Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Само Нилкин и ваља. Ови од два три долара не налегну лепо па се јављају мехурићи без обзира како лепио. Да ли нису равни или шта већ, то не знам, али причам из личног искуства.
 
OK hvala potrazicu Nillkin, tako sam nesto i kontao da ove jeftine ne vrijedi uzimati, ima ih milion po oglasima, ne bih znao ni sta kupiti.
 
Ne može niko da garantuje naravno. Pa to isto može da uradi bilo koji servis bilo gde u svetu za proizvod kupljen kod njih a reklamiran negde drugde.
Da li bi smeli, to je druga priča.

Ok a sta je sa istyle-om? Da li bi prihvatili drugu godinu garancije na osnovu garantnog lista iz mts-a i poklapanja imei-a u bazi? Uostalom pretpostavka od koje smo posli je da je bas istyle zamenio telefon u prvoj godini garancije?
 
Ne bi, ali ne zato što je promenjen IMEI već zato što Apple ne pruža podršku MTS-u za drugu godinu već moraju sami da je pokriju. Tako da iStyle ne može zameniti uređaj u garanciji.
iStyle prihvata drugu godinu garancije za sve uređaje kupljene u EU i Srbiji (ne operateri) i nemamo nikakvih problema ako naši kupci reklamiraju svoje uređaje negde drugde pa posle donesu kod nas.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Aha, aj jos jedno pitanje za te druge uredjaje iz EU i Srbije, jel potreban racun za drugu godinu ili je isto kao za prvu samo na osnovu broja?
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Račun je potreban, osim ako je kupljen u Turskoj jer za njihove telefone piše puna dvogodišnja garancija u Apple bazi.
 
Hvala na informacijama [emoji3]
 
Само Нилкин и ваља. Ови од два три долара не налегну лепо па се јављају мехурићи без обзира како лепио. Да ли нису равни или шта већ, то не знам, али причам из личног искуства.
Treba znati zalepiti, meni je lik u ns-u zalepio savrseno, a sumnjam da nabavlja neke skuplje kao npr. nilkin
 
Treba znati zalepiti, meni je lik u ns-u zalepio savrseno, a sumnjam da nabavlja neke skuplje kao npr. nilkin

Istina, meni lik nalepio u balkanskoj za 750 din i niti mehurica niti da odvaja negde nesto, najobicnije staklo nije sad neko firmirano, i sluzi lepo
 
za staklo bas i ne treba toliko "znati" zalepiti (za razliku od folije obicne koja zna da bude pain in the ass ;) )

i vazi isto pravilo kao i za foliju - mora dobro da se obrise display, posle je laganica
 
Naravno.
 
Hvala.
 
Narucih neku Nillkin PE+ najskuplja varijanta, bilo je jos H i H+. Nemam pojma sta to sve znaci.

Nisam nikad koristio tempered glass, nadam se da ce biti bolje iskustvo od folija. Zalijepim ja i foliju extra, skoro da se ne primjeti (kad sam cjepidlaka da sve mora biti savrseno), ali najveca mana brzo se grebu.
 
Staklo ti se nece sigurno ogrebati, osim ako umesto noktiju nemas recimo zelete ili eksere ili nesto sl. [emoji6]
 
Ne grebe se to od noktiju i normalnog koristenja, vec od preturanja po torbici, stolu, dzepu, svukuda stavljas itd...
 
Ja na ovom trenutnom imam staklo vec 3-4 meseca, nema ili ne vidim nikakvu ogrebotinu ili bilo sta slicno. Na telefonu pre njega sam takodje imao tempered glass nekih 6 meseci, takodje nikakvih ostecenja nije bilo.
Samo ga lepo postavi i bices miran duzi period [emoji6]
 
Staklo ti se nece sigurno ogrebati, osim ako umesto noktiju nemas recimo zelete ili eksere ili nesto sl. [emoji6]

Pa i da se dere nista strasno. Imas tempered glass vec za 600 din, a ima i za 3000. Ja ga jedino drzim jer se bojim ako mi ispadne fon da ce puci staklo, inace nikad ne bih stavio staklo na njega. :)
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Uvek se iznenadim kad ljudi neće da im se izgrebe folija. Pa valjda nećete da se izgrebe telefon. Folija upravo i služi za to - da se grebe, prlja, masti, oštećuje. To je potrošna roba.
 
Poslednja izmena:
@n1tr0, nismo se razumeli. Pisao sam bas o tempered glass-u kad sam rekao da se nece izgrebati.
Inace se slazem sa @mikenziyu, sve dok radi to sto treba, ne zalim pare.
 
Uvek se iznenadim kad ljudi neće da im se izgrebe folija. Pa valjda nećete da se izgrebe telefon. Folija upravo i služi za to - da se grebe, prlja, masti, oštećuje. To je potrošna roba.

Kao sto rekoh - i tempered glass je potrosna roba. Bolje dati 1500 din za tu zastitu pa makar i svako par meseci ili god dana nego da ti display ode, a za folije mislim da je glupo cak i da se raspravlja pogotovo sad kada su dzaba...
 
@donmarkon, fiskalni se ne dobija uvek u mts-u (ja ga nisam dobio), tako da on ne igra nikakvu ulogu u ostvarivanju garancije. Imas garantni list koji glasi na ime onog ko je kupio telefon u mts-u i sa njim ostvaruje garanciju iskljucivo to lice ukoliko se reklamira u mts-u.
Za otkljucavanje ne znam, cekaj januar 2017 pa cu ti javiti [emoji23]

@nikola1970, silikone imas gde god pozelis, od 300din pa navise.
Tempered glass (nije temperovano) koristim od kad imam telefon. Ako hoces da ide odnivice do ivice onda ti treba ono "2.5D", ali znaj da tada ne moze ni svaki silikon da se stavi jer ce podizati staklo. Cena stakala varira od proizvodjaca, pa tako na ebay-u mozes naci od 2-3€ pa navise. Kod nas su od nekih 800-900 pa na gore. U sustini, svako ce ti radij posao, samo ne pitanje koliko je "providno" to staklo. One kedtinije varijante nekako pokvare sliku, skuplje su skroz prozirne.

Znaci ako kupim nov sa mts a imam jednu godinu garancije to je smor u toj drugoj godini uglavnom baterija najvise strada
 
Да ли уопште може да се откључа са МТС и ако може колико то кошта?
 
Znaci ako kupim nov sa mts a imam jednu godinu garancije to je smor u toj drugoj godini uglavnom baterija najvise strada

Kako to misliš strada? U smislu dođe da ne radi uopšte ili oslabi kapacitet? Ne znam, moj brat ima 4-ku već skoro pet godina i radi mu bez problema (doduše nije baš heavy user, evidentno)
 
Kako to misliš strada? U smislu dođe da ne radi uopšte ili oslabi kapacitet? Ne znam, moj brat ima 4-ku već skoro pet godina i radi mu bez problema (doduše nije baš heavy user, evidentno)

U drugoj godini tj tokom druge godine racunaj da se u proseku izgubi 30% kapaciteta od maximalnog . Racunaj svaki dan jedno punjenje, to mu dodje oko 400 ciklusa i tada vec evidentno je to osetno (neosetno) slabija baterija
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ja ni jedan nisam video sa 30% kapaciteta manje. 5 do 7% na svim telefonima koje smo do sada radili (od marta meseca, gruba računica oko 3000).
Do sada ni jedan iPhone 5C, 5S, 6 ili 6+ nismo imali sa lošom baterijom.
iPhone 5 je već druga priča jer je veliki broj njih imao fabrički defektnu bateriju koja se menjala besplatno.
 
Poslednja izmena:
Kako procenis/izmeris koliko su izgubile na kapacitetu ?
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Pa imamo test za bateriju. Odmah ispod je informacija o kapacitetu baterija. Ovo je test od iPhona 5.

c375a67f10b970d6425347760bdfb6fe.jpg


Ovako recimo izgleda rezultat testa kada telefon crpi bateriju (dakle neispravan je telefon, ne baterija)

8a946d0050e4deea296ae29f64e4217c.jpg


e112c54422dda7f4c40225e7c3a704ae.jpg
 
Poslednja izmena:
Zavisi to od samog koriscenja , ali svi podaci govore da na 400 ciklusa u proseku bude 20-30% bice tih 7 % sa nekim light usage paternom.... opet kazem puno faktora je u igri
 
Nazad
Vrh Dno