra. :).
 
Kako se kupuje Apple care+ za iphone?
Mislio sam da uzmem u USA iphone+apple care, ali me mrzi da cekam...
Uzeo bih ovde kod preprodavaca telefon, ali kako se onda kupuje apple care? Da li mora u istoj zemlji u kojoj je kupljen i telefon?
 
Mozes online.
Ne znam kako zemlja utice, tako da probaj pa vidi sta ti nudi.
 
Ipak uzimam u USA, mnogo je jednostavnije da se sve uzme u Apple Store-u.
Ovako mogu da traze racun, mada ima i opcija da se uradi online dijagnostika uredjaja i da aktiviraju apple care.
 
Bolje uzmi iP X, veruj mi, a mozes mi zahvaliti kasnije...
 
Uzecu sledece godine u ovo vreme XS ili kako se vec bude zvao :D
 
XS ko majicu da uzimas...mada to je veličina za devojčice :d
 
Bolje ostani na 6s/6s plus. Zahvali kasnije meni i svom novčaniku i super fonu i dan danas, sa 3.5mm jack-u i Full aluminijumom koji neće da se raspadne kao preskupo staklo na 8-X..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I 7+ ima aluminijum. I ko kaze da ce da mu ispadne telefon, a ako ga mozda nosi u futroli, onda mu isto sta je pozadi...
A da se vratimo na to sa 3.5mm jack-om - koliko vas koristi sluske koje nisu od Apple-a i koliko puta ste izgubili lightning na 3.5mm adapter da je bilo preskupo dati 15 eur (tako nesto) za novi? Kontam da max 20-30% koristi druge sluske, a da je mozda 1% od tih 20-30% izgubilo adapter, sto mu dodje oko 0.2-0.3%...
 
Tako je, apsolutno podrzavam izbacivanje 3.5mm ulaza i da cesce gubimo adaptere.

U11 via TT
 
Nazad
Vrh Dno