Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Davati oko 400e za polovan telefon koji vise nema garanciju je za mene potpuna ludost.
 
A nije ti ludost sto vozis polovan auto bez garancije od 5-10 hiljada evra i sto mu polovan dio kosta kao nov iphone :)
 
Primerci od operatera imaju 24meseca garanciju, to je jos godinu dana +\- koji mesec.
 
Clan sam oba tabora i glas za iPhone.

Jedan skroz zaokruzen proizvod, po meni dosta ozbiljniji od Samsunga koji se tu trudi da iskopira izgled.

Evo ti primer, imam jedan stari iPhone 4S koji mi je stajao u ladlici pa jedno 2 godine. Upalio ga, stavio poslednju verziju iOS 8 i ne mogu da verujem kako telefon fluidno radi. Cak i multitasking sa vise tabova ne predstavlja problem. Naravno da bi se primetilo usporenje kad bi stavio pored njega recimo 6S, ali ovako za koriscenje stvarno extra i za ne toliko zahtevnog korisnika, 100x bolje resenje od nekog krsh androida.

To ti govori koliko dugo si miran kad uzmes iPhone. Fantastican sistem koji super radi i ne moze da se meri sa Androidom.
 
I nije potrebno da se restartuje na svakih nekoliko dana kao vecina telefona sa Androidom.
 
Govori šta, da treba da kupi nov telefon (Samaung)? :)

Šta više vredi. Uključi srpsku tastaturu, ne radi ti auto correct dobro na tom kršu od telefona. :p

Samsung je svakako dobar telefon, šteta je što posle prvog većeg update-a možeš samo da ga baciš. I što je to sve od update-a sto će i dobiti. Takođe o pravoj internacionalnoj garanciji nema ni govora. Posle tri godine vredeće tačno upola cene iPhone-a istog godišta. Ko hoće da menja telefon jednom godišnje, Samsung je dobar izbor.
 
Ja mogu samo reci da je meni pre nekih 6 meseci IPhone 6 plus radio lose. Toliko je "kocio" u odnosu na obicnu 6icu da sam se pokajao sto sam menjao telefon. Progledao sam kada sam ga zamenio za 6s pre 3-4 meseca. Evo me sada na 6s plus od pre par dana i mogu reci da se situacija popravila u odnosu 6 plus, verovatno su ispeglali iOS u medjuvremenu.
 
Pa i razlika u hardveru izmedju 6 i 6s je velika, ima i do toga.
 
6 plus sam uzeo kada je bio flagship, pre pojave S modela. Odgovorno tvrdim da je lag u animacijama bio prisutan i meni je to kvarilo ugodjaj. Takvih "problema" prethodno nisam imao na 6ici. Cak sam 6 plus menjao za novi (problem sa prednjom kamerom) i opet je tu bio gorak ukus da nema tu fluidnost kao obicna 6ica.
 
Ja mogu samo reci da je meni pre nekih 6 meseci IPhone 6 plus radio lose. Toliko je "kocio" u odnosu na obicnu 6icu da sam se pokajao sto sam menjao telefon. Progledao sam kada sam ga zamenio za 6s pre 3-4 meseca. Evo me sada na 6s plus od pre par dana i mogu reci da se situacija popravila u odnosu 6 plus, verovatno su ispeglali iOS u medjuvremenu.

Sta je konkretno kocilo, pitam posto imam 6 plus i ne koci nista, bas fino i brzo radi, jeste za nijansu sporija od obicne sestice zbog vece rezolucije ali to je skoro neprimjetno, al da koci to nisam primjetio.

Edit
Da, desava se lag u animacijama ali ne cesto.
 
Poslednja izmena:
Spotlight, prelazak iz jedne u drugu aplikaciju (multitasking), vracanje na homescreen, kontrol centar, samo listanje otvorenih aplikacija...
Da se razumemo, uredjaj koji je u to vreme bio najbolji u ponudi jednostavno nije pruzao najbolji celokupni ugodjaj i tacka. Neko to nije primecivao, meni je to smetalo jer znam kako je sve radilo na obicnoj 6ici
 
Spotlight, prelazak iz jedne u drugu aplikaciju (multitasking), vracanje na homescreen, kontrol centar, samo listanje otvorenih aplikacija...
Da se razumemo, uredjaj koji je u to vreme bio najbolji u ponudi jednostavno nije pruzao najbolji celokupni ugodjaj i tacka. Neko to nije primecivao, meni je to smetalo jer znam kako je sve radilo na obicnoj 6ici
Сад ће те разепети дежурни фан бојси :Д
 
Spotlight, prelazak iz jedne u drugu aplikaciju (multitasking), vracanje na homescreen, kontrol centar, samo listanje otvorenih aplikacija...
Da se razumemo, uredjaj koji je u to vreme bio najbolji u ponudi jednostavno nije pruzao najbolji celokupni ugodjaj i tacka. Neko to nije primecivao, meni je to smetalo jer znam kako je sve radilo na obicnoj 6ici
Sve sto si naveo radi bas fluidno u mom slucaju izuzev vracanja na home, tada zna da se desi skracenje animacije kao sto je svojevremeno bilo na 3g kada je izasao ios3 pa je preskakao dio animacije kad se vraca na home.
Na obicnoj sestici sve radi za nijansu bolje jer je ogromna razlika u rezoluciji ekrana i njemo je 1gb rama dovoljno a plusu ipak fali malo rama, pogotovu kada se otvori dosta tabova u safariju.
 
Pretpostavljam da imaš poslednju verziju softvera, kao šta sam prethodno i napisao ispeglali su dosta stvari u medjuvremenu. Secam se da sam isao da gledam 6s i 6s plus čim su se pojavili kod nas izloženi kod provajdera da ih uporedim mesjusobno i ne lezi vraze opet je 6s plus zaostajao u odnosu na 6s. Definitvno sam iOS je imao problem sa vecom rezolucijom na plus modelu. Namerno sam napisao imao jer za ova tri dana koliko je 6s plus kod mene ne primecujem razliku u odnosu na 6s po pitanju performansi.
 
Moguce da je bilo problema na 8xx, ja 6+ koristim negdje od oktobra na 9.0.1 i bas fino radi, osjetno bolje nego 5s, nisam radio update na novije zbog JB.
 
Glupost je sto je Apple sebi dopustio "saradu" od uredjaja (i iPhone-a i iPad-a) i sad, naravno, kubure sa peglanjem iOS-a da bi normalno radio na 5s i novijim modelima.
 
Kako izlaze novi ios-i stvara se sve veci jaz izmedju generacija i to je tako od pocetka bilo, evo npr. razlika izmedju 6 i 6s je u normalnom radu i brzini veoma mala i ako 6s ima 50% jaci hardver, ali kako vrijeme bude prolazilo i tamo negdje kada izadje ios 11, 12 razlika ce vjerovatno biti ogromna jer ce sve biti dosta zahtjevnije i tada ce doci do izrazaja mnogo jaci HW.
 
Koliko vas ima jb telefon? Evo dva meseca koristim iPhone i iskreno i dalje mislim da je naduvana priča o EXTRA telefonu. Pre bih rekao da je sramota svakog ko je dao tolike pare da se žali na telefon. Funkcionalnost androida je mnogo bolja. Ono za šta mogu da skinem kapu jeste autofokus kamere, brzina slikanje noću... Ma kamera je vrhunska. I nije tačno da ne koči, moj LG G2 je manje kočio. Eh da bolje hvata signal gde je slabija pokrivenost mrežom... Ma moraću jednog dana da napišem za i protiv sa moje strane. Telefon jeste dobar ali nije vrh vrhova sigurno
 
Mene pitaš? Nemam pojma. Ja sam očekivao nešto drugo po pisanju svih živih kao i komentara većine ljudi. Ali ukratko ispada da su nešto poboljšali sa update-om ali funkcionalnost baš i nisu. Ili ja ne znam da koristim ovo čudo. Recimo prosto pitanje za sve ljude sa iPhonom da mi pomognu kako da povežem telefon sa laptopom bežičnim putem? Ili još lakše kako da pošaljem neki fajl nekome ko nema iPhone putem Bluetootha? Eto za početak prosta pitanja.
 
Poslednja izmena:
Ne mozes nikako, kao ni da menjas teme i launcere, takodje ne mozes da postavis mp3 kao zvono, nema ni lampicu za obavestenja.
 
Ne moze ni download preko safarija :)
I sta kazes g2 manje koci :D
Ne znam koji iphone si kupio pa se toliko zeznuo, ali evo npr. uzmimo 5s koji je izasao 2013-te kada i ta tvoja azdaja g2, ni jedan android nece fluidnije raditi od njega, jednostavno dzabe jezgra, mhz-i 4gb rama kad je sofver smece.:d
Sto se JB tice, s njim mozes sve cak i android instalirat pa da ti vise ne koci :)
 
Znam da moze nego mi lakse ovako da odgovorim na sva pitanja koja se ponavljaju iz godine u godinu.Dobro je da nije napomenuo samo dual core, 1 giga rama i 8mpx, specifikacije koje su imali androidi iz 2012 godine
 
He he možeš da pričaš šta hoćeš, ja sam samo rekao svoje mišljenje. Inače je iPhone 6 u pitanju iOS 9.2.1
Za kočenje je bila prethodna verzija ne znam koja je bila instalirana nisam obraćao pažnju. A ima puno stvari koje me nerviraju ali nema veze. Nisam ovde da bih solio nekome pamet, jer svako zna šta je za njega najbolje.
Dropbox? Kako da odradi ceo upload u pozadini da mi ne traži da ulazim u aplikaciju da bi radio upload... Zato i pitam kakva je vama funkcionalnost. I da čitao sam da sa jb mogu da podesim dosta stvari kako ja hoću ali za moju verziju nema jb. Zato sam i pitao da li imate jb telefone ili ne.
 
Upload cega? Slika? To podesis u samoj aplikaciji.
Ja koristim iCloud, uzeo sam 50gb i ne razmisljam.
Sto se jb tice, ako hoces da se igras sa tim, prakticno kao na androidu, onda samo napred, meni je stabilnost i sigurnost prioritet. Licno vise volim da ne razmisljam da li ce negde nesto mozda zakucati, ovako ga prosto skinem sa punjaca ujutru i bez razmisljanja ga koristim ceo dan. Znam da necu imati nikakvih problema sa njim i da me nece izdati kad ne treba.
 
Ios 9.3 beta 4 je katastrofa, srce bateriju kao lud, pre 3 sata napunjen 100% koriscen 2 sata i 20 min (surf, tapatalk) i sad je na 55%?!
 
Jel se to desilo samo jedanput ili se ponavlja? Da li moze jos neko da potvrdi?
 
Nazad
Vrh Dno