Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Jos da pise koji iPhone (iako je tema za 6, pise se o razlicitim uredjajima), da li je WiFi ili cellular korisen i slicne stavke - plus kakva je inace baterija.

Beta 4 sigurno bolje radi i drzi nego prethodna verzija i sigurno bolje nego 9.2.1 na 5s.
 
Upload cega? Slika? To podesis u samoj aplikaciji.
Ja koristim iCloud, uzeo sam 50gb i ne razmisljam.

Posto razmišljam da kupim dodatni prostor za slike zanima me kako si ti obavio kupovinu dodatnog prostora? Meni je nalog registrovan na U.S. Store pa kartica ne dolazi u obzir. Da li moze da se plati gift card-om?
 
Nemam pojma, iskreno. Ja sam na hr, ali mislim da placanje prolazi karticama bez obzira koji je store.
150din mesecno je nista, a sve bude na jednom mestu.
 
Zvanicno nije podrzano preko gift card-a (prema Apple-ovoj dokumentaciji) ali je ljudima prolazilo (navodno zato sto prvo proveravaju account i, ako tu ima para, skidaju odatle i ne gledaju dalje).

Jedino da probas ako vec imas nesto para na account-u.
 
Potpisujem. I storage i apple music sam kupio sa gift card.
 
Pozdrav svima, jutros mi se update-ovao iOS, sve je proslo ok, medjutim primetila sam da ne mogu da se povezem nikako na WIFI, posle update-a net je radio jedno vreme i posle toga je bilo nemoguce povezati se.

Niko od ostalih ukucana nema problem sa povezivanjem (svi imaju androide) net je ok, sve je je u redu ali ja ne mogu da se povezem vec nekoliko sati, pa me zanima da li je moguce da je neki problem oko tog update-a, mada verujem da ne bi trebao da bude.

Zensko sam pa se bas i ne razumem :))
Unapred hvala.
 
Probaj sa hard resetom, home dugme drzis zajedno sa dugmetom za iskljucivanje dok se telefon ne ugasi.
 
Kad uđem u settings/general/about pojavi mi se carrier settings update. Šta je to? Da uradim update ili ne?
 
Podesavanja za mrezu koja Apple-u dostavlja odredjeni operater (citaj, cellular data settings i sve ostalo - kod nekih, u inostranstvu, i odredjene restrikcije vezane za hot spot ili sta vec operater hoce kod nekih post/prepaid paketa).
 
Da li može na pp pomoć gde mogu da nabavim Nillkin glass? Unapred hvala [emoji3]
 
Pozdrav svima, jutros mi se update-ovao iOS, sve je proslo ok, medjutim primetila sam da ne mogu da se povezem nikako na WIFI, posle update-a net je radio jedno vreme i posle toga je bilo nemoguce povezati se.

Niko od ostalih ukucana nema problem sa povezivanjem (svi imaju androide) net je ok, sve je je u redu ali ja ne mogu da se povezem vec nekoliko sati, pa me zanima da li je moguce da je neki problem oko tog update-a, mada verujem da ne bi trebao da bude.

Zensko sam pa se bas i ne razumem :))
Unapred hvala.

Ako ni navedeno ne pomogne resetuj network settings i obavezno reboot routera. Takodje da znas da jeftiniji ruteri znaju imati problem ako je vise uredjaja nakaceno cesto... Pod vise mislim 15 pa navise...
 
Moze naravno, sve normalno. Odes na sajt, ukucas sta te zanima i kad izbaci rezultate lagano listas. I u svakom ti lepo pise sve detaljno. Ukoliko ne pise, uvek imas opciju da pitas prodavca [emoji6]
 
NIsam ulazio na forum pa rekoh da odgovorim, mada se u medjuvremenu pojavio zvanican 9.3. Ukratko, baterija mi je nekako oslabila, uopste ne drzi tako dobro kao sto je na 9.2.1. Imam povremena stucanja, i sto neko rece bez ljutnje, uopste ne vidim neku epohalnu stabilnost koja se ios-u pripisuje jer tu i tamo imam raznih bug-ova, zakuca ekran na pozivu, cloud.mail.ru uploaduje tek kada se udje u app i tako svaki put, baterija curi (primer, ujutro skinem sa punjaca, odem na posao, tamo koristim surf, mail, tapaptalk (kada imam vremena) baterija crkne (18%) do 15h. Na poslu imam wifi ali ga slabo "fatam" tako da je uglavnom na 4g.

Na 9.2.1 je uz slicnu upotrebu baterija bila daleko bolja. Inace iphone 6 je u pitanju u apple garanciji do kraja juna, nije toliko mator.

S' obzirom na to da dolazim sa high end androida, i da mi je ovo prvi iphone, iskreno ocekivao sam vise.

Ocekujem drvlje i kamenje.:)
 
Poslednja izmena:
Zasto drvlje i kamenje, treba realno reci ako nesto ne valja.Ja nemam nikakvih problema na 5s ali citam da se ljudi zale.Samo mi nije jasno sta su radili 3 meseca, svaka beta je bila bolja od ovog finalnog iosa.Jedino ti ostaje da probas restore preko itunesa.
 
Nije bas svaka beta bila bolja :)


Salu na stranu, sve sto ne valja, treba da se napise ali, sustinski, na 5s 9.3 radi kao sat, baterija vise nego pristojna za taj uredjaj.

Ono sto su zeznuli i mnogi se zale na net-u je nemogucnost da se iz Safari-a klikne na link vec ponudi new tab ili private browsing (proradi sa iskljucivanjem Java Script-a ali onda ne radi gomila sajtova i redirekcije iz drugih aplikacija).

@nenad.fil

Uradi restore bez vracanja backup-a (idi na setup as new) i vidi kako radi, jednostavno bi moralo da bude bolje nego sto pises.

Obrati paznju da, ako ti je slab WiFi, trosi vise bateriju posto se stalno muci da ima normalnu konekciju. Isto vazi i za slabu pokrivenost signalom. Vidi sta ti najvise trosi bateriju (da ne pominjem FB, Viberi slicne, da ne kazem kakve, aplikacije).
 
Poslednja izmena:
Nemam facebook na fonu, viber imam ali je iskljucen background refresh za sve aplikacije. Odradio sam restore, ali nisam odradio set as new jer krastavac potrebne su mi instalirane aplikacje, mrzi me da se cimam. Ipak, izgleda da ce i to doci na rad za koji dan, pa cemo videti
 
Uradi setup as new i progledaces.

To sto ti je ugasen Background App Refresh za Viber, na zalost, ne znaci previse dok god ti je u background-u/multitasking-u a to mozes da vidis kad ides na Settings/Battery i videces da pise Background za Viber.

Odvratan program.
 
Sto je odvratan? Viber samo na iOS-u radi perfektno. Pitaj one sa windowsom ili androidom koliko su zadovoljni sa viberom.
 
Odvratan sa bagovanjem, potrosnjom baterije, sporoscu :)

Telegram je za njega cudo (kao i WhatsApp) ali da ne teram off topic :)
 
I dalje ne možeš da se javis ako te neko zove na viner a tel zakljucan...
 
Nazad
Vrh Dno