Šta je novo?

iPhone 15

Da li zaista vredi dati 300 evra više za običan 15 u odnosu na 13 (ili 14 kad još pojeftini). Osim malo lepšeg dizajna, usb-c ne vidim ništa vau bolje. Voleo bih da isprobam iOS nakon duže pauze kao bekap uz Pixel 7 Pro...
Kada se uzme cena u obzir, bolje je za te pare uzeti 14 pro. Ili običan 14 ako hoćeš da uštediš, nov je na KP oko 700 sada, ja uzeo skoro
 
Da li zaista vredi dati 300 evra više za običan 15 u odnosu na 13 (ili 14 kad još pojeftini). Osim malo lepšeg dizajna, usb-c ne vidim ništa vau bolje. Voleo bih da isprobam iOS nakon duže pauze kao bekap uz Pixel 7 Pro...
Najbolja opcija je 14 pro dok mu jos padne cena, u tom izboru. Jer dobijas kompletno bolji telefon, bolje kamere, 120hz ekran, jedino ces biti bez USB C , ali ne vidim da je to neki problem...
 
Evo mene, danas sam bio u Mediamarket i reklamirao telefon, prvo su se bunili i govorili da sam ga ja izgrebao, ali onda je dosao njihov neki decko koji je tehnicar tu, pregledao i ustanovio da se ne radi o fizickom grebanju i da ne bi smelo da se uopste desi tako lako grebanje(kao sto su tvrdili) i spadanje boje. Ponudili su mi da uzmem drugi telefon ili novac, omisljao sam se i uzeo novac pa cu da vidim da li da ipak idem na 14p ili nesto drugo…
Sad ce na aukciji nek da prodaju taj zagrebani model koji si vratio za upola manje para 😁
 
Istyle dobio 80 komada Pro Max ukupno u prvoj turi, sve rasprodato u prvom danu pretprodaje
 
^ i da srede pregrevanja opet dosta loše urađen kvalitet samog telefona. Jerry rig je pokazao kako pro max puknu leđa što je nedopustivo za cenu i ime takvog uređaja. Imam 14pm i posle svega viđenog ne žurim sa prelaskom na 15-tu seriju, možda i odustanem ali nikad ne reci nikad.
14pm je odličan telefon, nije vredan prelazak na 15pm, možda za generaciju, dve.
 
5% je porez u UAE...
 
a carina i pdv izadje mnogo vise od tih 5% ustedjenih

Istyle dobio 80 komada Pro Max ukupno u prvoj turi, sve rasprodato u prvom danu pretprodaje
eto i dzaba sve, nema punjaca, nema slusalica, usb 2.0 kabl, pregrevanje, puca zadnje staklo, grebe se ko lud, ne vredi...
 
a carina i pdv izadje mnogo vise od tih 5% ustedjenih


eto i dzaba sve, nema punjaca, nema slusalica, usb 2.0 kabl, pregrevanje, puca zadnje staklo, grebe se ko lud, ne vredi...
Ma carinu i pdv zaobidjes ako te ne pregledaju :) mada ja kakav sam baksuz bio i kad sam se vracao iz USA metnuli me na skener i smarali me za fotoaparat koji sam poneo iz Srbije, al sam tad bio pametan i imao kod sebe scan recuna svih tech uredjaja koje sam nosio sa sobom :D

Sto se tice drugog dela tih 80 ljudi koji je kupilo tel ne osete 200k din kad potrose (I uglavnom kapiram da je vecina preko firme uzimala). Evo ti slucaj Seke Aleksic verovatno je isti dobila za dzabe zbog promocije u iStyle a mozda je stvarno uradila trade in starog 14pm i uzela 15pm :D i isti verovatno ne gledaju youtube video zapise durability testa i sigurno ne citaju reviews.
 
Poslednja izmena:
Ma carinu i pdv zaobidjes ako te ne pregledaju :) mada ja kakav sam baksuz bio i kad sam se vracao iz USA metnuli me na skener i smarali me za fotoaparat koji sam poneo iz Srbije, al sam tad bio pametan i imao kod sebe scan recuna svih tech uredjaja koje sam nosio sa sobom :D

Sto se tice drugog dela tih 80 ljudi koji je kupilo tel ne osete 200k din kad potrose (I uglavnom kapiram da je vecina preko firme uzimala). Evo ti slucaj Seke Aleksic verovatno je isti dobila za dzabe zbog promocije u iStyle a mozda je stvarno uradila trade in starog 14pm i uzela 15pm :D i isti verovatno ne gledaju youtube video zapise durability testa i sigurno ne citaju reviews.
u prevodu
zabole ih za testove na yt
 
Ne znam ljudi, svi kukaju a kupuju Iphone 15-ke, mislim na sve modele iz te serije. Mislim da je previse para i po ovime sto vi iznosite od mana, ne cinimi se da vredi. DXO mark camera je smestio na 2 mesto
 
^Videh coveka u iStyle, opusteno kupio 2 komada, 400+k din, dosta ljudi ima para, da ne osete kupovinu tako skupog telefona... 15 Pro Max mi subjektivno deluje fluidnije od 14 Pro Max (mozda nisam u pravu, ali tako mi deluje). Oko vanila 15 modela je bila guzva pa nisam video da li su fluidniji od vanila 14 modela.
 
Tek sa ios17 su pustili izgleda animacije oko 100-120hz. Zato smo i izvlačili 8-10h sot na 13pm tokom prvih par meseci.
Ja još čekam iz A1 da jave bilo šta.
 
Ja sad imam običan 14 a imao sam i 14 pro. Fluidnost u radu je ista, pro samo vizuelno deluje malo brži kod animacija zbog 120 hz
 
^Videh coveka u iStyle, opusteno kupio 2 komada, 400+k din, dosta ljudi ima para, da ne osete kupovinu tako skupog telefona... 15 Pro Max mi subjektivno deluje fluidnije od 14 Pro Max (mozda nisam u pravu, ali tako mi deluje). Oko vanila 15 modela je bila guzva pa nisam video da li su fluidniji od vanila 14 modela.
Isto kad sam podizao tel u istyle na terazijama, bio lik sa dve devojke samo doso reko hocu 2 15tice, jes nije pro nit pro max obican mislim da je trazio posto je stranac, al mislim da je jedan bio 160k.
 
S obzirom da devojka ima 14 pro, ja poslovni 13 i Pixel 7 pro, svaki ekran sa 60hz (iphone 13 u ovom slučaju) mi deluje kao da je fon spor i da seckaju animacije i kretanje po sistemu.
U svakom slučaju, razmazilo me 120hz i sad nema šanse da bih išao na ispod. 90 još i ok, al 60 nikako..
 

Prezive bend test masine? Ko je ovde lud :D mada mozda je 50kg sile slabo.

Pogledajte prilog 406943
pa dobro, onaj lik definitivno ima vise od 50 kila :D.

Suludo bi bilo ocekivati da 50kg slomi (ovakav) telefon, a nisu ga bacili na telefon, pa da pukne.
 
Ja sam juce u istyle probao, sta znam isto mi deluje kao 14p...
Ali najjaci likovi koji kazu da ne vide razliku medju 60 i 90/120hz 😂😂
POsto vec na jabuci ne mozes da iskljucis promotion uzmi koristi monitor na 120hz 10-15min pa prebaci podesavanja na 60hz, listaj neku stranicu, ili nesto glupo, ako i tad ne vidite razliku onda okej :D
 
Meni je konkretno taj 120hz bio ključan faktor da uzmem 14 pro, niti dynamic Island niti telephoto kamera mi nisu bili toliko bitni. Mislim da apple zato i forsira 60hz na običnom modelu jer kad bi i on dobio pro motion na 120hz kontam da bi izgubili veliki deo kupaca za pro modele. Sad evo gledam 15icu sem toga jedina razlika u brzem USB koji realno malo ko i koristi kao i brži chip koji opet 90% ljudi neće iskoristiti. Ray tracing i konzolne igrice na telefonu, ne vidim neku poentu.
 
znaci kada izbace 240Hz ekran, sta cemo onda? onda cemo reci da 120Hz seckaju animacije i telefon deluje spor?

pa onda ovde quote odradimo sta smo pricali sada?
 
To seckanje animacija na 60Hz nece primetiti neko ko do sada nije imao 120Hz telefon, ali ostali hoce. Jednostavno, kad se covek navikne na nesto bolje, tesko mu je da se vrati na losije.
kako mislis nece primetiti, kakvo je to seckanje koje se ne primeti?
 
TO je "seckanje" koje se da primetiti kad se od 120 ili vece vratis na 60...ko nije koristio bilo koji ekran sa osvezavanjem preko 60, kako ce da zna kako izgleda na 120?
Kad jednom probas 120 tad znas kakvo je to "neprimetno seckanje" na 60...do tad je sve i na 60 fluidno :D
 
Nazad
Vrh Dno