Šta je novo?

iPhone 15

Kad udjem u odabir mreže ima samo automatski ili kad isključim nudi mi operatere ali nikakva dodatna podešavanja. Nemam recimo nigde kao manuelno da ukucam konfiguraciju mreže, ono što bi npr stigne u poruci kad ubacite karticu u telefon.
 

Prilozi

  • IMG_20240224_000459.jpg
    IMG_20240224_000459.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 94
APN se ne može podesiti na A1, iOS dozvoljava operaterima da sami kreiraju opcije koje se pojavljuju korisniku kroz Carrier updates, te je A1 onemogućio tu opciju, sve ide automatski.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
onda bi svima na A1 bio konfigurisan pogresno
 
Kao što su ti rekli, A1 je takav da isključivo može LTE za iPhone i zaboravi dodatna podešavanja i ručno ubacivanje parametara :)

Davno prošlo vreme kad je bilo da obavezno sačuvate poruku za konfigurisanje mreže :)
 
Da li se jos nekom javio problem da mu instagram toliko obori kvalitet slike kad hoce da je objavi da se gotovo piskeli vide kad se zumira slika?
 
Jesam, ništa se ne menja. Kad reinstaliran aplikaciju bude normalno dok je ne pokrenem ponovo, onda ponovo užasan kvalitet.
 
Jesam, ništa se ne menja. Kad reinstaliran aplikaciju bude normalno dok je ne pokrenem ponovo, onda ponovo užasan kvalitet.
Meni se desava da nece da salje poruku(i to samo na jednu osobu), sve dok ne reinstaliram... sa web-a norm radi sve....
Do insta je nesto, nije realno vise...
 
Aj da podelim nešto korisno što sam našao na redditu, nije vezano samo za 15icu ali nisam siguran u koju temu da stavim.

Otkako sam prešao na jabuku nerviralo me je što nisam bio siguran koliko sam podataka potrošio u tekućem mesecu pošto tamo u "Mobile data" računa ili od kupovine telefona ili od trenutka kada ručno restartuješ brojač. Međutim, nikad mi na pamet nije palo da u Shortcuts podesim automatizaciju koja u unapred određeno vreme restartuje to umesto tebe. Evo koraka:
Create an automation with “Time of Day” and choose on which date and at which time it should reset, set repeat to monthly and also choose run immediately and untick “notify when run” (if you don’t want to get a notification everytime it resets) then press next and press “new blank automation”, press “add action” and search for “reset cellular data statistics” and add that. After that press “done” and it’s done
 
Aj da podelim nešto korisno što sam našao na redditu, nije vezano samo za 15icu ali nisam siguran u koju temu da stavim.

Otkako sam prešao na jabuku nerviralo me je što nisam bio siguran koliko sam podataka potrošio u tekućem mesecu pošto tamo u "Mobile data" računa ili od kupovine telefona ili od trenutka kada ručno restartuješ brojač. Međutim, nikad mi na pamet nije palo da u Shortcuts podesim automatizaciju koja u unapred određeno vreme restartuje to umesto tebe. Evo koraka:
Hvala za ovo, jako korisna informacija, i mene je nerviralo sto vidim potrosnju od kupovine telefona.
 
^ Sa shortcut se može brdo stvari namestiti tipa restart, turn off, navedeno… samo ljudi da malo se više informišu ili pitaju.
 
Ili da apple jednostavno ubaci u sistem osnovne Android opcije.

Njih je mrzelo da ubacivanju te opcije pa su bili u fazonu evo vam prečice pa se sami zezajte. 😂
 
^ slažem se sa tim. Oni jednostavno to neće da urade iz razloga što kažu da njihovi uređaji ne moraju često da to rade. Po meni glupost ali tako je kako je.
 
Njih je mrzelo da ubacivanju te opcije pa su bili u fazonu evo vam prečice pa se sami zezajte. 😂

Pa da, ali bilo bi korisno da može da se ubaci opcija da ti izbacuje upozorenje ukoliko si blizu granice tvog paketa, kao na Androidu, ali to izgleda ni sa Shortcuts ne može
 
Savet u vezi sa kupovinom. Da li je sigurno uzeti vakuum 15 pro max sa kanadske mreze? Navodno registruje lik ispred mene fon i nakon toga mogu potpuno normalno da koristim telefon sa bilo kojom karticom. Nemam iskustva sa ovim stoga i pitanje. Ili videh na oglasima iz USA koji nemaju sim. Isto vakuum. Koje su eventualne mane ovoga?
 
mane su ako odes u drugu drzavu, pa ne zelis da koristis roaming vec kupis neku prepaid sim karticu na trafici
 
Da. To mi je jasno u vezi sa eSIM. Hvala. Zanima me ovaj detalj da je zaključan na mrežu. Verovatno je kupljen preko nekog od operatera i pri altiviranju koristi njihovu karticu da bi otključao telefon nakon čega ja mogu bilo koji drugu da koristim. Mene zanima da li ja nakon toga mogu da imam nekih problema ili da mi posle nekog vremena blokiraju telefon.
 
Kad budeš resetovati telefon opet će ti trebati kanadska kartica da ga aktiviraš
 
Hvala na savetima. I ja bih rekao da je ta fora, ali pošto nemam iskustva sa tim, možda se nešto u međuvremenu promenilo. Sve u svemu, da li može preporuka za nekog pouzdanog prodavca za 15 pro max 256gb sa povoljnom cenom u sanduče? Hvala unapred.
 
Prvi put u zivotu sam napustio android. Imao sam 21 ultra i cekao sam 24, medjutim nije mi se dopao izgled i odlučio sam se za 15 PM natural. Još uvek nisam počeo da ga koristim, ali sam oduševljen ergonomijom uređaja. Nešto je manji i laganiji od moje ultre, tako da sam baš zadovoljan u tom delu. Videćemo kako ću se navići na interfejs.
 
Nije i više ni kod jednog operatora nisu zaključani 😃
 
Nazad
Vrh Dno